Jump to content

Bill Gates gizli müslüman mı?

Recommended Posts

Paul Williams, www.familysecuritymatters.org sitesinde yazdığı bir makaleyle Türkiye’yi karıştıracağa benziyor. Bill Gates Funds Gulen Islamist Movement (Bill Gates, Gülen’in İslami Hareketi’ni Fonluyor) başlıklı yazısında, Williams, başlıktan da anlaşılacağı üzere, Fethullah Gülen ile Bill Gates arasındaki maddi ilişkileri açığa çıkarmaya çalışıyor.

Williams’ın yazısına göre, 2007 yılında dünyanın en zengin üçüncü kişisi olan Bill Gates’in adını taşıyan Gates Vakfı, Texas Lise Projesi (Texas Highschool Project) kapsamında Cosmos Vakfı’na 10.550.000$ tutarında bir ödeme yapmış. Yazıya göre Cosmos Vakfı, Texas’ta 25 yatılı okul işleten, kamu tarafından fonlanan ve Gülen Cemaati ile organik bir bağı olan bir vakıf.

Devamı....

http://www.odatv.com/n.php?n=fethullah-gulen-silikon-vadisine-mi-tasiniyor-0511101200

Sitelerde Paylaş

TAVANARASI..

haberin orjinal kaynağı turkinternet denilen gerici-faşist yapılanma. bu nedenle realitesi sözkonusu değil, bu sitede her gün sürüsüne bereket sallamatik haber çıkıyor, ilgi toplamak için,

http://www.turk.internet.com/portal/yazigoster.php?yaziid=29438

Orjinal kaynak burda:

http://thelastcrusade.org/2010/05/24/bill-gates-funds-gulen-islamist-movement/

Sitelerde Paylaş

fundamentalist bir hristiyan kaynağı, kalite düzeyi turkinternetinkini fazla geçmiyor.

üstelik verdiğin linkte haberin orjinal kaynağı olarak turkinternet sitesini gösteriyordu.

son olarak böyle yardım bile olsa bu bill gates'in müslüman olduğunu göstermez. hem gizli müslüman olacak hemde gizliliğini deşifre edecek böylesi bir eyleme girişecek he mi cübbeli. :)

tarihinde Suicide tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

fundamentalist bir hristiyan kaynağı, kalite düzeyi turkinternetinkini fazla geçmiyor.

üstelik verdiğin linkte haberin orjinal kaynağı olarak turkinternet sitesini gösteriyordu.

son olarak böyle yardım bile olsa bu bill gates'in müslüman olduğunu göstermez. hem gizli müslüman olacak hemde gizliliğini deşifre edecek böylesi bir eyleme girişecek he mi cübbeli. :)

Sana bir soru güzel insan, Bill Gates kameraların karşısına çıkıp ben artık müslümanım dese, senin için ne değişir?

Sitelerde Paylaş

Sonuç şu, az evvel Bill Gates'in ateistliğini vurguluyordun artık vurgulamazsın.

bill gates'in gizlenecek tarafı kalmamış, geçtiğimiz aylarda sahibi olduğu microsoft'tan emekliye ayrıldığından servetinin büyük bölümünü oraya buraya dağıtmaktadır. afrika ülkelerine yardımıda var 500 milyon dolar civarı. gülen'in zavallı müslocuklarına biraz yem atayım demiş olabilir. eğer fundamentalistler adamı ateistliğinden dolayı karalamak için böyle bir iftira yaygarası koparıp sizin süzüklerde bundan yemlenmeye çalışmıyorsa :) sonuçta sağlam kaynaktan çıkma değil, hele müslüman olduğu iddiası "aya gidilmedi" tartışması yapanlardan farksız :)

Sitelerde Paylaş

Sana bir soru güzel insan, Bill Gates kameraların karşısına çıkıp ben artık müslümanım dese, senin için ne değişir?

hiç bir şey. ben tek başıma gates dediğin o adamdan çok daha kalifiye'yim zaten. onun tek özelliği ticari zekası başka bir niteliği yok. ama sağlam kaynaklarca bir şey konulmadan sen spekulatif iddialarla ortaya çıktığından eleştiriyoruz.

Sitelerde Paylaş

hiç bir şey. ben tek başıma gates dediğin o adamdan çok daha kalifiye'yim zaten. onun tek özelliği ticari zekası başka bir niteliği yok. ama sağlam kaynaklarca bir şey konulmadan sen spekulatif iddialarla ortaya çıktığından eleştiriyoruz.

Ama güzel kardeşim bugüne kadar ateistler Bill Gates'i sahiplenerek (ki adamın böyle bir beyanatı olmadan) ateist olduğunu söylemediler mi?

ben tek başıma gates dediğin o adamdan çok daha kalifiye'yim zaten. onun tek özelliği ticari zekası başka bir niteliği yok.

Senin Bill Gates'ten çok daha kalifiye biri olduğuna ben de inanıyorum...

Sitelerde Paylaş

Ama güzel kardeşim bugüne kadar ateistler Bill Gates'i sahiplenerek (ki adamın böyle bir beyanatı olmadan) ateist olduğunu söylemediler mi?

ben tek başıma gates dediğin o adamdan çok daha kalifiye'yim zaten. onun tek özelliği ticari zekası başka bir niteliği yok.

Senin Bill Gates'ten çok daha kalifiye biri olduğuna ben de inanıyorum...

nasıl yok, buyur;

http://www.google.com.tr/#hl=tr&source=hp&q=bill+gates+atheist&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=87dcf94503c86b5e

http://www.celebatheists.com/?title=Bill_Gates

Sitelerde Paylaş

Güzel kardeşim İngilizcem yok bu sebeple beni hor görme.

Şöyle bir video linki koysan da o videoda Bill Gates'in "I am an atheist" diyen bir cümlesi olsa...

Sitelerde Paylaş

Güzel kardeşim İngilizcem yok bu sebeple beni hor görme.

Şöyle bir video linki koysan da o videoda Bill Gates'in "I am an atheist" diyen bir cümlesi olsa...

ikinci verdiğim linkten alıntı;

Gates was profiled in a January 13, 1996 TIME magazine cover story. Here are some excerpts compiled by the Drudge Report:

"Isn't there something special, perhaps even divine, about the human soul?" interviewer Walter Isaacson asks Gates "His face suddenly becomes expressionless," writes Isaacson, "his squeaky voice turns toneless, and he folds his arms across his belly and vigorously rocks back and forth in a mannerism that has become so mimicked at MICROSOFT that a meeting there can resemble a round table of ecstatic rabbis."

"I don't have any evidence on that," answers Gates. "I don't have any evidence of that."

He later states, "Just in terms of allocation of time resources, religion is not very efficient. There's a lot more I could be doing on a Sunday morning."

13 ocak 1996 Time Magazine Dergisine verdiği röportajında dinsiz ve allahsız olduğunu güzelce beyan etmiş işte.

tarihinde Suicide tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ikinci verdiğim linkten alıntı;

13 ocak 1996 Time Magazine Dergisine verdiği röportajında dinsiz ve allahsız olduğunu güzelce beyan etmiş işte.

14 sene geçmiş üstünden güzel kardeşim, o tarihlerde müslüman olan birçok ateist var bu forumda veya tam tersi...

Sitelerde Paylaş

Bill Gates'in tanrıya inanmadığına dair beyanatları vardır. Microsoft2un ezeli düşmanın Apple2ın başındaki adam olan Steve Jobs'un ise açıktan Tanrı2ya inanamadığını söylediği sözleri olmasa da imalı konuşmaları vardır. Basit bir arama ile bunlara ulaşmak kolay, saçma sapan şeylerin peşinden gitmeyin.

Bill Gates on Religion

Gates was interviewed November 1995 on PBS by David Frost. Below is the transcript with minor edits.

Frost: Do you believe in the Sermon on the Mount?

Gates: I don't. I'm not somebody who goes to church on a regular basis. The specific elements of Christianity are not something I'm a huge believer in. There's a lot of merit in the moral aspects of religion. I think it can have a very very positive impact.

Frost: I sometimes say to people, do you believe there is a god, or do you know there is a god? And, you'd say you don't know?

Gates: In terms of doing things I take a fairly scientific approach to why things happen and how they happen. I don't know if there's a god or not, but I think religious principles are quite valid.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...