Jump to content

Aya Çıkış Gerçek mi , Yalan mı ?

Recommended Posts

Bütün başlığı taradım ama yemin ederim o üç sorunun derli toplu işte o üç soru diye belirtildiği bir ileti göremedim. Teker teker o üç soruyu bulmamız sen belirtmedikçe çok zor, çünkü bir ton soru var ortada. Olası soruları gene de bulmaya çalıştım.

Üç soru muhabbeti gördüğüm kadarıyla ilk defa burada geçmiş:

Üc tane mantikli soru soruyorum ve bu sorularin olmasi gereken yanitlari yok.Yanitlarin olmayislari beni rahatsiz etmiyorlar.Firsat buldukca arastiriyorum.Bir kaybim yok diye düsünüyorum.

Sonucta hic bir halt yapamadan yere cakiliyor...Ayrica icine bir kisinin zor sigdigi görülüyor.

Bu modüle iki kisi sigiyor ve bir dünya malzemeyi aya indiriyor öyle mi?

Kalkisi muamma, yörüngede dönüp duran kapsül ile birlesmesi muamma, dünyaya dönüs yakitlarinin olmamasi muamma...

...görüntüler ile ilgili sorulanlar ise cabasi.

Neden kapsül ile modülün birlesme görüntüleri yok? Neden?

Her seyi en ince noktasina kadar düsünen ve saniye saniye görüntüleyen NASA akillarda soru isaretlerine neden olan cok önemli anlarin görüntülerini cekmiyor!

En önemlisi NASA görüntülerin bulundugu kasetlerin hepsini kaybettigini acikliyor.[/b]

Simdiye kadar sorulan sorularin hic birisine makul bir yanit veren olmadi.

Tek tek saydigimiz ve olmasi gereken görüntülerin nerde oldugunu ben soruyorum...

...o görüntüler neden yok?

Modüle astronotlarin gecisi, modülün servis modülünden ayrilisi, modülün kapsül ile birlesmesi görüntüleri nerde?

Simdiye kadar tartisilan konularin iddialarin hepsini geciyorum sadece yukarida saydigim görüntülerin nerde olduklarini soruyorum.

Aya inen hayali modülün kapsülden ayrilisi, birlesmesi ve modülün icine astronotlarin gecisleri görüntülerinin hic birisi yok...

Neden?

NASA'nin 1969 senesinde bunlari yapabilecek sanal teknigi dahi yoktu...

...gerceklerini sormuyoruz, sanalini dahi yapamadilar.

:)

Bayrak hic bir yerde burusmaz.O bayragin yapildigi madde diger bayraklar ile ayni degil.Dalgalanma süsü verilmis sabit dümdüz duran bayrak mi olur?

Everest apollonun aya inisi esnasinda ve Neil Armstron asagi merdivenlerden inerken cekilen görüntüleri o acidan kim cekti ve NASA'nin orijinal kasetleri incelenmesi icin bilim adamlarina neden vermedigini yanitla. Bu iki sorunun yanitini arastirmani öneriyorum.

Bir bayrak ile astronotun gölgelerinin farkli yönlerde olmasini dahi göremiyen bakar körlerle tartismak gercekten cok zormus...

Neil Armstrong'un aya inerken olan görüntüleri ve o acidan cekilmesinin imkani yoktur.

Modülü yakit tankinin icinden cikartip kumanda modülünün önüne kim monte ediyor?

Aydan kalktiktan sonra?

Ciginin son sayfalardaki itirazlarını derledim. O üç soru bunların içinde olsa gerek.

tarihinde tomruk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 561
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Üc soruya yanit verilmedigi icin en arkaya sakladigim soruyu sorarak bu tartismayi noktalamayi düsünüyorum.

1969 model düttürü leyla kameralar o görüntüleri aydan dünyaya nasil gönderebiliyorlardi?

Ciginin akıllara zarar ve sona sakladığı bomba sorusuna uzun uzun iki ileti ile cevap verdim.

Özetlen:

1- Kameralar görüntü göndermeye değil, görüntüyü bir depolama aygıtına depolamaya saklar.

2- Bu soruyla kastedilen o gün o kadar yüksek kalitede görüntü alınamayacağı iddiası ise bunun yalan olduğunu görmek için 1950li yıllara ait filmlerin bluray versiyonlarını alıp izlemek kafi.

Filmlerin çekiminde kullanilan negatif filmler o zaman da 35mm idi gunumuzde de 35mm. O yüzden negatifler varsa full HD (1920*1080) çözünürlük elde edilir. Hatta yarin birgun Hdtvler ler 3840*2160 gibi destek sunarsa kırklı ellili yıllardaki filmler o teknolojiye de uyarlanir.Çünkü negatif filmler, günümüzde tvlerimizde izlediklerimizin teknolojisinden çok daha yuksek cozunurluge sahiptir.

Eski filmler nasıl oluyor da HD kalitesine dönüştürülebiliyor diye soracak olursanız, yüksek kalite bir 35 mm'lik filmin 20 milyon pikselden oluştuğunu söyleyebilirim. Bu sayı da Full HD olarak adlandırılan 1920x1080 çözünürlüğün yani 2 milyon pikselin 10 katına denk geliyor.

Şu üç soruyu da bulup siz cevaplayın bakalım. Ben en vurucu soruyu aldım, siz de o üç soruyu bulup cevaplayın. :D :D

Anladığım kadarıyla o üç soru o anın görüntüsü neden yok, bu görüntüsü neden yok, orjinal kayıtlar nerede türünde sorular.

Yirmi sayfayı taratmak yerine o üç soruyu direk paylaşsaydı keşke. Çünkü ortada işte bunlar o üç sorudur diye derli toplu bir ileti yok, varsa da ben tüm başlığı taradığım halde bulamadım.(gözümden kaçtığını sanmıyorum ama gene de insanız).

Şu üç soru bunlar olabilir mi? Gerçi buarada tek bir soruda üç farklı anın görüntülerinin videosunun nerede olduğundan bahsedilmiş.

Modüle astronotlarin gecisi, modülün servis modülünden ayrilisi, modülün kapsül ile birlesmesi görüntüleri nerde?
Aya inen hayali modülün kapsülden ayrilisi, birlesmesi ve modülün icine astronotlarin gecisleri görüntülerinin hic birisi yok...

Benim zekam bu kadarına elveriyor, o sorular bunlardan biri değilse gel göster madem.

tarihinde tomruk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bugün kü Habertürk gazetesinde bu konu var..

Uzaybilimciler bile kararsız!

HT Tarih'ten Ayşe Özek Karasu yazdı...

580461_detay.jpg?1292212075 Amerikalıların Ay’a aslında hiç ayak basmadıkları şeklindeki komplo teorilerini sona erdirmek için Avrupa Uzay Ajansı tarafından yeni bir hamle başlatıldı. Ancak komplo teorisyenlerinin yeni bir teorileri var: “Avrupa Uzay Ajansı da, astronotlar sanki Ay’a ayak basmış gibi film çeken NASA’nın işbirlikçisi.”

20 Temmuz 1969 günü dünyanın dört bir yanında yüz milyonlarca insan nefesini tutup, Apollo 11’in Ay’a inişine radyo başında kulak kesilmiş ve o heyecan dalgası içinde Amerika’nın uzaydaki müthiş fethinden şüphe duymak kimsenin aklından geçmemişti.

Astronot Neil Armstrong’un “Benim için küçük ama, insanlık için büyük adım” diye izah ettiği Ay yürüyüşünün üzerinden 41 yıl geçti. 41 yıldır olmasa da, uzunca bir zamandır, hatırı sayılır miktarda insan, Amerika’nın 20 Temmuz günü Ay’a inmediğine inanıyor. Bunların büyük çoğunluğu da Amerikalı. Halkın yüzde 20’si Ay’a seyahatin düzmece olduğu, NASA’nın olayı baştan sona film stüdyosunda çektiği görüşünde.

WASHINGTON’UN HİLESİ

Komplo teorisi şu ana fikre dayanıyor: Sovyetler Birliği Sputnik’i fırlatarak, uzay yarışında Amerika’nın önüne geçince, Washington da Moskova’nın zaferini gölgede bırakacak bir başarıyla öne geçmek için böyle bir hileye başvurdu. Bu kumpası bilenlerin tamamı da öldürülerek ortadan kaldırıldı.

Tabii komplo teorisyenleri birtakım deliller ileri sürüyor. Mesela astronot Edwin Aldrin’in yanı başında durduğu bayrak rüzgâr olmadığı halde neden dalgalanıyor? Gökyüzünde neden yıldızlar görünmüyor? Gölgeler neden o kadar tuhaf? Ay modülü Eagle’ın altında neden krater meydana gelmedi?

ABD Başkanı John F. Kennedy, daha 1961 yılında Amerikalı astronotların Ay’a ayak basacağına dair söz vermişti. Ancak 1960’ların ortalarına gelindiğinde ABD uzay yarışında hâlâ çok gerilerdeydi. NASA darbe üstüne darbe alıyordu. 1967 yılında ilk Apollo kapsülü fırlatma rampasında patlayıp yanmış, üç astronot feci şekilde can vermişti. Bu hezimetten sadece iki yıl sonra Amerikalıların üç astronotu Ay’a gönderip, bir de geri getirebileceğine inanmak zordu.

580461_4d9e0f61fa2c32c2d176f76aeaf4675c.jpg

Dünyanın düz olduğuna inananlar, fondaki görüntünün sahte olduğuna inanıyor.

Astronot kıyafetinin parlak beyaz olması nedeniyle, yıldızların görülmediği ileri sürülüyor.

RADYODAN DİNLEDİK

16 Temmuz 1969’da, Florida’daki Cape Canaveral üssüne 1 milyondan fazla insan akın etmiş, Neil Armstrong, Edwin Aldrin ve Michael Collins’i taşıyan Apollo 11’in fırlatılışına bizzat şahit olmuştu. 36 katlı apartman yüksekliğindeki dev roketin, tam da planlandığı gibi yerel saatle 9.32’de alev ve gürültü saçarak Ay’a doğru hareketini radyo ve TV’ler başında 600 milyon insan izlemişti. O tarihte henüz televizyon yayını olmadığı için Türkler, Apollo 11’in macerasını radyoya kulak kesilerek takip etmişti.

Ancak televizyondan siyah beyaz görüntüleri seyredenler, Neil Armstrong’un modülün kapağını açarak yavaşça Ay zeminine doğru inişini, ardından inen Edwin Aldrin ile birlikte kanguru gibi zıplalayarak nasıl ilerlediğini görmüştü. Sonraki yıllarda, Ay yürüyüşünün renkli fotoğrafları da çıktı.

İşte o dakika, iki süper güç arasındaki bilim ve teknoloji savaşının galibi belli olmuştu. ABD’nin suikaste kurban giden eski Başkanı Kennedy 25 Mayıs 1961 günü yaptığı konuşmada, “Önümüzdeki 10 yıl içinde insanoğlunu 380 bin kilometre ötedeki Ay’a gönderip, sonra da geri getireceğiz” demişti. 1957 yılında Sputnik uydusunu uzaya göndermeyi başaran Sovyetler Birliği, Kennedy’nin konuşmasından bir buçuk ay kadar önce de Yuri Gagarin’i uzay seferine çıkarmıştı. ABD’nin yarışta öne geçmesi için tek çare, Ay’a ayak basmasıydı. Maksat sadece süper güçlerin gövde gösterisi değildi. Nükleer bombaları uzun menzillere taşıyacak roketlerle ilgili bir yarış da söz konusu idi.

TAŞI TOPRAĞI İNCELEDİK

1967’deki fırlatma felaketinden bir yıl sonra Apollo 8’in mürettebatı Ay çevresindeki ilk turunu attı. 1969’da Ay’ın fethinden sonra Amerikalılar beş kez daha Ay’a indiler. Sonuncusu, Apollo 17’nin 11 Aralık 1972’deki seferi idi. 12 kişilik mürettebat Ay’ın taşını toprağını iyice inceledi, numuneler aldı. Sovyetler Birliği de aynı işlemi robotlar aracılığıyla yaptı.

Peki bütün bu incelemeler ne işe yaradı? Jeologlara göre, Ay zemininden toplanan numuneler, Dünya ile uydusunun aynı yapıtaşlarından oluştuğunu, aynı sistemin parçaları olduğunu ortaya koydu.

Uzay ve teknoloji yarışında Amerika’yı öne geçiren Apollo 11 seferinin hileden ibaret olduğu şeklindeki komplo teorisine inanan milyonlarca insan var.

580461_cee9f610fd5913648e443093ab064d1f.jpg

Apollo 11 seferinin astronotları Neil Armstrong, Edwin Aldrin ve pilot Michael Collins

İNANANLARIN SAYISI ARTTI

Bütün komplo teorilerini bir araya getirip, kitap halinde yayınlayan ilk kişi, o güne kadar kimsenin tanımadığı Bill Kaysing adlı Amerikalı bir yazar oldu. 1974 yılında “Biz Asla Ay’a Gitmedik” diye kitap yazıp, ABD’nin Ay’a iniş masalına dünyayı inandırmak için 30 milyar dolarlık bir program hazırladığını söyleyen Kaysing, NASA’da çalışmış olduğunu iddia ediyordu. Ancak NASA’ya malzeme veren bir şirkette çalıştığı anlaşıldı.

Buna rağmen Kaysing’in yeterince taraftar toplayabilmesini sağlayacak bereketli bir ortam mevcuttu. Watergate skandalı nedeniyle Washington büyük itibar ve itimat kaybına uğramıştı. Bu nedenle düzmece bir Ay seferi düzenlediğine dair komplo teorilerine inananların sayısı çığ gibi büyüdü.

ABD’nin Ay’a inmediğine başka nedenlerle inanmayanlar da vardı. Meselâ, Dünya’nın yuvarlak ya da elips formunda olduğu bilgisiyle mücadele amacıyla ABD’de 1956 yılında kurulan “Flat Earth Society” adlı grubun mensupları, Ay’a gidilmediğini iddia ederken farklı bir noktadan hareket ediyordu. Bunlara göre Dünya tepsi gibi düz olduğu için, Ay’dan çekilen fotoğraflarda Dünya’nın yuvarlak görünmesi, ABD’nin hilesini ortaya çıkarıyordu.

Resimlerin sahte olduğunu ileri süren grup üyeleri, NASA’nın Ay filminin, Walt Disney prodüksiyonu olarak Hollywood stüdyolarında çekildiğini, senaryonun ünlü bilimkurgu yazarı Arthur C. Clarke tarafından kaleme alındığını ve büyük rejisör Stanley Kubrick’in de yönetmenlik görevini üstlendiğini iddia ediyordu.

2001 yılının 15 Şubat günü Amerikan Fox Televizyonu’nda yapılan bir yayın ise bütün komplo teorilerinin üzerine tuz biber ekti. “Komplo Teorisi: Biz Gerçekten Ay’a İndik mi?” adlı programa katılanlar, 1960’lardaki teknolojinin Ay’a inmeyi mümkün kılacak kadar gelişmiş olmadığını iddia ettiler. Amerika’nın Sovyetler karşısındaki yarışta geride kaldığı için bütün dünyayı kandırdığını ileri sürdüler. Daha da ileri giderek şöyle diyenler oldu: “Aslında Ay’a inilmiş gibi bir film çekmeyi Sovyetler Birliği de akıl edebilir, bunu daha önce yapabilirdi ama, akıllarına gelmedi. İyi ki de gelmedi. Yoksa Batı âlemi rezil olurdu.”

ATLANTİS’İN KAPISI

Ay’a inişin palavra olduğu şeklindeki komplo teorileriyle alay etmek maksadıyla, mizahi komplo teorileri de türedi. Bunlar arasında en meşhuru “Bielefeld Komplo Teorisi”. Malûm, Bielefeld bir Alman şehri. Ancak komplo teorilerini hicveden bu komplo teorisine göre aslında Bielefeld diye bir şehir yok. Şehrin görüntüleri tamamen simülasyondan ibaret. Amerikan gizli servisi CIA ile İsrail gizli servisi MOSSAD ve uzaylıların işbirliği sonucu, bütün insanlık böyle bir şehrin mevcut olduğuna inandırılmış durumda. Almanya’nın diğer bölgelerinde de görülen “Bl” plakalı araçlar da, “CIAMOSSAD- Uzaylı” kumpasının bir parçası. Bu komplo teorisinin bir başka versiyonuna göre de Bielefeld aslında, Atlantis’e açılan bir kapı.

UZUN BİR SUNUM

NASA’nın, insanlığı Ay’a inişe inandırmak gibi bir gayreti olmamakla birlikte, Avrupa Uzay Ajansı ESA, Ay seferinin bir hakikat olduğunu kanıtlamak gibi bir vazife çıkardı. ESA’dan Rainer Kresken adlı uzay mühendisi, komplo teorisyenlerini susturmak, inançsızları doğru yola sevketmek amacıyla bir harekâta girişti. Almanya’nın Darmstadt şehrindeki Avrupa Uydu Kontrol Merkezi’nde, Ay yürüyüşünün hakikat olduğunu delilleriyle izah etmek için bir sunum yaptı.

“Genelgeçer kanaate aykırı bir keşifte bulunmak, o keşfin takipçisi ollmak insanlara heyecan veriyor. İnsanlığın temel eğilimi böyle” diyen Kresken, rüzgâr olmadan dalgalanan bayrağa, tuhaf bir şekilde uzayan gölgelere ve yerde olmaması gereken kratere açıklamalar getirdi.

Henüz yedi yaşındayken, Neil Armstong’un Ay yürüyüşünü televizyonda görünce bu sahada çalışmaya karar verdiğini, fen ve doğa bilimleri tahsili gördüğünü anlatan Kresken’in komplo teorilerine karşı ileri sürdüğü en kuvvetli argüman şu: “Sovyetler Birliği’nin elinde her türlü teknik imkân mevcuttu. NASA’nın Ay seferi düzmece olsaydı, Sovyetler bunu mutlaka bulup çıkarır ve dünyaya ilan ederdi.”

580461_17a8e1d3ad3c0a0187d091b968a183b3.jpg

Armstrong'un hemen ardından Aldrin de Ay'a yürüdü. Ancak Armstrong Ay'a ilk ayak basan insan olarak tarihe geçti

YILDIZLAR KARANLIKTA SİLİNDİ

Ay’a inişe inanmayanlara göre dünyaya getirilen ay taşları, Apollo’nun Ay’a götürdüğü lazer yansıtıcıları, fotoğraflarda zeminde görülen Ay kapsülü Eagle’a ait izler, tamamen palavra. Bu palavrayı ele veren en önemli kanıt ise yığınla fotoğrafta yer alan Amerikan bayrağının aynı şerit ve yıldızlar üzerinden, hiç şekil değiştirmeden dalgalanıyor olması. Kresken’in karşı argümanı ise şöyle: “Velev ki, bu sahne stüdyoda çekildi. Bayrağı neden o şekilde dalgalandırsınlar?”

Kresken’e göre yıldızların görünmemesinin nedeni ise Ay üzerinde Güneş’in parlaması ve astronot giysilerinin de fazla parlak olması. Aslında atmosfer olmadığı halde, çıplak gözle görülebilecek yıldızlar, kamera görüntülerinde diğer aydınlık objeler nedeniyle uzay karanlığında silindi.

BİTMEYEN İDDİALAR

Ay modülü Eagle’ın inişi sırasında, komplo teorisyenlerinin beklediği şekilde şöyle devasa bir krater de meydana gelemezdi. Çünkü, hava olmayan boşluktaki itiş gücü aşağı değil, yanlara doğru eşit miktarda yayılır, dolayısıyla yerde krater açılmaz. Ayrıca Ay yüzeyinin 10 santimlik tabakası tozdan oluştuğu için, Eagle’ın inişi sırasında tozlar çevreye savrulmuştur. Gölgelerin paralel değilmiş gibi görünmemesine gelince; bunun nedeni Ay yüzeyinin engebeli oluşudur. Stüdyodaki projektörler yüzünden değildir.

Avrupa Uzay Ajansı ESA, NASA’yı aklamak için çabalayadursun, komplo teorisyenleri ESA’yı da kumpasın maşası olarak ilan etmek üzere harekete geçtiler bile.

Sitelerde Paylaş

Uzaybilimiciler kararsız diyor başlıkta, ama haber okunduğunda bilimcilerin bu konudaki görüşünün net olduğu görülüyor. Komplo teorisyenleri ise zırvalarını desteklemek için komplo teorisi üstüne komplo teorisi üretiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Ben bu cigi video işinden anlıyor sanıyordum ondan da anlamıyormuş ha:D

Ayrıca habertürkün haberinin başlığı tipik sazan avcısı. Gerçekten de yazıyı okuyunca öyle bir kanıya varamıyoruz ki.

Aptal avcılığı yapıyorlar

Sitelerde Paylaş

cigi demiş

>>>>Tembeller ve himbillar sürüsü ne sorulmus onu dahi merak edip iletileri okuma zahmetine katlanmiyorlar ve sardirmaya devam ediyorlar.

Sen çok boş adamsın be cigi. Senin sorularının cevaplarına giden yolu ben gösterdim sana. Fakat sen işkembeden sallamaya o kadar alışmışsın ki ve o kadar iman etmişsin ki bu olaya bir kara cahilden farkın yok. Önce iman edip sonra soru soruyorsun. Sen bu konuyu hiç araştırmamışsın, ay yolculuğu nasıl yapılmış zerre bilgin yok. Bilgin olmaması da normal. Anormal olan senin bilmeden, araştırmadan böyle bol işkembeden sallaman. O görüntü yok bu görüntü yok diye sallayıp duruyorsun.

Ben sana ne dedim git lunar module extraction, apollo 11 flight journal araştır biraz diye ama çapın yetmedi tabi. Eh bizde parmağımızı gözüne sokalım o zaman. Sen haddini bilmedikten sonra daha çok bu durumlara düşersin.

Bak şimdi ilk aramada sana vereceği linklerden biri:

http://en.wikipedia.org/wiki/Transposition,_docking,_and_extraction

Eveeeet, aya gitmeden önce adamlar bir şey yapıyorlar ama ne? Bir de apollo11 e bakalım, nereden bakacağız buradan:

http://history.nasa.gov/ap11fj/

Evet, hemen başta zaten 3.link aynı ifade var.Dökümü de linkte tıklayınca çıkıyor.

http://history.nasa.gov/ap11fj/03tde.htm

Evet evet, bu adamlar bir şey yapıyor ama ne? Ne mi yapıyorlar, LM ve CSM ayrılıyor ve CSM 180 derece dönüp LM ile kenetleniyor. Yani aya doğru giderken LM ve CSM zaten birleşmiş durumda oluyorlar ve aya gidiş esnasında astronotlar sistem kontrollerini yapıyorlar falan.

Şimdi senin kafan almayacağı için videosunu koyalım.

http://www.youtube.com/watch?v=SbUqi1VFGnQ

Birleşince bu meretler basınç dengelemeleri filan yapılıp bölme kapakları açılıyor ve al sana astronotlar nasıl lunar modüle geçmişler, aradaki tünel filan. Nasaya git. Korkma git git.

http://spaceflight1.nasa.gov/gallery/video/apollo/apollo11/html/onboard.html

Bak burada ilk sayfada Buzz Aldrin opens the Apollo 11 Lunar Module hatch. videosu ile açılan kapağı göreceksin,link:

http://spaceflight1.nasa.gov/gallery/video/apollo/apollo11/mpg/apollo11_dlclip06.mpg

From the Apollo 11 Lunar Module, Buzz Aldrin shoots video of Neil Armstrong and Michael Collins through the tunnel in the Command Module. deki video ile Lm ile CM arasındaki tüneli göreceksin,link:

http://spaceflight1.nasa.gov/gallery/video/apollo/apollo11/mpg/apollo11_dlclip07.mpg

Yav araştırınca da internette yok yok birader. youtubeda da varmış.

http://www.youtube.com/watch?v=XjuwgHxR3GA

Demekki tembel ayak takımı olan senmişsin. Karşı çıktığın bir konu hakkında bile araştırma yapmıyorsun, yapamıyorsun. Ama çeneye gelince kendini bir şey sanıyorsun. İnsan bir araştırır bu iş nasıl yapılmış, aşamaları neymiş, öğrenir de ondan sonra öter. Böyle yerin dibine geçmek durumunda kalmazsın hiç olmazsa.

Forım medya sınırı yüzünden sonraki mesajda devam ediyorum

Sitelerde Paylaş

Kesmek zorunda kaldığım mesaja devam edeyim

Bak bu internet müthiş bir şey, neler neler var.Gir şu linke:

http://spaceflight.nasa.gov/history/apollo/apollo_mission.html

Önce roketin parçalarını iyice öğren. Dünyaya dönen tek parça neymiş kafana yaz. Ötme bir daha bilip bilmeden. Sonra lunar trajectorye bas dünya üzerindeki turuncu bizim roketimiz her tıkladığında bir aşama haraket edecek her aşamada play yazısına basarsan basit simülasyonlarla anlarsın ne olduğunu. Sonra Earth Trajectory ile dünyaya nasıl dönüldüğünü takip et. Geliştir kendini boş durma. Neye karşı çıktığını bil önce.

Lm nin Cm den ayrılışı da var nasada ama bakmak arayıp bulmak lazım.

http://spaceflight1.nasa.gov/gallery/video/apollo/apollo11/html/lunar_activities.html

Sen youtubedan anlarsın

Sana bir de aydan kalkan LM ile CM nin birleşmesini gösteren video verelim

Ama bunlar seni tatmin eder mi, etmez. Çünkü sen iman etmişsin bir kere. Bu konu hakkında zerre araştırma yapmamışsın. Bilmediğin konularda bilim adamlarını karşına alabilecek kadar cahilce davranıyorsun. Şimdi çıkar bunların dış çekimini istersin sen. puahahah ...Simülasyonları var ara bul izle de aklında canlansın biraz olay.

Çok kendine güveniyorsan bize aydan dünyaya dönmek için hangi tür yakıttan ne kadar lazım anlatsana. Anca işkembeden salla sen, araştırma yok, bilgi yok, işkembeden nağmeler... Haddini bil cigi haddini..

Sitelerde Paylaş

Katkıların için teşekkürler Düşünebilen Tanrı . Gerçekten çok iyi kaynaklar .

Bu arada bende bir bilgi yanlışımı düzelteyim .

Ay modülü ile komuta modülü arasında geçiş bir tünel yardımı ile yapılıyor ben bir tünel olduğunu sonrada öğrendim . Ancak ay modülünün işi bittikten sonra komuta modülüne geçiş , komuta bölümüne uctan kenetlenme ile gerçekleşiyor orası doğru .

tarihinde everest tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili everest,

Senin katkın çok daha fazla. Belgeselleri filan da eklemişsin diğer başlıkta süper olmuş, ellerine sağlık. Hepimiz bir şeyleri eksik, yanlış biliyoruz zaten. Uzmanı olmadığımız konular sonuçta, hepimizin hatası var ki. Bilim adamlarına güvenmek önemli bir şey, şüphe duyulsa bile araştırmadan etmeden konunun bir tarafına körü körüne taraf olanların hatası daha çok.

Sitelerde Paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=gXRSc1xB0dU

birde bu videoya göz atın derim çok yeni bir video

ingilizcem çok az fakat görseline bile bakınca aya çıkılmadığı inancım arttı çocukluk gençlik yıllarımda takunyacı nurcu tayfalarının kem küm ederek söylemeye cesaret edemedikleri ama içten içe aya çıkılmaz dinimize aykırı tarzındaki yaklaşımlarına şaşkınlık ve bu kadar cahillik olmaz diyerek öfkele bakardım fakat son 3 senedir yayınlanan belgeler bana aya hiç olmazsa son 10 seneye kadar çıkılmadığı görüşünü verdi bir görüşe görede radyasyon sebebi ile hala çıkılamaz fakat ona katılmıyorum atmoısfer bizi bu radyosyondan kortuyorsa teknolojik aletlerde korur

ve şunuda eklemek istiyorum dinciler yaşı biraz eski olanlar varsa hatırlar ben bire bir şahit olmadım ama annem anlatırdı aya çıkıldığında dinciler çok hezayan etmişler aya çıkılamaz allahın nurudur falan ağlayanlar olmuş burda belirtmek istediğim onlar sadece kör inançları yüzünden böyle konuşuyorlardı şimdi önüme belgeler gelince ben şüpheye düşerim onlarda sorgulama olmadığı için bu gün de tam tersi aya çıkılmamış olabilir diyenlerle dalga geçiyorlar onlarda evrimleşiyor ama hep geriden takip ediyorlar önlerine konanı yiyorlar sorgulama yok şu gün aya çıkıldığına hiç şüphe duymayan kişi bile sorgulamalı ama forumda sorgulamacı olacağını düşündüğüm pek çok kişi bu iddaalara saçmalık deyip geçiyor olayı bilimselliğin yanında birde mantık ve politik olarak ele almak gerekiyor bu yüzden amerika işin içinde olunca dahada fazla üpheye düşmek gerekli aya çıkıldısa bile 1960 da değil yakın zamanda olması ihtimali fazlaca ebnim görüşüm.

Sitelerde Paylaş
  • 8 months later...

Bugünün gazete haberlerinde 1969 ile 1972 yıllarının ay yolculuklarına kanıt olabilecek fotoğraflar yayımlandı.

"Ay yürüyüşleri sırasında bırakılan sırt çantaları, ayak izleri ve bir aracın tekerlek izleri bile fotoğraflarda çok açık olarak görülebiliyor. Fotoğrafların ay yüzeyine yaklaşık 15 mil uzaklıktan çekildiği açıklandı".

Baktığım 2 kaynakçada da aynı haber: CnnTürk- Cumhuriyet.

tarihinde BegTeginli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunlarin hepsi eski bayatlamis NASA nin uyrdurdugu haberler ve sahte görüntülerdir...

Aya gidip gelen görüntü ceken herhangi bir uzay araci yok.

NASA Ay hakkinda elinde olan görüntü kasetlerini bilim insanlarina incelenmesi icin vermedigi sürece, Ay macerasinin oyundan baska bir sey olmadigi savini kimse temize cikartamiyacaktir.

Sitelerde Paylaş

Kimse kızmasın ama bu iddialar, basit ve ucuz bir komplo teorsinden öteye gidemiyor bence.

Müslümanlar komplo teorilerine pek meraklıdırlar da ondan; tıpkı Cocacola'nın içinde fareler yüzdüğüne dair ortaya çıkan İslamcı efsaneler gibi. Bu durumlar çekememezlikten kaynaklanıyor.

Sitelerde Paylaş

Kimsenin kizdigi yok sadece NASA nin AY örütülerini bilim insanlarina sunmasini beklemekteyiz...

Fakat yillardir görüntüler verilmemekte ve kayboldugu söylenmektedir.

O zaman aya gidilmemistir.

Bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş

Herkes deli, bizim komplocu din-giller akıllı adamlar Güneş sisteminin dışına çıktılar neredeyse ama ülkemizde hala arabın masalındaki uzaya çıkışa inanılır da Amerikalı'nın Ay'a çıkıp çıkmadığı tartışılır.

Sonuna kadar katılıyorum.

Sitelerde Paylaş

Doğrusu aya insanlı gidiş ve dönüşün çok zor olabileceğini düşünüyorum. Özellikle dönüşü başarıyla gerçekleştirebilmek için. Ay yüzeyine insansız robotlar gördermek, bu robotlar ile yüzey hakkında yeterli bilgiler toplamak ve geri dönüşleri insansız yapabilmek gerekir. 1960 larda daha yörüngeye insanlı kabinler ancak yerleştirilmişken, aynı dönemlerde, aya iniş, ve aydan sağ salim dönüşe o günkü teknoloji izin vermezdi. Bir maceraya atılıp gidiş dönüş gerçekleştirilmiş olsa bile. Bütün safhalarının sesli görüntülü kayıtlarının yapılması gereklidir. Bu kayıtlar ile aya gidildiği itiraza yer bırakmayacak şekilde ortaya konulabilir. Ancak cigi nin de üzerinde israrla durduğu gibi. Bu kayıtlar bilim insanlarına sunulmadığı sürece şüphe ile bakmak gayet doğaldır. Paranoya ile ilgisi yoktur.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...