Jump to content

anlamsızlık !

Recommended Posts

Her fırsatta yineliyorum, bütün sorununuz bu zaten; bu evrende değersiz bir zerre olduğunuzu, ölümü, ölüp doğaya karışmayı, benlik anlamında yok olmayı bir türlü hazmedemiyorsunuz. Bu nasıl egodur?...

Ölünce ne olmasını bekliyorsun? Çürüyüp doğaya karışacaksın. Ardında kalanlara bıraktığın ölçüde anı olacaksın. Yani yok olacaksın. Bir varmış, bir yokmuş...

bakın çakırcali ; yok olmayı hazmedebiliyorsanız sizdedir sorun ! en azından yaşamsal faaliyetlerinizi yerine getiren atomlarınız ve molekülleriniz bunu istiyordur :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 144
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

cevap vereceğim ama neresinden tutacağımı bilemedim ! laf salatası gibi bir şey. ben bilimi senin dediğin şekilde olması gerektiğini söylemiyorum. bilimin sadece dinlerin dediklerini doğrulamak içinde kullanılmamalı. ama bilim din yerinede konulmamalı diyorum.

Cevap vermeni senden çok ben istiyorum.

Buyur ver.

Kesinlikle okuyacağım.

Ayrıca bilimi din yerine koyan sizsiniz.

Çünkü senin tanrını, dünya görüşünü, insanın nasıl oluştuğunu, evrenin oluşumu iddialarınızı çöpe atıyor.

Ondan sonra ama bilim bu olmamalı, din yerine koyulmamalı diye ağlıyorsunuz.

Bilim senin dinini de dünya algını da tanrını da şeyine sallamaz. ok?

Din gibi saçmalıklarla da işi olmaz.

Zaten dini, tanrıyı, saçmalıkları kabul etmeyen insanların tutup da din diye bir olgu yaratmaları imkansız olduğundan şimdi sen söyle bakalım bilimi din olarak algılayanlar kimler?

Esas laf salatası senin yaptığın.

Ayrıca yazılarını yazarken bari ilk konuyu açtığın yazıları dilbilgisi kurallarına uygun yaz.

Bu da saygısızlık ve terbiyesizlik göstergesidir.

tarihinde ateist.bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cevap vermeni senden çok ben istiyorum.

Buyur ver.

Kesinlikle okuyacağım.

Ayrıca bilimi din yerine koyan sizsiniz.

Çünkü senin tanrını, dünya görüşünü, insanın nasıl oluştuğunu, evrenin oluşumu iddialarınızı çöpe atıyor.

Ondan sonra ama bilim bu olmamalı, din yerine koyulmamalı diye ağlıyorsunuz.

Bilim senin dinini de dünya algını da tanrını da şeyine sallamaz. ok?

Din gibi saçmalıklarla da işi olmaz.

Zaten dini, tanrıyı, saçmalıkları kabul etmeyen insanların tutup da din diye bir olgu yaratmaları imkansız olduğundan şimdi sen söyle bakalım bilimi din olarak algılayanlar kimler?

Esas laf salatası senin yaptığın.

Ayrıca yazılarını yazarken bari ilk konuyu açtığın yazıları dilbilgisi kurallarına uygun yaz.

Bu da saygısızlık ve terbiyesizlik göstergesidir.

ben çöpe atılan bir şey göremedim bunca yıldır bu forumda !

bilim vazifesi bu olmadığı halde islam ile uğraşır fakat yinede 1400 yıl önce söylenmiş hiç bir şeyin aksini ispat edemedi.

beni asıl etkileyen şey aslında bu ! islamın iddalarını bir insan kendi aklıyla söylemiş olamaz !

kişi işine öyle geldiği için kendi zanlarıyla hüküm verir. sizde öyle yapıyorsunuz

tarihinde sadeceta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bak yine üç kağıtçılığa kaçıyorsun.

Yazıyı yazıyorsun. Sonra 1-2 dakika sonra yeni eklemeler yapıyorsun yazına. Ama ben alıntılamış olduktan sonra. Ve insan da göremiyor ne eklediğini.

Menüyü iyi oku.

Düzenle demek yeni ifade ekle demek değildir.

Eksiklik veya yanlış veya yanlış anlaşılmaya sebebiyet verecek yerleri düzelt anlamındadır.

Düzenleyi kullanıp, 3 satır yazı ekleyemezsin oraya.

Yahu düzgün yaptığın iş yok mu senin?

Amacın bilerek üçkağıtçılık mı yapmak?

Sitelerde Paylaş

Ben senle ne tartışıyorum yahu?

Dün anlaştığımız üzere angutluk görünce uyardım.

Ve sende angutluğu yanlışlığı gördüğün halde özür dilemedin (seni geçtim iki tane daha ahlak timsali de gördü onu, senle benzer frekanstakilerden ama onlar da o adiliği benimsediler)

İşte sen.

Senin dinin snei öyle bir mahluk haline getirmiş ki, şerefsizlik de yapsan bundan ilahi zevk aldırtıyor sana ve göremiyorsun hiçbir şeyi.

Yazılarında lütfne dikkat.

Durum tespitini gelir tarafsızca yaparım.

Sitelerde Paylaş

Ve sende angutluğu yanlışlığı gördüğün halde özür dilemedin (seni geçtim iki tane daha ahlak timsali de gördü onu, senle benzer frekanstakilerden ama onlar da o adiliği benimsediler)

O ikinin biri olarak beni kastetmişsen ben benimsemedim.

Kastetmediysen özür dilerim.

Sitelerde Paylaş

sen süper zenciye inanıyormusun ? inanıyorsan sorun yok ! bu senin inancındır karışamam.

ayrıca süper zenciyi siz benden daha iyi bilirsiniz. onunla en çok siz ilgileniyorsunuz :)

Al işte, tam kıvırma vakası..

Ben inanmıyorum: Çünkü ben varlığına dair bir gözlem olmayan hiç bir şeye inanmam.

Ama sen ne diyorsun? amanda göremiyoruz diye nasıl olurda bir şeyin yok olduğu iddia edilir?

Evet, göremiyor olduğun için, nasıl oluyorda madem süper zenciye inanmıyorsun? Eğer göremiyor olman yok olduğunu görmeye yetmiyorsa ve sen göremiyor olduğun şeylerin varlığını kabul ediyorsan, demekki süper zenciyide kabul etmen ve inanman lazım gelmez mi?

Kısaca, bu son dediğinle zaten kendini otomatikman çürüttün. Demekki neymiş, göremiyorsan, inanmak şapşallık, ahmaklıkmış. Ve hala bu şekilde kendi kendini çürütmüş olmakla ahmak olduğun kadar utanmaz bir ikiyüzlü olduğunu da göstermiş oldun. Şimdi bu hale düşmek yakıştı mı sana?

Evet, soru gayet açık: Varlığı göremediğin bir şeyin varlığına hangi akla hizmeten inanıyorsun? Eğer bir şeyin varlığını kabul etmek için bir şekilde varlığını görmek/belirlemek gerekmiyorsa, neden süper zenciye inanmıyorsun?

Sitelerde Paylaş

züper zencide olabilir tabi neden olmasın. anlamadınki sen. züper zencinin olup olmaması beni ilgilendirmiyor.

Yoook, seni ilgilendiriyor, hemde sapına kadar... SÜper zenci varsa, var olabiliyorsa sadece benim sallamamla, o var olabilen süper zenci gelir seni düzer. Sende malum nonoşlardan biri olduğunu el mahkum kabul edersin. İşte taaa böyle ilgilendiriyor o seni.

Neyse, mesele gayet basit ve aslında apaçık itiraf ediyorsun. Salla kıçından, uydur.. Uydurduğun her şey, var olabilir, olacaktırda..

Eğer sen işkembeden sallanabilen her halt için böyle "olabilir" diyorsan, sana denecek bir tek şey oluyor maalesef: Hastir şurdan manyak...

Şimdi çıkıp aman üslup falan deme gene. Git, en yakın otobüs durağında birine bunu söyle, hastir lan manyak derken birde ters tokadı indirmezse suratına o zaman gel. Ki sana yapılsa senden aynısını yaparsın, aklı başında her normal insan gibi.

Sitelerde Paylaş

Yoook, seni ilgilendiriyor, hemde sapına kadar... SÜper zenci varsa, var olabiliyorsa sadece benim sallamamla, o var olabilen süper zenci gelir seni düzer. Sende malum nonoşlardan biri olduğuçnu el mahkum kabul edersin. İşte taaa böyle ilgilendiriyor o seni.

Neyse, mesele gayet basit ve aslında apaçık itiraf ediyorsun. Salla kıçından, uydur.. Uydurduğun her şey, var olabilir, olacaktırda..

Eğer sen işkembeden sallanabilen her halt için böyle "olabilir" diyorsan, sana denecek bir tek şey oluyor maalesef: Hastir şurdan manyak...

Şimdi çıkıp aman üslup falan deme gene. Git, en yakın otobüs durağında birine bunu söyle, hastir lan manyak derken birde ters tokadı indirmezse suratına o zaman gel. Ki sana yapılsa senden aynısını yaparsın, aklı başında her normal insan gibi.

Anibal seni severim sayarım, kız olsaydım sana verirdim de, ama yani bu süper zenci muhabbetide çok ucuz kaçmaya başladı ya, artık argümanları değiştirsek diyorum.

Sitelerde Paylaş

Her mananın içinde bir anlamsızlık , her anlamsızlığın içinde de bir mana vardır . Hayatın anlamsızlığını söyleyen bir kimse de manasızlığı mana edinmiş demektir . O da bu anlamsızlığın anlamında ömür heba ediyor demektir . Hayata ne anlamı yüklüyorsan hayat odur . Bu yüzden anlamsızlık diye bir şey yoktur . Sen nasıl hayatı Tanrının gölgesi diye nitelendirip zatı uğruna bu yaşantı sürdürüyorsan bizler de daha farklı şeylere anlam yükleyip hayatı o mahiyette yaşayıp sürdürüyoruz . Bu kesafete takılı kalmaktan ziyade yaşantıyı normal sürdürmek daha makul bir seçenektir . Anlam arayışı tükenmiş ise de intihar daha makul bir seçenektir . Ama hayat her şeye rağmen yaşanmaya değdiği için ; bir müslüman da olsa , bir ateist de olsa hayatı yaşıyor ve yaşanmaya değer buluyor .

Bilim ile ilgili çıkarımlarına ise hiç değinmeyeceğim biraz yanlış şeyler yazmışın ama anlatmak istediğin şeyi anladığım için ben de hayattan anladığımı anlatmak istedim.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Anibal seni severim sayarım, kız olsaydım sana verirdim de, ama yani bu süper zenci muhabbetide çok ucuz kaçmaya başladı ya, artık argümanları değiştirsek diyorum.

Evet lady, velakin bu kadar ucuz, bu kadar bayat, bu kadar pis bir şeyi müslümanların el mahkum yutmak zorunda olmalarını izlemek iyi oluyor, hepsi o.

Henüz, alalaen "lan bunu ben uydurdum, hadi yokluğunu ispatlayın" dediğim süper zencinin var olmadığını gösterebilen çıkmadı. Bakalım çıkacak mı, yoksa böyle aşşağılık ve pislik bir durumu el mahkum kabule devam mı edecekler?

Sitelerde Paylaş

Evet, göremiyor olduğun için, nasıl oluyorda madem süper zenciye inanmıyorsun? Eğer göremiyor olman yok olduğunu görmeye yetmiyorsa ve sen göremiyor olduğun şeylerin varlığını kabul ediyorsan, demekki süper zenciyide kabul etmen ve inanman lazım gelmez mi?

Anibal arkadaşımızın haklı olduğu taraflar yok değil. Ama bizim Allahu Teala'ya inanma kriterleri var.

1- Allah'ın kitapları var, elimizle tutuyoruz, gözümüzle görüyoruz.

2- Allah'ın peygamberleri var. (Hepsine selam olsun.)

3- Allah'a inanan 1.5 milyar müslüman var.

Anibal kardeşimizin de süper zenciyle ilgili kriterleri varsa buraya getirsin.

Sitelerde Paylaş

Anibal arkadaşımızın haklı olduğu taraflar yok değil. Ama bizim Allahu Teala'ya inanma kriterleri var.

Allahın kitapları peygamberleri denilen şeyler iddiadır.

Ve bu iddiayı doğru kabul eden 1.5 milyar müslüman var.

Sana sorulan nokta, bu iddiaları doğru kabul etmeni sağlayan imkansız olay veya mucize ya da ispat,kanıt nedir?

Neden onlara Allah'ın peygamberleri ve kitapları diyorsun? Yalan söylemediklerinin kanıtı ne?

Bunları soruyorlar sana...

Sitelerde Paylaş

Allahın kitapları peygamberleri denilen şeyler iddiadır.

Ve bu iddiayı doğru kabul eden 1.5 milyar müslüman var.

Sana sorulan nokta, bu iddiaları doğru kabul etmeni sağlayan imkansız olay veya mucize ya da ispat,kanıt nedir?

Neden onlara Allah'ın peygamberleri ve kitapları diyorsun? Yalan söylemediklerinin kanıtı ne?

Bunları soruyorlar sana...

Nerden çıktın sen kardeşim.? Şaka şaka. İyiki varsın. Beni köşeye sıkıştırdın. Sorularına seni tatmin edecek bir cevap bilmiyorum. Bana yardım eder misin? Kendini 2 dakkalığına benim yerine koyabilir misin, eğer yapabilirsen nasıl cevap verirdin?

Sitelerde Paylaş

Nerden çıktın sen kardeşim.? Şaka şaka. İyiki varsın. Beni köşeye sıkıştırdın. Sorularına seni tatmin edecek bir cevap bilmiyorum. Bana yardım eder misin? Kendini 2 dakkalığına benim yerine koyabilir misin, eğer yapabilirsen nasıl cevap verirdin?

Ben ciddi söylüyorum.

Sen yine köşeyi sıkıştırdın edebiyatıyla alaya alıyorsun da, gerçekten yürekten sordum o soruları sana.

Ve senin kafanda okur okumaz bir kaç noktanın belirdiğine de eminim (sanmıyorum cevabın olmadığını, illaki bir cevap vardır)

Dürüstçe soruyorum.

Maytap geçmek için değil yani...

Sitelerde Paylaş

bakın çakırcali ; yok olmayı hazmedebiliyorsanız sizdedir sorun ! en azından yaşamsal faaliyetlerinizi yerine getiren atomlarınız ve molekülleriniz bunu istiyordur :)

doğmadan önce neredeydin? yine "yok" değil miydin. o halde bunu hazmetmekte ne var? bütün canlılar ölünce yok olacaktır. bakteri de, böcekte, solucanda, balıkta, semender'de, yılan ve timsah'ta, dinozor'da, kuşta, maymunda, insan'da. bunu ister kabul et ister etme, "yerçekimini hazmedemiyorum" diyerek onu ortadan kaldıramazsın, o yine varlığını devam ettirir. sen ister kabul et ister etme. ölümden sonra'da yok oluş var.

tarihinde Suicide tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben ciddi söylüyorum.

Sen yine köşeyi sıkıştırdın edebiyatıyla alaya alıyorsun da, gerçekten yürekten sordum o soruları sana.

Ve senin kafanda okur okumaz bir kaç noktanın belirdiğine de eminim (sanmıyorum cevabın olmadığını, illaki bir cevap vardır)

Dürüstçe soruyorum.

Maytap geçmek için değil yani...

kardeşim tabiki kafamızda cevap var ama senin bakış açınla kabul edlecek cevaplar değil. Allah diyor ki: Ben yarattığım hiçbirşeye benzemem.

Buyur burdan yak. Ben nasıl anlatayım şimdi. Ayrıca bana bir şans ver, maytap geçtiğimi düşünüyorsun ama inan öyle değil.

Sitelerde Paylaş

1- Süper zenciyi anlatan sayfalarca yazı var, elimizle tutuyoruz, gözümüzle görüyoruz.

2- Süper zencinin varlığını uyduran bir sürü insan var.

3- Süper zencinin kanırttığı 1.5 milyar müslüman var.

Yeter mi? Yetmezse daha ekleyelim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...