Jump to content

Kurban Bayramı Geliyor

Recommended Posts

Harika bir fikrim var!

Kurban bayramını cadılar bayramı ile sentezliyelim. Dünyanın en kapsamlı korku aktivitesi olarak Brezilya Karnavalına rakip oluruz, hayırlı ticaredlere de vesile olur allahıma...

Mesela balkabağından oyulan fenerler yerine biz koyun kafası kullanırız.

Kurbanın kanının akıtılması ve deri altına üflenerek şişirilmesi başlı başına bir happening olabilir.

Kesilmeden önce arkadaş bildiği, onu besleyen küçük çocuktan intikam almak için dirilen zombi koyunla ilgili korku filmleri yaparız.

Bir kurban bayramı adeti olan çocuk parkına sakatat gömme işini baarsaa bul adı altında hazine avı oyununa çevirebiliriz. Çocuklarımız eğlenir.

Tarih boyunca kurban ritüellerini canlandırabiliriz. Azteklerin insan kurban etmesi, romalıların köleleri aslanlara yedirmesi, satanistlerin bakire kurban etmesi, yahudilerin hayvanları ateşe atması gibi...

Evlerimizi sakatat şelindeki plastik süslerle süsleriz.

Harika olmaz mı?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 120
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evet, şükürler olsunki, İslamın bir güzelliğini daha, idrak etmek üzereyiz.

Ateistler kinlerinden ölselerde, kurbanımızı keseceğiz. Onlarda, izlemek ve forumlarda kinlerini kusmakla, meşgul olacaklar.

Sizler, İslam ve onun güzellikleri karşısında çok acizsiniz. Sizin hiç bir alternatifiniz yok. Bunu dile getirmekten kaçamazsınız.

Sitelerde Paylaş

Ah o koyunun şah damarından şırıl şırıl akan kanın güzelliği, o postun yüzülmesindeki estetik, sırada bekleyen hayvanların korku içinde melemeleriyle anladığımız insanlığımızın kıymeti... İslamın güzelliğini konsantre bir biçimde idrak ettiğimiz mübarek bayram.

Sitelerde Paylaş

Ah o koyunun şah damarından şırıl şırıl akan kanın güzelliği, o postun yüzülmesindeki estetik, sırada bekleyen hayvanların korku içinde melemeleriyle anladığımız insanlığımızın kıymeti... İslamın güzelliğini konsantre bir biçimde idrak ettiğimiz mübarek bayram.

ayyyy, çok etkilendim. Keşke hiç et yemesek, keşke hepimiz metroseksüel - entellektüel olsak dimi.. Sizin matineniz ne zaman, kızzzzzzz :lol:

Sitelerde Paylaş

Evet, şükürler olsunki, İslamın bir güzelliğini daha, idrak etmek üzereyiz.

Ateistler kinlerinden ölselerde, kurbanımızı keseceğiz. Onlarda, izlemek ve forumlarda kinlerini kusmakla, meşgul olacaklar.

Sizler, İslam ve onun güzellikleri karşısında çok acizsiniz. Sizin hiç bir alternatifiniz yok. Bunu dile getirmekten kaçamazsınız.

Allah akıl fikir versin.

Biz ne kini duyacağız pardon? Hayvanları getirip çoluk çocuğun önünde öldürüp kanıyla da alınlarını süslemenizden iğreniyorum. O hayvanlara çektirdiğiniz eziyet karşılığında duyduğunuz akıl dışı huşudan iğreniyorum.

Tanrınız adına kan döküyorsunuz, hayvanları kurban veriyorsunuz. Kanla beslenen Allah'ınıza duyduğunuz bu aşktan ve ilkelliğinizden de iğreniyorum.

Kin başka bir şey.. Bizde iğrenme hissi uyandırıyorsunuz siz. Eskiden acırdım bu halinize ama aldığınız derin hazdan emin olunca acımıyorum da.

Şu güzelliğe de bakın siz.. Kanla gelen güzellik...

Güzellik anlayışınız bile kirli, çarpık, ilkel, canice.

Sitelerde Paylaş

Kokuyu eklemeyi unutmuşsun

Sitelerde Paylaş

otla beslenen çifttoynaklı hayvan kesmek aslında çokta muhim bir şey değil. ama bu yoksula et yardımı için yapılan şeyde değil. tanrı adına kan akıtmak, ona kurban sunmak için. hani ibrahim oğlu ismail'i kurban ediyorduda bir melek koç getiriyordu ona. oralardan kalma bu ritüelin masalsı kaynağı. :)

Sitelerde Paylaş

Büyüğümüzü de yapmak çok mühim bir şey değil ama toplum içinde göstere göstere, hijyenik şartlardan yoksun yaparsak sıkıntı olur.

yok, ben üstte hayvan haklarından dem vuranlara yönelik yazmıştım. elbette ulu orta her yeri mezbahaya çevirmeleri çirkin. :)

Sitelerde Paylaş

En çok müslümanların şu "fakirler et yesin diye kurban kesiyoruz" yalanına kılım. Heps, en kemikli,yağlı, işe yaramaz parçaları fakierlere dağıtır, kavurmalık etleri buzluğa doldurur. Hayvanı kestikten sonra en az 6-7 ay etini yiyenler biliyorum. Resmen kendileri yemek için kesiyorlar birde utanmadan yalan söylüyorlar

Sitelerde Paylaş

Kurban bayramı gereksizdir . Hem hayvanları öldürüyorsun hem de ismine bayram diyorsun . Bu kadar kanın aktığı bir ritüele karşılık ise söyleyecek sözüm yok .Hayvanlar sağlıksız ortamlarda , eziyet edilerek kesilecekler ve ardından ise kan kokularının sindiği kaldırımlarda mangallar kurulup , hayvan kesilir kesilmez partiler yapılacak.Bundan ziyade hayvanları kesme amaçlarını yerine getirmeyip etin hepsini kendilerini yemiş olmalarıda çok ironik bir durum . Ülke ekonomisine de zarar , sağlığa da zarar , keseye de zarar , zarar da zarar . Kurban bayramı gibi aptallıklar umarım birgün terkedilir .

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

geçenlerde bir tv programında istanbul emniyet müdürü çıkmış "bu sene ortalıkta hayvan kesimlerine müsade etmeyeceğiz, ciddi yaptırımlar uygulayacağız, bu zevki yaşamak isteyenler (hayvan kesmekten bahsediyor) kendi bahçelerinde yada özel alanlarında yaşayabailirler."

yahun adamlar için koyun kesmek bildiğin hobi haline dönüşmüş. bu adamlar sonra insan da keser, bomba da patlatır üzerlerinde.

Sitelerde Paylaş

geçenlerde bir tv programında istanbul emniyet müdürü çıkmış "bu sene ortalıkta hayvan kesimlerine müsade etmeyeceğiz, ciddi yaptırımlar uygulayacağız, bu zevki yaşamak isteyenler (hayvan kesmekten bahsediyor) kendi bahçelerinde yada özel alanlarında yaşayabailirler."

yahun adamlar için koyun kesmek bildiğin hobi haline dönüşmüş. bu adamlar sonra insan da keser, bomba da patlatır üzerlerinde.

Şaka maka iyiki bayram geldi ha . Canım ne zamandır mangal çekiyordu . Ohhhhhhhh mis gibi walla B)

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kokuyu eklemeyi unutmuşsun

Koyun eti kokmaz, jadıcığım. Koyun etine aşina olmamaktan kaynaklanıyor. Kokuyor sanılıyor. Oysa, benim en çok yediğim et, koyun etidir. Sadece, kıyma`sı yenmez. Haşlaması, kızartması vs, mükemmeldir.

Kurban bayramı gereksizdir .

Peki rica ediyorum sana, ateizmden bir alternatif sun. Sosyallik içermeli. Şayet sunamazsan, saçmalamanın anlamı yok.

Eşşekler, atlar, kediler ve köpekler de kesilsin diye protesto etmek lazım.

Çinliler kesip yiyor.

Biz bu kültürü, Resul`un uygulamalarından aldık ve günümüze geldi. Bu saydığın hayvanları öldürüp yememiz, mümkün değil. Ülkemizde yemeye kalkanlarada hoş gözle bakmaz, engel olmaya çalışırız.

tarihinde Bilgi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Koyun eti kokmaz, jadıcığım. Koyun etine aşina olmamaktan kaynaklanıyor. Kokuyor sanılıyor. Oysa, benim en çok yediğim et, koyun etidir. Sadece, kıyma`sı yenmez. Haşlaması, kızartması vs, mükemmeldir.

Biz bu kültürü, Resul`un uygulamalarından aldık ve günümüze geldi. Bu saydığın hayvanları öldürüp yememiz, mümkün değil. Ülkemizde yemeye kalkanlarada hoş gözle bakmaz, engel olmaya çalışırız.

aha şu eti (domuz) yemekten sizi ne alıkoyuyor o zaman var mı etrafında zerre bir pislik,

pork.jpg

allah'ınız yahudilere yaranma adına sünnet gibi bu zırvalığı da onlardan islama geçirmiş olmasın :) bir zamanlar tıpkı yahudilere yaranma adına kıble kudüs'te iken sonra yahudilerle araları açılınca kabeye çevirmeleri gibi :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...