Jump to content

BU FORUMDAN ŞİKAYETÇİYİM!

Recommended Posts

hımmm demekki kişilikten ödün vermemek lazımmış..

sizin şu pek kişilikli(!) dinci sitelere girip

2 satır bişi yazınca bol bol küfür yiyoruz ama (:

Mechule erdemli mazlumu oynamış..Aldırmayın kendı hayal dunyasında erdemli bir kişiliği oldugunu kurgulamış.Diğer kurguladıgı dini her şey gibi buda yalan..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Mechule erdemli mazlumu oynamış..Aldırmayın kendı hayal dunyasında erdemli bir kişiliği oldugunu kurgulamış.Diğer kurguladıgı dini her şey gibi buda yalan..

mechule mi kurgulamış bunca şeyi (:

kurgu varsa kurgulayan var,

senrayo varsa senarist var

resim varsa ressam var

öyleyse tanrı var (:

Sitelerde Paylaş

edit.

tarihinde murat-tlv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mechule mi kurgulamış bunca şeyi (:

kurgu varsa kurgulayan var,

senrayo varsa senarist var

resim varsa ressam var

öyleyse tanrı var (:

ahaha:)

veya ;=))

Kurgulayan varsa kurgu da vardır..

Senarist varsa senorya da vardır.

Ressam varsa resim olur..Ressim yapmazsa aç kalır keza yapsada kalır..

Tanrı varsa insanda vardır..Tanrı nerden bilicek tanrı oldugunu insan olmazsa..Ona ibadet edılıp iman edılmez tapılmazsa nasıl farkına varıcak allah oldugunun ..İnsanlara ihtiyacı var allah oldugunu anlamak için:)))Ne aciz bir tanrıymışş yazık..

çok güldüm:))))

Sitelerde Paylaş

ahaha:)

veya ;=))

Kurgulayan varsa kurgu da vardır..

Senarist varsa senorya da vardır.

Ressam varsa resim olur..Ressim yapmazsa aç kalır keza yapsada kalır..

Tanrı varsa insanda vardır..Tanrı nerden bilicek tanrı oldugunu insan olmazsa..Ona ibadet edılıp iman edılmez tapılmazsa nasıl farkına varıcak allah oldugunun ..İnsanlara ihtiyacı var allah oldugunu anlamak için:)))Ne aciz bir tanrıymışş yazık..

çok güldüm:))))

Bende size cok guldum hanimefendi.. :D

Sizmisiniz tanri yoksa??

Hasta oldugunuzda ilaca muhtacsiniz!

Ac oldugunuzda yemege muhtacsiniz!

Eliniz, ayaginiz kirilsa, anneye babaya yani bir insana muhtacsiniz!

..... saysam bitmez.....

Sizin gibi MUHTAC olan bir varligami tanrinin ihtiyaci olacak?

Sizin gibi etten, topraktan, icinde su olan ,kan bulunan ve basit bir sekilde olumle karsi karsiya olan bir varligami ihtiyaci var tanrinin?

Simdi kalbiniz atmayi biraksa yere duser olursunuz, ozamanda tanirnin isine yaricakmisniz?

Tanri kavramini anlamak icin kendinize bakmaniz yeterli. Sizin gibi bir varligi, sizin gibi olan bir varlik yapamayacagina gore..

Demekki sizin gibi bir varligi yapanin, sizin gibi bir varliga muhtac veya ihtiyaci olmamasi gerekiyor, ustun olmasi gerek..

Bunuda dusunemicek kadar yavas isliyor beyniniz..

Boburlenmeyi birakin artik... Beyin hucrelerinizi calistirin bence..

Burada mechule'ye yazdiginiz onca mantiksiz seyler varki..

Susmak en dogrusu diyorum bazen, ama yazilar susmak gibi bir hareketi, kapinin dis mandali yapiyor..

Sitelerde Paylaş

Yalan ve dogruyu ayirt etme kabiliyetinize hayran kaldim, alkisss!

Hayal dunyasindan gercek dunyaya saygilar..

Cokmu komik saniyorsunuz hanimefendi... Size gore dogru olan hangi derecede hangi sifatla digerine dogru??

Ve ayni sekilde hayal dunyasi hangi boyutta kimin gozleminde kime hayal??

Tanrinin var oldugunu soylemek size neden hayal dunyasiymis gibi geliyor?? Goremediginiz icinmi tanirnin var oldugu yer hayal yeri gibi??

Siz cayinizdaki sekeri karistirdiktan sonra o sekerin varligini hala icinde gorebiliyormusunuz?? Bence hayir..

Oda bir hayalmi acaba he ne dersiniz?? Siz soludugunuz havayi bile goremicek kadar aciz bir insansiniz, cunki onuda ancak mikroskopla gorebilirsiniz..

Bunlari yanitlarmisiniz bayan?

Sitelerde Paylaş

Yalan ve dogruyu ayirt etme kabiliyetinize hayran kaldim, alkisss!

Hayal dunyasindan gercek dunyaya saygilar..

Cokmu komik saniyorsunuz hanimefendi... Size gore dogru olan hangi derecede hangi sifatla digerine dogru??

Ve ayni sekilde hayal dunyasi hangi boyutta kimin gozleminde kime hayal??

Tanrinin var oldugunu soylemek size neden hayal dunyasiymis gibi geliyor?? Goremediginiz icinmi tanirnin var oldugu yer hayal yeri gibi??

Siz cayinizdaki sekeri karistirdiktan sonra o sekerin varligini hala icinde gorebiliyormusunuz?? Bence hayir..

Oda bir hayalmi acaba he ne dersiniz?? Siz soludugunuz havayi bile goremicek kadar aciz bir insansiniz, cunki onuda ancak mikroskopla gorebilirsiniz..

:lol: :lol: :lol: cok sekersin ama görünmüyorsun yoksa tadina bakar var oldugunu anlardik...

Sitelerde Paylaş

Bu basit sorularla tanrı filan kanıtlayamazsınız, bu soruların hepsi zaten ilköğretim birinci kademe soruları. Yapmayın lütfen, foruma azıcık göz gezdirin.

Esas sorun tam olarak bu aslında.

Siz ve sizin gibi arkadaşlar bilgi eksikliği nedeniyle bazı şeylerden çok eminsiniz ve sadece kendiniz düşünüp yanıtlayabildi sanıyorsunuz. Yani siz ateistlerin, size ilk iletimde de yazdığım gibi, bilmedikleri, anlayamadıkları için inanmadıklarını sanıyorsunuz.

Oysa sizin sorduğunuz bu soruların ve tabii çok daha ciddilerinin bu forumda belki de yüzlerce kez konuşulmuş olabileceğini bilmediğiniz için büyük bir güvenle geliyor, birileri yanıtlayınca da şaşırıp kızıyorsunuz. Bu soruları kolay kolay yanıtlamazlar ama, dediğim gibi ilköğretim kitaplarında yanıtlar var.

Bu hep böyle olur.. "Bunlar bilmiyor.. bunlar doğru düzgün soru soran ve onları düşündürmeyi başaran bir inançlıyla henüz karşılaşmamış.. ben şimdi onlara bir soru sorarım, bak bakalım kafaları karışıyor mu karışmıyor mu?" vs......

Öyle olmuyor işte. İyi bir güven değil bu, sonunda siz üzülüp sinirleniyorsunuz.

Sorduğunuz bu soruların çok basit açıklamaları olduğunu siz düşündünüz mü acaba? Bu ihtimali tanıdınız mı?

Siz bilgisizlik nedeniyle direkt Tanrı sonucuna varırken, bir başkasının kolayca yanıtlayıp konuyu kapatabileceği ihtimalini aklınızdan geçirdiğinizi bile sanmıyorum.

Öyle büyük bir güvenle sormuşsunuz ki, sorular karşısında herkesin sizinle aynı sonuca varacağından adınız gibi eminsiniz. Öyle olmadığını, hatta bu sorularınızın ciddiye bile alınmayacak kadar basit olduğunu düşünenlerin biraz da dalga geçitiğini görünce saldırya geçiyorsunuz.

Forumu okuyun.. Forumu okuyun.. Forumu okuyun.. Hiç değilse birkaç gün.

Rahat eder, gardınızı alırsınız.

Sitelerde Paylaş

dinci sitelere girip

2 satır bişi yazınca bol bol küfür yiyoruz ama (:

Oralarda yapılıyor diye kısas yapmamak lazım. Her kim olursa olsun ifadelerimize dikkat etmemiz gerekiyor. Söyleyeceklerimizi daha uygun kelimelerle söylememiz mümkün...

Ayrıca bir de uyarı: "burada tartışma yapmayınız, tartışmalar için diğer forumlarımız mevcuttur".

Sitelerde Paylaş

Oralarda yapılıyor diye kısas yapmamak lazım. Her kim olursa olsun ifadelerimize dikkat etmemiz gerekiyor. Söyleyeceklerimizi daha uygun kelimelerle söylememiz mümkün...

Ayrıca bir de uyarı: "burada tartışma yapmayınız, tartışmalar için diğer forumlarımız mevcuttur".

küfür etmişsem/edersem lütfen gerekli yaptırımı da uygulayın

ben o örneği verirken,

"siz küfrü hak ediyorsunuz müstahak size" <<< değil,

dinci sitelerinizde ateistlere tanımadığıınız "düşüncenin ifade edilmesi" hakkını,

ateist sitelerde fazlasıyla buluyorsunuz <<< anlamında vermiştim..

kıssasa kıssas bir islam ilkesidir bence (:

bana hiç uymaz açıkçası..

tartışmak için hemen diğer forumlara giderim ben tabi (:

Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...

bende şikayetçiyim. foruma üye olmak 24 saat sürüyor. gereksiz ve saçma bir şey nicke bakıp üye onaylamak. forumda konu açamıyorum. konu açamıyorsam fikir paylaşamıyorsam burasının adı niye forum? siz yeni bilgileri bu şekilde mi almayı ve paylaşmayı düşünüyorsunuz? adamı bezdiriyorsunuz 1 fikir yazıcak diye. 2 gündür 1 konu açamadım hala acamıyorum.

Sitelerde Paylaş

bende şikayetçiyim. foruma üye olmak 24 saat sürüyor. gereksiz ve saçma bir şey nicke bakıp üye onaylamak. forumda konu açamıyorum. konu açamıyorsam fikir paylaşamıyorsam burasının adı niye forum? siz yeni bilgileri bu şekilde mi almayı ve paylaşmayı düşünüyorsunuz? adamı bezdiriyorsunuz 1 fikir yazıcak diye. 2 gündür 1 konu açamadım hala acamıyorum.

Konu açabilmek için 20 mesaj kotasını doldurmanız gerekiyor. Bu bir çeşit tedbirdir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...