Jump to content

anlamsızlık !

Recommended Posts

Anlamsızlık !

Bu çoğu zaman çoğumuzun içine düştüğü fakat bir türlü cevabını bulamadığı bir karmaşadır. bazan bu dünyada niçin bulunduğumuzu bile sorgularız. bence bu sorgulama yüce yaratıcı olan Allahın bize kalb telefonuyla gönderdiği bir mesajdır. sorgulamamızı ister !"ben neyim, berden geldim ve nereye gidiyorum" sorularının yanıtı dinlerdedir.

ve bu sorgulamanın sonucunda cevapsız kalan sorularla başbaşa kalan insan karmaşa içerisinde neyapacağını bilmeden çılgınca yaşamaya çalışır. ölüm gibi bir gerçeğin hızla üzerine gelmesi onu adeta deli eder. "ölünce ne olacak? nereye gideceğim " gibi sorulara cevap arar. çünkü yok olmak insanın şerefine ve doğanın! yasalarına göre imkansızdır. çünkü insan sadece maddeden ibaret değildir !

bilim ise görsel deneylerin sonunda yaptığı kesin olmayan çıkarımlarla kendince hükümler vermektedir. herşeyi madde sanan ve aklı gözüne inmiş insanlar tarafından din ilan edilir. halbuki göz ile görünmeyen her şeye yok diyemeyeceğimizi hepimiz biliyoruz. rüzgarı, sesi vs. gözümüz ile göremediğimiz için "yoktur" hükmü vermek ne kadar doğruysa o kadar doğrudur !

yemek pişirdiğimizde aldığımız kokuyu burnumuz görür ! müzik dinlediğimizde kulağımız görür. yani her şeyi göz dediğimiz organımızla görmek zorunda değiliz. göz ile göremediğimiz şeylere yok diyemeyiz.

insanlar için anlaşılması zor kavramlar vardır ! sonsuzluk mesela ; insan bu kavramı sonsuz olmadan anlayamaz. sınırlı bir şeyle sınırsız bir şey kavranamaz. insan duygularının esiridir. duyguları tatmin olmalıdır. yokluğa hasredilmiş, programlanmış düşünen her birey sadece kendi manfaati doğrultusunda çalışır. kimseye faydası olmaz ve yoktur. nede olsa bir gün yok olup gidecektir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 144
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bilim ise görsel deneylerin sonunda yaptığı kesin olmayan çıkarımlarla kendince hükümler vermektedir. herşeyi madde sanan ve aklı gözüne inmiş insanlar tarafından din ilan edilir. halbuki göz ile görünmeyen her şeye yok diyemeyeceğimizi hepimiz biliyoruz. rüzgarı, sesi vs. gözümüz ile göremediğimiz için "yoktur" hükmü vermek ne kadar doğruysa o kadar doğrudur !

Bu angutluğu yapmaman için uyardım seni bak.

Bilinçli dezenformasyon kadar şerefsizce ve onursuzca birşey daha yoktur.

Gözle çalışmaz bilim.

Bilim tüm duyu organlarının yanında bu duyu organlarının algılayamayacağı hassaslıkta ve çeşitlerde bir çok ölçüm aleti de kullanır.

Bunu bir daha yapma.

Yaptığın suç ve tam olarak da forum yönetiminin gereksiz olarak tanımladığı konulara giriyor.

Yani sen yalancı ve lüzumsuz şeyler yazan herifin tekisin.

Ayrıca bu arkadaşın yazdığı tüm yazılar Tavanarası'lık.

Bir zahmet ilgileniniz.

Sitelerde Paylaş

sen niçin saldırgansın ? sadece yazı yazıyorum bu kadar etkilenmene gerek yok ! evril artık insan ol ! bu forum beni tanır bende bu forumu ! özgür bir yer burası burada düşünce özgürlüğü var. ve angut sensin. ve keşke angut kuşu kadar duyarlı olabilsen !

Sitelerde Paylaş

sen niçin saldırgansın ? sadece yazı yazıyorum bu kadar etkilenmene gerek yok ! evril artık insan ol ! bu forum beni tanır bende bu forumu ! özgür bir yer burası burada düşünce özgürlüğü var. ve angut sensin. ve keşke angut kuşu kadar duyarlı olabilsen !

Sen yalan yazı yazıyorsun.

Hemen yukarıdaki yazında var bunun örneği.

Yalan söyleyen insan onursuz ve şerefsiz insandır.

Hele de bu yalanı din gibi bir olgu için üreten insan adinin önde gidenidir.

Onurluyum, şerefim var diyorsan yukarıdaki

bu saçmalığından dolayı özür dilersin.

Sen yalan söylemişsin.

Yalan söylediğin için de şerefsizlik ve onursuzluk olmuş bu. ok?

Sitelerde Paylaş

Güzel kardeşim şahsına ne denirse densin sabret, karşılık vermek herkesin işi, susup sabretmek er kişinin işi. Bize yakışan böylesi saldırılara sabretmektir.

Sitelerde Paylaş

Güzel kardeşim şahsına ne denirse densin sabret, karşılık vermek herkesin işi, susup sabretmek er kişinin işi. Bize yakışan böylesi saldırılara sabretmektir.

Tuhaf tuhaf yazı yazma sen de be.

Adam yalan söylüyor sen de burda güzel kardeşim sabret hikayesi sergiliyorsun.

Yalancılığı benimsiyor musun?

Onursuzluğu ve şerefsizliği de benimsiyor musun?

Oku yukarıdaki yazıyı.

Adam yalan söyledi.

Anladın mı?

Sitelerde Paylaş

Sen yalan yazı yazıyorsun.

Hemen yukarıdaki yazında var bunun örneği.

Yalan söyleyen insan onursuz ve şerefsiz insandır.

Hele de bu yalanı din gibi bir olgu için üreten insan adinin önde gidenidir.

Onurluyum, şerefim var diyorsan yukarıdaki bu saçmalığından dolayı özür dilersin.

Sen yalan söylemişsin.

Yalan söylediğin için de şerefsizlik ve onursuzluk olmuş bu. ok?

metafiziği reddeden siz değilmisiniz. avrupa hayranlığınızı bu konudada gösterseniz ya avrupada üniversitelerde bu konuda bölümler açıldı !

tarihinde sadeceta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tuhaf tuhaf yazı yazma sen de be.

Adam yalan söylüyor sen de burda güzel kardeşim sabret hikayesi sergiliyorsun.

Yalancılığı benimsiyor musun?

Onursuzluğu ve şerefsizliği de benimsiyor musun?

Oku yukarıdaki yazıyı.

Adam yalan söyledi.

Anladın mı?

Anladım güzel insan. Kusura bakma.

Sitelerde Paylaş

Anlamsızlık !

Bu çoğu zaman çoğumuzun içine düştüğü fakat bir türlü cevabını bulamadığı bir karmaşadır. bazan bu dünyada niçin bulunduğumuzu bile sorgularız. bence bu sorgulama yüce yaratıcı olan Allahın bize kalb telefonuyla gönderdiği bir mesajdır. sorgulamamızı ister !"ben neyim, berden geldim ve nereye gidiyorum" sorularının yanıtı dinlerdedir.

Sadecata,

İnsan sorular sorar, haklısın ve sormalı da.

Ben neyim, nereden geldim?

Bu soruların cevabını bilim verir.

Bilim ise ilk bilinçli ve şuurlu olan, akletme yetisi olan ve irade sahibi olan adem(adam)lar ile başlamıştır.

Ayeti hatırla, ne diyordu?

Ademe isimleri öğretti. Ne öğretti ademe, bak adem bu elma, bu armut mu diye öğretti. Yada ademin bilmeye başladığını mı söylemek istedi bize. Bence burayı anlayamıyorsun sen ve sorun buradan kaynaklanıyor.

Din öğretileri ise stabil değil, mobilizedir. Yani hareketlidir. Çünkü her çağın algısı ve bilgisi ve o çağın insanının donanımının ve sorunlarının farklılığından dolayı hayat öğretileri sunar bize.

Benim şahsi görüşüm şudur.

İnsandan insan olması istenmiştir. Ondan dürüst ve erdemli olması ve adaletli olması istenmiştir. İnsan buna göz kapadığı için din öğretileri baş göstermişti toplumlarda ve toplumların cesur kişileri elçi olarak karşımıza çıkmıştır. Din budur sadeceta. Sende olan bir şeyi açığa çıkartmadığın için sana bunu açığa çıkartma yöntemi sunar.

Herkes bu minval üzere yaşamış olsa idi tek bir kitap, tek bir elçi boy göstermezdi toplumlarda. Çünkü toplumun buna ihtiyacı olmazdı.

Nereye gittiğinin sorusuna da kısmen bilim ile paralel süreçler cevap verir.

Doğaya bakıp bir yokluk göremediğine göre ben yok olmam diyebilirsin ama ölüm var. Sonrasına odaklanırsın işte orda da. Ama o sonrayı kendi algıladığın gibi insana dayatamazsın.

Basit çıkarımlarla sonraya ulaşman mümkün...

Aç insan yemek yeyince karnı doyar.

Açlığı öncesi, yemek yedikten sonraki süreç sonrasıdır, yani bizim ahiret dediğimiz olgu.

Buradaki doğru orantıyı doğru yaparsan zaten sonra için düşünüp telaş etmez, korkmaz ve çekinmezsin.

Amaca giden yollarda eylemine ve eylemi yapış şeklin ve niyetin önemlidir. Bunu anlamak için peygamber olmaya, onu dinlemeye vs gerek yoktur.

Sendeki yetiler zaten bunu bilir ve sana öğretir. Sen üstünü örtersen o başka. :)

Bu arada ateist.bakıs, bu arkadaş kötü niyetli değil. Ve bu başlıktan aslında güzel bir tartışma çıkartabiliriz.

Yeterki amacımız insanlık kazansın olsun, ne dersin?

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

metafiziği reddeden siz değilmisiniz. avrupa hayranlığınızı bu konudada gösterseniz ya avrupada üniversitelerde bu konuda bölümler açıldı !

Bilimin hiçbir bölümü rüzgar veya ses görünmediği için bunlara yok demez.

Bilimin hiçbir dalı da sadece tek algıyı sınama aracı olarak kullanmaz. Ne kadar algılama çeşidi varsa hepsini sınama aracına dönüştürür. Hatta yetmez süreci modeller.

Bu bağlamda senin yukarıdaki yazdıkların tabiri caizse miğde bulandırıcı. Ve inan bana benim verdiğim tepkinin en az 100 katını hakediyor.

Çünkü senin rüzgarının hızını ölçen bilim, sesi kullanıp da sana iyilik olsun diye iyileştirme veya güvenlik cihazı gibi bir çok farklı çeşide sokan bilim.

Bu yüzden senin yaptığın yalancılık çok adice ve şerefsizce.

Ayrıca metafizik diye bir branş yoktur.

Saçmalama istersen.

tarihinde ateist.bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilimin hiçbir bölümü rüzgar veya ses görünmediği için bunlara yok demez.

Bilimin hiçbir dalı da sadece tek algıyı sınama aracı olarak kullanmaz. Ne kadar algılama çeşidi varsa hepsini sınama aracına dönüştürür. Hatta yetmez süreci modeller.

Bu bağlamda senin yukarıdaki yazdıkların tabiri caizse miğde bulandırıcı. Ve inan bana benim verdiğim tepkinin en az 100 katını hakediyor.

Çünkü senin rüzgarının hızını ölçen bilim, sesi kullanıp da sana iyilik olsun diye iyileştirme veya güvenlik cihazı gibi bir çok farklı çeşide sokan bilim.

Bu yüzden senin yaptığın yalancılık çok adice ve şerefsizce.

Ayrıca metafizik diye bir branş yoktur.

Saçmalama istersen.

bahsettiğim branş ortak adlarıdır. bu konuyu bir araştır. üniversiteler hakkında.

allah varsa kendini göstersin diyorsunuz. yokki gösteremiyor diyorsunuz. o yüzden görünmeyen bir şeye yok denilmez dedim.

Sitelerde Paylaş

Sadecata,

İnsan sorular sorar, haklısın ve sormalı da.

Ben neyim, nereden geldim?

Bu soruların cevabını bilim verir.

Bilim ise ilk bilinçli ve şuurlu olan, akletme yetisi olan ve irade sahibi olan adem(adam)lar ile başlamıştır.

Ayeti hatırla, ne diyordu?

Ademe isimleri öğretti. Ne öğretti ademe, bak adem bu elma, bu armut mu diye öğretti. Yada ademin bilmeye başladığını mı söylemek istedi bize. Bence burayı anlayamıyorsun sen ve sorun buradan kaynaklanıyor.

Din öğretileri ise stabil değil, mobilizedir. Yani hareketlidir. Çünkü her çağın algısı ve bilgisi ve o çağın insanının donanımının ve sorunlarının farklılığından dolayı hayat öğretileri sunar bize.

Benim şahsi görüşüm şudur.

İnsandan insan olması istenmiştir. Ondan dürüst ve erdemli olması ve adaletli olması istenmiştir. İnsan buna göz kapadığı için din öğretileri baş göstermişti toplumlarda ve toplumların cesur kişileri elçi olarak karşımıza çıkmıştır. Din budur sadeceta. Sende olan bir şeyi açığa çıkartmadığın için sana bunu açığa çıkartma yöntemi sunar.

Herkes bu minval üzere yaşamış olsa idi tek bir kitap, tek bir elçi boy göstermezdi toplumlarda. Çünkü toplumun buna ihtiyacı olmazdı.

Nereye gittiğinin sorusuna da kısmen bilim ile paralel süreçler cevap verir.

Doğaya bakıp bir yokluk göremediğine göre ben yok olmam diyebilirsin ama ölüm var. Sonrasına odaklanırsın işte orda da. Ama o sonrayı kendi algıladığın gibi insana dayatamazsın.

Basit çıkarımlarla sonraya ulaşman mümkün...

Aç insan yemek yeyince karnı doyar.

Açlığı öncesi, yemek yedikten sonraki süreç sonrasıdır, yani bizim ahiret dediğimiz olgu.

Buradaki doğru orantıyı doğru yaparsan zaten sonra için düşünüp telaş etmez, korkmaz ve çekinmezsin.

Amaca giden yollarda eylemine ve eylemi yapış şeklin ve niyetin önemlidir. Bunu anlamak için peygamber olmaya, onu dinlemeye vs gerek yoktur.

Sendeki yetiler zaten bunu bilir ve sana öğretir. Sen üstünü örtersen o başka. :)

Bu arada ateist.bakıs, bu arkadaş kötü niyetli değil. Ve bu başlıktan aslında güzel bir tartışma çıkartabiliriz.

Yeterki amacımız insanlık kazansın olsun, ne dersin?

Selamlar...

abla bilim insanı atomlara sıkıştırmıştır. ve bu insanları tatmin etmemktedir. ölünce ne olucaz ? toprak. cevap bumudur sence ?

peygamberi dinlemeye gerek yokmudur ? tam anlayamadım

Sitelerde Paylaş

bilime göre insan ; y x kromozomlarının...... vs. peki duygular ? kişiyi o yapan ahlak ve özellikleri ? arzuları , istekleri ? neyi nasıl görmesi gerektiği ? neye göre karar vereceği ? kuralları ? yasaları ? cezaları ?

bakın eğer siz insan olmanın özel bir durum olduğunu kabul etmezseniz şunu savunmuş oluyorsunuz; güçlü olan kim ise haklı olanda odur ! kimin gücü kime yeterse o onu yer ! bumudur ! budur. tabiat yarattıysa tabiat kanunları geçerlidir evet. vicdandan, edepten, ve güzel olan hasletlerden uzak bir topluluk ne acı . hayvanlar gibi yaşamayı savunanlar var !

Sitelerde Paylaş

abla bilim insanı atomlara sıkıştırmıştır. ve bu insanları tatmin etmemktedir. ölünce ne olucaz ? toprak. cevap bumudur sence ?

peygamberi dinlemeye gerek yokmudur ? tam anlayamadım

Bilim insanı atomlara sıkıştırmamıştır. Bilim maddeyi açıklar ama bilgiyi sana yanlı servis edenler yok mudur, elbet vardır ve sen bunları ayırt edebilirsin.

Hani sen nasıl diyorsun Taliban ın yaptığı islamı bağlamaz diye. İşte aynı onun gibi. Bilimi insana yanlı servis yapanda bilimi bağlamaz. Empati yap biraz lütfen.

Peygamberi dinlemeye gerek yoktur demiyorum.

İnsan zaten doğasına uygun doğru orantıda yaşamış olsa idi elçiye zaten gerek yoktu diyorum.

Ateş sen ondan faydalan diye var. Elini içine sokda yan diye değil. Din, ilahi söylem, elçiler işte ateşe elini sokup yanan isnana bunu yapmaması gerektiğini söyler. Ama insan dinlemez ve yapar. :)

Selam.

Sitelerde Paylaş

Sadeceta, mesele gayet basit. Sen süper zenciyi bilirsin, tanırsın, eskilerdensin.

Süper zencinin yokluğunu nasıl iddia edebilirsin? Varlığını nasıl olurda inkar edersin?

İşte vermen gereken cevap bu sadeceta. Süper zenciyi benim uydurduğum ve bir zırvalık olduğu doğru. Buyur, açıkca doğru olduğu söylenen bu saçmalığı göster, yokluğunu ispat et.

Yada "Anibal büyük adam, işkembeden salladı ama tam onikiden tutturdu." diyerek, süper zenciye iman edip 90 derece domal şöyle, işini rahat görsün süper zenci..

Sitelerde Paylaş

Bilim insanı atomlara sıkıştırmamıştır. Bilim maddeyi açıklar ama bilgiyi sana yanlı servis edenler yok mudur, elbet vardır ve sen bunları ayırt edebilirsin.

Hani sen nasıl diyorsun Taliban ın yaptığı islamı bağlamaz diye. İşte aynı onun gibi. Bilimi insana yanlı servis yapanda bilimi bağlamaz. Empati yap biraz lütfen.

Peygamberi dinlemeye gerek yoktur demiyorum.

İnsan zaten doğasına uygun doğru orantıda yaşamış olsa idi elçiye zaten gerek yoktu diyorum.

Ateş sen ondan faydalan diye var. Elini içine sokda yan diye değil. Din, ilahi söylem, elçiler işte ateşe elini sokup yanan isnana bunu yapmaması gerektiğini söyler. Ama insan dinlemez ve yapar. :)

Selam.

evet bende bunu söylüyorum. ama bilimi din edinenlere zaten benim sözlerim. canlılığı dar kalıplara sokarak insan beynini kısırlaştırıyorlar !

elbette öyledir ateş sen ondan faydalan diye var. sen git ormanları yak ateş başına bela olsun.

kötülüğü yaratmak kötü değildir. kötülüğü işlemek kötüdür.

Sitelerde Paylaş

Sadeceta, mesele gayet basit. Sen süper zenciyi bilirsin, tanırsın, eskilerdensin.

Süper zencinin yokluğunu nasıl iddia edebilirsin? Varlığını nasıl olurda inkar edersin?

İşte vermen gereken cevap bu sadeceta. Süper zenciyi benim uydurduğum ve bir zırvalık olduğu doğru. Buyur, açıkca doğru olduğu söylenen bu saçmalığı göster, yokluğunu ispat et.

Yada "Anibal büyük adam, işkembeden salladı ama tam onikiden tutturdu." diyerek, süper zenciye iman edip 90 derece domal şöyle, işini rahat görsün süper zenci..

sen süper zenciye inanıyormusun ? inanıyorsan sorun yok ! bu senin inancındır karışamam.

ayrıca süper zenciyi siz benden daha iyi bilirsiniz. onunla en çok siz ilgileniyorsunuz :)

Sitelerde Paylaş

bilime göre insan ; y x kromozomlarının...... vs. peki duygular ? kişiyi o yapan ahlak ve özellikleri ? arzuları , istekleri ? neyi nasıl görmesi gerektiği ? neye göre karar vereceği ? kuralları ? yasaları ? cezaları ?

bakın eğer siz insan olmanın özel bir durum olduğunu kabul etmezseniz şunu savunmuş oluyorsunuz; güçlü olan kim ise haklı olanda odur ! kimin gücü kime yeterse o onu yer ! bumudur ! budur. tabiat yarattıysa tabiat kanunları geçerlidir evet. vicdandan, edepten, ve güzel olan hasletlerden uzak bir topluluk ne acı . hayvanlar gibi yaşamayı savunanlar var !

Halen daha özür dilemeden konuşmana devam ediyorsun. :)

Hem de boş boş...

Bak arkadaşım. Senin kafan tanrısız bir yaşamdaki ahlak veya güzelliği algılayacak kapasiteye sahip değil diye, tanrısız ihtimal kötü olmuş olmuyor.

Bu bile başlı başına sizin o bataklığa ne köklü saplandığınızı gösteriyor ki ruhani görünmez bir ritm olmadan hayatını yaşamayı, kötülüklerin korkmadan uygulandığı bir boyut algılıyorsunuz.

Utanılacak durumunuzdan, propaganda yaratıyorsunuz :)

Küpün altı yüzeyi vardır.

Tek yüzeyini görüp de "oy efendim ne güzel küptür bu böyle, arka yüzeyi de böyledir, yan yüzeyleri de şöyle olmalıdır, mükemmel bir küptür bu" diye etkileşime girmeden uydurduğun herşey küpün tek yüzeyi için geçerli olacaktır. Kalan 5 yüzey de dahil olmak üzere tüm yüzeyleri için fikir ileri sürebilecek durumda olanlar o küpün tek tarafını görüp yorumlayanlar değil o küple evirip çevirip etkileşime girenlerdir.

Bu bağlamda konuştuğun konuşacağın, düşündüğün düşüneceğin, anlamlandırdığın ve anlamlandırabileceğin herşeyin hammaddesi tektir - senin düşünsel algın (deneysel hiçbir öğe içermez dinlerin varsayımları)

Aslında bilimi gözle görünmeyen şeyler diye itham ettiğin durumun tam tersi sizler için geçerli.

Sizler gözle gördüğünüz herşeyi hiçbir etkileşime girmeden yorumluyorsunuz :) Ne komik adamlarsınız yahu.

Halen daha terbiyesizliğinden özür dileme büyüklüğünü gösteremeyecek kadar da küçük bir insan olduğunu bilerek yazıyorum bunları.

tarihinde ateist.bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Halen daha özür dilemeden konuşmana devam ediyorsun. :)

Hem de boş boş...

Bak arkadaşım. Senin kafan tanrısız bir yaşamdaki ahlak veya güzelliği algılayacak kapasiteye sahip değil diye, tanrısız ihtimal kötü olmuş olmuyor.

Bu bile başlı başına sizin o bataklığa ne köklü saplandığınızı gösteriyor ki ruhani görünmez bir ritm olmadan hayatını yaşamanın, kötülüklerin korkmadan uygulandığı bir boyut algılıyorsunuz.

Utanılacak durumunuzdan, propaganda yaratıyorsunuz :)

Küpün altı yüzeyi vardır.

Tek yüzeyini görüp de "oy efendim ne güzl küptür bu böyle, arka yüzeyi de böyledir, yan yüzeyleri de şöyle olmalıdır, mükemmel bir küptür bu" diye etkileşime girmedne uydurduğun herşey küpün tek yüzeyi için geçerli olacaktır. Kalan 5 yüzey de dahil olmak üzere tüm yüzeyleri için fikir ileri sürebilecek durumda olanlar o küpün tek tarafını görüp yorumlayanlar değil o küple evirip çevirip etkileşime girenlerdir.

Bu bağlamda konuştuğun konuşacağın, düşündüğün düşüneceğin, anlamlandırdığın ve anlamlandırabileceğin herşeyin hammaddesi tektir - senin düşünsel algın (deneysel hiçbir öğe içermez dinlerin varsayımları)

Aslında bilimi gözle görünmeyen şeyler diye itham ettiğin durumun tam tersi sizler için geçerli.

Sizler gözle gördüğünüz herşeyi hiçbir etkileşime girmeden yorumluyorsunuz :) Ne komik adamlarsınız yahu.

Halen daha terbiyesizliğinden özür dileme büyüklüğünü gösteremeyecek kadar da küçük bir insan olduğunu bilerek yazıyorum bunları.

cevap vereceğim ama neresinden tutacağımı bilemedim ! laf salatası gibi bir şey. ben bilimi senin dediğin şekilde olması gerektiğini söylemiyorum. bilimin sadece dinlerin dediklerini doğrulamak içinde kullanılmamalı. ama bilim din yerinede konulmamalı diyorum.

yani bilim doğanın kendi kendine oluşabileceğini ve ölümden sonrasını kamera kaydıyla gösterip insanlara bakın burası hiçlik. hiç bir şey yokmuş diyemediğine göre bu kadar kesin yorumlarla bir yaratıcının olmadığını savunmak biraz akılsızlıkça

Sitelerde Paylaş

...

ve bu sorgulamanın sonucunda cevapsız kalan sorularla başbaşa kalan insan karmaşa içerisinde neyapacağını bilmeden çılgınca yaşamaya çalışır. ölüm gibi bir gerçeğin hızla üzerine gelmesi onu adeta deli eder. "ölünce ne olacak? nereye gideceğim " gibi sorulara cevap arar. çünkü yok olmak insanın şerefine ve doğanın! yasalarına göre imkansızdır. çünkü insan sadece maddeden ibaret değildir ! ...

Her fırsatta yineliyorum, bütün sorununuz bu zaten; bu evrende değersiz bir zerre olduğunuzu, ölümü, ölüp doğaya karışmayı, benlik anlamında yok olmayı bir türlü hazmedemiyorsunuz. Bu nasıl egodur?...

Ölünce ne olmasını bekliyorsun? Çürüyüp doğaya karışacaksın. Ardında kalanlara bıraktığın ölçüde anı olacaksın. Yani yok olacaksın. Bir varmış, bir yokmuş...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...