Jump to content

anlamsızlık !

Recommended Posts

kardeşim tabiki kafamızda cevap var ama senin bakış açınla kabul edlecek cevaplar değil. Allah diyor ki: Ben yarattığım hiçbirşeye benzemem.

Buyur burdan yak. Ben nasıl anlatayım şimdi. Ayrıca bana bir şans ver, maytap geçtiğimi düşünüyorsun ama inan öyle değil.

O zaman şurda hemfikir olabilir miyiz?

- Bu gün gibi açık bir gerçekten ziyade olaylara, dünyaya ve maddeye nasıl bakılıp ne görüldüğüyle ilgili bir durumdur. Yani görecelidir. (Eğer senin bildiğin, hissettiğin, anlayabildiğin bir şeyi karşı tarafa aktaramıyorsan bu gün gibi aşikar bir gerçekten ziyade, göreceli bir bakış açısı olur.)

Daha da özetle kimin neye nasıl baktığıyla ilgili bir durumdur.

Bunda hemfikir miyiz?

tarihinde ateist.bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 144
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kardeşim tabiki kafamızda cevap var ama senin bakış açınla kabul edlecek cevaplar değil. Allah diyor ki: Ben yarattığım hiçbirşeye benzemem.

Buyur burdan yak. Ben nasıl anlatayım şimdi. Ayrıca bana bir şans ver, maytap geçtiğimi düşünüyorsun ama inan öyle değil.

Yalan söylüyor. O yarattığı bokböceklerine benzer. Piramitleri yapıp tepesine çıkınca onu görmeyi başaran eski mısırlılarda zaten o yüzden allahı bokböceği olarak çizerler.

220px-Egypt.KV6.04.jpg

-----

Edit: Bir resmini koyıyım da, görsünler.

Sitelerde Paylaş

1- Süper zenciyi anlatan sayfalarca yazı var, elimizle tutuyoruz, gözümüzle görüyoruz.

2- Süper zencinin varlığını uyduran bir sürü insan var.

3- Süper zencinin kanırttığı 1.5 milyar müslüman var.

Yeter mi? Yetmezse daha ekleyelim.

Daha doyurucu bir cevap düşünemiyorum. Bana yetti. Eline sağlık güzel insan.

Sitelerde Paylaş

Yalan söylüyor. O yarattığı bokböceklerine benzer. Piramitleri yapıp tepesine çıkınca onu görmeyi başaran eski mısırlılarda zaten o yüzden allahı bokböceği olarak çizerler.

inan, bok böceği bile olsa inanacağım, ama böcekboku kadar varlığına iz yok. bildiğin hiçlik. :)

Sitelerde Paylaş

O zaman şurda hemfikir olabilir miyiz?

- Bu gün gibi açık bir gerçekten ziyade olaylara, dünyaya ve maddeye nasıl bakılıp ne görüldüğüyle ilgili bir durumdur. Yani görecelidir. (Eğer senin bildiğin, hissettiğin, anlayabildiğin bir şeyi karşı tarafa aktaramıyorsan bu gün gibi aşikar bir gerçekten ziyade, göreceli bir bakış açısı olur.)

Daha da özetle kimin neye nasıl baktığıyla ilgili bir durumdur.

Bunda hemfikir miyiz?

Aynen kardeş, hemfikiriz.

Sitelerde Paylaş

Sen özünde mükemmel birisin buna yürekten inanıyorum. Ama benim gibiler yüzünden böyle cevaplar veriyorsun. Seni bu denli sözler sarfettirdiğim için kendimden utanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Aynen kardeş, hemfikiriz.

O zaman ateistin nasıl algıladığını iyi biliyorsun ve bu algı mekanizmasını kırmanın da imkansızlığını (inatçılıktan imkansızlık değil, gerçekliğin sade bir biçimde algılanması dolayısıyla oluşan imkansızlık) ve ateizmin özünde en az tanrı kavramını doğru kabul edenler kadar net ve sade bir bakış açısına sahip olduğunu ayrıca ateizmin bir inkar veya ret durumu değil de, tanrının olmadığının algılandığı bir boyuttaki "yoktur" durum tespitinin olduğunu bilmeniz lazım.

Ama ilginçtir ilk kez senin kadar karşıyı algılayabilen bir müslümana rastlıyorum :)

Sitelerde Paylaş

Görüşüne saygı duymaktan başka birşey yapamıyorum ve bu beni çok üzüyor. Bütün güzellikler seninle olsun.

ontolojik varlığı yok allah'ın, ben bunun neyine inanayım? bir imandır tutturmuşsunuz, bizim gibi inancı olmayan insanları eksik akıllı olarak görüyorsunuz ama gerekçeniz yok. ne imiş, kuru kuruya bir iman, ne yapayım ben imanı s.çmışım içine. bana dişedokunur bir şey getirin.

Sitelerde Paylaş

Sen özünde mükemmel birisin buna yürekten inanıyorum. Ama benim gibiler yüzünden böyle cevaplar veriyorsun. Seni bu denli sözler sarfettirdiğim için kendimden utanıyorum.

Kendinden değil, seni böyle yapan bedevi töresinden utan.

Sitelerde Paylaş

ontolojik varlığı yok allah'ın, ben bunun neyine inanayım? bir imandır tutturmuşsunuz, bizim gibi inancı olmayan insanları eksik akıllı olarak görüyorsunuz ama gerekçeniz yok. ne imiş, kuru kuruya bir iman, ne yapayım ben imanı s.çmışım içine. bana dişedokunur bir şey getirin.

Sana sevgilerimi yurtiçi kargoyla gönderiyorum. Gerçi dişinin kovuğuna gitmez biliyorum ama başka birşey bulamadım.

Sitelerde Paylaş

Sana sevgilerimi yurtiçi kargoyla gönderiyorum. Gerçi dişinin kovuğuna gitmez biliyorum ama başka birşey bulamadım.

Ohoooo...

EV ile kargo şubesinin arası 500m. 3 gün getiremediler siparişi şubeden eve. En sonunda şubesinin, müdürünün, genel müdürünün vs. arayıp telefonla sülalesinin hatrını sordukta, gecenin 22:00'ında getirme lütfunla bulundular. Zor senin sevgilerin o müzmahal kargocuyla yerine ulaşması. Bir dahaki sefere UPS'i tavsiye ederim şahsen :)

Sitelerde Paylaş

Ohoooo...

EV ile kargo şubesinin arası 500m. 3 gün getiremediler siparişi şubeden eve. En sonunda şubesinin, müdürünün, genel müdürünün vs. arayıp telefonla sülalesinin hatrını sordukta, gecenin 22:00'ında getirme lütfunla bulundular. Zor senin sevgilerin o müzmahal kargocuyla yerine ulaşması. Bir dahaki sefere UPS'i tavsiye ederim şahsen :)

Anibalim benim, hakkat beni yanıltmadın. Biz iyi olduk mu siz bizden daha iyi oluyorsunuz. Tşkkr ederim.

Sitelerde Paylaş

Başlıkta bol bol lay lay lom yapılmış.

Sadecatanın iddialarını güzel bir şekilde faydaya dönüşüp tartışabilirdik ama olmamış.

Ben birkaç birşeyler karaladım, kimse o yazdıklarıma dokunmamış.

Hadi yeniden başlayalım tartışmaya.

Sadecata diyorki, ateizm insana sadece madde olduğunu ve atom yığını olduğunu dikte eder.

Dinler ise bir Tanrı varlığını ve onun önermelerine uymamak halinde cezalandırılacağını, uymak halinde ise mükafatlandırılacağını söylüyor.

Ateizmin sonu için böyle bir önerme yok.

Ateizm herşey yok olacak ve bitecek diyor.

İşte bu iki önermenin insanlık için faydaları ve zararları neler bunları konuşmak daha faydalı değil mi?

Ama lütfen tipik din algısından kurtulup konuşalım, lütfen.

Yoksa konu kısırlaşacak ve lay lay lom olarak nihayet bulacaktır.

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

ne gerizekalı insanlarsınız ya, cidden sizin zeka düzeyiniz üzerine şüphelerim doğmaya başladı. mantığınız şöyle;

"kanser kötü birşeydir, kanserin olmaması iyi ve rahatlatıcı bir şeydir. öyleyse kanser yoktur"

ciddi ciddi aklen gerisiniz. daha ne diyelim.

Sitelerde Paylaş

ne gerizekalı insanlarsınız ya, cidden sizin zeka düzeyiniz üzerine şüphelerim doğmaya başladı. mantığınız şöyle;

"kanser kötü birşeydir, kanserin olmaması iyi ve rahatlatıcı bir şeydir. öyleyse kanser yoktur"

ciddi ciddi aklen gerisiniz. daha ne diyelim.

Bu laf bana mı len:)

Kanser kötü bir şeydir ve kanser diye tanımlamışsak vardır.

Ve bu kötü şey ile nasıl mücadele edilebilir.

Ben bunu diyorum. Ben de gerzek miyim? :D

Sitelerde Paylaş

Bu laf bana mı len:)

Kanser kötü bir şeydir ve kanser diye tanımlamışsak vardır.

Ve bu kötü şey ile nasıl mücadele edilebilir.

Ben bunu diyorum. Ben de gerzek miyim? :D

"insanlar madde yığınıdır" ifadesini insana zararlı olarak görüp yanlış diye nitelendirmiyor musun üstte? bu kıvırman ne diye? illa her doğru insana fayda ve zevk mi vermesi lazım. bu kadar ahmaklık olabilir ancak. söylediğin şöyle;

Sadecata diyorki, ateizm insana sadece madde olduğunu ve atom yığını olduğunu dikte eder.

Dinler ise bir Tanrı varlığını ve onun önermelerine uymamak halinde cezalandırılacağını, uymak halinde ise mükafatlandırılacağını söylüyor.

Ateizmin sonu için böyle bir önerme yok.

Ateizm herşey yok olacak ve bitecek diyor.

İşte bu iki önermenin insanlık için faydaları ve zararları neler bunları konuşmak daha faydalı değil mi?

bize ne neyin neye faydalı olduğundan. biz dünya'nın güzel bir yer olduğunu iddia etmiyoruz zaten.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...