Jump to content

Aya Çıkış Gerçek mi , Yalan mı ?

Recommended Posts

• İleti 561
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merkezde bir jet tribünü var...zaten tepki üretiyor ve kaldıran o ortadaki jet motoru diyor ve ekliyor:

Sağında solunda da ROKETLER var.

Ne gereği var ki rokete?

Ortadaki jet tribününden elde edilen tepkideki basınç borular ile modülün sağına soluna yerleştirilen KUMANDA sübaplarına iletilebilir.

Ayrıca roket var ise...ki yok...nerede o roketlerin alevleri.

Rokette yanma içeride olur mu hiç?

Devam gerdan kırmaya bende ritm çok.

Aya inen modülde JET MOTORU olamaz.

Bakin, yazi dedigimiz gozle okunur. Bazi kisiler gozle okurken ayni zamanda sesle de okurlar, bu durumda ayni zamanda duyarsiniz. Yani yazi dediginiz gozden veyahut hem gozden hem kulaktan algilanir. Ancak sizde bu durum baya bir farkli ve neticeleri vahim. Uyariyorum ama demek ki muptelasi olmussunuz, vaz gececege benzemiyorsunuz. Ne diyelim, alismis kudurmustan beterdir.

Burada kac kere yazdik, kullanilan yakit ve niteliklerini, alevsiz olusunu tartistik mesela, Hidrazin ve dinitrojen tetroksit dedik. Ayrica Aya inen modulde jet motoru yok dedik.

Bakin, tamam iyi guzel hos, herkes hayatta istedigini yapmakta ozgurdur ama bu sizin yaptiginiz cok sagliksiz. Zamani gelir, oturup kalkmakta zorluk cekersiniz, ayrica basur yapar, bilimum riskleri vardir. Bence acil onlem almaniz gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Aya inen modülde JET MOTORU olamaz.

Zaten yok Hubbez.

Everest'in verdigi linkte jet motorlari degil iki büyük füze ve 16 tane yönlendirme füzesi var yaziyor.

http://www.zamandayolculuk.com/cetinbal/aydainsan.htm

Ha ha ha...

Kalkis aninda kullanilacak bu iki füze ve digerleri neden calismiyor?

Bir el silah sesi "Paaaaat" hokus pokus modül uctu yok oldu.

:)

Sitelerde Paylaş

ateist,bakis arkadasim aklimiza takilan sorularin yanitlarini aramaktayiz ve sorularin yanitlarini verebilen yok.

Yalniz bazi arkadaslar tartisma kültüründen yoksun olduklari icin yazilarin sahipleri ile ugrasiyorlar ve akillarinca onlara karsi asagilayici kelimeler kullanip kendilerini bir matah gibi göstermeye calisiyorlar.

Isimiz soru sormaktir...

...fetoscularn agizlarindan düsürmedikleri "dogru soru" sormuyoruz...

...kimsenin aklina gelmeyecek sorulari soruyoruz.

Sorulan sorulara makul yanitlari okdugum zaman fikrimi degistirecegim. Bir de NASA görüntü kasetlerinin orijinallarini incelenmesi icin ortaya cikartinca.

Cigi iyi güzel bir yaklaşım diyorsun da tarihte bilimsel keşiflerle ilgili hiçbir zaman (şayet dini basılar altında bir ortamda bulunmamışlarsa) yalan ilan yapılmamıştır.

Bu onursuzlukla yaşayabilir mi bir fizikçi yahu? Tüm dünyayı kandırma onursuzluğuyla?

Ya da inatçı bir bilim adamına bir devlet dünya ağırlığında altın teklif etse yalan söyletebilir mi?

Benim muhatabım Amerika değil, oradaki fizikçiler başta olmak üzere tüm bilim adamları.

Ben Amerikaya güvenmem (devlet olarak-hiçbir devlete güvenilmez zaten) bu bilim adamlarına güvenirim.

Ayrıca hiç düşündün mü bu bir komplo ise?

Dinciler tarafından bilimin en üst seviye kurumunun (yeni yeni buluşlara ulaşması en muhtemel olduğundan söylüyorum) saygınlığının, güvenilirliğinin azaltılmasına yönelik?

Ay konusunda yalan söyleyen herşeyde söyleyebilir imajı yaratmak isteyen şerefsizlerin oyunuysa (ki ben böyle olduğundan eminim, yaratılış enstitüsü ve evangelistlerin ne bok yiyebileceklerini iyi biliyorum çünkü)?

Bilim adamı yalan söylemez.

Aya inildi.

tarihinde ateist.bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar yapmayın.

Aya iniş gerçektir.

7 sayfa tartışma olur mu yahu?

Birileri var dünyada (Harun Yahya gibi mentaliteler) bu adamlar doğru bilgiyi kirleterek para kazanmaktadırlar.

Aynen İkiz kulelere yapılan saldırının CIA tarafından düzenlendiğini iddia edenler gibi.

Beyin uzaktaki erişemediği durumlar için şekli tamamlayıcı öğeleri seçip yapboza eklemeye bayılır.

Aya insan indi.

İnmeseydi inmedi olarak kayda geçirilirdi.

İndiği için indi deniliyor.

7 sayfa tartışma yapmayın böyle :)

Aslında bizim tartıştığımız , ay inildi mi inilmedi mi değil . Aya nasıl inildi . E böyle kapsamlı bir konu tabi sayfalar alır .

Sitelerde Paylaş

Aya inildi.

Düsüncene katilmiyorum ateist.bakis, bilim adamlari yalan söylerler ve söylemeye devam edecekler.

Eger bilim adamlarinin cogu yavsak düsünceli olmasa idi su anda yeryüzünde dogmatizm kalmazdi.En basit örnektir.

Sitelerde Paylaş

Everest ,

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/7/79/Apollo_Uzay_Arac%C4%B1_%C5%9Eemas%C4%B1.jpg

Bu resme göre komuta modülü en önde ortada servis modülü ,

tabiri caizse aracın bagajındada yani en arkda ,Ay'a inişte kullanılacak modul var.

Ön de oturan üç astronottan ikisi ortada servis modülü varken arkadaki Ay modulüne nasıl geçiyorlar?

Arkaya geçmek için kullanılan bir geçit var mı? Resimlere bakıyorum fakat göremiyorum.

Acaba taa en başta dünyadan fırlatılırken astronotların ikisi ay modulüne 3.sü komuta modülüne mi yerleşiyorlar?

bu konuda birisi bizi aydınlatabilir mi?

Sitelerde Paylaş

Bu sorunun cevabı çok basit . Sadece o kesiti incelemişler cigi :)

Tamam Everest arkadasim 15 tonluk arac kumanda modülünün önüne nasil geldi?

Dünyadan havalanirken en önde mi duruyordu? Hayir.

Service modülünün icine sigmaz ve orda olamaz ayrica servis modülü diger yakit tanklarindan ayrilinca arka kisimda olmasi da imkansiz degil mi?

Sitelerde Paylaş

Cigi iyi güzel bir yaklaşım diyorsun da tarihte bilimsel keşiflerle ilgili hiçbir zaman (şayet dini basılar altında bir ortamda bulunmamışlarsa) yalan ilan yapılmamıştır.

Bu onursuzlukla yaşayabilir mi bir fizikçi yahu? Tüm dünyayı kandırma onursuzluğuyla?

Ya da inatçı bir bilim adamına bir devlet dünya ağırlığında altın teklif etse yalan söyletebilir mi?

Benim muhatabım Amerika değil, oradaki fizikçiler başta olmak üzere tüm bilim adamları.

Ben Amerikaya güvenmem (devlet olarak-hiçbir devlete güvenilmez zaten) bu bilim adamlarına güvenirim.

Ayrıca hiç düşündün mü bu bir komplo ise?

Dinciler tarafından bilimin en üst seviye kurumunun (yeni yeni buluşlara ulaşması en muhtemel olduğundan söylüyorum) saygınlığının, güvenilirliğinin azaltılmasına yönelik?

Ay konusunda yalan söyleyen herşeyde söyleyebilir imajı yaratmak isteyen şerefsizlerin oyunuysa (ki ben böyle olduğundan eminim, yaratılış enstitüsü ve evangelistlerin ne bok yiyebileceklerini iyi biliyorum çünkü)?

Aya inildi.

Olayın içinde tonla siyaset var.

Öyleki dünyadaki herkesi yerinden oynatacak kadar büyük çıkar çelişkileri işin ucunda..

tarihinde BAAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Everest ,

http://upload.wikime...Eemas%C4%B1.jpg

Bu resme göre komuta modülü en önde ortada servis modülü ,

tabiri caizse aracın bagajındada yani en arkda ,Ay'a inişte kullanılacak modul var.

Ön de oturan üç astronottan ikisi ortada servis modülü varken arkadaki Ay modulüne nasıl geçiyorlar?

Arkaya geçmek için kullanılan bir geçit var mı? Resimlere bakıyorum fakat göremiyorum.

Acaba taa en başta dünyadan fırlatılırken astronotların ikisi ay modulüne 3.sü komuta modülüne mi yerleşiyorlar?

bu konuda birisi bizi aydınlatabilir mi?

BAAL ,

Apollo uzay aracı atmosfer dışına çıktıktan sonra "fırlatma kurtama kulesi" bırakılıyor . Ve apollo ay yörüngesine oturduğu zaman Ay modülü adaptörün içinden çıkartılıp komuta modülüne doğru yönlendiriliyor . Sistematik düzenlemeler yapıldıktan sonra kenetlenme gerçekleşiyor ve astronotlar komuta modülünden ay modülüne geçe biliyorlar

Sitelerde Paylaş

Servis modülünün yakit atiklarinin bosalacagi yerin tam arkasinda ay modülünün olmasi imkansizdir.

Servis modülü gidemez...

E gitti diyelim yüksek isi atigindan ay modülü hurdaya cikar.

Sitelerde Paylaş

Tamam Everest arkadasim 15 tonluk arac kumanda modülünün önüne nasil geldi?

Dünyadan havalanirken en önde mi duruyordu? Hayir.

Service modülünün icine sigmaz ve orda olamaz ayrica servis modülü diger yakit tanklarindan ayrilinca arka kisimda olmasi da imkansiz degil mi?

15 ton , 15 ton .

Uzayda , boşlukta yerçekiminin etkisinin neredeyse yok denileceği ortamda 15 tonun önemi yokkk .

Örümcekte bulunan yönlendirici motorlardan bahsetmiştik . Modül bir şekilde içinde bulunduğu adaptörden çıkartılıyor . Ve komuta modülüne doğru yönlendiriliyor . Bunun neresi garip anlamıyorum

Sitelerde Paylaş

15 ton , 15 ton .

Uzayda , boşlukta yerçekiminin etkisinin neredeyse yok denileceği ortamda 15 tonun önemi yokkk .

Örümcekte bulunan yönlendirici motorlardan bahsetmiştik . Modül bir şekilde içinde bulunduğu adaptörden çıkartılıyor . Ve komuta modülüne doğru yönlendiriliyor . Bunun neresi garip anlamıyorum

Puhaha, burasi cok komik olmus yahu.

Daha kutle ve agirlik nedir yeni ogreniyorlar everest, cok uzerlerine gitme istersen :)

tarihinde yahya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Servis modülünün yakit atiklarinin bosalacagi yerin tam arkasinda ay modülünün olmasi imkansizdir.

Servis modülü gidemez...

E gitti diyelim yüksek isi atigindan ay modülü hurdaya cikar.

Ben inanamıyorum artık . Hadi uzay teknolojisi hakkında bilgileri geçtik , Artık mantık kurallarını tartışıyoruz .

Servis modülünün motorları aydan dönüşte , dünya atmosferine yakın bölgeye gelene kadar faal durumda kalıyor . Dünyadan kalkışta o motorlar çalışmıyor sevgili cigi . Daha önce onlarca kez yazıldı size . Burada aynı şeyleri sayıklayacaksak biz neyi tartışıyoruz ?

Sitelerde Paylaş

Bu resimde sovyet ay modülü var.

Soldan sağa etapları sıralıyorum.

1- İlk fırlatılış (en soldaki)

2- Aya doğru gidiş

3- Ay yörüngesi ve ay yüzeyine alçalış

4- Ay yüzeyine iniş

5- Aydan kalkış ve dünyaya doğru yola çıkış

6- Dünyaya iniş )En sağdaki)

İkinci resimde Sağdaki Amerikan Ay modülü, soldaki de Sovyet ay modülü

Not:

Resimlerin sırası değişmiş yanıtı ekleyince.

Soldaki resim Amerikan ve Sovyet modülü karşılaştırması

Sağdaki resim de sovyet ay modülünün aya gidiş geliş etapları

post-20050-052918200 1289233730_thumb.jp

post-20050-075951400 1289233965_thumb.gi

tarihinde ateist.bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yoksa Ay modülünü serbest bırakıp ,sonra kendilerini sollamasını sağlayıp ,sonra ......

ama yine olmuyor,

Çünkü modülünün kendisini çevirmesi lazım.

Ay modülünün sollaması yetmiyor birde önünü dönmesi lazım.

tarihinde BAAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yoksa Ay modülünü serbest bırakıp ,sonra kendilerini sollamasını sağlayıp ,sonra ......

ama yine olmuyor,

Çünkü modülün kendisini çevirmesi lazım.

Ay modülünün sollaması yetmiyor birde önünü dönmesi lazım.

Arkadasim, siz daha Ay'in olup olmadigina emin degilsiniz, hatta dunyanin yuvarlak olup olmadigini bile bilmiyorsunuz, modulu elle mi kolla mi one getirdiler diye sormaniz garip degil mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...