Jump to content

Allah'ın adaletsizliği

Recommended Posts

e oda inananla inanmayanın farkı olsun be kardeşim.Adamın biri günde 5 defa işi gücü bırakıp namaz kılıcak her yıl gelirinin bi kısmını zekat olarak vericek ömründe bir kerede olsa çoluğu çocuğu bırakıp hacca gidicek ve sen bunların hiçbirini yapmadığın halde hatta forumdaki bazı arkadaşların yaptığı gibi Allah'a küfürler savurmana rağmen aynı şekilde yargılanmayı istiyeceksin!!!

Bence asıl adaletsizlik bu olurdu.

Saygılar.

İyide bunları yapmak iyi insan olmak demek değildir ki. Allah, iyi, doğru, dürüst insanlar olmamızı mı yoksa kendisine yukarıda tarif ettiğin şekilde yalakalık yapmamızı mı ister? Yalakalık yapmayan ama hayatı boyunca dürüst yaşamış,kimseye zararı dokunmamış bir insanı sonsuza kadar yakmak adil midir?

Tabiki değildir,bunlar tanrı sözü falanda değildir, sadece ben peygamberim diye ortaya çıkan bir adamın kendine inanmayan insanlara savurduğu boş tehditlerdir

Sitelerde Paylaş
  • İleti 180
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İyide bunları yapmak iyi insan olmak demek değildir ki. Allah, iyi, doğru, dürüst insanlar olmamızı mı yoksa kendisine yukarıda tarif ettiğin şekilde yalakalık yapmamızı mı ister? Yalakalık yapmayan ama hayatı boyunca dürüst yaşamış,kimseye zararı dokunmamış bir insanı sonsuza kadar yakmak adil midir?

Tabiki değildir,bunlar tanrı sözü falanda değildir, sadece ben peygamberim diye ortaya çıkan bir adamın kendine inanmayan insanlara savurduğu boş tehditlerdir

bu sözler daha dava bitmeden hakimi görmeden mübaşire dert yanmaya benziyor :D

Sitelerde Paylaş

Ben mesela şayet sevdiğim bir insan olursa;

Benim koyduğum katı kurallar altında ezilmesini

Benim yüzümden herhangi bir şekilde acı çekmesini

Beni düşünerek sızlanmasını veya üzülmesini

Bana karşı sorumluluk duymasını

Benim dileklerimi yerine getirerek kendi dileklerinden vazgeçmesini

İstemem.

Ben mesela şayet sevdiğim bir insan olursa;

Mutlu huzur içinde bir hayat yaşamasını

Üzülmemesi için ne gerekiyorsa yapmayı

O istediğinde yanında olmayı istemediğinde uzakta olmayı

Onu gözetlemeden ona güvenmek ve onun isteklerini gerçekleştirmekten başka bir amaca sahip olmamayı

İsterim.

Ne yazık ki bu beni dahi aşan bir sevgi.

Bu sebeptende kimseye seni seviyorum diyemiyorum.

Çünkü bu sevgi tanımına uyabilmem zor.

Kimsedende beni sevmesini beklemiyorum.

Çünkü kimsenin bu sevgi tanımına uymasını bekleyemem.

Ama şayet bir tanrı varsa ve insanları seviyorsa.

Onun gücü yeterdi bu tür bir sevgiye.

Sevgi başka nasıl olabilir ki zaten?

Sitelerde Paylaş

yahu şunu anlamıyorum..

İslamdan haberi olmayanlar nereye gidecek?

Onlara neden islam ulaşmadı da bize ulaştı! Bizim suçumuz nedir?

Şimdi, bazı insanların islamdan haberi yok diye ne olacak? Bizim islamdan haberimiz var diye niye bir sürü ritüel yerine gertirmek zorundayız (namaz, oruç, kurban v.s). Yani islamı öğrenip inanmayınca cehenneme gidiyoruz ama bazıları ne kadar şanslı!

İslama inanıp müslüman olan, bir sürü şeyle sorumlu tutuluyor ama bazılarının böyle bir sorumluluğu yok. Şimdi bana bazıları cehenneme gidicek demeyin krize sokmayın beni :D

Ne kadar adaletli bir rabbimiz yarabbimm :D

Muhammedin anası, babası nereye gidecek acaba??? Cennete mi cehenneme mi??

Cennete gidiceklerse niye müslümanları bu kadar sıktıntıya soktun allah?? Günde 5 vakit domalmak sıkıcı ya milletin işi gücü var...spor yapan insan belli bir vaktini ayırıyor en azında kendini sıkıntıya sokmuyor kaza sporu yapmak zorunda da değil (namaz vücuda iyi gerlir diyenlere)..hele oruç tutup insanın kendine işkence etmesi, sağlığından olması...

Keşke islamdan haberim olmasaydı ya da islamdan önce doğsaydım!

Müslümanlar yanıtlayın plz?

tarihinde raindrops tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gerçekçiyim ben.

Sen bu sorulara cevap vermeye korkuyorsan, bunları okuyup imanının azalacağını düşünüyorsan ve en önemlisi düşünmekten korkuyorsan...

Aklını ve mantığını reddetmek senin tercihin olmuş. Evet, insan her zaman mantıklı hareket edemez, duygularını dinler... Ama bu tarz konularda daha mantıklı davranmak insana yakışan bir davranış değil mi? :)

Sitelerde Paylaş

yahu şunu anlamıyorum..

İslamdan haberi olmayanlar nereye gidecek?

TOPRAK OLACAK.

Onlara neden islam ulaşmadı da bize ulaştı! Bizim suçumuz nedir?

BEN NİMET GÖRÜYORUM SEN İSE SUÇ AMA İKİMİZDE İNSANIZ Dİ Mİ?

Şimdi, bazı insanların islamdan haberi yok diye ne olacak? Bizim islamdan haberimiz var diye niye bir sürü ritüel yerine gertirmek zorundayız (namaz, oruç, kurban v.s). Yani islamı öğrenip inanmayınca cehenneme gidiyoruz ama bazıları ne kadar şanslı!

İSLAMI ÖĞRENİP İNANMAYINCA CEHENNEME GİTMEZSİN. SANA SORARLAR NEDEN İNANMADIN DİYE?

İslama inanıp müslüman olan, bir sürü şeyle sorumlu tutuluyor ama bazılarının böyle bir sorumluluğu yok. Şimdi bana bazıları cehenneme gidicek demeyin krize sokmayın beni :D

CEHENNEME KÖTÜLER GİDECEK. SEN İYİ MİSİN?

Ne kadar adaletli bir rabbimiz yarabbimm :D

HEM DE ÇOOOOOOOOOOOOK.

Muhammedin anası, babası nereye gidecek acaba??? Cennete mi cehenneme mi??

CENNETE...

Cennete gidiceklerse niye müslümanları bu kadar sıktıntıya soktun allah?? Günde 5 vakit domalmak sıkıcı ya milletin işi gücü var...spor yapan insan belli bir vaktini ayırıyor en azında kendini sıkıntıya sokmuyor kaza sporu yapmak zorunda da değil (namaz vücuda iyi gerlir diyenlere)..hele oruç tutup insanın kendine işkence etmesi, sağlığından olması...

ORUÇ BİR TÜR REJİMDİR. BÜTÜN DOKTORLAR VERİR. KAZA NAMAZI KILMAYANLAR CEHENNEME GİDECEK DİYE BİR AYET YOK.

Keşke islamdan haberim olmasaydı ya da islamdan önce doğsaydım!

BEN DE ÇOK ŞÜKÜR Kİ İSLAMDAN HABERİM VAR DİYORUM NOLCEK ŞİMDİ.

Müslümanlar yanıtlayın plz?

NE DEMEK LAFI MI OLUR GÜLÜM..

Sitelerde Paylaş

Bizleri yarattığını iddia edip inanmamız gerektiğini aksi takdirde cezalandırılacağımızı söyleyip bizlere bu doğrultuda hüküm giydiren bir Tanrı’nın adalet kavramını irdelememiz gerekmektedir.

Bizlere karşı anne şefkatinden daha şefkatle yaklaştığını iddia eden Tanrı’nın bizlere sunduğu eşitsizlik prensibiyle hareket edip yarattığı farklı standartlarda yaşayan insanlar olarak değil de ahret kısmıyla ilgilenip adaletini sorgulamamız gerekir . Bizleri yarattığını iddia eden Tanrı’nın bizleri bu şekilde imtihan etmesi bile bu denli saçmayken bizleri inandırma çabalarının aksine yaptığımız davranışlardan ötürü tüm iyi yönlerimizi görmeyip bizleri cehennem azabıyla tehdit edip hüküm giydirmesi ne kadar insani ne kadar vicdanidir ? Dünya’yı elmanın içi sanan kurtcuk misali değerlendirmeyip daha geniş yelpazede bu konuyu irdeledeğimiz vakit Tanrı’nın kimlere değer verdiğini , kimlere vermediğini de gözler önüne sermiş olalım .

sen ne kadar iyi olursan ol (ALLAH)ı inkar ettikten sonra o iyiliği kendin için yapmış olursun onun için değil yani

adaletine gelince tabiki seni cazalandırmak istemez ama seni cehenneme atmazsa ben cennetin kıymetini bilmem o zaman (haşa ornektir bu )kimi ne yapacağını (O)daha iyi bilir seninde bildiğin gibi bir şeyin anlam kazanması için zıttı olmalı örnek olarak mesela dünya hayatındaki size gore

adaletsizlikler

ÖRNEK

İYİLİK1-2KÖTÜLÜK

ZENGİNLİK1-2FAKİRLİK

TOKLUK1-2AÇLIK

HAKLILIK1-2HAKSIZLIK

2LER olmazsa 1 ler anlamsız olurdu yani sonuç olarak bu kelimelerin hiç biri olmazdı doğal olarak böylece imtihan diye bişey olmazdı olması mantıksız olurdu zaten. bunun sonucu olarakta dünya hayatınada gerek kalmazdı tabiki bunları (ALLAH)var etti çunku bunlar gereklidir

iyilik-kötülük ikiside önemli faktörlerdir.birisi cennetin biriside cehennemin kapılarının anahtalarıdır.SEN HANGİ ANAHTARI ALMAK İSTİYORSAN AL

Öncelikle Allah bizden ne istiyor ? Tabi ki iman istiyor . İmanlı olduğumuz takdirde cennete gideceğimizi söylüyor değil mi ? Peki iman nedir ?

İman bildirilen altı esasa inanmak , ( meleklere , gönderdiği kitaplara , peygamberlere , ahret gününe , kadere , hayırın ve şerrin Allahtan olduğuna , öldükten sonra dirilmeyle birlikte kadere ve kazaya inanmak ) Allah’ın getirdiği yasaklara da inanıp , Muhammed’in onun elçisi olduğuna şehadet getirmektir .

Bu vasıflara sahip bir insan ne kadar kötü bir insan olursa olsun günahları kadar azap görüp cennete gidecektir . Cennette de ebedi olarak kalıp huzur içinde sükun bulacaktır . Peki bu vasıflara sahip olmayıpta iyi bir insan olarak ölümü tatmış bir kimsenin akibeti ne olacaktır ? Kafirin ( gerçeği örten , gizleyen ) akibeti ne olacaktır ?

bak işte (ALLAHIN)adaletine kötü olan bir müslüman kimseyi şap diye cennete atmıyormuş iyi olan bir muşriki de tabiki sonuç her şeyin bedeli var demektir bu da adaleti simgeler.

ALLAH herkese akıl vermiş bunun akıbeti falan yok evrim dedinmi milletin zekası zehir gibi işliyor ama (TANRIYA)gelince adalet yok o yok şu yok

ama herkes bilirki bu evrenin bu kadar düzenli işlemesinin arkasındaki kudret şüphesiz vardır ama inat işte

3:131 - Kâfirler için hazırlanmış olan ateşten sakının.

3:91 - Muhakkak ki inkâr edenler ve kâfir oldukları halde de ölenler, yeryüzü dolusu altın fidye verseler bile hiç birisinden asla kabul edilmeyecektir. İşte dayanılmaz azab onlar içindir. Onların hiçbir yardımcıları da yoktur.

2:276 - Allah faizi mahveder, oysa sadakaları bereketlendirir. Allah günahta ve inkârda direnen hiç kimseyi sevmez.

4:151 - İşte onlar gerçek kâfirlerdir. Biz de kâfirlere alçaltıcı bir azab hazırlamışızdır

Görüldüğü üzere bir insan ne kadar iyi olursa olsun ; eğer ki Allah’a iman etmeyip vicdani tercihini inanmamak doğrultusunda kullanmışsa bundan dolayı feci bir azapla cezalandırılacağı bildiriliyor. Anneden daha şefkatli olan Allah’ın şeftaki ise sadece imanlılara karşı devreye giriyor . Onlara karşı da girdiğini iddia etse de onlar da günahları kadar azap çekip cennetle müjdelenecekleri söyleniyor . Durum böyleyken çelişki bu kadar açık ve sadistlik son noktaya tırmanmışken , sizler halen vicdanınızı bu kitapla sınırlayıp inanmak yolunda mı devam edeceksiniz ? Dağda evliyalık yapan , ömrünü sadece inanarak geçirip insanlara hiçbir fayda sağlamayan bir insandan daha değersiz olan iyi ama imansız bir kimsenin akibeti için hiç mi vicdan azabı çekmeyeceksiniz ? Bu denli sadist ve kompleksi bir Tanrı’nın kulu olmaktan dolayı utanç duymayacak mısınız ? İşte görüldüğü üzere insanlığa katkı sağlamış binlerce Yahudi , Hristiyan yahut ateist kimlikli bilim adamının yahut sıradan vatandaşların akibeti budur ve o kimsenin de Allah katında değeri yoktur . Bunu görebilen hangi göz bunu kabul eder , hangi vicdan bunu kalıbına sığdırır hangi insan ise bunun yüce bir güç tarafından bize yollanmış hüküm olduğunu iddia eder ? Bu kadar saçma hükümleri ve çelişkili ifadeleri olsa olsa bize bir insan getirebilir . Hala inanacak mısınız ?

burda bilimin faydalarından bahsetmişsin ama unutmaki 2 buyuk şehri alt ust eden atom bombasınıda bilim icat etmiş ve hala da bedeli odeniyor ordaki insanların sakat doğması hastalanması vs bu bilimlemi adaleti sağlayacaksınız elektrik çarpmasından hiç mi insan olmedi internet aracılığıyla sahtekarlık dolandırıcılık vs vs bunlar hepsi bilimin halt ettiği şeyler hatırlatayım tabi yararlı tarafını inkar etmiyoruz biz sizin gibi

Sitelerde Paylaş

burda bilimin faydalarından bahsetmişsin ama unutmaki 2 buyuk şehri alt ust eden atom bombasınıda bilim icat etmiş ve hala da bedeli odeniyor ordaki insanların sakat doğması hastalanması vs bu bilimlemi adaleti sağlayacaksınız elektrik çarpmasından hiç mi insan olmedi internet aracılığıyla sahtekarlık dolandırıcılık vs vs bunlar hepsi bilimin halt ettiği şeyler hatırlatayım tabi yararlı tarafını inkar etmiyoruz biz sizin gibi

Bilimin ilahi olma, belli davranış kalıplarına uyman halinde ebedi huzur vaadetme gibi bir durumu yok ki.

Bu şekilde bakacak olursak Allahın taşı tarih boyunca atom bombasının öldürdüğünden kat be kat insan öldürmüştür

Sitelerde Paylaş

Doğrudur . Bilimle birlikte kitle imha silahlarının çoğalması da bilimin değil , bilimin insan hayatının zararına kullanılmasından kaynaklanmaktadır . Burada da suçlu insanlardır.Bilim olmasa şuan burada bunları konuşuyor olmazdık . Gavur icadı bilgisayarı kullanırken nasıl da utanmadan bunları icad eden gavurlara her namazda beddua ediyorsun.Dinciler böyle riyakardır işte . Benim başlığımı ne güzel de taçlandırıp anlatmak istediğimi kendi ağzınla anlattın . Allah belanı vermesin emi

:)

SAYGILAR

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Crafterman burda tanrının adaletsizliğinden bahsedince bunca şeyi benden başkalarınında aynen ama tamamiyle aynen benim gibi düşündüğünü görünce anladım ki aklım beni yanıltmıyor. bunca azap tehditleri . insanları korkutarak inandırma baskıyla hükmetme. allah insan psikolojisini tamamiyle gözardı eden cahil bir tanrı imajı veriyor insana her kuranı okuduğumuzda. insanı durmadan aşağılık kompleksine sokan ve insanı yarattığından beri normal yapısını( şehvet övünme sevinme mal edinme) başına kakan . ve ancak kendi isteğine göre gittiğimizde bize iyi muamele edeceğini söyleyen. cenette salih kullarıyla cuma günü konuşurken . cehennemdekilerin yakarışlarını gözardı eden. 'Onun içine sinin benimle söyleşmeyin'' diyen .. neyse uzatmamın anlamı yok .

Sitelerde Paylaş

İki seçenek vardır ya tanrı var ve zalimdir.İkincisi tanrı yoktur.Teistler farkında olmadan birinciye inanıyorlar.Bizler ise sadece gerçege inanıyoruz.Bu yüzden mutluyum.

tarihinde OffSpring tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bizleri yarattığını iddia edip inanmamız gerektiğini aksi takdirde cezalandırılacağımızı söyleyip bizlere bu doğrultuda hüküm giydiren bir Tanrı’nın adalet kavramını irdelememiz gerekmektedir.

Bizlere karşı anne şefkatinden daha şefkatle yaklaştığını iddia eden Tanrı’nın bizlere sunduğu eşitsizlik prensibiyle hareket edip yarattığı farklı standartlarda yaşayan insanlar olarak değil de ahret kısmıyla ilgilenip adaletini sorgulamamız gerekir . Bizleri yarattığını iddia eden Tanrı’nın bizleri bu şekilde imtihan etmesi bile bu denli saçmayken bizleri inandırma çabalarının aksine yaptığımız davranışlardan ötürü tüm iyi yönlerimizi görmeyip bizleri cehennem azabıyla tehdit edip hüküm giydirmesi ne kadar insani ne kadar vicdanidir ? Dünya’yı elmanın içi sanan kurtcuk misali değerlendirmeyip daha geniş yelpazede bu konuyu irdeledeğimiz vakit Tanrı’nın kimlere değer verdiğini , kimlere vermediğini de gözler önüne sermiş olalım .

Öncelikle Allah bizden ne istiyor ? Tabi ki iman istiyor . İmanlı olduğumuz takdirde cennete gideceğimizi söylüyor değil mi ? Peki iman nedir ?

İman bildirilen altı esasa inanmak , ( meleklere , gönderdiği kitaplara , peygamberlere , ahret gününe , kadere , hayırın ve şerrin Allahtan olduğuna , öldükten sonra dirilmeyle birlikte kadere ve kazaya inanmak ) Allah’ın getirdiği yasaklara da inanıp , Muhammed’in onun elçisi olduğuna şehadet getirmektir .

Bu vasıflara sahip bir insan ne kadar kötü bir insan olursa olsun günahları kadar azap görüp cennete gidecektir . Cennette de ebedi olarak kalıp huzur içinde sükun bulacaktır . Peki bu vasıflara sahip olmayıpta iyi bir insan olarak ölümü tatmış bir kimsenin akibeti ne olacaktır ? Kafirin ( gerçeği örten , gizleyen ) akibeti ne olacaktır ?

3:131 - Kâfirler için hazırlanmış olan ateşten sakının.

3:91 - Muhakkak ki inkâr edenler ve kâfir oldukları halde de ölenler, yeryüzü dolusu altın fidye verseler bile hiç birisinden asla kabul edilmeyecektir. İşte dayanılmaz azab onlar içindir. Onların hiçbir yardımcıları da yoktur.

2:276 - Allah faizi mahveder, oysa sadakaları bereketlendirir. Allah günahta ve inkârda direnen hiç kimseyi sevmez.

4:151 - İşte onlar gerçek kâfirlerdir. Biz de kâfirlere alçaltıcı bir azab hazırlamışızdır

Görüldüğü üzere bir insan ne kadar iyi olursa olsun ; eğer ki Allah’a iman etmeyip vicdani tercihini inanmamak doğrultusunda kullanmışsa bundan dolayı feci bir azapla cezalandırılacağı bildiriliyor. Anneden daha şefkatli olan Allah’ın şeftaki ise sadece imanlılara karşı devreye giriyor . Onlara karşı da girdiğini iddia etse de onlar da günahları kadar azap çekip cennetle müjdelenecekleri söyleniyor . Durum böyleyken çelişki bu kadar açık ve sadistlik son noktaya tırmanmışken , sizler halen vicdanınızı bu kitapla sınırlayıp inanmak yolunda mı devam edeceksiniz ? Dağda evliyalık yapan , ömrünü sadece inanarak geçirip insanlara hiçbir fayda sağlamayan bir insandan daha değersiz olan iyi ama imansız bir kimsenin akibeti için hiç mi vicdan azabı çekmeyeceksiniz ? Bu denli sadist ve kompleksi bir Tanrı’nın kulu olmaktan dolayı utanç duymayacak mısınız ? İşte görüldüğü üzere insanlığa katkı sağlamış binlerce Yahudi , Hristiyan yahut ateist kimlikli bilim adamının yahut sıradan vatandaşların akibeti budur ve o kimsenin de Allah katında değeri yoktur . Bunu görebilen hangi göz bunu kabul eder , hangi vicdan bunu kalıbına sığdırır hangi insan ise bunun yüce bir güç tarafından bize yollanmış hüküm olduğunu iddia eder ? Bu kadar saçma hükümleri ve çelişkili ifadeleri olsa olsa bize bir insan getirebilir . Hala inanacak mısınız ?

Sizler açıkça uyarılmanıza rağmen inkar etmeniz,Allah'ın gazabını kazanmak için yeterlidir. Annenin yüzüne karşı küfür ettiğinizi düşünsenize!.. Anneniz sizin yüzünüze bir daha bakarmı? Bakmaz tabii. Fakat Allah her zaman daha bağışlayıcı daha esirgeyicidir. Herkesten ve herşeyden daha merhametlidir.. Ölüm anına kadar zamanınız vardır. Ölüm zamanı belli değildir. Sadece herşeyi hakkıyla bilen Allah,ölüm anınızın ne zaman olacağını bilir.. Sizlerin o zamana kadar İnkar gözlüğünü çıkarıp, insaf gözlüğünü takmanız tek kurtuluşunuz olur!..

Selam ve dua ile...

Sitelerde Paylaş

Sizler açıkça uyarılmanıza rağmen inkar etmeniz,Allah'ın gazabını kazanmak için yeterlidir. Annenin yüzüne karşı küfür ettiğinizi düşünsenize!.. Anneniz sizin yüzünüze bir daha bakarmı? Bakmaz tabii. Fakat Allah her zaman daha bağışlayıcı daha esirgeyicidir. Herkesten ve herşeyden daha merhametlidir.. Ölüm anına kadar zamanınız vardır. Ölüm zamanı belli değildir. Sadece herşeyi hakkıyla bilen Allah,ölüm anınızın ne zaman olacağını bilir.. Sizlerin o zamana kadar İnkar gözlüğünü çıkarıp, insaf gözlüğünü takmanız tek kurtuluşunuz olur!..

Selam ve dua ile...

Saflık timsali polyanna Tevhid..

Şu yaşıma kadar kafir yaşadım ,Allah'ın herhangi bir gazabıyla karşılaşmış değilim...Bir elim yağda, bir elim balda dolaşıp duruyorum....

Çatla tevhid.....

Başıma bir halt gelmedi..Çarpılmadım ,iki gözüm önüme akmadı,ekmek musaf çarpmadı..

Senin iddia ettiğin o muhammedin savaşlarına yüzlerce melekle elinde tuz koşan rabbin,küçük çocuğu anne babasını yoldan çıkarmasın diye öldüren rabbin ,daha benim kılıma dokunmuş değil..Dokunmayacak ta..Çünkü bunlar bir dudağı yerde,bir dudağı gökte,kaf dağının ardındaki masallarda oluyor ...

Hala inanmayacak mısınız?...

tarihinde Electra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Selam ve dua ile...

Annemle tanrı birmi ? Aralarında daglar kadar fark var.En basiti annem var tanrı yok.

Alicenin tavşanı , muhammedin allahı aynı şey.

Sitelerde Paylaş

Şu yaşıma kadar kafir yaşadım ,Allah'ın herhangi bir gazabıyla karşılaşmış değilim...Bir elim yağda, bir elim balda dolaşıp duruyorum....

Çatla tevhid.....

Başıma bir halt gelmedi..Çarpılmadım ,iki gözüm önüme akmadı,ekmek musaf çarpmadı..

Senin iddia ettiğin o muhammedin savaşlarına yüzlerce melekle elinde tuz koşan rabbin,küçük çocuğu anne babasını yoldan çıkarmasın diye öldüren rabbin ,daha benim kılıma dokunmuş değil..Dokunmayacak ta..Çünkü bunlar bir dudağı yerde,bir dudağı gökte,kaf dağının ardındaki masallarda oluyor ...

mühlet verilmiş size mühlet küfrünüzün pekişmesi için belirli bir mühletiniz var sonsuza kadarmı yasayacan ölüm boğazına gelip tıkandağında yine bu dediklerini de tamamı sakın pişmanlık duyma .ee şunun şurasında ne kaldı hadı 50 yıl diyelim hadı daha fazla yaşadınız küfrünüzle 70 yıl diyelim sonrası ne olacak ha toprağamı karışacan o kadarmı bekleyelim ve görelim.

Sitelerde Paylaş

mühlet verilmiş size mühlet küfrünüzün pekişmesi için belirli bir mühletiniz var sonsuza kadarmı yasayacan ölüm boğazına gelip tıkandağında yine bu dediklerini de tamamı sakın pişmanlık duyma .ee şunun şurasında ne kaldı hadı 50 yıl diyelim hadı daha fazla yaşadınız küfrünüzle 70 yıl diyelim sonrası ne olacak ha toprağamı karışacan o kadarmı bekleyelim ve görelim.

Geç bu ayakları hutoş (ya da totoş)

Mühletmiş.

Ölünce doluyormuş.

Aptallık bu.

Sitelerde Paylaş

Çatla tevhid.....

Senin iddia ettiğin o muhammedin savaşlarına yüzlerce melekle elinde tuz koşan rabbin,küçük çocuğu anne babasını yoldan çıkarmasın diye öldüren Rabbin ,daha benim kılıma dokunmuş değil..Dokunmayacak ta..Çünkü bunlar bir dudağı yerde,bir dudağı gökte,kaf dağının ardındaki masallarda oluyor ...

Olabilir. Herkese verilen bir mühlet vardır. Bu süre dolana dek, yaşama şansı verilmesi normal.

Kıyamet

26.Hayır; can, köprücük kemiğine gelip dayandığı zaman,

27."Son müdahaleyi yapacak kim" denir.

28.Artık gerçekten, kendiside bir ayrılık olduğunu anlamıştır.

29.(Ölüm korkusundan) Ayaklar birbirine dolaştığında;

30.O gün sevk, yalnızca Rabbinedir.

tarihinde Bilgi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...