Jump to content

Film Önerileri

Recommended Posts

Hollywood filmlerinin klişesinden bıkanlar için Kore yapımı filmleri tavsiye ederim.

My Sassy Girl - 2001 Kore yapımı. Imdb 8.2

A Bittersweet Life - 2005 Kore yapımı. Imdb 7.8

Old Boy - 2003 Kore yapımı. Imdb 8.3 (yüzyılın intikamı nedir derseniz bu filmi izleyin)

Windstruck 2004 Kore yapımı. Imdb 7.1

My Sassy Girl filmini izledikten sonra bu filmi de izleyin. İkisi, birbirini tamamlar nitelikte.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 379
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Vaaay.... Sen de mi?

Ateistler için -ki muhtemelen izlemişlerdir- The Man From Earth'ü önereyim ben de.

Yönetmeni Richard Schenkman olan bu film dramatik bir bilim kurgu. Dinleri şahane sorguluyor ve çok şaşırtıyor.

7-8 tane bilimci (biyolog, antropolog, tarihçi ve bir teolog da var içlerinde) bir odada saatlerce çok ilginç tartışmalar yapıyor.

Hımm.. Bu filmi izlemeye karar verdim.

tarihinde raindrops tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dediğin şu film mi : hani binlerce yıldır yaşayan bir adam var, çok görmüş geçirmiş ve aslında İsa bile o falan filan ...

O filmi diyorsan, sadece ateistler için tüm dünya için harika bir film...

Din denen çukurun ne zaman kazıldığını güzel anlatan bir film...

Evet Afrodit, o film. "Dünyalı" olarak çevrilmiş Türkçeye. Adam 14000 yaşında olduğunu söylüyor birden ve bizim bilimciler de teolog da inanamayıp yüzlerce soru sormaya başlıyor adama. Hakikaten nefis bir film.. Ve sonu çok çarpıcı.

Haklısın, sadece ateistler değil inanırlar da izlemeli ve bir de dışarıdan bir gözle bakabilme şansını değerlendirmeli.

Sitelerde Paylaş

Milia Jojovich ve Jean Reno güzel performans iyi film.

JEANNE DE ARC

Bu dindar yobazların dini nasıl istedikleri gibi yorumlayıp insanların tanrısı olarak aslında tanrı aracılığıyla kendilerini gördüklerinin anlaşılması için güzel bir örnek film.

Küçükken izlemiştim filmi. Jeanne için ağlamıştım bile :D

Sitelerde Paylaş

kızarmış yeşil domatesler; ellili yılların güneyinde yaşanan ırkçı olayları ve iki yakın arkadaşın yaşadıklarını anlatıyor ve ağlatıyor izleyin..

benim en favori filmim.

marie loise parker,marie stuart masterson ve miss daisy'nin şoförü ile oscar alan jessica tendy oynuyor.

iyide link nerde

hem nerenin günyeinden bahsediyorsun sen :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...