Jump to content

anlamsızlık !

Recommended Posts

• İleti 144
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"insanlar madde yığınıdır" ifadesini insana zararlı olarak görüp yanlış diye nitelendirmiyor musun üstte? bu kıvırman ne diye? illa her doğru insana fayda ve zevk mi vermesi lazım. bu kadar ahmaklık olabilir ancak. söylediğin şöyle;

bize ne neyin neye faydalı olduğundan. biz dünya'nın güzel bir yer olduğunu iddia etmiyoruz zaten.

Salak :)

Ateizm insan madde yığınıdır diyor sadeceta dedim. İyi yada kötü yorum yaptım mı?

Len valla şu medyum kekoyu geçtiniz. Nedir bu gayba taş atmalar, niyet okumalar şaştım kaldım valla. :D

Biz dünya amanda güzeldir, çiçektir böcektir demiyoruz.

Ama bu dünya insan eliyle güzelleşebilir ve bunun yöntemleri vardır. Hadin hep beraber bulalım diyoruz

Lakin herkes ateyiz olunca, inançlar kuyunun dibini boylayınca dünya güzelleşmeyecek. Başlık bu geyiğe dönmesin diyoruz birde.

Yani ben, şahsen, bendeniz böyle diyorum.

Sitelerde Paylaş

bergüzar ablamın o mistik ve etnik kokan avatarını görmek beni mutlu ediyor. Söylemeden edemiyeceğim. Ablaların ablası başlıbaşına kalitesin :)

Teşekkürler canım.

Lakin bakış açın acık açılmış, birkaç kulaç daha lazım. :)

Ha gayret.

>>> Evet insanlar allaha inanıncamı yoksa inanamayıncamı daha düzgün bir toplum oluşur ? Hıh soru bu

İnsanlar allaha ve diğer dinlere inanmazlarsa, ancak o zaman daha düzgün bir toplum oluşur. Aha cevapta bu.

Aha bak başka bir dogmatik geyik.

Ben demedimmi gavur. :D

Sitelerde Paylaş

Salak :)

Ateizm insan madde yığınıdır diyor sadeceta dedim. İyi yada kötü yorum yaptım mı?

Len valla şu medyum kekoyu geçtiniz. Nedir bu gayba taş atmalar, niyet okumalar şaştım kaldım valla. :D

Biz dünya amanda güzeldir, çiçektir böcektir demiyoruz.

Ama bu dünya insan eliyle güzelleşebilir ve bunun yöntemleri vardır. Hadin hep beraber bulalım diyoruz

Lakin herkes ateyiz olunca, inançlar kuyunun dibini boylayınca dünya güzelleşmeyecek. Başlık bu geyiğe dönmesin diyoruz birde.

Yani ben, şahsen, bendeniz böyle diyorum.

her zamanki sulu salaklığına devam ediyorsun bergüzar. ne yani sadeceta'nın saftrik yorumlarına karşı bizim ateist görüşümüzü mü savunacaktın?

yazdıkça forum ahalisi senin ne denli salak olduğuna daha da kanaatkar oluyor.

Sitelerde Paylaş

her zamanki sulu salaklığına devam ediyorsun bergüzar. ne yani sadeceta'nın saftrik yorumlarına karşı bizim ateist görüşümüzü mü savunacaktın?

yazdıkça forum ahalisi senin ne denli salak olduğuna daha da kanaatkar oluyor.

Ben haklının yanındayım, kendine isim takmış insanların değil.

Sen haklıysan senin yanındayım, bu kadar. Bu her zaman böyle olmuştur.

Diyorum ya keko gelip senden icazet alması lazım diye, bana inanmıyorsun. :D

Sitelerde Paylaş

Evet insanlar allaha inanıncamı yoksa inanamayıncamı daha düzgün bir toplum oluşur ? Hıh soru bu

Cevap veriyorum : İnanmayınca.

Ne kadar pislik, rezillik, ahlaksızlık, sapıklık, ilkellik ve şiddet varsa, onların hepsini dindar toplumlarda daha çok görüyoruz. (Bkz. İslam toplumları.)

Gördüğün gibi cevap çok ortada. Niye sordun ki?...

Sitelerde Paylaş

Ben haklının yanındayım, kendine isim takmış insanların değil.

Sen haklıysan senin yanındayım, bu kadar. Bu her zaman böyle olmuştur.

Diyorum ya keko gelip senden icazet alması lazım diye, bana inanmıyorsun. :D

"hangisi daha huzur veriyor onu tartışalım" demiyor muydun.. dediğini git bir daha oku, inek kadar hafıza yok sende. "ateizm insanı salt madde olarak görür, ölüncede dünya'daki haksızlıkların cezasız kalacağını öne sürer. oysa dinlerde hesap kitap ceza var, gelin hangisi insanları daha mutlu ediyor onu tartışalım, bu önemli" diyen sen değil misin? şimdi ne diye sulu salaklık yapıyorsun?

Sitelerde Paylaş

"hangisi daha huzur veriyor onu tartışalım" demiyor muydun.. dediğini git bir daha oku, inek kadar hafıza yok sende. "ateizm insanı salt madde olarak görür, ölüncede dünya'daki haksızlıkların cezasız kalacağını öne sürer. oysa dinlerde hesap kitap ceza var, gelin hangisi insanları daha mutlu ediyor onu tartışalım, bu önemli" diyen sen değil misin? şimdi ne diye sulu salaklık yapıyorsun?

Gönderilme tarihi Bugün, 05:14 PM

Başlıkta bol bol lay lay lom yapılmış.

Sadecatanın iddialarını güzel bir şekilde faydaya dönüşüp tartışabilirdik ama olmamış.

Ben birkaç birşeyler karaladım, kimse o yazdıklarıma dokunmamış.

Hadi yeniden başlayalım tartışmaya.

Sadecata diyorki, ateizm insana sadece madde olduğunu ve atom yığını olduğunu dikte eder.

Dinler ise bir Tanrı varlığını ve onun önermelerine uymamak halinde cezalandırılacağını, uymak halinde ise mükafatlandırılacağını söylüyor.

Ateizmin sonu için böyle bir önerme yok.

Ateizm herşey yok olacak ve bitecek diyor.

İşte bu iki önermenin insanlık için faydaları ve zararları neler bunları konuşmak daha faydalı değil mi?

Ama lütfen tipik din algısından kurtulup konuşalım, lütfen.

Yoksa konu kısırlaşacak ve lay lay lom olarak nihayet bulacaktır.

Selamlar...

Hani huzur nerde, göstersene?

Sıkıyorsun ve niyet okuyorsun.

Kekoya haber verdim, gelcek el öpüp icazet almaya.

Sitelerde Paylaş

Hani huzur nerde, göstersene?

Sıkıyorsun ve niyet okuyorsun.

Kekoya haber verdim, gelcek el öpüp icazet almaya.

kendin yazıp kendi yazdığını alıntıladığın şeydeki anlatımı göremeyecek kadar salaksın bergüzar,

Dinler ise bir Tanrı varlığını ve onun önermelerine uymamak halinde cezalandırılacağını, uymak halinde ise mükafatlandırılacağını söylüyor.

Ateizmin sonu için böyle bir önerme yok.

Ateizm herşey yok olacak ve bitecek diyor.

he biz burada çok tarafsız bir anlatım görüyoruz, senin kadar salak olamadığımızdan olsa gerek :) şimdi karşımıza geçmiş dansöz gibi kıvırıyorsun.

Sitelerde Paylaş

ıfeel abla sizin rezillik dediğiniz şeyleri yapmıyor olsanız bari. Bakın şunu anlatamadım yıllardır. Müslümanları değil müslümanlığı tartışalım.

Rezillik görmek istiyorsanız. İskandinav ülkelerini gezin dolaşın

Yapmıyoruz tabii. İnsan rezillik olduğunu düşündüğü şeyleri yapar mı?

Yapmam için müslüman olmam lazım.

Müslümanlar müslümanlıktan bağımsız insanlar mıdır da müslümanlığı tartışalım. Müslümanlığın merkezi insanlar değil mi? Bu din insanlar için indiyse ballandıra ballandıra söylediğiniz üzere 1,5 milyara yakın insan bu dini pratik ediyorsa, tabii ki müslümanları da konuşacağım.

Onlar inandıkları o dini pratik ediyorlar.

İskandinav ülkelerindeki rezillik İslam toplumlarındakinin yüzde biri kadar bile değildir. Ayrıca senin rezillik sandığın şeylerin neler olduğu da bu durumda ortaya çıkmalı ki rezalet anlayışını öğrenelim.

Gerçi seninki kadının bacak arasından ibaret.. O kadarını biliyoruz artık.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar müslümanlıktan bağımsız insanlar mıdır da müslümanlığı tartışalım. Müslümanlığın merkezi insanlar değil mi? Bu din insanlar için indiyse ballandıra ballandıra söylediğiniz üzere 1,5 milyara yakın insan bu dini pratik ediyorsa, tabii ki müslümanları da konuşacağım.

Onlar inandıkları o dini pratik ediyorlar.

Çok doğru. Bu gerçeği kabul edince zaten iş değişiyor. İnsanlar İslam'ı bizde, yaşantımızda görecek ve öğrenecek.

Sitelerde Paylaş

kendin yazıp kendi yazdığını alıntıladığın şeydeki anlatımı göremeyecek kadar salaksın bergüzar,

he biz burada çok tarafsız bir anlatım görüyoruz, senin kadar salak olamadığımızdan olsa gerek :) şimdi karşımıza geçmiş dansöz gibi kıvırıyorsun.

İnsanlara faydalı diyorum.

üstelik bergüzar, taraf tut ya da tutma, sonuçta doğrunun altında fayda arıyorsun. bu da seni salak konumuna sokar. :)

Ve sen bunu yazabiliyorsun.

Fayda nın kötü birşey olduğunu mu iddia ediyorsun.

Salak. :)

Fayda iyi birşeydir. Doktorlar bile ilaçları faydalı olurlar diye tavsiye eder.

Elbette doğrunun altında fayda arayacağım. Kötünün ve insanlara faydasız bir şeyin altında fayda aramak çok saçma olurdu değil mi?

Bulabildin mi öküzün altındaki buzağıyı bari.

Sitelerde Paylaş

İnsanlara faydalı diyorum.

Ve sen bunu yazabiliyorsun.

Fayda nın kötü birşey olduğunu mu iddia ediyorsun.

Salak. :)

Fayda iyi birşeydir. Doktorlar bile ilaçları faydalı olurlar diye tavsiye eder.

Elbette doğrunun altında fayda arayacağım. Kötünün ve insanlara faydasız bir şeyin altında fayda aramak çok saçma olurdu değil mi?

Bulabildin mi öküzün altındaki buzağıyı bari.

kıvır kıvır bir sağdan bir soldan :) fayda ve kötü birbirine zaten karşıt kavramlardır. ben her faydanın doğru olmadığını söylüyorum.

ancak sen sana yedirdiğim argümanın nedeniyle salak salak kıvırıyorsun önümüzde.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...