Jump to content

İtiraf ediyorum ateistim

Recommended Posts

delikanlı gibi dedim kaç kadınla beraber oldun lafı çarpıtmadan

lütfen konuyu çarpıtmayın.sorduğunuz soru özel bir soru olduğu gibi,kimsede böyle bir sayım yapmaz.kafanızdan bir sayı tutun,ne söyleyecekseniz söyleyin.gerçi nereye çekeceğiniz çok aşikar ama,siz söylemeden cevap vermeyeyim.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • İleti 193
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Doğru değildir.

9 yaşında kızla evlenen adam sapıktır. Yeri de hapishanedir.

Aklınızı kullanın.

Varsa tabii.

Hayır , peygamber sünnetidir , ayrıca farzlardan sonra insanı uyduladığı sünnetler kurtaracaktır mahşerde !

Öyle değil mi müslümanlar ? ;)

hutame ve meçhule ikinizinde din ciğerinize kadar işlemiş , peygamber ben küçük kızlardan şehvetleniyorum herkes küçük kızlarını getirsin istediğimi yatağıma alacağım dese hiçbiriniz yalakalıktan geçilmezsiniz !

İşin ucunda cennetin anahtarı var resulunuzun elinde , varın durmayın devam edin bakalım bu sapkınlığınıza .

Sitelerde Paylaş

Köle ahlakıyla yaşamaktansa

ölmeyi tercih ederim.

Benimde tüm çevrem biliyor , ilkte kızdılar , sonra sakinleştiler , şimdi üzüldüklerini söylüyorlar cehenneme gidicekmişim , ne yalan söyliyim bende onlar için üzülüyorum , üst-insan olmadan ölücekler.

Sitelerde Paylaş

Bir kere konunun başlığı boktan!

İTİRAF EDİYORUM!

İTİRAF EDİN!

...filan.

Ateist olmak bu denli matah marifet midir?

Bakın eleman gelip daha ilk mesajında:

-Orada burada zamparalık yapmak için kullanılan bir malzemedir bu ateistlik...

Senin zırva gördüğüne adam inanıyor ise ne yapabilirsin?

Senin ateist olmana bakıp ateist olacak insanlar mı aramaktasın? Böyle birilerini buldun diyelim...sana bakıp senin yaptığını yapacak adamdan sana hayır mı gelir? Uzak durduğun dogmatik davranışlardan ne farkı kalır o zaman yaptığının ev yapılmasını istediğinin?

Ateizm dinden ve tanrıdan uzak durmaktır...kişilerle ne işin var?

Çıkıp sana birileri "Ateizm Misyoneri" dese ne yapabilirsin?

Ateizm ateistlerin bir misyonu falan değildir...eğer kendine bir misyon edinip bu yolda bir tatmin yaşamak istiyorsan git Fettoş un misyonuna katıl. Hem bu yapmaya çalıştığını yapmış olur hem de avanta alırsın.

İtiraf edin ha?

Bırakın bu saçmalıkları.

Sitelerde Paylaş

muhammed sapıklığın en büyük elçisidir.Tecavüzcü coşkun bile yanında halt yer.

Dostum tamam cehenneme gideceksinde

sen dipleride zorluyorsun

bu kadar nefret sahibi olma

günlük hayatında nasıl yaşadığını merak ediyorum

tamam anlıyorum birşey yanlış anlaşılır

yanlış anlaşılırda!! yanlışlığında içine etmek yanlışlığıda artık alim etmek neyin nesi böyle

acı olan

iftira sahibi kişinin kendisininde buna inanmaması

sadece nefret pekiştirmek amaçtır

o yüzden tehlikeli olduğunuzu söylüyoruz dostum

çok tehlikeli!!

Sitelerde Paylaş

Yorumuna anlam veremedim. Burada ateizmin üstün mağrifet olduğunu savunmaktan çok , bu kimliği gizleyerek , saklayarak , riyakarca davranışlar içerisine girilmemesi gerektiğini anlatan bir patlama duruşu var.

Kimse ateizmin üstün mağrifet olduğunu zaten savunmuyor. İtiraf etmekten kasıt da zaten bu değildir , kabullendirme çabalarının patlamasıdır .

Bu yüzden herkesin elini taşın altına sokması gerektiğini söyleyerekten çizilen bir imajdır . Bu kadar abes bir yorum çıkartmak sana yakışmamış.

Çünkü böyle birşeyi savunan da yok . Sen ateist biri olaraktan , kendini deşifre edemiyorsan yahut bu doğrultuda savaşmıyorsan , senin namaz kılmayan

oruç tutmayan müslümandan ne farkı kalır ? O zaman riyakarca davranışlar içerisine girmeyeceksin .Benim demek istediğim de bundan ibaret.

Dincilerin tahakkümünü enselerde hisseden kişilerden olmayabilirsin ve bu yüzden sana boktan gelebilir.

SAYGILAR

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

crafterman, ben seni şu çobana benzetiyorum: o ki güneş doğmadan alır sürüsünü çıkar otlaklara. seyreder güneşin doğuşunu ve gökyüzünde usul usul süzülüşünü. kanlı başlayan doğumun kanlı batışını... onun dünyasına, gök kubbesi güneş ise o kubbenin bir tarafından diğer tarafına gezgini. dünya mı dönüyor yoksa güneş mi dolanıyor... kim ikna edebilir ki o çobanı. dünyan dönüyor güneş uzaktan seyrediyor...

Sitelerde Paylaş

ateist foruma takılmaya başladığım zamanlar ki o zamanlar bundan 5 sene kadar öncedi sanırım ateist forumda taze açılmıştı ateist olmuştum ama bilmem gereken şeyler ve kazanmam gereken cesaret lazımdı onuda forumun katkılarıla kazandım 3 senedirde realde ateist olduğumu çekinmeden söylüyorum yaşadığım yerler izmir antalya belki bunun rahatlkığı vardır bunun için herkese tavsiye edemem diğer şehirlerde sorunlar çıkabilir.

Sitelerde Paylaş

Ben akraba ve arkadaşlarımdan asla saklamadım. Ancak yeni tanıştığım insanlar genelde herhalde müslüman olduğumu tahmin ediyorsa da düzeltmiyorum. İnsanlarla, "merhaba, ben allaha inanmıyorum," diye tanışmıyorum, ama biri sorarsa da müslümanmış numarası yapmıyorum. Tabi benim için kolay böyle olmak, ailemde, çevremde bir baskı yok. Herkezin benim kadar rahat olmadığını biliyorum.

Dawkins geçenlerde, bir televizyon programında, yine ateistler ortaya çıksın çağrısında bulunmuştu. Türkiye için geçerli midir söyledikleri bilmiyorum. Nerede gördüğümü hatırlamıyorum (galiba bill maher'ın programı) ama az çok aşağıdaki ile aynı şeyi söylüyordu

tarihinde kaanuni tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

boss arkadaşım, peodfili psikiyatrik bir vakadır. psikiyatrik hastalıların teşhisinde kültür ve örf de etkendir. psikiyatride hastalığı ve hasta kavramlarını bi araştır. sonra diyelim ki gerçekten bilimsel olarak tespit edildi ki, Hz. aişe 9 yaşındaydı evlendiğinde bu evliliği yapana pedofili hastası denilir mi. 7. yüzyıl arap yarımadasında. bi araştır burada paylaş. 21. yüzyılı tutar oraya kurarsan sonra meseleyi ele alırsan, o zaman bil ki sen de ben de bir gün ilerleyen asırlarda sapıklar kervanına katılacağız... sen ya fikir taklitçisisin ya da acemi bir cerbezeci. veri ya da malumat bilgiye ya da hükme dönerken akli yollar ve de yöntemler izlenir. sen verileri alıp hislerin merkezli bilgi üretmeye çalışıyorsun. alıyorsun 9 yaş verisini peygamber pedofiliydi hükmünü çıkarıyorsun. nerede bu üretilen bilginin bilimsel dayanakları. arkadaşım bir daha diyorum istersen kontrol et bu sitedeki her ateistim diyenin söylemini: verileri alıyorlar, hiçbir düşünsel metodoloji izlemeden hislerinin ve de ön yargılarının nezareti altında yargılar üretiyorlar. bilgi oluşturuyorlar...

Sitelerde Paylaş

boss arkadaşım, peodfili psikiyatrik bir vakadır. psikiyatrik hastalıların teşhisinde kültür ve örf de etkendir. psikiyatride hastalığı ve hasta kavramlarını bi araştır. sonra diyelim ki gerçekten bilimsel olarak tespit edildi ki, Hz. aişe 9 yaşındaydı evlendiğinde bu evliliği yapana pedofili hastası denilir mi. 7. yüzyıl arap yarımadasında. bi araştır burada paylaş. 21. yüzyılı tutar oraya kurarsan sonra meseleyi ele alırsan, o zaman bil ki sen de ben de bir gün ilerleyen asırlarda sapıklar kervanına katılacağız... sen ya fikir taklitçisisin ya da acemi bir cerbezeci. veri ya da malumat bilgiye ya da hükme dönerken akli yollar ve de yöntemler izlenir. sen verileri alıp hislerin merkezli bilgi üretmeye çalışıyorsun. alıyorsun 9 yaş verisini peygamber pedofiliydi hükmünü çıkarıyorsun. nerede bu üretilen bilginin bilimsel dayanakları. arkadaşım bir daha diyorum istersen kontrol et bu sitedeki her ateistim diyenin söylemini: verileri alıyorlar, hiçbir düşünsel metodoloji izlemeden hislerinin ve de ön yargılarının nezareti altında yargılar üretiyorlar. bilgi oluşturuyorlar...

O devirden tüm zamanlara hitap ettiği ve yegane doğru olduğu iddia edilen bir kitap çıkarılıyorsa senin dediğin saçmalığın hiçbir geçerliliği yok.

Kuranın o zamandan çıkarak ileriye doğru tüm zamanlara ve insanlığa hitap ettiği iddiası var.

Bu iddia olduğu sürece o devir 21. yüzyıl ilkeleriyle değerlendirmeye tabi tutulur.

Sen kuran adı altında 7. yüzyıl zırvalıklarını 21. yüzyıla empoze ederken iyi mi?

Bilimselmiş, çıkarımmış vs saçmalıoyrusn şimdi de...

İşinize gelince öyle işinize gelmeyince böyle,

İki yüzlüler...

Sitelerde Paylaş

Bir başka kişinin çıkıp "hadi ateist olduğunu itiraf et" demesi abes ötesidir.

"Ben bir ateist olduğumu gizlemiyorum" diyebilirsiniz elbette. Bunu ballandıra ballandıra da anlatabilirsiniz.

Ancak "bak ben söylüyorum sen de söyle" dediğin an iş sevimsizleşir.

İtirazım bu yöndedir...

Sitelerde Paylaş

boss arkadaşım anlıyorum hislerin yıpranmışsın iç dünyan hırpalanmış.. bir sahil bulmuşsun... diyeceğim yok. bak arkadaşım dediğim gibi siz hislerinizi düşünce zannetmişsiniz. Kur'anın söyleminden ve hükümlerinden değil peygamberin insani dönemsel bir davranışı söz konusu. bir konuyu bağlamından çıkarmadan kendi içerisinde belli bir metodolojiyle sun. hem öyle yargılarına var hem de öylece eleştir. saçmalama deyince bir şey hallolmaz burası kahve köşesi değil ki.

Sitelerde Paylaş

he bi de iki yüzlüler... bak buda akli bir tavır değil...sen şunu ima ediyorsun yani ben yanlış olduğumu biliyorum ancak maddi manevi bazı çıkarlarım var böylece yalanımı sürdürüyorum. yalancıyım yani hem de munafık cinsinden... güzel buna edebiyatçı cahız firavun tarzı tartışma diyor, beyan ve tebyin aç oku hitabet üzerine bir kitap. bence sen samimisin ve de bunu bilmeden yapıyorsun. isteğim akılcı ol hislerinle tartışma, analitik düşün toptancı olma. bilmek insanı rivayetçi yapar bilgi üretmek bilmenin ötesi bir süreçtir. arkadaşım veriler bilgiye dönüşürken yöntem izler. ikimizde böyle yaparsak fikirlerimiz kavga da etse izleyenler düşüncenin aheginden zevk alır... ancak senin gibi tepkisel ve hamasi olursa kör dövüşü olur. herkesi üzer.

Sitelerde Paylaş

he bi de iki yüzlüler... bak buda akli bir tavır değil...sen şunu ima ediyorsun yani ben yanlış olduğumu biliyorum ancak maddi manevi bazı çıkarlarım var böylece yalanımı sürdürüyorum. yalancıyım yani hem de munafık cinsinden... güzel buna edebiyatçı cahız firavun tarzı tartışma diyor, beyan ve tebyin aç oku hitabet üzerine bir kitap. bence sen samimisin ve de bunu bilmeden yapıyorsun. isteğim akılcı ol hislerinle tartışma, analitik düşün toptancı olma. bilmek insanı rivayetçi yapar bilgi üretmek bilmenin ötesi bir süreçtir. arkadaşım veriler bilgiye dönüşürken yöntem izler. ikimizde böyle yaparsak fikirlerimiz kavga da etse izleyenler düşüncenin aheginden zevk alır... ancak senin gibi tepkisel ve hamasi olursa kör dövüşü olur. herkesi üzer.

Sende kendi çıkarımın olan hiçbir şey yok ki...

Tamam veri, bilgi, akılcı olmak vs diyorsun

Sanki akıllı başlı konuşuyormuş gibi de duruyor

Ama sende kendine ait bir çıkarım yok.

Sen edineceğin tüm verileri din sansürüyle sansürlüyorsun

Bilgiye dönüştürüken din denetiminden geçirtiyorsun

Üreteceğin tüm düşüncelerin dine uygun olmasına dikkat ediyorsun

Söylesene ben senin neyini muhatap alayım?

Bir bitki bile dünyaya keyfince boy verir.

keyfince, kendisi olarak büyür.

Ama sen islamın elinde bir bonzai ağacısın.

Büyüttüğün hiçbir şey yok.

İslam makasla kesiyor sen uzadıkça ve seni eski şekline sokuyor.

Sana bu şekilde davranmam benim terbiyesizliğim değil

Senin terbiyesizliğin...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...