Jump to content
zula

Film Önerileri

Recommended Posts

Dün, "Ölümcül Güzellik" adınıda bir filmin, 3/4'ünü izleyebildim. Sanırım, ÇHC yapımıydı.

Filmin konusuna, bir türlü akıl erdiremedim.

Ama görsel uygulamalar, Holliwood'a, taş çıkartır!

Bir de anlayamadığım başka bir konu var: Filmde, "zebânî"ler, konu oluyor. (Türkçe çeviride, kolaylık olsun diye, bu kavram kullanılmış.) "Zebânî", bir Ortadoğu dînleri kavramıdır. Filmdeki zebânîler ise, zâten bizim algıladığımız türden varlıklar değilller. Bu sözde zebânîler, Çin kültüründe, aslında nelerdir?

Bileniniz varsa, bi el atsın lütfen.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Polisiye merakı olanlara tavsiyem "Most Evil" isimli belgesel.Vakaları anlatırken suçluların geçmişini didik didik ediyorlar.Kanlı sahnelere gerek duymuyor,öyle bir anlatıyor ki olayları yaşamış kadar oluyorsunuz.Youtube'ta bölümlerini bulmak mümkün.

www.imdb.com/title/tt1066032/

tarihinde Deniz06 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dark city 1998

insanlığın evrendeki yeri, varolus ve bilinç uzerine düsünmemizi saglayan harika bir bilimkurgu filmi. simulasyon temalı filmler icinde simdiye dek en basarılı buldugum film.aslında 13.kat da iyiydi fakat dark city de yaratılan karanlık dunya beni daha cok sardı.

birde filmi izleyince matrix'in aslında orjinal bir senaryoya sahip olmadığını anladım bu film kesinlikle matrix in babası :)

http://unutulmazfilmler.co/dark-city-gizemli-sehir.html

tarihinde harmoniaa tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

leonardo di caprionun oynadığı başlangıç diye bir film vardı...

Rüya içinde rüya görüp gerçeklik ve sanalllık yansımalar hakkında enteresan bir filmdi...

Acaba içlnde bulunduğumuz gerçeklik bir rüya mı ...

Sorusunu sorduruyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

leonardo di caprionun oynadığı başlangıç diye bir film vardı...

Rüya içinde rüya görüp gerçeklik ve sanalllık yansımalar hakkında enteresan bir filmdi...

Acaba içlnde bulunduğumuz gerçeklik bir rüya mı ...

Sorusunu sorduruyor...

Inception

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Deadpool

http://www.imdb.com/title/tt1431045/
Marvel'in super kahraman karakterlerine cok bayilmasam da deadpool icin ayni seyi soyleyemiycem. Cok daha durust ve gercekci mizahi yetenegide cok iyi, sevdim bu adami : )
Severek dinledigim bir sarkiyi da deadpool ile bir kez daha sevdim. klise milise demeyin bence gelmis gecmis en iyi sarkilardan bi tanesi

He bu arada film biter bitmez kapatmayin cunku bilindigi uzere marvel filmlerinde credits ekranindan sonra bir iki sahne daha cikiyor bekleyin : )

tarihinde harmoniaa tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...