Jump to content

Aya Çıkış Gerçek mi , Yalan mı ?

Recommended Posts

Cigi'nin gönderdiği 48. ileti 3: 27 dakikasında bir astronotun maskesinin camında, öteki astronotun ışık yansıması gözüküyor.

Yine 48. iletinin 7:52. dakikasında düşen bir astronotun ayağa kalkışında, resmen sırtından bir düzenekle çekilir gibi çevikgenlikle kalktığı görülüyor. Zıplama sahnesindeki astronot ise, 6 kat ağırlık yitiren birine oranla zıplama irtifasında değişiklik yaşamamış. 70 kg. bir adamın zıplama yüksekliği kadar zıplamış. O zıplayan Astronotun dünyadaki ağırlığı kabaca 80 kg olsa, 80/6 = 13,3 kg, aydaki ağırlığı olur ve dünyada, 80 kg luk bir adam, kabaca 40 cm zıplayabilir. Ayda ise, 40X6= 240 cm zıplayabilir olmalıydı ama astronot, dünya ölçeğine göre zıplayabilmiş.

Git o astronotların giydiği koruyucu kıyafetin özelliklerini bir araştır . Orda çizgili picamayla dolaşıyor olsalardı dediğine eyvallah denilirdi ama şimdilik sübhanallah diyorum .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 561
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Git o astronotların giydiği koruyucu kıyafetin özelliklerini bir araştır . Orda çizgili picamayla dolaşıyor olsalardı dediğine eyvallah denilirdi ama şimdilik sübhanallah diyorum .

Ayak bilekleri rahat hareket ediyor gibi duruyor.

sektire sektire geziyorlar.

Sitelerde Paylaş

Hangi videoda bundan bahsediliyor? Videoların hepsine bakmadım, link verirsen izlerim bahsettiğini dostum.

Karşı argüman beni ikna etmedi açıkçası, 400.000 kişinin bazıları olaydan haberdar olmayabilir, ama astronotlar, kontrol üssü vb. yerlerde çalışan yüzlerce kişinin haberdar olmaması mümkün değil bana sorarsan.

bana kalırsa şöyle olmuş olabilir.

önceden hazırlanmış görüntüler,

Dünya yörüngesindeki Apolla'dan houstona gönderilebilir.

o zaman yerdekiler(houstondaki yüzler kişi) bunu nasıl anlayacak?

sinyalin geldiği mesafeyi ölçen kişiler bilebilir ancak.

videoların hepsini izledim hangisindeydi bulamam uzun sürer.Fox tv de yayınlanan belgeselin partlarını izlemeni tavsiye ederim. Şimdi ise çıkıyorum iyi akşamlar.

Sitelerde Paylaş
Git o astronotların giydiği koruyucu kıyafetin özelliklerini bir araştır . Orda çizgili picamayla dolaşıyor olsalardı dediğine eyvallah denilirdi ama şimdilik sübhanallah diyorum

Everest,

48. iletideki video'da 7:45 ile 7:57 nci dakikaları arasındaki görüntülerin nedeni yörebinde bir açıklama(n) var mı?

Neil Amstrong’un giysisi ve sırt çantası, dünyada toplam 82 kg, Ay’da 14 kg. geliyordu.

Neil Amstrong dünya'da, 85 kg olsun, artı giysisi 82 kg = toplam 167 kg.

Neil Amstrong ay'da, 85kg/6= 14,1 kg geliyor ve giysisi 82kg/6=13,6 kg geliyor, bu iki toplam 27,7 kg ediyor.

Ay'ın yerçekimi, dünyanın yerçekiminden 6'da 1 oranında az olduğuna göre ve dünya'da 85kg'lık bir adam 40cm zıplayabiliyorken, bu adam'dan ay'da henüz ilk zıplamasında, spor alışkanlığının etkisiyle dahi ağırlığının orantısında zıplaması beklenirdi. Yani Ay'a çıkan astronotlar, her sıçrayışlarında ortalama 110 ile 130 cm arası zıplayabilmeliydiler. Ay koşullarında 27,7 kg ağırlığındaki astronotların olağan zıplama mesafeleri bu.

Sitelerde Paylaş

Şimdi güzel kardeşim bak ,

Olaya sadece ağırlık bazında yaklaşmışsın . Tamam orda yer çekimi az olduğundan buna orantılı olarak giydikleri kıyafetlerin , taşıdıkları eşyaların da vs ağırlıklarıda az olacaktır . Ama gel gelelim ki onların hareketlerini zorlaştıran kıyafetlerinin ağırlığı değil biçimi . O kıyafetlerle dünyada yürüyebilmek imkansız gibi bir şeydir . Yerçekiminin düşük olduğu ayda ufak bir kas hareketi onları zıplatmaya yetiyordu . Tabi tüm uzuvlarını ve kaslarını normalden daha az seviyede kullanabiliyorlar .

Sana o kıyafetlerin özelliklerini araştır demem boşuna değil .

Sitelerde Paylaş

bakalım şimdi, Neil Ay'a çıkmadı ve ezan sesi duydu ise bu çekimleri muhtemelen yakınlarında bir cami olan afrika ülkesinde yapmış olabilirler. hoplama zıplama sahneleride muhtemelen şu küçük çocukların üstüne bindikleri zıpzıp balonlarla yapılmış sonra bilgisayar'da (nasashop) yok edilmiş olmaları gerekiyor. :lol:

aslında yer yuvarlakta (pardon elipsoid) değil düzmüş. bunlar kuran'da dünyanın düz olduğunu söyleyen islam'a yönelik bir komplo imiş. bu nedenle inanmayın, yöce rabbümüz önce yerleri dayadı döşedi ardından göğü iki hokus pokusla 7 kat kubbe olarak tepemize dikti. kıyamette de bu gök çatlayıp dağılacak arştan çekirge sürüsüyle melekler inecek ve hepimiz israfil borusuna oral yolla üflemesi sonucu yok olacağız.

aman yeter bu kadar hikaye..

Sitelerde Paylaş

1. Astronotlar aya basket maci yapmaya cikmiyorlar, yani amac en yuksege kim sicrayacak degil.

2. Hadi bunu yapmak isteseler dahi, size uzerlerine gecirdikleri elbisenin detaylarina bakin dendi dimi. Ama siz bunu yapmak yerine yine hayal gucunuz ile sanki size "kac kilo ceker bu astronot" diye sorulmus gibi hesaba giristiniz. Onemli olan hareket kabiliyeti. Astronotlarin vucut ici basinci, dengeleyici hava basinci olmayan ortamda vucutlarinin parcalanmasina sebep olmasin diye elbisenin ici (eklemler dahil) basincli hava yastiklari ile doldurulmustur. Bu hava yastiklari yuzunden oyle sisik sisik dururlar.

3. Boyle bir elbisenin icerisinde ciplak bacaklari ve rahat eklemleri ile havalarda ucan Lebron James gibi havaya sicramalarini beklemeniz, durumun icler acisi halini zaten ortaya koymakta.

4. Bu yuruyusun aynisini dunya uzerinde gerceklestirmenize olanak yoktur.

5. Biraz mantiginizi kullansaniz da insanlarin zamanini bosa harcamasaniz?

Bu videoda, dunya sartlarinda yuruyusu taklit etmeye calistiginizda ortaya cikan durum ve ayrintilar.

http://www.youtube.com/watch?v=NOv_zvM-oJQ

Sitelerde Paylaş

süpersin yahya . Mythbusters a bayılırım :)

Mythbusters derim baska birsey demem. Sonunda NASA 15 Komplo teoristleri 0 gibisinden bir sonuc cikiyor. Komplocular kova kaleci hesabi yiye yiye doyamiyorlar, ama isin kotusu hala da doymamislar, 3-5 de biz tipicaz artik ne yapalim :)

Sitelerde Paylaş

Ay a ayak basabilen bilim ,dünya üzerinde de bunu uygulayabilir. Oraya gidip ayak basmanın ne kadar büyük salaklık olduğunu rusların tekrar etmemesinden anlıyoruz. Yoksa bi bayrak da onlar dikmek isteyeceklerdi .

Geçerken bir de ay a uğrayalım teknolojisi gelişince tartışmalar tekrardan alevlenir .Şimdilik komplo teorisinden öteye gidemez.

tarihinde Absurd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ingilizce bilen arkadaslar icin; gercekte aya inilmedigi bu videoda bizzat Donald Rumsfeld, Dr. Henry Kissinger, Alexander Haig, Buzz Aldrin ve Stanley Kubrick'in dul esi Christiane Kubrick tarafindan itiraf edilmistir.

Yaklasik 40 dakikalik bu videoda hersey acikca anlatilmis. Amerikan hukumeti, meshur film yonetmeni Stanley Kubrick'e boyle bir Holywood filmi hazilamasi icin gorev vermis. Daha sonra Kubrick, CIA tarafindan oldurulmus. :D

http://video.google.com.au/videoplay?docid=2304895215368202642#

Cok eglenmisler bunu cekerken, cok.. Ben de seyrederken eglendim.

Sitelerde Paylaş

Ingilizce bilen arkadaslar icin; gercekte aya inilmedigi bu videoda bizzat Donald Rumsfeld, Dr. Henry Kissinger, Alexander Haig, Buzz Aldrin ve Stanley Kubrick'in dul esi Christiane Kubrick tarafindan itiraf edilmistir.

Yaklasik 40 dakikalik bu videoda hersey acikca anlatilmis. Amerikan hukumeti, meshur film yonetmeni Stanley Kubrick'e boyle bir Holywood filmi hazilamasi icin gorev vermis. Daha sonra Kubrick, CIA tarafindan oldurulmus. :D

http://video.google.com.au/videoplay?docid=2304895215368202642#

Cok eglenmisler bunu cekerken, cok.. Ben de seyrederken eglendim.

Sevgili redfinity,

Videolari izlemiyorlar.

Dolayisi ile sorulan sorulara yanit vermiyorlar.Bazilari sirf karsi cikmak amaci ile laf salatasi yapmakla mesgüller...

http://video.google.com.au/videoplay?docid=2304895215368202642#docid=-2265515730495966561

Cok teknik detaylara girildigi zaman videodaki görüntülerin hepsi komediden öte...

...insanlari salak yerine koyuyorlar.

Cigi'nin gönderdiği 48. ileti 3: 27 dakikasında bir astronotun maskesinin camında, öteki astronotun ışık yansıması gözüküyor.

Yine 48. iletinin 7:52. dakikasında düşen bir astronotun ayağa kalkışında, resmen sırtından bir düzenekle çekilir gibi çevikgenlikle kalktığı görülüyor. Zıplama sahnesindeki astronot ise, 6 kat ağırlık yitiren birine oranla zıplama irtifasında değişiklik yaşamamış. 70 kg. bir adamın zıplama yüksekliği kadar zıplamış. O zıplayan Astronotun dünyadaki ağırlığı kabaca 80 kg olsa, 80/6 = 13,3 kg, aydaki ağırlığı olur ve dünyada, 80 kg luk bir adam, kabaca 40 cm zıplayabilir. Ayda ise, 40X6= 240 cm zıplayabilir olmalıydı ama astronot, dünya ölçeğine göre zıplayabilmiş.

Tumagü arkadas konuyu detaylica aciklamis.

80 kg.lik bir insan Ay da cekirge gibi ziplaya ziplaya yürüyemez.

Amerika'nin su anda Aya inip kalkacak uzay araci(insanli) teknolojileri yok.

NASA görüntülerin oldugu kasetleri "kayboldular" diye kimseye vermiyor.

Videolari izlemiyorlar.En son videonun son anlarini izleseler Modülün Ay dan havalanirken ayni pozisyondan o görüntüyü kimin cektigi kafalarinda soru isaretlerine neden olacak. O görüntü neden iki saniye gibi bir kisa zamanda kesiliyor?

Modül nereye gidiyor?

Havan topu atar gibi uzay araci havalanir mi? Bunun motorlari yakiti nerde?

Sitelerde Paylaş

cigi , ayrıca 107 nci iletiye de cevap yazabilir misin acaba ?

Ve ayrıca eklemek istiyorum . İnanın bu konunun buralara kadar tartışılacağını tahmin etmemiştim . Gerçekten bir konu hakkında fikir sahibi olmaktan çok önyargılara sahipsiniz .

Aya inilmediğini öne süren argümanlarınıza lütfen tekrar bir göz atın . Ve altına verilen yanıtları da dikkatlice irdeleyiniz . Komplo teorilerine kendinizi fazla kaptırmışsınız . Ve bunlara bu kadar kolayca kapılan insanlar sizin gibi düşünen insanlar olmamalı bunu da belirtmek isterim .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...