Jump to content

Film Önerileri

Recommended Posts

uyumsuz-1397563251.jpg

Film Özeti

Fütürist bir distopya hikayesi olan bu filmde toplum her biri farklı bir erdemi temsil eden beş bölgeye bölünmüştür. On altı yaşına gelenlere kendi bölgelerinde kalıp kalmayacakları sorulmaktadır. Çünkü hayatları boyunca verdikleri karar sonucu seçtikleri bölgede yaşamak zorundadırlar. Beatrice Prior herkesi şaşırtan bir seçim yapar. Bunun üzerine Tris ve bölgenin diğer üyeleri yaptıkları seçimden sonra hayatta kalmak için oldukça rekabetçi bir başlangıç sürecine girerler. Ağır fiziksel ve psikolojik testlerden geçmek zorunda kalırlar. Bu testler sonucunda değişeceklerdir. Ancak Tris bir sır saklamaktadır. Sırrı herhangi biri öğrenirse kesinlikle bu sonu olacaktır. Görünüşte mükemmel olan toplumunu tehdit eden bir çatışmanın hızla büyüdüğünü gördükçe, sırrının sevdiği insanların hayatını kurtarabileceğini fark eder.

http://www.sinemalar.com/film/175977/divergent

Başroldeki Shailene Woodley dikkatimi çekti açıkcası..Oscara aday olabilir bu rolü ile,belki de kazanabilir..Shailene Woodley,Wanted'daki Angelina Jolie veya Açlık oyunlarındaki Jennifer Lawrence gibiydi..Bunun haricinde film fena değildi..Çerezlik bir film,seyretmesi zevkliydi..10/7,3

Sitelerde Paylaş
  • İleti 379
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Breathless-i-1300832171.jpg

Film Özeti

Sang-hoon borçlulardan para tahsil edip alacaklılara aktaran genç bir serseridir. Bir gün, bir lise öğrencisi Youn-hee ile karşılaşır. Her ikisi de mutsuz bir çocukluk yaşamış, parçalanmış ailelerden gelen kişilerdir. Film, yönetmen Ik-jun Yang'ın otobiyagrafik düşüncelerini içermektedir.

http://www.sinemalar.com/film/47511/nefes-nefese

Ik-Joon Yang,yazmış-yönetmiş ve başrolde de oynamış..Oyunculuğu çok iyi ama yönetmenliğini beğenmedim..Vasat/yavan bir film olmuş..

Sitelerde Paylaş

yaman-celiski-1404829068.jpg

Film Özeti

Müzmin bekar Ronny (Vaughn) ve mutlu bir evlilik süren Nick (James), üniversite yıllarından beri iyi ve kötü günde hep birlikte olmuş. Artık bir otomobil tasarım şirketinin ortağı olan iki dost, şirketlerini ateşleyecek bir rüya projesini kazanmak için rekabet ediyor. Ronny’nin kız arkadaşı Beth (Connelly) ve Nick’in karısı Geneva’nın (Ryder) desteğiyle, ikili yenilmez bir hale geliyor.

Ama Geneva’yı tesadüfen başka bir adamla gören Ronny’nin dünyası alt üst oluyor ve cevapları bulmayı kendisine görev ediniyor. Yaptığı amatör araştırma, dünyasını komik bir karmaşaya sürüklerken, Nick’in kendine ait birkaç sırrı olduğunu öğreniyor. Artık zaman ilerliyor ve kariyerlerinin en büyük sunumunun yarattığı baskı artıyor, Ronny en yakın arkadaşına gerçeği söylerse olacakları göze almak zorunda

http://www.sinemalar.com/film/100509/yaman-celiski

Komedi değil,dram da değil..Öylesine bir film yapmışlar..Yavan bir hollywood filmi..yinede izleyebilirsiniz..Jennifer connelly çok güzel bu arada..

Sitelerde Paylaş

vecide-1404473723.jpg

Film Özeti

Filme adını veren Vecide, her gün yeşil, güzel bir bisikletin sergilendiği Riyad’daki bir oyuncakçı dükkânının vitrininin önünden geçen 10 yaşındaki küçük bir kız. Kızların bisiklete binmesi yasak olmasına rağmen, Vecide bisiklet satın almasına yetecek kadar para kazanmasını sağlayacak bir plan yapar. Bu parayı kazanabilmek için tek yol Kuran okuma yarışmasına katılmaktır; ancak rakipleri zorlu olunca onları yenebilmek için başka bir yol bulmak zorunda kalacaktır.

http://www.sinemalar.com/film/220745/wadjda

İslam'ı anlamak adına,İslam'ın kadına ver(me)diği değeri anlamak adına izlenmeli..Çok etkileyici,çok sarsıcı,çok gerçekçi bir yapım..

Sitelerde Paylaş

Traitor-1243503918.jpg

Film Özeti

FBI ajanı Roy Clayton yeni bir araştırma davasına bakarken tehlikeli bir komplo teorisi ile karşılaşır. Bunun ardından araştırmalarını kuvvetlendiren Clayton, olayın arkasında eski Amerikan Özel Operasyon biriminin başı olan Samir Horn'un olduğundan şüphelenir.

http://www.sinemalar.com/film/10301/hain

Don Cheadle iyi oynamış,filmin hakkını vermiş..Filmin sonu da gayet iyi bitti..Baştan sona keyifle izleyeceğiniz bir film..

Sitelerde Paylaş

Stanley Kubrick. Bütün filmlerini izlemenizi öneririm. Her filminde muhteşem oyunculuğa ve muhteşem konuların muhteşem şekilde işlenmesine hayran kalıyorum.

Aynen..

16 film çekmiş..Ben son çektiği 11 filmi izledim..Hastasıyım ;)

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Korku filmi yokmu ya saglam bir korku filmi olsun ama.

oyle bizim tirt turk filmlerinden izlemiyorum musallat,el cin vb. olmasin : )

Korku olarak eskilerden psycho veya the shining'i önerebilirim.Gerilim istersen de,yenilerden Prisoners veya Onur Savaş'nı izlemelisin..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Korku filmi yokmu ya saglam bir korku filmi olsun ama.

oyle bizim tirt turk filmlerinden izlemiyorum musallat,el cin vb. olmasin : )

Taze ve genç biri iseniz, size zamanında da benim de seyrederken ürktüğüm bir kaç tane filim önerebilirim. :D

Ancak benim gibi kart biri iseniz, sizi ürkütmek zor olsa gerek. Bu yüzden komedi filimler tavsiye edebilirim. :D :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Korku olarak eskilerden psycho veya the shining'i önerebilirim.Gerilim istersen de,yenilerden Prisoners veya Onur Savaş'nı izlemelisin..

Pyscho ve the shinnig'i duymustum daha once ikisininde cok iyi oldugunu biliyorum da hep erteleyip unuttugum filmler bu ikisi.

Tmm bunlari izlerim tesekkurler nolan : ) yine bu dediklerinde gerilim turune giriyo ama.

Sitelerde Paylaş

Taze ve genç biri iseniz, size zamanında da benim de seyrederken ürktüğüm bir kaç tane filim önerebilirim. :D

Ancak benim gibi kart biri iseniz, sizi ürkütmek zor olsa gerek. Bu yüzden komedi filimler tavsiye edebilirim. :D :D

Neymis o urkuten filmler ?

Belki izlemisimdir bende.

Cok fazla korku filmi izledigim icin cogunu biliyorum : )

Sitelerde Paylaş

Neymis o urkuten filmler ?

Belki izlemisimdir bende.

Cok fazla korku filmi izledigim icin cogunu biliyorum : )

Ohoo, o zaman sizi ürkütmek bayağı zor. :D

1. Japon filmi "Ring-The Original"

2. Psycho, sadece birinci bölümü, öbürleri pek yaramaz.

3. The Fog

Eğer bunlardan da ürkmezseniz, sorumluluk kabul etmem, ona göre. :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...