Jump to content

Aya Çıkış Gerçek mi , Yalan mı ?

Recommended Posts

• İleti 561
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1961 yılında uzaya çıkan ilk yalnık, Yuri Gagarin olunca, Abd yenik konumuna düşmemek için 1969 yılında, Apollo 11 ile Ay'a yalnıklı gidişin sinemasını yaptı. Müslüman toplumlar bu sinemaya daha kolay inandı çünkü inançlarına yatkındı. Ay yarıldı, ay'da toprak eşelendi... Öyleki müslümanlar bu Apollo serisi sinemaya, yapanlarından daha çok inandı; "Apollo 15, Ay'a Fatiha suresiyle gitti", "Ayda ezan sesi işitildi", falan filan...

İzlencelerde, nesnelerin hızı ulayu (ve) astronotların yürüyüş hızı, acun'dan daha az yoğun yerçekimine, rüzgarsız ulayu oksijensiz ay yüzeyine uyarlı değil, acun'a uyarlı devinimleri kanıtlıyor bence.

"Did we land on moon? We want the truth" izlencesinin 7:45 nci dakikasında, bir astronotun, dizleri üztüne çömelme konumunda iken, yanındaki diğer astronottan hiçbir destek almadan iple azu (veya) teknik bir işlemle ayağa kaldırıldığının görüntüleri ulayu ışıklandırmaların yapaylığı, ay yolculuğunun bir sinema olduğunu yeterince kanıtlıyor.

tarihinde BegTeginli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hangi videoda bundan bahsediliyor? Videoların hepsine bakmadım, link verirsen izlerim bahsettiğini dostum.

Karşı argüman beni ikna etmedi açıkçası, 400.000 kişinin bazıları olaydan haberdar olmayabilir, ama astronotlar, kontrol üssü vb. yerlerde çalışan yüzlerce kişinin haberdar olmaması mümkün değil bana sorarsan.

şu videoda geçiyordu.

Sitelerde Paylaş

cigi , ayrıca 107 nci iletiye de cevap yazabilir misin acaba ?

Ve ayrıca eklemek istiyorum . İnanın bu konunun buralara kadar tartışılacağını tahmin etmemiştim . Gerçekten bir konu hakkında fikir sahibi olmaktan çok önyargılara sahipsiniz .

Aya inilmediğini öne süren argümanlarınıza lütfen tekrar bir göz atın . Ve altına verilen yanıtları da dikkatlice irdeleyiniz . Komplo teorilerine kendinizi fazla kaptırmışsınız . Ve bunlara bu kadar kolayca kapılan insanlar sizin gibi düşünen insanlar olmamalı bunu da belirtmek isterim .

Sevgili everest benim bu konuda doğru olanı teşhis edecek kadar bilimsel birikimim yok.

sadece iki tarafın iddialarına bakarak tartmaya çalışıyorum.

yani bir şeye kapıldığım falan yok, sadece içimdeki şüpheyi dile getiriyorum.

Mesela tanrıdan vahiy aldığını söyleyen, uzak geçmişten beri binlerce insanda var.

Ben bilemem ama almış olabilirler mi diyelim.????

Bazı şeyleri sezebilmek için alim olmaya gerek olduğunu sanmıyorum.

bayağı şüpheliyim bu işten hepsi o kadar.

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar benim verdigim linkteki video, komplo teorileri ile dalga gecmek uzere cekilmis. Aslinda Henry Kissinger, Watergate skandali uzerine konusuyor. Yani, komedi amciyla yapilmis. Anlasilir diye boyle acik acik yazmadim.

Aya gidildi, hem de bir cok kez (Apollo 11, 12, 14, 15, 16, 17) .

Apollo 13 ariza nedeni ile geri dondu.

Bayrak, teleskopik bir kol uzerinde duruyor.

Lunar Modul'un aydan yukselmesi zor bir sey degil. Ay'in cekim gucu az, hava yok vs.

Butun sorularin cevabi var yani.

Kaldi ki, kliplerin gercekten sahte oldugu kanitlansa bile, bu sadece o kliplerin sahte oldugunu gosterir, aya inilmedigini degil.

Peki o zaman, Cigi'nin sordugu sorularin faydasi yok mu? Var. Eminim pek cok forumdasimiz bu sorular sayesinde yeni birseyler ogrenmistir.

Yani aya gidildi ama saldirmayin cigi'ya. :)

Sitelerde Paylaş

Ay'a gidilip gidilmediğini tartışanın bir müslümandan aklı fazla çalışmıyordur. ben daha önceki iletilerimi tamamen bununla dalga geçmek için yazdım.

Hatta bir ay yolculuğunda arıza çıkıyordu astronotlar ölümden felan dönüyorlardı, filmi bile çekilmişti bunun. Ay'ın k.çına kadar gidip dönmek zorunda kalmışlardı. Mars'a insansız araç felanda gönderdi, robot mars yüzeyinde dolandı fotoğraflar felan çekti. Bunların becerildiği ortamda Ay'a insanlı uçuş yapmak çokta zor bir şey değil, yeterli bütçe ayrıldığında herkesi gönderebilirler Ay'a.

Sorun Ay ya da diğer gezegen/uydularda bir b.k olmaması, çoğunda atmosferin olmaması ya da zehirli oluşu nedeniyle buralara insan göndermenin ahmakça bir girişim oluşunda yatıyor. yani Ay'a gitsen n'olur gitmesen ne? zaten taş toz kaya yığını başka bir b.k yok. zavallının incecik bir atmosferi bile yok.

Sıkıyorsa samanyolu galaksisinin kütleçekim alanından kurtulup başka galaksilere yolculuk ettirsinler, insanlı demiyorum insansız modülleri. ama zaten galaksinin dışına çıkan bir araçtan sinyal gelmeyeceği için bu tamamen hayal ürünü. güneş sisteminin dışına bile çıktığında sinyal kesilecektir.

Sitelerde Paylaş

Bir ateistforum için bence yüz karası bu başlığın bu kadar uzaması.

Söyler misiniz dostlarım bu iddianın ''Tüm bilim adamlarının anlaşıp çökmüş olan evrimi ısrarla ayakta tuttukları, kral çıplak diyenlerin de yükselmelerine izin vermedikleri ve böylelikle evrim yoktur diyenleri sindirdikleri, yüz elli senedir insanları evrim varmış gibi kandırdıkları'' iddiasından ne farkı var?

Bir ton argüman sıralamış arkadaşlar.

Onlara soruyorum:

Yahu madem bu kadar açık seçik hatalar var Ruslar Amerikalıların neden canını okumadılar? Hadi onlar farkemedi, bugünkü astronomlar, bu işin mühendisliği ile ilgilenenler ya da film işiyle ilgilenenler neden çıkıp da bas bas insanların aldatıldığını söylemiyorlar? Bir kaç kahramandan başka yürekli kimse yok mu? Cia bunları tehdit mi ediyor?

Yahu Amerika'da Chomksy gibi Abd politikalarını yerden yere vuran, politikacıların ağzına sıçan bir ton muhalif var. Bunlar neden bu malzemeyi kullanmıyorlar? Bundan ala malzeme mi olur Amerikan2ın çirkin politikalarını afişe etmek için?

Özetlen, argüman diye sundukları bu konuda yeterli bilgisi olmayan kişileri aldatmmaya yönelik. Muhtemelen yanlış bilgi verip bunun üzerine de argüman üretiyorlar.

Allah aşkına, bugün Dünya'ya şuanki zekanızla gelseniz ama hafızanız da sıfırlanmış olsa çarpıtılarak sunulmuş bilgilerden işlerine gelen sonuçları çıkardıkları bir HaY belgeseli sizi Evrim teorisine karşı kolayca manipüle edemez mi? Buradaki olay da aynı şey.

Saygılarımla...

Sitelerde Paylaş

Sevgili everest benim bu konuda doğru olanı teşhis edecek kadar bilimsel birikimim yok.

sadece iki tarafın iddialarına bakarak tartmaya çalışıyorum.

yani bir şeye kapıldığım falan yok, sadece içimdeki şüpheyi dile getiriyorum.

Mesela tanrıdan vahiy aldığını söyleyen, uzak geçmişten beri binlerce insanda var.

Ben bilemem ama almış olabilirler mi diyelim.????

Bazı şeyleri sezebilmek için alim olmaya gerek olduğunu sanmıyorum.

bayağı şüpheliyim bu işten hepsi o kadar.

BAAL ,

Tabiki bazı doğruları kabul edebilmek için illa o doğrunun içinde yer almak gerekmiyor . Ama bazı doğrularda vardır ki emin olmak için ya onun içinde olmalısınız yada o doğru hakkında mantığın en ağır bastığı yönü kabul etmelisiniz .

Bir konu hakkında şüpheli olunduğu zaman oluşacak yaklaşım şudur ;

"Ya bakın burda böyle söyleniyor acaba öyle midir yoksa yanlış mıdır "

Ama senin yaklaşımın şu şekilde ;

" Bakın adam videoda böyle böyle söylemiş ve şu şu video da şunlar var . Hadi çıkında aklayın bunu " şeklinde

Bizim de konu hakkında uzmanlaşmışlığımız yok , uzay teknolojisinin içinde yer almadık . Ama sağlam kaynaklar sayesinde edindiğimiz bilgiler bize bu yolculuğun yapıldığı veya yapılabileceği izlenimini veriyor ve henüz ortada bunun aksini gösteren kayda değer veriler yok .

Videoların hepsini inceledim . O şartların koşulları hakkında hiçbir bilgimiz yok . Tabi uygulamada bir bilgimiz yok . Yoksa nedir . Yer çekimi dünyadan şu kadar azdır , sıcaklıkları şu dereceden şu dereceye kadar değişir vs şeklindeki bilgiler size orda sergilenen davranışlar hakkında bu kadar ayrıntılı yorumlar yapabilme hakkını verir mi ?

Sitelerde Paylaş

Bence ABD ay'a gidisin degil ama geri donusun imkansiz oldugunu farkettiginde bu kumpasi hazirladi. Butun dunyaya yedirdi helal olsun ama Sovyetler nasil mal gibi inandi onu anlamiyorum.

Ayrica o tarihten sonra bir daha neden hic gidilmedi? Teknolojik gelismelerle bunun gunumuzde bir turizm sektoru haline gelmesi gerekirdi. Zengin olsam ben sahsen parayi bastirir ayan dunyayi seyretmek isterdim ama boyle biseyin hic muhabbeti dahi yok.

Sitelerde Paylaş

Bence ABD ay'a gidisin degil ama geri donusun imkansiz oldugunu farkettiginde bu kumpasi hazirladi. Butun dunyaya yedirdi helal olsun ama Sovyetler nasil mal gibi inandi onu anlamiyorum.

Ayrica o tarihten sonra bir daha neden hic gidilmedi? Teknolojik gelismelerle bunun gunumuzde bir turizm sektoru haline gelmesi gerekirdi. Zengin olsam ben sahsen parayi bastirir ayan dunyayi seyretmek isterdim ama boyle biseyin hic muhabbeti dahi yok.

Sitelerde Paylaş

İlk olarak 1969 yılında gigildi ve ondan sonra 5 kere daha iniş yapıldı 1972 ye kadardı sanırsam .

Sence daha ne kadar gidip gelmeleri gerekirdi ?

Insanli arac mi cikti aya bes kez farkli tarihlerde?

Sitelerde Paylaş

Yalan yanlış bilgileri kaynak alıp dolayısıyla yanlış çıkarımlarda bulunuyorsunuz. Hangi mantıkla bu işin maliyeti hakkında ne bilip de gidip de dönülebilmiş olsa bu işin turizminin yapılabilmesi gerektiğini iddia ediyorsunuz?

Sovyetlerin yemesi mümkün değil zaten, onlar yedi de tüm dünya da mı yedi? Bir kaç kişi çıkıyor Kuran'da evrim var diyor. Burada bir kaç kişi çıkıyor Ay'a gidilmedi diyor. Bilim adamları çıkıp da Kurajn'da evim olamaz diye bildiri yayınlıyorlar mı? Neden Nasa bu iddialara gülüp geçti demek yerine cevap veremedi diye düşünüyorsunuz?

Sahiden bir Müslümanın komplo teorilerine baylmasını anlıyorum da (inancını muhafaza etmek için biraz da bu gerekli bu zamanda) Ateistlere ne olduğunu anlamıyorum. Yazık, çok yazık...

tarihinde diego tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlk olarak 1969 yılında gigildi ve ondan sonra 5 kere daha iniş yapıldı 1972 ye kadardı sanırsam .

Sence daha ne kadar gidip gelmeleri gerekirdi ?

Konuyu takip ettigim kadariyla, bu guruhun idraki icin 100-150 kere gidip gelinse ancak diye dusunuyorum. Hatta saglam olsun diye 200 kere gidip geleceksin, sonradan 150 kere gidip gelindi, niye 151. kere gidilmedi diyebilirler.

Ama tekrardan dusundum de, 201. kere niye gidilmedi demesin bunlar simdi?

Sitelerde Paylaş

Yalan yanlış bilgileri kaynak alıp dolayısıyla yanlış çıkarımlarda bulunuyorsunuz. Hangi mantıkla bu işin maliyeti hakkında ne bilip de gidip de dönülebilmiş olsa bu işin ticaretinin yapılabilmesi gerektiğini iddia ediyorsunuz?

Sovyetlerin yemesi mümkün değil zaten, onlar yedi de tüm dünya da mı yedi? Bir kaç kişi çıkıyor Kuran'da evrim var diyor. Burada bir kaç kişi çıkıyor Ay'a gidilmedi diyor. Bilim adamları çıkıp da Kurajn'da evim olamaz diye bildiri yayınlıyorlar mı? Neden Nasa bu iddialara gülüp geçti demek yerine cevap veremedi diye düşünüyorsunuz?

Sahiden bir Müslümanın komplo teorilerine baylmasını anlıyorum da (inancını muhafaza etmek için biraz da bu gerekli bu zamanda) Ateistlere ne olduğunu anlamıyorum. Yazık, çok yazık...

Ben sadece aya insanli inisin bir kez show amacli yapilip bir daha sonsuza dek kapanmasini anlamiyorum. Teknoloji gelistikce maliyet duser zaten. ilk basta sadece zenginlerin cep telefonu olur mesela ama birkac yil icinde herkezin alabilecegi fiyatlara duser. Zaten bir arac aya yollandiginda icine tek kisi koymazsin, ne bileyim yuz kisilik arac yolladinmi maliyeti fazlasiyla cikar diye dusunuyorum. Ben sahsen aya gitmayi cok isterdim emimimki bir cok kiside isteyecektir

Sitelerde Paylaş

Evet insanlı araçlardı .

İlk olarakta 1966 yılında ruslar tarafında insansız araç aya yumuşak ( başarılı) Bir iniş yapmıştır .

Link verebilirmisin be hic duymamistim bunu

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...