Jump to content

Ateist nasıl tanrı inancına geri dönebilir?

Recommended Posts

nefretimi gören olmamıştır burada kuruntuya kapılma..

inan yp et sonra alim ol sonra cehenneme diyosun yani öyle değil

işte,yanlış ihbardan nasıl biri cezaevine giriyorsa buda öyle bişi,sen kimsin ki Alalh'ın dediklerini yanlış iletiyosun insanları saptırıyosun elbet cezasız kalmayacak,aç televizyonları kaç tane müslüman ilim adamları ortak payede buluşamıyor olacak iş mi bu?sosyetenin hocası kimi o cemaatin hocası,yere mekana göre laflarını değiştiriyorlar ojeli naamz kılınırdan tut,bütün edepsizlikleri sayıyorlar yanıltıyorlar insanları biri onu dinleyip uysa ki uyuyor vay haline!sebep olan yapan gibidir!

=) Cehennem kartını oynamayı çok seviyorsun. Ben de aynı kartla devam edeyim. Ben diyorum ki Ateistler değil inananlar cehenneme gidecektir. Tanrı Ateistleri daha çok sever Çünkü:

1 - Doğruyu yanlıştan içimize bakarak ve toplum kurallarını uygulayarak ayırabiliriz. İyi olmak için cehennem tehtidine ihtiyaç duymayız (Cehennemi işletmek ne kadar masraflı haberin var mı?)

2 - Ateistler Dua etmezler. Dinciler gibi sürekli sağlık, para, iş vb isteyerek allahı meşgul etmezler. Allah olmadığının bilinci ile kendi yaşamlarının sorumluluğunu alırlar.

3 - Ateistler birbirlerini fikir ayrılıkları yüzünden öldürmezler. Müslümanlar, Hristiyanlar, Yahudiler hemen hemen aynı şeye inanmalarına rağmen birbirlerini gırtlaklarlar ve cinayetlerini allaha dayandırarak aklarlar.

4 - Ateistler karar vermek için zekalarını kullanarak Allahın en büyük hediyesini onurlandırırlar. Eğer bir allah varsa bize mantık verdi ve körü körüne inanmak onun planlarına ters düşer.

++++

Senin allahının işi gücü yok mu kardeşim milletin ibadet ederken tırnağına pigmentle renklendirilmiş nitroselüloz sürüp sürmediğini takip etmekten başka...?!

O sosyete hocasının da, o soruyu ona soran geri zekalının da, milleti böyle geri zeklalı şeylerle uğraştıran inanç sisteminin tümününde şarap çanağına tüküriim...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 169
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:)

Bunun doğruluğunu kabul ediyor musun ?

öyle şey olur mu?

Dalga geçiyorum. Hatırlarmısın asrın buluşu imiş gibi tezgahlanmış da sonradan fos çıkmış fakir ama gururlu bir Erke icadı varıdı. Aşırı şişirilmiş baonların er geç patlamasına güzel örnek olduğu için verdim.

Sitelerde Paylaş

cehhennem kartını hep bize kullanıyorum dikkatli okursan sevinirim !

Okumayı biliyorum.

Bu cümlenden İnanan alimler cehenneme gitmez anlamı çıkıyor.

Sen ne dediğini biliyor musun?

Ayrıca halen iddiamın arkasındayım. Dinler şeytan işidir. Aslolan hak yolu Ateizmdir. Allahın istediği kendisini rahat bırakıp kendi kendimize yaşamayı öğrenmemizdir. Aksini yapanların sonu cehennemdir. Ateizm coğrafyadan, anadan babadan, ülkeden kültürden bağımsız kendini seçen milyonlarca müridi ile insanlığın ortak aklı dolayısı ile Allahın buyruğu olduğunu kanıtlamıştır. Buyur bakalım.

Sitelerde Paylaş

sen bu hayatla Allah ı kıyaslayarak hatayı baştan yapıyorsun

Kıyas farkını neye göre yapıyorsunuz?

Yani allah bu dünya ile kıyaslanamaz çünkü .....

Nedir yani?

Ayrıca o çünküden sonraki noktalı yerlere gelen ifadelerin kaynağı nedir onu da söylersen sevinirim.

Sitelerde Paylaş

mübarek tamamen yanlış anlamışın,alimler cehhennemin çoğunu dolduracak diye bildirilmiş dedim devamını niye okumuyosun?

açıklama yaptım yanlış alimlerden bahsettim oda neden sen dedin ya alim bile cehhenneme gidiyor işte dininiz bukadar demek istediğin için cehheneme aday alimlerden dem vurdum,sürekli cehhennemle korkutan arkadaşlarımı bile uyardım sizin için öyle cümle kurmadım ben dikkat ediyorum sürekli

Sitelerde Paylaş

bence Allah yok demek için önce yokluğuna dair kanıtlarınız olacak bu yok :)

siz elinizde bir kanıt olmadan var sayımlara sarılarak o yoktur derken ne duruma düştüğünüzün farkındamısınız :)

Zaten herhangi bir kanıt gösterilmeden ortaya atılmış bir iddiayı çürütmek için kanıta ihtiyaç yoktur...

Sitelerde Paylaş

Bir ateist;Varoluşsal kaygılarla ilgili tüm sorgulamaları yapmış,din - yaratıcı kavramlarını bilimsel verilerle karşılaştırmış,ince elemiş sık dokumuş ve emin olduktan sonra tanrı inancını silip atmıştır..

Hiç kimse,sadece "ütopik olayım","absürd olayım","karizmam olur" veya "havam batsın, ateist olacam" diyerek ateist olmaz..

Hiç kimse gerçekten varolabilecek bir tanrı varsa eğer risk alarak tanrı inancından vazgeçmez,geçemez...

Varoluş kaygısı zorlayıcıdır..Var mı?-yok mu? ikilemi taşıyan ve bunu aşamamış kişiden ateist olmaz..Bu yüzdendir ki bir ateistin dine dönmesi mümkün olmayacak bir şeydir..Tnrı inancı taşıyan,ama Tanrıya bir dönem isyan etmiş kişiler olabilir "dine dönen ateist"diye tabir ettiğiniz kişiler belki, ama bunlar zaten hiç ateist olmamışlardır...Gerçek ateistleri böyle bir halde hiç düşünemiyorum..Düşünsenize Richard Dawkins elinde tesbih,altında şalvar,bir karış sakalla beraber namaz kılıp şahadet getiriyor..Müslüman oldum diye çıkmış ortaya..Ha haa haa..

Hiç olur mu yani?...

tarihinde Electra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Düşünsenize Richard Dawkins elinde tesbih,altında şalvar,bir karış sakalla beraber namaz kılıp şahadet getiriyor..Müslüman oldum diye çıkmış ortaya..Ha haa haa..

Hiç olur mu yani?...

Bizim burdaki cüppeli onun hayalini kuruyor.

Photoshopla sakal bile takmış herife :)

Ben de aynı gerçeklik algısına sahibim Electra,

öyle düşünüyorum zaten.

Ama bu ateistin müslüman oluşu, hristiyan oluşu vs o kadar çoğaldı ki, ne oluyoruz yahu dedim de merak ettim :)

Sitelerde Paylaş

Bizim burdaki cüppeli onun hayalini kuruyor.

Photoshopla sakal bile takmış herife :)

Ben de aynı gerçeklik algısına sahibim Electra,

öyle düşünüyorum zaten.

Ama bu ateistin müslüman oluşu, hristiyan oluşu vs o kadar çoğaldı ki, ne oluyoruz yahu dedim de merak ettim :)

Evet yani.. ..Ne oluyoruz?..Her gün bir tabur ateist Allahın dinine giriyorsa, bir taburu da "in god we trust" oluyor....Allah yazdıysa bozsun,yakında tükeneceğiz.....Bak ben de oluyorum galiba..:)

tarihinde Electra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kibirin açıklamasını yaparmısın bana?

budisr rahibin gülünecek halde olduğunu düşünmek kibirdir

kimmiş dini değiştiren??

kim olabilir mesela

merak ettim bak şimdi

müşrikler her zaman birbirlerini destekler

kendileri dini değiştirir hem reform adına hem hadis sünnet adına

sonra gelip bana çemkirebilir

hutame nikli öküz arap

hadi git de din özgürleştirir diyenlerle uğraş bakimmm seni gibi sinsi müşrik

putçu :))

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

budisr rahibin gülünecek halde olduğunu düşünmek kibirdir

kimmiş dini değiştiren??

kim olabilir mesela

merak ettim bak şimdi

müşrikler her zaman birbirlerini destekler

kendileri dini değiştirir hem reform adına hem hadis sünnet adına

sonra gelip bana çemkirebilir

hutame nikli öküz arap

hadi git de din özgürleştirir diyenlerle uğraş bakimmm seni gibi sinsi müşrik

putçu :))

senden ala öküzmü olur ama sen öküz bile olamassın olsan olsan asalak olursun

Sitelerde Paylaş

Galaksiyi yöneten, '' galaksi dışında bir tanrı'' düşüncesi ne kadar ilkel bir düşünce, artık bunun siz düşünün!.. Hele hele, galaksi içindeki bir yıldızda,mesela Orion veya Beta Nova'da yaşayan bir TANRI düşüncesi!!!

İşte bu ilkel düşünceyi,Hz Muhammed (aleyhisselam), 1400 yıl önce ortadan akldırmaya çalışıyor...Kuran'la bir gerçeği vurgulamaya çalışıyor..

''LA İLAHE İLLALLAH''

Tanrı ve tanrılık kavramı yoktur.Sadece Allah vardır!

Ateist bir zihniyetin kafasındaki yaratıcı Tanrı''Kulunu sever, ona kızar, onu yargılar, ve zaman zaman yaptığı yanlış yüzünden onu itham eder.Adeta onu yukaruda bir yıldızda yada boşlukta oturmakta olan bir tonton dede yada celalli bir sultan gibi tahayyül eder''iken zaten onun dine geri dönmesi olanaksızdır.

Sitelerde Paylaş

Olmayan birşeyin kanıtı nasıl olabilir acaba bi deyiverseniz ya bize..Yokluğun kanıtı olur mu?Asıl sen kendini ne duruma düşürdüğünü bi farketsen.Sen noel babanın,orman perilerinin,uçan spagetti canavarının ve benzeri şeylerin yokluklarının kanıtlarını bi sunsan da öğrensek nasıl oluyomuş bu iş..Hadi bekliyoruz..

işte böyle önce okuduğunuzu anlamaz sonra sırf cevap olsun diye sallarsınız böyle

onun olmadığını ispatlamanızı istedim sen çıkmış yokluğun kanıtı olurmu diyorsun yav yoksa bunu kanıtlayın anlamıyormusun o bahsettiğin periler noel babalarla yaratanı aynı kefeye koyarak malesef yine bir akılsızlık örneğı oldun

ben sana Allah var diyorum sen yok diyorsun bende diyorumki tamam yok diyorsun bunu neye dayanarak diyorsun Allah yoktur derken elinde onun olmadığını gösteren çok sağlam kanıtların olacakki yok diyebileceksin işte şimdi soruyorum nedir sana Allah ın kesinlikle var olmadığına inandıran şeyler ???

A-evrimleştik

B-dinler uydurmadır

C-o nasıl var oldu ne yer ne içer nerde yaşar ......vs.leri aklın almamaması

D-acımasız tanrı olmaz

E-görmüyorsam duymuyorsam ......yoktur

F-dua ediyoruz kabul etmiyor

G-milyarlarca yıl bizi yaratmak için uğraşmış olamaz

H-

I-....................

bunlarmı kanıt ?

yoksa bunlar dahil daha çok kanıtlarınmı var

söylede bizde bilelim neymiş onun olmadığını gösteren kesin deilleriniz

Sitelerde Paylaş

Kıyas farkını neye göre yapıyorsunuz?

Yani allah bu dünya ile kıyaslanamaz çünkü .....

Nedir yani?

Ayrıca o çünküden sonraki noktalı yerlere gelen ifadelerin kaynağı nedir onu da söylersen sevinirim.

bak kardeşim öncelikle yaratıldığına dair iddialar var

sende bu olamaz diyorsun ve genellikle yaşadığımız alemden varsayımlar ileri sürüyorsunuz

seni yaratanın senin gibi madde olduğuna nefes aldığına gözle baktığına kulakla duyduğuna acıkıp acıkmadığına bir başlangıcının olduğuna ..........şartlanırsan çıkamazsın işin içinden

bizi böyle yaratmış olması onunda böyle olduğunu göstermezki

bizim ürettiğimiz eşyalar evler arabalar bizim gibimi ?

bizemi benziyorlar yemekmi yerler uyurlarmı yürülermi bin bir çeşit şey üretmişiz hem birbirinden hemde bizden çok çok farklı

Sitelerde Paylaş

işte böyle önce okuduğunuzu anlamaz sonra sırf cevap olsun diye sallarsınız böyle

onun olmadığını ispatlamanızı istedim sen çıkmış yokluğun kanıtı olurmu diyorsun yav yoksa bunu kanıtlayın anlamıyormusun o bahsettiğin periler noel babalarla yaratanı aynı kefeye koyarak malesef yine bir akılsızlık örneğı oldun

ben sana Allah var diyorum sen yok diyorsun bende diyorumki tamam yok diyorsun bunu neye dayanarak diyorsun Allah yoktur derken elinde onun olmadığını gösteren çok sağlam kanıtların olacakki yok diyebileceksin işte şimdi soruyorum nedir sana Allah ın kesinlikle var olmadığına inandıran şeyler ???

A-evrimleştik

B-dinler uydurmadır

C-o nasıl var oldu ne yer ne içer nerde yaşar ......vs.leri aklın almamaması

D-acımasız tanrı olmaz

E-görmüyorsam duymuyorsam ......yoktur

F-dua ediyoruz kabul etmiyor

G-milyarlarca yıl bizi yaratmak için uğraşmış olamaz

H-

I-....................

bunlarmı kanıt ?

yoksa bunlar dahil daha çok kanıtlarınmı var

söylede bizde bilelim neymiş onun olmadığını gösteren kesin deilleriniz

"Yokluğun kanıtı olur mu" cümlesinin neresini anlamadın?Daha açık nasıl anlatabilirim bilemedim de..Sen Anibalin süper zencisini kanıtlayabilir misin ki yokluğun kanıtı olacağını iddia ediyorsun?Var olduğunu iddia eden sensin değil mi?O zaman nasıl kanıtlanacağını da biliyor olman gerekmez mi?Sen bana allahın hangi delikte olduğunu ve onu nasıl bulacağımı,varlığını nasıl bileceğimi anlattın-gösterdin de ben mi inkar ettim?Senin kafanın basmadığı şey ne biliyor musun?Elinde sağlam kanıtlar olması gereken ben değilim,sensin..Yoksa o burun kıvırdığın orman perilerinin varlığını,noel babanın varlığını ve varlığı iddia edilen ve edilmiş olan her tanrının varlığını da senin kabul ediyor olman gerekir.

Şimdi hadi buyur söyle bakalım,o kadar kesin konuştuğuna göre varolduğu konusunda,biz bu allahı nerden bulacaz nasıl bilecez..Sen nerde olduğunu nasıl kanıtlayacağımı söyle kanıtlayayım..

Ha bu arada ben orman perileri ile allahı zinhar aynı kefeye koymam.Olacak şey mi yani yazık periye.. :D

tarihinde vesper tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...