Jump to content

Film Önerileri

Recommended Posts

Çok sevdim son sahnesi 1 haftadır gözümün önünden gitmiyor.

http://www.imdb.com/title/tt0984155/

Before the Fall (2008)

Tres días

Dünyaya 3 gün içinde meteor çarpacak ve insan ırkının sonu gelecek. İspanyanın Güneyindeki küçük bir kasabada geçiyor. Ale son 3 gününü sarhoş olarak geçirmeyi planlamaktadır fakat annesinin zorlamasıyla felaketten habersiz küçük kuzenlerini korumak zorunda kalır. Kardeşi yıllar önce çocuklara musallat olab bir seri katilin yakalanmasına yardımcı olmuştur ve katil karmaşadan yararlanarak hapisten kaçıp çocukların peşine düşer.

3 gün sonra ölecek bile olsa insan yapması gerekeni yapar...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 379
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

eskiden filmlerde biraz sansür olurdu. mesela cinayet sahneleri ve benzeri çekimler gerçeklikten arınmış halde fazla iç karartıcı olmazdı. şöyle bakıyorumda 2005 ten beri çekilen hostel gibi filmler iç organ dış organ ayırmıyor hepsi meydanda :) filmleri genelde hazırlop izlerim. tv'den netten, internet cafe arşivlerinden şuradan buradan. sinemayı takip etmem, yıllardırda bir kere bile adım atmışlığım yok içine. gerçi artık filmlerde tat vermiyor, lüzumsuz geliyor nedense izlemek. izleyeyim diyerek önüne oturduklarımın bile ilk on dakikasını doldurmadan kalkıyorum başından.

tarihinde Suicide tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Pek film izleyen birisi değilim fakat böyle bir başlığın açılması önerileri dikkate almama yol açtı.

İzlediğim ve beğendiğim filmleri , ben de sizinle paylaşmak isterim .

Forress Gump'ı izlemeyen belki yoktur izlememiş olanlarında izlemesini de tavsiye ederim .

http://www.vidyolife.net/film_forrest_gump.html

Sitelerde Paylaş

kızarmış yeşil domatesler; ellili yılların güneyinde yaşanan ırkçı olayları ve iki yakın arkadaşın yaşadıklarını anlatıyor ve ağlatıyor izleyin..

benim en favori filmim.

marie loise parker,marie stuart masterson ve miss daisy'nin şoförü ile oscar alan jessica tendy oynuyor.

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Haftasonu Newyork'ta Beş Minare'ye gittim.

Türk Amerikan işbirliği ile çekilmiş bir filmdi.

Filme değil ama oralara gidip de başarmalarına sevindim.

Tavsiye ederim.

Benim şiddetle tavsiye edeceğim film ise:

Kör Talih / Pure Luck

Danny Glover ve Martin Shortoynuyor, çok güzel bir komedidir. Gülme garantili.

Ve tabii ki de hayatımın klasiği Shindlerin Listesi... İzlemeden ölmeyin derim...

Sitelerde Paylaş

STALKER

Andrey Tarkovski (1979)

http://www.imdb.com/title/tt0079944/

stlkr_w.jpg

Vaaay.... Sen de mi?

Ateistler için -ki muhtemelen izlemişlerdir- The Man From Earth'ü önereyim ben de.

Yönetmeni Richard Schenkman olan bu film dramatik bir bilim kurgu. Dinleri şahane sorguluyor ve çok şaşırtıyor.

7-8 tane bilimci (biyolog, antropolog, tarihçi ve bir teolog da var içlerinde) bir odada saatlerce çok ilginç tartışmalar yapıyor.

Sitelerde Paylaş

Vaaay.... Sen de mi?

Ateistler için -ki muhtemelen izlemişlerdir- The Man From Earth'ü önereyim ben de.

Yönetmeni Richard Schenkman olan bu film dramatik bir bilim kurgu. Dinleri şahane sorguluyor ve çok şaşırtıyor.

7-8 tane bilimci (biyolog, antropolog, tarihçi ve bir teolog da var içlerinde) bir odada saatlerce çok ilginç tartışmalar yapıyor.

Dediğin şu film mi : hani binlerce yıldır yaşayan bir adam var, çok görmüş geçirmiş ve aslında İsa bile o falan filan ...

O filmi diyorsan, sadece ateistler için tüm dünya için harika bir film...

Din denen çukurun ne zaman kazıldığını güzel anlatan bir film...

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...