Jump to content

Aya Çıkış Gerçek mi , Yalan mı ?

Recommended Posts

Arkadaşlar Sizlere gerekli linkler verildi . O linkleri inceleyiniz . Lütfen Gerçekten mantığa dayalı argümanlar getirip önümüze koyunuz . Dahada söyleyecek bir şeyim yok .

Ay modülüne nasıl geçildiğini sormamız da nasıl bir mantıksızlık var?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 561
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ay modülüne nasıl geçildiğini sormamız da nasıl bir mantıksızlık var?

BAAL,

7 inci sayfada Rusların etap etap nasıl gittiğini gösterdiği bir resim ekledim.

Ona bak istersen.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=41903&view=findpost&p=671672

tarihinde ateist.bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yoksa Ay modülünü serbest bırakıp ,sonra kendilerini sollamasını sağlayıp ,sonra ......

ama yine olmuyor,

Çünkü modülün kendisini çevirmesi lazım.

Ay modülünün sollaması yetmiyor birde önünü dönmesi lazım.

Eee . Niye olmuyor ?? Bak ne güzel saymışsın . Ay modülünü serbest bırakıp servis ve komuta modülünü sollaması sağlanıyor ( Bu arada karşıdan başka ay modülü geliyor mu diye bakınıp hatalı sollama yapılmamasına dikkat ediliyor )

Ay modülü ters çevriliyor ( robot kollarla falan değil bizzat ay modülünü sahip olduğu yönlendirici motorlarla )

Ay modülü önünü dönüyor ( Selam sohbet , nbr ? nasılsın komuta modülü ?) Fasılı geçildikten sonra kenetlenme sağlanıyor .

Sitelerde Paylaş

Arkadasim, siz daha Ay'in olup olmadigina emin degilsiniz, hatta dunyanin yuvarlak olup olmadigini bile bilmiyorsunuz, modulu elle mi kolla mi one getirdiler diye sormaniz garip degil mi?

olayın teorisini de sorgulamayalım mı?

Bu işin kağıt üzerindeki hikayesinin öğrenmeye çalışıyoruz ne var yani??

Sitelerde Paylaş

BAAL,

7 inci sayfada Rusların etap etap nasıl gittiğini gösterdiği bir resim ekledim.

Ona bak istersen.

Arkadas Rusya'ya gitmeden Rusya(veya Sovyetler Birligi) diye bir ulkenin olduguna inanmiyor sayin ateist.bakis. Bence kendinizi yormayin.

Sitelerde Paylaş

Ifeelgood 'a bir soru sormak istiyorum.

Başlığı tam olarak takip etmediğini söyledin ama sence bizde(aya inilmemiş olabilir) diyenlerde bir anormallik olduğunu düşünüyor musun?

Bundan şüpheleniyor oluşumuz psikolojimiz ile ilgili bir soruna işaret ediyor olabilir mi?

niye bazı arkadaşlar sanki ordaymışlar gibi emin .

Ben niye o derece emin olamıyorum.?

Alemsin BAAL. İnsan her şeyi sorar.. sorar da, bu tür konularda hüküm vermek için gerçekten bilgi sahibi olmak gerekir hatta tam olarak uzman.

Bence bu başlıktaki arkadaşlar bu çok özel konuda hüküm verecek donanıma sahip değiller, herkes yarım bilgiyle konuşuyor. Kimse kızmasın bana.. Aslına bakarsan o yüzden konu sonuçlanamıyor. Benim dahil olmama nedenim tam olarak bu. İyi derece fizik bilmek gerek, uzay teknolojisi bilmek gerek vs...

Buna rağmen aya inildiğine, hem de defalarca inildiğine inanıyorum tabii ki. Birincisi, bu kadar açık bir yalanı söylemek de zordur, dünyayı ikna etmek de. Dünyada milyonlarca bilimci var. Hepsi birden bu yalana saf saf inanmış olamaz herhalde.

Çok absürd bir iddia bence.

Yine de izlendiğinde kafa karıştırıyor olabilir ama bunda da bir gariplik yok, yani kimse psikolojik olarak sorunlu filan değil.:)

Ben 9/11 olayını da Amerika'nın gerçekleştirdiği iddialarını hiç ciddiye almadım mesela. Komplo teorilerine biraz mesafeliyim. Ama ne yalan söyleyeyim, aya inilmediği iddiası çok daha ilginç ve inanılması güç bir iddia...

Sitelerde Paylaş

Arkadas Rusya'ya gitmeden Rusya(veya Sovyetler Birligi) diye bir ulkenin olduguna inanmiyor sayin ateist.bakis. Bence kendinizi yormayin.

Yo sanmıyorum öyle bağnazlık olduğunu BAAL ve Cigide

Onlar gözleriyle görmeden, elleriyle tutmadan bu olayın mümkünübilitesini kabul etmek istemiyorlar.

Manipüle edilebilecek bir konu olduğunu düşünüyorlar ve o manipüle edilebilecek yerlerini iyice anlamak istiyorlar.

Ben böyle algılıyorum durumu.

Buna aşırı şüphecilik de diyebiliriz.

Sitelerde Paylaş

Alemsin BAAL. İnsan her şeyi sorar.. sorar da, bu tür konularda hüküm vermek için gerçekten bilgi sahibi olmak gerekir hatta tam olarak uzman.

Bence bu başlıktaki arkadaşlar bu çok özel konuda hüküm verecek donanıma sahip değiller, herkes yarım bilgiyle konuşuyor. Kimse kızmasın bana.. Aslına bakarsan o yüzden konu sonuçlanamıyor. Benim dahil olmama nedenim tam olarak bu. İyi derece fizik bilmek gerek, uzay teknolojisi bilmek gerek vs...

Buna rağmen aya inildiğine, hem de defalarca inildiğine inanıyorum tabii ki. Birincisi, bu kadar açık bir yalanı söylemek de zordur, dünyayı ikna etmek de. Dünyada milyonlarca bilimci var. Hepsi birden bu yalana saf saf inanmış olamaz herhalde.

Çok absürd bir iddia bence.

Yine de izlendiğinde kafa karıştırıyor olabilir ama bunda da bir gariplik yok, yani kimse psikolojik olarak sorunlu filan değil.:)

Ben 9/11 olayını da Amerika'nın gerçekleştirdiği iddialarını hiç ciddiye almadım mesela. Komplo teorilerine biraz mesafeliyim. Ama ne yalan söyleyeyim, aya inilmediği iddiası çok daha ilginç ve inanılması güç bir iddia...

teşekkürler Ifeelgood,

sevgili Yahya gördüğün gibi kapı gibi sağlık raporumuzda var artık :D

Sitelerde Paylaş

Ruslar Ay'a insan gönderdi mi ki?

Al işte Yahya

Bak arkadaş ne diyor?

hemen inanalım mı?

Varligina inanmadiginiz Ruslar, varligina inanmadiginiz Ay'a gitti diye bir ibare mi var o mesajda? Tabi mesajin varligina da inanmadiginiz icin gidip bakma zahmetine girmediniz. Sizin de soylediginiz gibi, kagit uzerindeki taslaklar ve planlar.

Ayrica bende yogum, bu forumda yog, hatta siz su an bir mesaj okumuyorsunuz vs vs vs

Saglik raporunuz hayirli olsun da ben sagliksizsiniz diye bir kelam etmedim. Ettiysem veya cagristirdiysam da affola. Hangimiz saglikliyiz ki sizin rapora ihtiyaciniz olsun.

tarihinde yahya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ruslar Ay'a insan gönderdi mi ki?

Al işte Yahya

Bak arkadaş ne diyor?

hemen inanalım mı?

Plan BAAL plan,

gönderip göndermemeleri önemli değil.

Amerikadan bağımsız başarılı olacağı onaylanmış 1962-63-65 planları bunlar

Sizlerin o süreçlerde adam nerde oturdu nereye nasıl geçti diye sorular sormanıza katkıda bulunsun diye verdim onları.

1963te çözülmüş sizin bahsettiğiniz sistem.

Hatta Apollo gitmeden önce hem ruslar hem amerikalılar ayın etrafında insanlı uçuşlar bile yapmışlar.

Sitelerde Paylaş

Varligina inanmadiginiz Ruslar, varligina inanmadiginiz Ay'a gitti diye bir ibare mi var o mesajda? Tabi mesajin varligina da inanmadiginiz icin gidip bakma zahmetine girmediniz. Sizin de soylediginiz gibi, kagit uzerindeki taslaklar ve planlar.

Ayrica bende yogum, bu forumda yog, hatta siz su an bir mesaj okumuyorsunuz vs vs vs

Saglik raporunuz hayirli olsun da ben sagliksizsiniz diye bir kelam etmedim. Ettiysem veya cagristirdiysam da affola. Hangimiz saglikliyiz ki sizin rapora ihtiyaciniz olsun.

ateist.bakış ilk astığında bakmıştım .

O yüzden dönüp tekrar bakmadım.yani gidip bakmadığım kısmı doğru, ama hiç bakmadığım kısmı yanlış.

sana sempati duyduğum için aklım sıra biraz takılmak istedim.

Af gerektirecek birşey yok.

sevgiler

Sitelerde Paylaş

Bu arada tesadüfe bakın ki bugün RIA haber ajansı haber geçmiş.

Çinlilerin ayı incelemek için 2007den beri gönderdiği Cháng'é 1 ve 2 araştırma uyduları araştırmayı bitirmiş Çin Cháng'é 3 ve 4 araçlarıyla Aya inmeye hazırlanıyormuş.

Al işte,

Bu arada bu ay hukukuyla ilgili bilgisi olan var mı?

Kim nereleri kaparsa orası onun olur yöntemiyle mi paylaştırılacak ayda yerler?

tarihinde ateist.bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayda paylaşma falan söz konusu değil . Hiç kimse yada ülke ayın bir bölümünde yada bütününde hak idda edemez . Bu yapılan anlaşmalarla tasdik edilmiştir . Ama hangi anlaşmaydı unuttum :)

Sitelerde Paylaş

Az önce Amerika nın ulusal kanallarından biri olan FOX TV nin "Moon HoaX", "Did We Really Go" belgeselini izledim. Orada iddia edilenlerin buraya yazılanlardan en ufak bir farkı yok.

Boş vaktim olur ise alt yazı ile sunarım.

Ortaya konulan fiziksel kanıtlara bakılırsa (yorum ve bilgi gerekmeyen kanıtlar yani)aya hiç bir zaman gidilmedi.

Sitelerde Paylaş

Bu arada tesadüfe bakın ki bugün RIA haber ajansı haber geçmiş.

Çinlilerin ayı incelemek için 2007den beri gönderdiği Cháng'é 1 ve 2 araştırma uyduları araştırmayı bitirmiş Çin Cháng'é 3 ve 4 araçlarıyla Aya inmeye hazırlanıyormuş.

Al işte,

Çinliler giderse tartışmalar kesilir mi?

Çinlilerin gitmesi 2020 yılında gitmesi ,1969-1972 yıllarında önce amerikalıların gitmiş olduğunu ispatlar mı?

Sitelerde Paylaş

Ayda paylaşma falan söz konusu değil . Hiç kimse yada ülke ayın bir bölümünde yada bütününde hak idda edemez . Bu yapılan anlaşmalarla tasdik edilmiştir . Ama hangi anlaşmaydı unuttum :)

Yok canım öyle değildir o.

Şimdi çinli gidecek. Makinelerini ekipmanlarını yerleştirecek 2-3 kilometrekarelik alana, hadi bizim Türkler de yaptı diyelim Atilla-1 diye bir modül ( :) ) sen gideceksin Çinin çevirdiği araziye yürüteceksin makinelerini?

öyle şey olur mu yahu?

O anlaşma değişir.

Gör bak şimdi Ay turizmi başlayınca millet manzaralı yerleri kapmaya çitle çevirmeye başlar sonra iki camla örtüp ev yapar oraya. :)

Karmaşa çıkacak karmaşa :)

Sitelerde Paylaş

Yok canım öyle değildir o.

Şimdi çinli gidecek. Makinelerini ekipmanlarını yerleştirecek 2-3 kilometrekarelik alana, hadi bizim Türkler de yaptı diyelim Atilla-1 diye bir modül ( :) ) sen gideceksin Çinin çevirdiği araziye yürüteceksin makinelerini?

öyle şey olur mu yahu?

O anlaşma değişir.

Gör bak şimdi Ay turizmi başlayınca millet manzaralı yerleri kapmaya çitle çevirmeye başlar sonra iki camla örtüp ev yapar oraya. :)

Karmaşa çıkacak karmaşa :)

Bizim türkler gidince kesin karmaşa çıkar zaten :) Gidip çeviririz 50 - 60 bin metre kareyi çitle . Birde sınırlara mayınları döşedik mi ne anlaşma kalır ne bişey .

Sitelerde Paylaş

Çinliler giderse tartışmalar kesilir mi?

Çinlilerin gitmesi 2020 yılında gitmesi ,1969-1972 yıllarında önce amerikalıların gitmiş olduğunu ispatlar mı?

BAAL ben şahsen bu konuda zerre tereddüte sahip değilim.

O yüzden ispatlanıp ispatlanmaması konusu bende senin kadar soru işareti uyarmıyor (senin kadarı bırak hiç soru işareti uyarmıyor)

Sitelerde Paylaş

Buna aşırı şüphecilik de diyebiliriz.

Aynen öyle ateist.bakis arkadasim...

Özellikle görüntüleri her izledigimde kafama yatmayan bir sürü nedenler siralanmakta. Fox tv nin astigim video görüntülerinde konusanlar da bilim adamlari.Saglam argümanlarini sunarak kesinlikle gidilmemistir demekteler.

Tartismamizin bir sorun olmamasi gerektigini düsünüyorum sonucta burasi bir tartisma ve bilgi paylasim forumu. Bilmedigim konularda sadece okumayi yeglerim ara sira soru sorarim.

Kalkisi muamma, yörüngede dönüp duran kapsül ile birlesmesi muamma, dünyaya dönüs yakitlarinin olmamasi muamma...

...görüntüler ile ilgili sorulanlar ise cabasi.

Neden kapsül ile modülün birlesme görüntüleri yok? Neden?

Her seyi en ince noktasina kadar düsünen ve saniye saniye görüntüleyen NASA akillarda soru isaretlerine neden olan cok önemli anlarin görüntülerini cekmiyor!

En önemlisi NASA görüntülerin bulundugu kasetlerin hepsini kaybettigini acikliyor.

Ayrica Hubbez'in google earth moon'un olamayisinim altini cizmesi de ilginc. Gercekten google earth mars var ama moon yok.

Modülün kumanda modülü ile birlesme görüntüleri neden yok? Ay modülünün servis modülünün icinden ciktigi görüntüler neden yok? Bu görüntüleri cekmek cok kolay fakat bir tane dahi yok ve diger görüntülerin oldugu kasetlerin hepsi kayboldu.

Aya gidis gelis görüntülerinin oldugu kasetlerin kaybolmasina kim inanir?

Üstelik USA ve NASA'da...

...olacak is degil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...