Jump to content

Allah'ın adaletsizliği

Recommended Posts

Yok olan birşeyin yokluğunun kanıtlanması,var olan bir şeyin varlığının kanıtlanmasından 1000 kere daha zordur. Yani sen neye göre "Allah yoktur" (haşa) diyorsun? Söylede öğrenelim.

Biz Allah yok demiyoruz.

Biz Allah da neyin nesi diyoruz.

Senin gördüğün halüsülasyonların, var kabul ettiğin hayallerin yokluğunu ben mi kanıtlayacağım? :)

Allah diye bir iddia ile çıktınız ortaya. Biz de diyoruz ki "O da nedir?"

Anlat, göster, modelle, açıkla, test et

Buyur

:)

tarihinde ateist.bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 180
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tabii ki yanlış yahu.

Aklın gözde olması yerine kıçta, kalpte veya cinsel organlarda olması tabii ki daha iyi.

Akıl kafanın içindedir. Algı kafanın içinde olur. Göz baştadır.

Sizlerin organların yeri ve fonksiyonları hakkında ciddi bir eğitime ihtiyacınız var.

Fakat sizler "Allah'ı görmeden iman etmem"diyorsunuz? Anlatılmaya çalışılan şey "görme" duyusu ile haraket ettiğiniz."Grmeden inanmam" dediğinizede güzel bir cevap olmuş..

Yoksa;Akıl kafanın içindedir. Algı kafanın içinde olur. Göz baştadır. Bunu bizlerde biliyoruz.

Sitelerde Paylaş

Biz Allah yok demiyoruz.

Biz Allah da neyin nesi diyoruz.

Senin gördüğün halüsülasyonların, var kabul ettiğin hayallerin yokluğunu ben mi kanıtlayacağım? :)

Allah diye bir iddia ile çıktınız ortaya. Biz de diyoruz ki "O da nedir?"

Anlat, göster, modelle, açıkla, test et

Buyur

:)

Halüsülasyon değil. İnanç. "Allah kimdir,bize bunu anlatın" demiyorsunuz. Siz zaten Konularınızla Allah'ı anlatıyorsunuz (!). Tabi kendi yanlış bilgilerinizle.. Eğer öğrenmek istiyorsanız Allah ile ilgili fikir üretmemelisiniz.. Ayet ya da hadise dayalı olduğunda,uslubune uygun bir şekilde, tartışması yapılır elbette.

Selam ve dua ile..

Sitelerde Paylaş

Fakat sizler "Allah'ı görmeden iman etmem"diyorsunuz? Anlatılmaya çalışılan şey "görme" duyusu ile haraket ettiğiniz."Grmeden inanmam" dediğinizede güzel bir cevap olmuş..

Yoksa;Akıl kafanın içindedir. Algı kafanın içinde olur. Göz baştadır. Bunu bizlerde biliyoruz.

Allah nedir? Nereden çıkarttın bunu? Nereden ve nasıl ulaştın bu sonuca? Ne demek iman etmek?

Görmeyi geçtik, gerçeklikte sınama yapabilen yüzlerce çeşit teknoloji var, onlardan bari herhangi bir tanesiyle bu Allah dediğiniz şeye dair varlık raporu oluşturun :)

Mesela radyo dalgalarıyla tespit edin, ya da laboratuvarlardaki testler ile.

Allahı görmeden iman etmem diyorsunuz diye laf kurarsan ben de sana ertesi gün elimde senin dömelme poziyonu almanı emredne bir kitapla gelirim ve al bunu dömel derim. O zaman sen de görmeden dömelir misin?

Böyle saçmalık mı olur?

Sitelerde Paylaş

Ama benden olmayan bir allaha inanmamı bekliyorsunuz lütfen biraz mantıklı fikirler sunarmısınız.

sana göre olmayan bir allahın gerceginimi istiyorsun al sana başka bir örnek yeni dogan bir cocuk dakiklar olmmuş

normalde bebekler anne karnında plasenta ile beslenirken dogdukları zaman neden anne memesinde beslenmeye başlar bunu sende yaşadın bende başkalarıda sence hangi kutret sahibi bunu dakikalar önce dogan bir cocugu meme emmesi gerektigini ögretti dersin .............?

dip not: bunu modern bilim acıklayamzken sizler pekala acıklarsın herhalde

Sitelerde Paylaş

Ben Allah diye bir yaratık bilmiyorum.

Ve günümüzdeki yaptığınız saçma sapan eğilip kalkmalar, hayvan boğazlamalar vs gibi davranışlara baktığımda sizleri de sözlerinin eri aklı başında insanlar kabul etmiyorum. (sadece siz değil tüm dinler ve dogmaları)

O halde bunu eşşek gibi anlatıp raporlu ve usülüne uygun şekilde kanıtlamalısınız.

Kanıtlamadıktan sonra boş konuşanın boş kalfası, gerçeklik algıları bozuk insanlar olursunuz.

Bu konuyu da, elinizde bilimsel veriler olmadığı için fazla uzatmayın.

Sizleri zaten adam yerine koyup tartışıyoruz bir de üstüne küstahlık yapıp şansınızı fazla zorlamayın.

Vesselam

Sitelerde Paylaş

Allah nedir? Nereden çıkarttın bunu? Nereden ve nasıl ulaştın bu sonuca? Ne demek iman etmek?

Görmeyi geçtik, gerçeklikte sınama yapabilen yüzlerce çeşit teknoloji var, onlardan bari herhangi bir tanesiyle bu Allah dediğiniz şeye dair varlık raporu oluşturun :)

Mesela radyo dalgalarıyla tespit edin, ya da laboratuvarlardaki testler ile.

Allahı görmeden iman etmem diyorsunuz diye laf kurarsan ben de sana ertesi gün elimde senin dömelme poziyonu almanı emredne bir kitapla gelirim ve al bunu dömel derim. O zaman sen de görmeden dömelir misin?

Böyle saçmalık mı olur?

Test edilmez, raporlanmaz,tespit edilmez,görülmez,duyulmaz bir Allah'tır. Akıl yoluyla varlığının bulunabileceği bir Allah.Öyle olmasa "İmtihan dünyası" olmazdı.. Bilimsel olarak kanıtlansa bütün dünya iman edicek ve salih ameller işleyecek. O yüzden Kuran ile Efendimiz ile ve bunların yanı sıra "Akıl" ile Allah'ı bulmalıyız.

Selam ve dua ile..

Sitelerde Paylaş

Test edilmez, raporlanmaz,tespit edilmez,görülmez,duyulmaz bir Allah'tır.

Osuruktan daha değersiz bir şey.

Osuruğun bile kokusu var.

Sen hesap et allah denen bu hayalin ne kadar saçma olduğunu işte

Sitelerde Paylaş

Test edilmez, raporlanmaz,tespit edilmez,görülmez,duyulmaz bir Allah'tır. Akıl yoluyla varlığının bulunabileceği bir Allah.Öyle olmasa "İmtihan dünyası" olmazdı.. Bilimsel olarak kanıtlansa bütün dünya iman edicek ve salih ameller işleyecek. O yüzden Kuran ile Efendimiz ile ve bunların yanı sıra "Akıl" ile Allah'ı bulmalıyız.

Selam ve dua ile..

bilimsel olarak kanıtlanınca insanlar allahı artık biliyor olacak inanç olmaktan çıkacak.akıl değil sezgi yoluyla bulunur çünkü bak kendin dedin varlığı henüz kanıtlanmadı..peygamber de artık yaşamıyor onun vasıtası ile de allaha inanılmasına imkan yok..o sadece elçi ise evliya muamelesi yapılmamalı değil mi??her lafınızla saçmalayıp sonra alınıyorsunuz tepki alınca..

Sitelerde Paylaş

Enfal süresini örnek vermiş biride Hz Peygamberimiz öldüğünde neyi vardı,ganimet olayından dem vuruyor,bu kadar mal varlığını dağıtmış bir insan kendisi.Peygamber olmadan önce daha çok mal varlığı vardı.Arkadaşlar bakın benim babamda ateist Turhan Dursuncu, bir sürü buluş yapmış kendi dalında, zihni açık herşeyin inciğini cıncığını araştırır öyle deli biri ama başına bir felaket geldiğinde 5 vakit namaza sarılan biri.

Bende Allah a inanırdım ama lafta genelde namaz ile rüyalar görürdüm kılmadım,önemsemedim,ve bunun cezasımı bilmiyorum cinsel ilişkilerimde korunan biriydim bir kadının o anda kolumu ısırmasıyla Aids hastalığına yakalandım,şimdi düşünüyorum o rüyalarımda namazla ilgili uyarıları dikkate alsaydım şimdi belkide o hastalığa yakalanmıyacaktım.Her ne olursa olsun benim hayatım kaydı.Bir ayet vardı sanırım o kadar bilgili değilim Allah istediğine iman verir diye ben bunu sonu müsibetli bir hastalığa bulaşarak anladım.Madem inanmıyorsunuz neden tartışıyorsunuz can sıkıntısımı sizinki.

Sitelerde Paylaş

Enfal süresini örnek vermiş biride Hz Peygamberimiz öldüğünde neyi vardı,ganimet olayından dem vuruyor,bu kadar mal varlığını dağıtmış bir insan kendisi.Peygamber olmadan önce daha çok mal varlığı vardı.Arkadaşlar bakın benim babamda ateist Turhan Dursuncu, bir sürü buluş yapmış kendi dalında, zihni açık herşeyin inciğini cıncığını araştırır öyle deli biri ama başına bir felaket geldiğinde 5 vakit namaza sarılan biri.

Bende Allah a inanırdım ama lafta genelde namaz ile rüyalar görürdüm kılmadım,önemsemedim,ve bunun cezasımı bilmiyorum cinsel ilişkilerimde korunan biriydim bir kadının o anda kolumu ısırmasıyla Aids hastalığına yakalandım,şimdi düşünüyorum o rüyalarımda namazla ilgili uyarıları dikkate alsaydım şimdi belkide o hastalığa yakalanmıyacaktım.Her ne olursa olsun benim hayatım kaydı.Bir ayet vardı sanırım o kadar bilgili değilim Allah istediğine iman verir diye ben bunu sonu müsibetli bir hastalığa bulaşarak anladım.Madem inanmıyorsunuz neden tartışıyorsunuz can sıkıntısımı sizinki.

hatice ile evlenince mal varlığına kavuştu peygamber.zaten ayetde de geçiyor;'seni fakirken varlıklı kılmadık mı' der.

bir de babanın ruh halini anlayamadım.bir ateist arada belaya uğrayınca namaz mı kılar, ben 5 6 ay tanrı yoktur dediğim zaman aklıma hiçbir dini ritüel ibadet dua falan gelmedi

kalpteıman cevap veremeyip insanlığımıza çamur atmasana

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bilimsel olarak kanıtlanınca insanlar allahı artık biliyor olacak inanç olmaktan çıkacak.akıl değil sezgi yoluyla bulunur çünkü bak kendin dedin varlığı henüz kanıtlanmadı..peygamber de artık yaşamıyor onun vasıtası ile de allaha inanılmasına imkan yok..o sadece elçi ise evliya muamelesi yapılmamalı değil mi??her lafınızla saçmalayıp sonra alınıyorsunuz tepki alınca..

İnanılmasına imkan yok olur mu hiç? Bilinmesine imkan yok diyecektiniz herhalde. Çünkü bir kaç satır yukarıda "İnanç olmaktan çıkacaktı ve bilinecekti" demişsiniz. Sonrada kanıt olmadığı için inanılması mümkün değil demişsiniz? Çelişkili cümleler.

Varlığı bilimsel olarak kanıtlanmamıştır Allah'ın. O yüzden inanç olarak kalır ve kalacaktır.Anlam zaten burada. İmtihan dünyası anlamı burada saklı.İtirazınız varsa inkar etme şansınada sahipsniz.(Allah kourusn) Tehlikeli bataklıklardasınız. Allah hidayet eylesin..

Selam ve dua ile...

Sitelerde Paylaş

Tamam konu kapanabilir. Ne derece bir insan olduğunuzu şimdi çok daha iyi idrak edebiliyorum.. <_<

Ne derece aptal olduğunu ve benim insanlığımı ne ile yargıladığını idrak etmen lazım ilk önce.

Bir dahaki sefere gel senle Süpermen'in varlığını hissedelim.

Ondan sonraki hafta da Yeşil Dev Hulk'un varlığını hissederiz.

Özür dilemen gerekirken küstahlık yapıyorsun.

Şunu demeniz lazım temelde, "Evet, bunun varlığına dair bir tek somut delil yok, bizimkisi daha çok bir umut bir iyi olma savaşı" vb gibi adam gibi dürüstçe, onurluca cümleler kurmanız lazım.

Bunu Hristiyanlar yapıyor. Neden yapıyorlar?

Çünkü ateistin karşısında elinde görünmeyen umuttan başka bir şey olmadığını idrak edebilecek toplumsal kültür aşılanmış onlara.

Ama sizler, müslümanların hemen hemen hepsi, küstahça sivrisinek gibi üşüşüyorsunuz.

Bir ateistle tanrı tartışılmaz.

Tartışmak ve iletişim kurmak istiyorsan ilk önce gerçekliği algılayabildiğini göstermelisin ve "kanıt olmadığını biliyorum, farkındayım" diye dürüstçe onurluca cümleler kurmayı öğrenmelisin.

Şimdi burada otur düşün.

Ben mi sana hakaret ettiğim için aşağılığım yoksa sen mi küfürü hakettiğin için aşağılıksın?

Sitelerde Paylaş

İnanılmasına imkan yok olur mu hiç? Bilinmesine imkan yok diyecektiniz herhalde. Çünkü bir kaç satır yukarıda "İnanç olmaktan çıkacaktı ve bilinecekti" demişsiniz. Sonrada kanıt olmadığı için inanılması mümkün değil demişsiniz? Çelişkili cümleler.

Varlığı bilimsel olarak kanıtlanmamıştır Allah'ın. O yüzden inanç olarak kalır ve kalacaktır.Anlam zaten burada. İmtihan dünyası anlamı burada saklı.İtirazınız varsa inkar etme şansınada sahipsniz.(Allah kourusn) Tehlikeli bataklıklardasınız. Allah hidayet eylesin..

Selam ve dua ile...

öfff sizle muhatap olmaktansa gidip yardan atlanır.bilinmesine imkan yok ama sen bir gün kanıtlanacak gibi sanki kanıtlanırsa herkes inanır dedin.öyle bir şey olursa inanç olmaktan çıkar artık tanrıyı biliyor olursun zaten..ki tanrı varlığı kanıtlanamaz...o yüzden akılla mantıkla bulunmaz.....hayatında kaç kere namaz kıldın da ukakalık ediyorsun..ne zaman ben kanıt olmadığı için inanılmaz dedim asıl kanıt yokken hislerinle inanırsın.. :angry:

her lafı şeyinden anlayanın inanması asıl tehlikedir

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Daha fazla tartışmak istemiyorum gerçekten. Tartışacak seviyede birisi arıyorum. Sizler o seviyenin çok aşağısındasınız.Önce "saygı" nedir? onu öğrenmenizi Tavsiye ediyorum..

Selam ve dua ile..

Kendine ait bir kafan ve düşüncen olduğunda erdemli kavramlardan bahsedebilirsin.

Bunun için ilkönce islam atöylesinde oyulmuş bir kütükten ziyade birey olman lazım.

Ondan sonra saygı erdem gibi modlara geçebilirsin.

Sitelerde Paylaş

bilinmesine imkan yok ama sen bir gün kanıtlanacak gibi sanki kanıtlanırsa herkes inanır dedin.

her lafı şeyinden anlayanın inanması asıl tehlikedir

"Varlığı bilimsel olarak kanıtlanmamıştır Allah'ın. O yüzden inanç olarak kalır ve kalacaktır."

Anladığım kadarıyla cümleyi tam anlamıyla okuyup anlamamışsınız. Bir daha okuyunuz. Kanıtlanacakmış gibi değil. Kanıtlanmamasının nedenini açıkladım sadece. "Eğer" kanıtlansaydı "imtihan" devam etmezdi dedim. Bir varsayım sadece. Zaten paragrafın devamı bu cümleye bağlı olduğundan diğerlerini ele almayacağım...

Ve kendinize "Allah" konusnda bir çeki düzen vermelisiniz. (Bu da bir kardeş nasihatı..) Sizler için dua edeceğim.. Selam ve dua ile...

Sitelerde Paylaş

"Varlığı bilimsel olarak kanıtlanmamıştır Allah'ın. O yüzden inanç olarak kalır ve kalacaktır."

Anladığım kadarıyla cümleyi tam anlamıyla okuyup anlamamışsınız. Bir daha okuyunuz. Kanıtlanacakmış gibi değil. Kanıtlanmamasının nedenini açıkladım sadece. "Eğer" kanıtlansaydı "imtihan" devam etmezdi dedim. Bir varsayım sadece. Zaten paragrafın devamı bu cümleye bağlı olduğundan diğerlerini ele almayacağım...

Ve kendinize "Allah" konusnda bir çeki düzen vermelisiniz. (Bu da bir kardeş nasihatı..) Sizler için dua edeceğim.. Selam ve dua ile...

Kardeşim ne imtihanından bahsediyorsun.Allah zaten bütün soruların cevaplarını bilmiyormu? Bile bile ne imtihanıdır bu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...