Jump to content

ah gençlik...

Recommended Posts

gençlik ; hep özlenen ve ardından türküler ve şiirler yazılan, insanın en çok özlediği ve hemen her ortamda özetlediği, insanın kendi hayatına ait bir zaman dilimi.

aslında pek kısa dediğimiz ve asla yaşadıklarımızdan tatmin olamadığımız bu zaman dilimde şekillenir hayatımız !

Zaman gençliğin verdiği enerjiyle adeta su misal akar gider.... Ve bize "hey gidi günler hey" kalır ardından.

bu zaman diliminde yaşadığımız Acılarımız,sevinçlerimiz belki bir ömür kalır yüreğimizde... Ya pişmanlıklarımız ? Evet onlarda...

İslam gençlik evresini delilikten bir bölüm olarak anlatır bize ve temkinli davranmamızı ister

Aşk sandığımız heyecanlar, kinler, öfkeler , sevinçler hepsi ama hepsi aynı saftalardır ve zirvededirler o zaman yani gençliğimizde...

Bir anlık kızgınlıkla, sevinçle,çılgınlıkla,cesaretle kalkıştığımız işlerden genelde pişman olmuşuzdur. Evet bütün badileler gençlikte tırmanmıştır tepemize...

Gidin bakın hastahanelere, meyhanelere taşkınlıklarının sonuçlarını yaşarlarken düştükleri en şanslıları oralarda göreceksinizdir.

Bahtsızları ise kabirlerinde görürüz...

"gençlerinizin en hayırlıları, ihtiyarlar gibi yaşayanlardır"

Sitelerde Paylaş

Ölüm korkusu mu aşılamaya çalışıyorsun?

Seni gerizekalı.

Benim en büyük korkum senin gibilerle cennette fahişe olmak.

Tanrının sonsuz gücüne köpek olmak.

Ölümüm muhtemelen senin gibi aptalların elinden olacak zaten.

Bu da korkularımdan biri.

Hem korkmak ayıp değil korktuğun halde karşı çıkmaktır cesaret.

Korkmayı ben seçmiyorum ama kaçmayı veya kaçmamayı seçebilirim senin aksine.

Sitelerde Paylaş

Bir başlığın da dişe dokunur bişey olsun yaw.Ben de hala başlıklarına girip okuyorum "acaba bu kez düzgün bişeyler yazmış mıdır" diye.Nasıl pozitif,nasıl yapıcı,nasıl mübarek bi insanım gör işte.Demek senden hala umudum var.Havada bir toz tanesi kadar bile değil ama gene de şaşılacak şey valla.. :D

Sitelerde Paylaş

Gençlik taşkınlığın azami safhada seyirettiği , çarçabucuk geçen kısa zaman dilimine sığdırılmış , hep özlenen bir geçmiştir . Dün çocuktum ; bugün gencim ; yarın ihtiyarlayacağım . Ömür dediğin de birgünlük göz açıp kapamadır . Yaşamak ile yaşamamak arasında bir fark yoktur . Yaşamış olmanın tek farkı yaşamış olmaktır :)

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...