Jump to content

İtiraf ediyorum ateistim

Recommended Posts

• İleti 193
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İnsanları inançlarına göre değil de , insani vasıflarına göre değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum . Bu yüzden de inanç boyutu benim komiğime gidiyor . İlkel geliyor . Bu algı değişecektir mutlaka ama bizlerin katkısıyla daha erken değişecektir . Ateist deyince akla ; balici , içkici , esrarcı gelmesi de zaten bunun delilidir . Ensest ilişki yaşayan tipler olarak tahayyül edilişimiz ise cabası . Bunların hepsi zamanla değişecek. Beni tutabilene aşk olsun . Bu güzel iletinden dolayı da sana teşekkür ederim.

Bu kısmı şiddetle ve çılgınca destekliyorum. (Artık ne şekil olacaksa bilmiyorum. :) )

Çünkü ben her zaman şunu derim.

İnancın muhatabı Tanrıdır. Her kesim için, yani inanan yada inanmayan için.

Bu yüzden muhatabı olmadığım bir konuya müdahil olunmasa iyi olur.

Önemli olan insansak buna uygun yaşamak.

Yok hayır maymundan geldip deyip orijin takılmak isteyen varsa e onada fındık-fıstık atarız. Geçmişte de atmışlığımız vardır. :)

Selamlar canumcum.

Sitelerde Paylaş

Yaklaşık üç yıldır Ateistim ve tüm ailem biliyor, ayrıca benimle dini konularda kimse konuşmaya cesaret edemez, çünkü hepsini madara ederim. Tabiri caizse itin götüne sokar çıkartırım.

Ama kesinlikle işyerimde ve iş çevremde din konularını konuşmam karşılıklı dular ettiğimiz müşterilerim bile var :)

Sevgili Crafterman, Büyük bir şehirde haftalık 10 bin baskı yapan bir gazetede din köşesi yazarlığım devam ediyor, Türkiye genelinde temsilcilikler veriyorlar, istersen bulunduğun bölgeden bize katılabilir sesini tüm Türkiyeye duyurma şansın olur.

Bu çağrım tüm Ateistler için geçerlidir, Metaryalist felsefe ile dini çürütmeye varmısınız, evet ben varım diyorsanız özel mesajla msn adresimi isteyin detayları ile konuşalım.

Not: Bahsettiğim sosyalist kurumun ayrıca yayında olan radyosu da mevcuttur, zamanla televizyon yayıncılığınada başlayacaklar.

Sitelerde Paylaş

maymundan geldiğine inanan,yok olacağına inanan biri mutluluktan bahsetmesin gözünü seveyim,asıl eziklik bu ben hiçim değersizim kısacık ömür için mi bunca çabam..Allah yardımcınız olsun zor işiniz valla(:

Sitelerde Paylaş

Mechule arkadaşım seni anlamakta zorluk çekiyorum . Ruha batırılmış birisi olduğunu mu düşünüyorsun yoksa gerçekten mutluluğun yolunu vuslat kapısında mı arıyorsun ? Mutluluk göreceli kavramken bilimden bihaber yazılarını neye borçlusun ? Maymundan geldiğini iddia eden yahut bu iddiayı destekleyici hangi iletiyi yazdığımı gördün ? Dinin aptallığını görmek için bizim Darwin’e yahut Dawkins’e ihtiyacımız olduğunu mu düşünüyorsun ?

Karabasanlı , cinli odanın içinde cehennem korkusuyla huşu içinde tefekküre dalıp namaz kılarken mi mutluluğu yakalayacağını düşünüyorsun ? Hayatarın anlamı iki sure ezberlemekten mi geçiyor yoksa gerçekten hayat daha geniş bir yelpazedemi değerlendirilmek istiyor ? Msniniz gibi forumu kullanıp saçma sapan şeyler yazmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz ?

Bizler dini kafamızda bitirdiğimiz için dinin doğruluğunu tartışmıyoruz. Bizler dinleri nasıl yok edip insan hayatını zehir eden bu zehir dolu satırları nasıl sileceğimizi düşünüyoruz . Kainattaki zerreyken kainatı çözmüş gibi bilgiçlik taslayışınızı anlamıyorum . Bu ne kibir böyle ? Bu ne utanmazlık böyle ? Kendinize çeki düzen verip yeni hayatları mahvetme peşindeki serüveninize bir son verin artık.

İlkokul talebesini eğitmek için parayla tutulan hamallar değiliz bizler . Sizin geçtiğiniz yolları on kere geçtiğimiz için başkası hiç geçmeden bunları yaşamasın istiyoruz . Sizler ise anlamamakta diretip atgözlüğüyle olanları izliyorsunuz . Dinlerin korku mekanizması sizinle sizde Müslümanların sırtından kanlarını emerek geçinip masum inanırların hayatlarıyla oynuyorsunuz . Yeter artık (!)

Sitelerde Paylaş

maymundan geldiğine inanan,yok olacağına inanan biri mutluluktan bahsetmesin gözünü seveyim,asıl eziklik bu ben hiçim değersizim kısacık ömür için mi bunca çabam..Allah yardımcınız olsun zor işiniz valla(:

Pedofil peygamberiniz Muhammedin, 9 yaşındaki kız çocuğunu koynuna alıp sex yapması asıl mutluluk budur değilmi?

Yine gelinini koynuna alanda peygamberiniz değilmi? mutluluğu nasılda bulmuş baksana.

Nasılda anlaşıyoruz seninle :)

tarihinde BOSS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ee boss sana başka bi başlıkta cevap veririm hatırlat burada yetmiş konuşmam çünkü..

Hadi bana haddimi bildir bakalım, sübyancılığın neresini savunacaksın çok merak ettim doğrusu, haa unutmadan Osman halifenizde Peygamberinizin iki kızını birden almış bunuda yaz o başlıkta.

Sitelerde Paylaş

Pedofil peygamberiniz Muhammedin, 9 yaşındaki kız çocuğunu koynuna alıp sex yapması asıl mutluluk budur değilmi?

Yine gelinini koynuna alanda peygamberiniz değilmi? mutluluğu nasılda bulmuş baksana.

Nasılda anlaşıyoruz seninle :)

böyle çirkinleşerek mutlumu oluyorsun

Sitelerde Paylaş

Çirkinliği yapan ben değilim, Peygamberiniz.

İnsan olsaydı çirkinlik yapmasaydı bizde bunları yüzlerinize vurmazdık.

Neden zorunuza gidiyorki?

senin zoruna neden gidiyorki ha yani eline ne geçiyor sersemlik yapmakla uydurmuşsunuz bir hikaye peşinden sürükleniyorsunuz olmayan şeyi yüzümüze nasıl vurursun bi kere idaa sahibi idaasını ıspatlamak zorundadır. sen boss boss konusuyorsun kendine kariyer yapmak için yalnış yolu takip ediyorsun sana tavsiye bir sirkte çalış senin geleceğin için daha iyi olur

Sitelerde Paylaş

Eziklik derken bastırma psikolojisini tekrar uygulamalı öğrendim, ne kadar da inandırılmış duygulara sahipsiniz değersizliğin tek anlamı cennete inanmamak mıdır?

Sitelerde Paylaş

senin zoruna neden gidiyorki ha yani eline ne geçiyor sersemlik yapmakla uydurmuşsunuz bir hikaye peşinden sürükleniyorsunuz olmayan şeyi yüzümüze nasıl vurursun bi kere idaa sahibi idaasını ıspatlamak zorundadır. sen boss boss konusuyorsun kendine kariyer yapmak için yalnış yolu takip ediyorsun sana tavsiye bir sirkte çalış senin geleceğin için daha iyi olur

Sen bu yollara yeni düşmüşsün anlaşılan, geçmiş olsun.

Bunların hepsi kanıtlandı, forumu biraz dolaş herşey detayıyla yazıldı bak sana linkde vereyim kimse sana bu kıyağı yapmaz, islamx arkadaşımızın makalesini oku orada hepsi var. http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=41347

Biz bunların doğruluğunu tartışmıyoruz artık, çirkinliğini tartışıyoruz.

Allah Allah nasıl olurda Peygamber böyle şey yapar diyoruz.

tarihinde BOSS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen bu yollara yeni düşmüşsün anlaşılan, geçmiş olsun.

Bunların hepsi kanıtlandı, forumu biraz dolaş herşey detayıyla yazıldı bak sana linkde vereyim kimse sana bu kıyağı yapmaz, islamx arkadaşımızın makalesini oku orada hepsi var. http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=41347

Biz bunların doğruluğunu tartışmıyoruz artık, çirkinliğini tartışıyoruz.

Allah Allah nasıl olurda Peygamber böyle şey yapar diyoruz.

sizin yalanlarınız ne zamandan beri kayda değerlik kazandı masallarınızı kendinize saklayın

Sitelerde Paylaş

izah edip çekiliyorum..

hz.Aişenin 9 yaşında olduğu kesin olarak bilinmiyor bazı kaynaklara göre,9yaşında kabul ettiğimizde şu zamandaki 9yaşındaki çocuklarla karıştırılmamalı demeye çalışsamda fayda vermeyecek biliyorum arap ülkesindeki hava mevsim toprak farklılığından dolayı olgunlaşma yaşı çevre faktörü nedeniyle erken ki bilimsel olarakta 9yaşında bir kızın artık genç kızlığa adım attığı biliniyor,ve o zamanın şartlarında 9 yaşında çocuk düşünceli değilde daha olgun yapıya sahip..hikmette var bunlarda o yaşta alıp bi nevi yetiştirip islamda müthiş kadın olmasını sağlamış..

gelinine gelince zeyd oğlu değildir,köle olarak satılan zeyd üvey evladı olmuştur,ayet indikten sonra nikah helal kılındı,kadınların eziyet görmemesi ve müslümanlığı daha iyi anlayıp algılayıp yaşaması için olan şeylerdi..

anlamayacaksın biliyorum..sorduğun için cevap verdim yoruma saygı duy bari!

Sitelerde Paylaş

izah edip çekiliyorum..

hz.Aişenin 9 yaşında olduğu kesin olarak bilinmiyor bazı kaynaklara göre,9yaşında kabul ettiğimizde şu zamandaki 9yaşındaki çocuklarla karıştırılmamalı demeye çalışsamda fayda vermeyecek biliyorum arap ülkesindeki hava mevsim toprak farklılığından dolayı olgunlaşma yaşı çevre faktörü nedeniyle erken ki bilimsel olarakta 9yaşında bir kızın artık genç kızlığa adım attığı biliniyor,ve o zamanın şartlarında 9 yaşında çocuk düşünceli değilde daha olgun yapıya sahip..hikmette var bunlarda o yaşta alıp bi nevi yetiştirip islamda müthiş kadın olmasını sağlamış..

gelinine gelince zeyd oğlu değildir,köle olarak satılan zeyd üvey evladı olmuştur,ayet indikten sonra nikah helal kılındı,kadınların eziyet görmemesi ve müslümanlığı daha iyi anlayıp algılayıp yaşaması için olan şeylerdi..

anlamayacaksın biliyorum..sorduğun için cevap verdim yoruma saygı duy bari!

arap geleneklerine göre kız adet gördükten sonra üzerinden geçen yıllar baz alınarak yası söylenir bunuda anlamayacak ama yine söylim

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...