Jump to content

Aya Çıkış Gerçek mi , Yalan mı ?

Recommended Posts

Sevgili düşünebilentanrı ,

Elbette bunca yapılan açıklamdan sonra üstüne bir daha açıklama yapacak değilim ama cigi arkadaşımızın şu "üç soru" sunu gerçekten merak etmiş durumdayım . Hani başlığın başından beri sorulmuş ancak cevap bulunamamış soruları . İnsanlık halidir gözden kaçırmış olabiliriz diyerek te bir açıklama yapma ihtiyacı duyabilirim belki ama bu başlık altında yapılması gerekenin "ego tatmini" olmasından çok doğru bilgiye ulaşılması umudu vardı bende ancak benim kişisel görüşüm doğru bilgiye ulaşabilmek için önce kişisel önyargıların ve egonun üstesinden gelinmesi gerekiyordu . Sanırım başta bunun üstesinden gelmeyi atladığımız için şu an hala fikir ayrılıkları bulunuyor .

Neyse umarım kişisele fazla girmemişizdir de yine fırça yeme olasılığımız bulunmaz .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 561
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cigi demiş

>>>Google profesorleri haril haril evirip cevirip hemen hemen ayni linkleri asip duruyorlar fakat sordugum üc sorunun yanitlarini bulup asamiyorlar...

...Calismaya devam, ha gayret..

Sen nereden öğrendin, nerenden uydurdun peki bu aya gidilmediği masalını. O uyduruk belgeselden mi? Ee o belgeselin ne saçma bir şey olduğunu gösterdik. Bir de ne yapacak insanlar. Senin her dediğine he deyip susacaklar mı. Ee ama sen fizikçi değilsin, roket mühendisi değilsin, bilim adamı değilsin. Ne yapacak insanlar NE?

Ne sanıyorsun ki kendini. Sana anandan mı kaldı bu aya gidilmediği bilgisi. Benim evde de nasanın arşivlerine direk bağlantı var babamdan kalma.

Bak sana google kullanmayı öğreteyim de yararlan.

gir google a ( adres vermeyeyim artık, o kadar da değilsindir herhalde. Ama istersen söyle onu da veririm)

lunar module extraction

yaz enterra bas

oraları dolaş oku biraz sonra apollo 11 flight journal filan de onu araştırr..

çok bilimsel adamsın sen araştırmadan etmeden öyle göbeğini yaya yaya soru sormazsın hadi canım hadii..

Sitelerde Paylaş

sevgili everest başlıkta baştan beri haddini bilmemezlik yapanlar kendileri.

Bak onlar benim mesajlarımı şikayet ediyorlar sildiriyorlar ama ben hiç tınlamıyorum onların laflarını. Bilgisiz olduğunu kabul etmeyen insan bana ne dese boş.. Bunlar boş adamlar everestt boşş.. biraz bunlara dürüstlük dersi ver sevgili arkadaşım benim.

En fazla da atarlar beni.. Sorun değil. Yeni arkadaşalr da el atmışlar konuya.

Sitelerde Paylaş

Üc soruya yanit verebilen yok...

Arkadasin birisi ise devamli bana sardirmaya devam ediyor.Mecbur her yazilani kabul etmek zorundayim ya...

Üc soruya yanit verilmedigi icin en arkaya sakladigim soruyu sorarak bu tartismayi noktalamayi düsünüyorum.

1969 model düttürü leyla kameralar o görüntüleri aydan dünyaya nasil gönderebiliyorlardi?

Kehh kkeeh keeehhh.

Sitelerde Paylaş

cigi birkaç kişi senden bahsettiğin üç soruyu yazmanı rica etmiş, sen de soruları yazacağına "yanıt verebilen yok" triplerine girmişsin...

Tam evrim çökerten dinci moduna girmişsin bir de, kamerayla ilgili sorundan bahsediyorum. 2 sene önce Sexy Huri bana TÜBİTAK'a dincinin birinin sorduğu soruyu göstermişti, dinci de tek soruyla evrim çökertiyordu: "Evrim varsa arılar niye bal yapıyor?" :D

Sitelerde Paylaş

1969 model düttürü leyla kameralar o görüntüleri aydan dünyaya nasil gönderebiliyorlardi?

Bu soruyu amerikan bilim adamlarına sormalısın cigi . Belki sana bir kıyak yapıp kıtalar arası nükleer füze projesinin ayrıntılarını da gönderirler ha ne dersin ?

Hem mis gibi ingilizcen de var . Kullanmasını bil :D:D

Sitelerde Paylaş

Üc soruya yanit verilmedigi icin en arkaya sakladigim soruyu sorarak bu tartismayi noktalamayi düsünüyorum.

Zeka küpü bu adam.

Bir kere görüntü gönderme işini kamera yapmaz. Bunu öğren. Kamera sadece görüntüyü çeşitli depolama ortamlarına kaydeder.

Ayrıca o zaman da bugünkü kadar olmasa da son derece güçlü kameralar vardı. O zaman bunlar çok pahalıydı, son kullanıcıya yönelik sayılmazdı, ayrıca boyut olarak çok büyüktürler.

1960larda çekilmiş filmleri temizleyip bluray olarak piyasaya sürüyorlar. Demek ki o zaman bile analog olarak da olsa en az o kalitede çekim yapılabiliyordu. Ayrıca bu filmlerin koskoca sinema ekranlarında oynadığını düşünülünce çok daha yüksek çözünürlükte çekimler yapıldığını anlamak zor değil (Analog çekimler için çözünürlükten bahsetmek ne kadar uygun bilmiyorum ama sonuçta çözünürlük detay demek olduğundan mevzunun anlaşılmasını kolaylaştırıyor.).

Depolama ortamına gelince:

O dönemde henüz "Betacam" ya da "U-Matic" türü pratik video kaset formatları dolaşımda olmadığından, televizyon yayınlarının görüntüleri otomobil tekerleğini andıran dev boyutlu makara bantlara kaydediliyordu. Bunlar hantal, ancak görüntü kalitesi son derece yüksek ve o oranda da dayanıklı veri saklama malzemeleriydi.
Sitelerde Paylaş

Biraz daha basitleştireyim:

Filmlerin çekiminde kullanilan negatif filmler o zaman da 35mm idi gunumuzde de 35mm. O yüzden negatifler varsa full HD (1920*1080) çözünürlük elde edilir. Hatta yarin birgun Hdtvler ler 3840*2160 gibi destek sunarsa kırklı ellili yıllardaki filmler o teknolojiye de uyarlanir.Çünkü negatif filmler, günümüzde tvlerimizde izlediklerimizin teknolojisinden çok daha yuksek cozunurluge sahiptir.

Peki bu kayıtlar için çok geniş bir alana ihtiyaç yok mu? Çünkü analog kayıtlarda dijitallerde olduğu gibi sıkıştırma yok.

O dönemde henüz "Betacam" ya da "U-Matic" türü pratik video kaset formatları dolaşımda olmadığından, televizyon yayınlarının görüntüleri otomobil tekerleğini andıran dev boyutlu makara bantlara kaydediliyordu. Bunlar hantal, ancak görüntü kalitesi son derece yüksek ve o oranda da dayanıklı veri saklama malzemeleriydi.

http://hepsidetay.blogspot.com/2010/02/eski-filmler-hd-kalitesine-ceviriliyor.html

Özellikle Amerika film endüstrisi Blu-Ray'in popülerliğini görüp 1959 yapımı Ben-Hur'un bile Blu-Ray'ini piyasaya sürmüştü. Bizde ise Kemal Sunal'ın 20-30 yıllık filmleri sanki 60-70 yıllık filmler gibi gürültü içinde, soluk renklerle ve bozuk seslerle yıllarca TV'de yayınlandı.

En sonunda birileri yatırım yapmaya karar vermiş olacak ki bizdeki eski filmler de teker teker taranarak yüksek çözünürlüklü hale getirilmeye başlanmış. Bu işlem sırasında ayrıca çeşitli filtreden ve temizlikten geçen filmlerin saklanması da oldukça kolay hale geçecek ve 35 mm'e basılması da mümkün olacak. Eski filmler nasıl oluyor da HD kalitesine dönüştürülebiliyor diye soracak olursanız, yüksek kalite bir 35 mm'lik filmin 20 milyon pikselden oluştuğunu söyleyebilirim. Bu sayı da Full HD olarak adlandırılan 1920x1080 çözünürlüğün yani 2 milyon pikselin 10 katına denk geliyor. Dolayısıyla bu işlem sırasında herhangi bir kayıp yaşanmıyor diyebiliriz, tabii eski filmlerde herhangi bir toz, gürültü varsa dijital remastering teknolojisiyle işlenmesi şart.

Hadi bakalım, şimdi bez getirin. O zaman öyle kamera vermış demek ki. Geçmiş olsun.

tarihinde tomruk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Beyler bir yazı okudum söyle diyor:

Nasa'nın uzun yıllar Ay'a gitmemesinin sebebi Ay'ın karanlık yüzeyinde bulunan uzaylılardan kaynaklanıyormuş !

Alın size malzeme, şimdi bir 50 sayfa daha tartışın.

Bu konu hakkında uzun bir başlık açmayı düşünüyorum. Resim ve videolarla da desteklemeyi düşündüğüm için şuan kaynak arayışı içindeyim.

Ha tabiki inanmıyorum ay da uzaylılar olduğuna. Fakat bilim-kurgu başlığı niyetine, hani eğlenelim, gülelim mantığıyla açıcam böyle bir başlık.

Dünya dinlerinde bir kaç eleman vardı.

Neymiş efendim ay'ın hep aynı yüzünün görünmesi tesdüf değil özellikle yapılan birşeymiş.

Ayın karanlık yüzeyindekiler gözükmesin diye yapılmış bu.

Ve bunu yapan:

Galaktik federasyonmuş..!

wooooaaaaaahhhh

Hatta; sümer tanrısı enki, bu federasyonun orion kolunun liderliğini yapıyormuş.

Hattaaa bir ara federasyon içerisinde çatışma ve bölünme çıkmış, o sırada da bunu fırsat bilen amerika ay'a keşif için roketler ve astronotlar göndermiş.

Zaten amerikan'nın tüm bunlardanda haberi varmış.

Ayrıca yine galaktik federasyon içerisinde bir kol olan "reptilianlılar" ilede yoğun çalışmaları varmış.

Vay yavrum vay... Ortam entirikalarla dolu...

Komik ya,

Bunların hepsi Zecheria Sitch'den etkilenen şizofren kişiliklerdir. (cigi'yi kastetmiyorum, bu yukarda söylediklerimi iddia edenleri kastediyorum)

Yani ne deyim, enki akıl fikir versin o halde (.

Galaktik federasyona sevgiler sadsadasdsadişasdilda (((.

tarihinde VraeL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Üc soruya yanit verebilen yok...

Arkadasin birisi ise devamli bana sardirmaya devam ediyor.Mecbur her yazilani kabul etmek zorundayim ya...

Kehh kkeeh keeehhh.

Vay be, o zaman öyle kameralar yoktu da bir Allah'ın kulu sormadı mı bunları neyle çektiniz diye? Sinemacıların elindeki imkanlar Nasa'da yokmuş demek. Vay anasını sayın seyrciler...

Üstelik çekilen ham görüntüler değil o sırada dünyaya gönderilen. Çünkü standart tvlerde istesen de dönüştürme yapmadan onları izleyemezsin.

Ne o gününün teknolojisinden haberin var, ne de bu kadar insanın aynı yalana nasıl göz yumduğuna, nasıl olup da bu işte görev üstlenen binlerce insanın her birinin çenelerini tutabildiğini dair bir izahın.

Kişiselleştirmeyim diyeyim diyorum ama şu forumda bu kadar çok sayfa boyunca sırf altta kalmamak ve son cevabı yazmış olmak için

saçmalamakta bu kadar inatla direnen az insan gördüm. Hatanı kabul etsen şurada olduğunun yüzde biri kadar rezil olmazsın emin ol. Hem savunduğun şeyler, hem de bunları savunma biçimin o kadar zavallıca ki.

Birazdan gelip gene üç soruma cevap veren yok, kişilerle uğraşıyorsunuz diye zırvalayacaksın. Senin sorduğun her türlü soruya Nasa resmi ağızdan cevap vermiş zaten. Soruları bir kez daha söyle de verilen resmi cevapları atsınlar önüne.

Üstelik Ay'da yer çekimi yok, kameralar dünyaya görüntü gönderirler (aslında o gün o kadar kaliteli çekim yapmak mümkün değildi demek istiyorsun) gibi akıllara zarar iletilerinle değil konu üzerine konuşabilecek birikiminin olması orta okul seviyesinde bu konuya dair bilginin olmadığı o kadar aşikar ki. Birileri o zaman öyle teknoloji yoktu demiş sen de bunu alıp argüman diye sunuyorsun. Oysa o gün neler yapılıp yapılamadığını bilebilmek için en azından bu Ay'aa gidişte çalışan bilim adamlarının herhangi birinin uzmanlık dalında senin de uzman olman lazım ki bu şu açıdan imkansız, o zaman bu yapılamazdı diyebilesin. Oysa bir ilkolul çocuğunun bile bildiği şeyi bilmeden başkalarının fikirlerini buraya taşıyorsun. Elbette biz de başkalarının, bu konunun uzmanlarının fikirleri ile cevap veriyoruz. Çünkü hiç birimiz bilimin bu alanlarında tek başına görüş bildirebilecek birikime sahip değiliz. Olsak zaten başımızda prof. ünvanı falan olur.

Yalnız komplo teoricileri bile o zaman o kalitede çekim yapılamazdı demeyi akıl edememişler galiba. Onlardan bile bir adım öndesin.

:D :D

Cigi, düştüğün durumun farkında değilsen ve milletin alaycı kahkalarını duymuyorsan inanmayacaksın ama buna senin adına üzülürüm.

Sitelerde Paylaş

Üstelik Ay'da yer çekimi yok, kameralar dünyaya görüntü gönderirler (aslında o gün o kadar kaliteli çekim yapmak mümkün değildi demek istiyorsun) gibi akıllara zarar iletilerinle değil konu üzerine konuşabilecek birikiminin olması orta okul seviyesinde bu konuya dair bilginin olmadığı o kadar aşikar ki. Birileri o zaman öyle teknoloji yoktu demiş sen de bunu alıp argüman diye sunuyorsun.

Ayda yer cekiminin olmadigini yazmadim ve bu konuya en az üc defa aciklama getirdim.Fakat isiniz gücünüz karsit fikirde olana sardirmak oldugu icin ayni yobaz zihniyetle devam ediyorsunuz.

Tembeller ve himbillar sürüsü ne sorulmus onu dahi merak edip iletileri okuma zahmetine katlanmiyorlar ve sardirmaya devam ediyorlar.

Ayrica düsünceyi tartisma adabini bilmeyen küstah yobazlar sürüsünden gina geldi.

Bu ileti son iletimdir ve bu basliga bir daha yazi yazmayacagim.

Sitelerde Paylaş

Bana göre aya çıkış tamamen palavra

Var mı kardeşim çevrenizde gitmiş, görmüş kişiler

Sadece fotolar ve bir yalancı video

Kanıtlar sadece bunlar mı?

O zaman bunların gerçek olduğunu teyit etmek için canlı şahitlere ihtiyacımız var

Var mı Türklerden öyle şahit yok

O zaman palavra

Sitelerde Paylaş

Ayda yer cekiminin olmadigini yazmadim ve bu konuya en az üc defa aciklama getirdim.Fakat isiniz gücünüz karsit fikirde olana sardirmak oldugu icin ayni yobaz zihniyetle devam ediyorsunuz.

Tembeller ve himbillar sürüsü ne sorulmus onu dahi merak edip iletileri okuma zahmetine katlanmiyorlar ve sardirmaya devam ediyorlar.

Ayrica düsünceyi tartisma adabini bilmeyen küstah yobazlar sürüsünden gina geldi.

Bu ileti son iletimdir ve bu basliga bir daha yazi yazmayacagim.

Ilk videoda 2.20 de astronotun elinden düsürdügü cisime dikkat edin.Yer cekiminin olmadigi Ay'da böyle bir seyin olmasi imkansizdir.

Ay'daki yerçekimi dünyadakinin yaklaşık altıda birimiymiş neymiş. Sen mesela Ay'daki yerçekimi dünyadakinin üçte biri ya da onda biridir demiş olsaydın ve birisi çıkıp hayır altıda biri deseydi, sen de arkasından yanlışlıkla öyle yazmışım deseydin bu inandırcı olabilirdi. Ama sen tüm cisimlerin birbirlerini çekiyor oldukları gibi bir olgudan bihaber olmalısın ki Ay ya da başka bir ortamda yer çekimi olamayacağını iddia ediyorsun. İşin aslında sen bile şu an Ay'ı kendine çekmektesin.

Özetlen hiç ama hiç inandırıcı değilsin, kusura bakma.

Üstelik sana söyleneni anlamaya çalıştığın bile yok.

adama birebir anoloji olduğunu gösteriyoruz, hala evrim teorisi ile ne alakası var diyor.

''Anoloji'' değil ''analoji'' olacak o. Her seferinde ''anoloji'' yazmışım.

Bak ben hata yaptığımı kabul ediyorum, her seferinde yanlışlıkla sözcüğü yanlış yazmışım demiyorum. Sen de saçmaladığını kabul et tatlıya bağlansın bu iş.

Sitelerde Paylaş

Ben bu konu ile ilgili birkaç soru sormak istiyorum.

Aya ilk seyahatte ben çok küçüktüm ve hatırlamıyorum. Ama bir defasında evimize tv alındığı zaman birtakım görüntüler izlemiştim, sanırım ilk yolculuğun görüntüleri idi.

Şimdi soru şu? Bu kadar muhteşem bir yolculuk (bana göre muhteşem, hala bile öyle) mutlaka bir sürü insan tarafından canlı izlenmiştir.

Peki bu insanlara eğer bu yolculuk sahte ise ne izlettirildi?

Diğer bir soru ise aya gidiş ile dönüş arası süreyi bilmiyorum ama bu yolculuk sahte ise mutlaka bir şey fırlatıldı içinde insan olan ve bunlar bir şekilde nasıl tekrar yeryüzüne indi? Bunu kimse görmedi mi? Yani bu tarz sorularda mevcut bu konu bağlamında.

Sitelerde Paylaş

http://www.dailymotion.com/video/xg1f6r_transformers-3-trailer-bande-annonce-1-vo-hd_shortfilmsundefined

bu görüntüleri nasıl yapmışlar? :D

daha gerçek görünüyor resmen :D

ahahaha adamlar baktılar ki ateist forumdakiler bu konu üzerinde çok tartışıyor, bir film çekelim dediler xD

Transformers hem çizgi film serisi olarak hem film serisi olarak her zaman amerikan propagandası olarak kullanılmıştır.

Amerikan bayrağının renklerini göstere göstere üstünde taşıyan optimus prime ve bir alman askeri görünümünde(çizgifilm serisindekindeki hali) olan megatron ve megatron'a aynı hitlere "hail hitler" yine alman askerleri gibi "hail megatron" diyen decepticion robotları...

Neyse, sırf görsellik için izlenir. İlgi çekici konular, ayın karanlık yüzeyi, uzaylılar vs vs...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...