Jump to content

Kurban Bayramı Geliyor

Recommended Posts

naziler 50 milyon insanının ölümüne 100 milyon insanın yaralanmasına 500 milyon insanın yoksullaşmasına evsiz ve aç kalmasına kitle imha silahlarıylamı sebep oldu :)

silah silahtır hiç bir şekilde desteklenmemelidir.

insanla kurbanı kıyaslamak yanlıştır :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Godwin's_law

http://en.wikipedia.org/wiki/Reductio_ad_Hitlerem

tarihinde kaanuni tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 120
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sevgi ve saygı dileklerimle ilk mesajımı yazıyorum

foruma üye olmak için bir çok kez deneme yaptım fakat mailime onay mesajı gelmedi bende üstelemedim normal olarak geçenlerde tekrar üyelik aldım mail gelmedi fakat foruma girebiliyorum ve hızlı yanıt yazabiliyorum

fakat konu açamazsınız diye bir uyarı çıkıyor

forum idarecilerinden biri bilgilendirirse sevinirim

neden buraya yazdın demeyin dediğim gibi konu açamıyorum

konula ilgili görüşlerim ise

gerçek nedir doğru nedir gerçek doğru olan bir canlının canının alınması boğazlanması kısaca cinayet

gerisi boş laf

kurban adeti cinayet ve eski insanların cahilliklerinin ürünüdür bu devirde artık hayvan hakkı denen bir şey var

zaruri olmadıkca hayvanların öldürülmesini kabul edemiyorum

belki devletlerin gıda ihtiyacı için kotalı bu eylemi yapmalarına anlayış gösterebilirim en fazlası bu.

ilk mesajım dedim ama forumumda eskiden katılım yapıyordum ve takip ediyordum ilk açıldığı zamanlar yeniyim ama en eskiyimde ateistforumda.

tarihinde AteistLight tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kurban bayramı da bu müşriklerin uydurması bir şey.bayram olarak kutlanmasına karşıyım içim kaldırmıyor.ama bazı batılı hayvanseverler de sanki kendi ülkelerinde insanlar yılın her günü et yemiyormuş gibi gelip tipik batı ikiyüzlülüğü ile her yıl lanetlerler islam alemini.

Sitelerde Paylaş

fakat konu açamazsınız diye bir uyarı çıkıyor

forum idarecilerinden biri bilgilendirirse sevinirim

neden buraya yazdın demeyin dediğim gibi konu açamıyorum

Merhaba..

Aslında eski üyemiz olarak biliyor olmanız gerekiyordu ama gözünüzden kaçmış sanırım.

Yeni üye olan kullanıcıların başlık açabilmesi için foruma 20 ileti asmış olmaları gerekiyor. Yani bu kotayı doldurmadan başlık açamazsınız.

Bunun nedeni yeni üyeye forumu tanımak, geçmiş tartışmaları biraz olsun takip etmek, açmayı istediği konuların aynıları var mı yok mu diye fikir edinmelerini sağlamak isteğidir. Bu arada biz de yeni kullanıcıyı tanımak şansı elde edebiliyoruz vs.

Tekrar hoşgeldiniz.

Sitelerde Paylaş

ABD zorla satıyor yani?

Yoksa mislümanlar silah yerine çiçek alırlar yani?

:D

Hiç güleceğim yoktu. Sen çok yaşa emi :D

evet zorla satıyor görmüyormusun duymuyormusun

her şey gün gibi ortada sömürgecilerin kolları kuklalar hemen hemen bütün islam ülkelerinin başındalar

sizin gibiler için Kuranda boşuna denmemiş onların gözleri var görmezler kulakları var duymazlar diye :D

İsrail Filsitin meselesi bile bilincli olarak sonlandırılmıyor sebep dikkatler oralara kaysın ki başka daha önemli işlere kaymasınlar sabah akşam filistin israil masalı dinlesin zihinler uyuşsun

ben şu kahraman gözüyle bakılan hamas hizbullah el fetih gibi oluşumların bile aslında ABD ve israilin yakın dostu oldukarından eminim

hani israil lübnana a girmişti bizim bu sözde filistin halkının koruyucuları sürekli israile roket atışı yapmışlardı :)

yüzlerce roket atılmasına rağmen çoğu boş araziye düşmüş ve sadece bir kaç kişi ölmüştü tv de bir roketin apartmana isabet ettiği haberi çıkmıştı eminimki onuda israil yapmıştır aksi halde herkez benim gibi düşünecekti israilin dostlarının foyası meydana çıkacaktı

israilin lübnan a girme gerekçesi neydi :)

bu dostlarından birinin israil askerlerini kaçırmasıydı ne güzel oyun ama kapı arda konuşup -- sen gel şuradaki askerlerimi al götür sakla direnmeyecekler güvenle alıp götür bende bu bahaneyle lübnan a dalarım okey mi ?

okey okey siz emredin canımızı veririz :D

ha u sözde filsitin halkı savunucuları yine bir oyunu israille kardeşce çevirdiler filistinde yapaılan seçimi fırsat bilip halkı ikiye böldüler

sonra biri gitti gazneye pinekledi çıkmam dedi

maksat ?

maksat ortada gaznenin ablukaya alınması amaçlanmıştı alındımı ?alındı :D

ha bu arada kalleş mısır da sınırı kapatma bahanesi buldu kapattı

maksat oradaki halkı bezdirmek göç ettirmek sindirmek ......

Kuran da

insanların çoğu zan altındadır denir

buda çok doğru öyle olmasa şu uyuz örgütleri el kaide ve taliban da dahil kahraman görürmüydü 1.3 milyar insandan 1.25 milyarı

müslüman tarafından 1.25 milyar bunları kahraman sanıyor ya dünyaının kalan 4.75 milyar insanı onlarda bu örgütleri gerçekten müslümanların savunucusu sanıyor.sanırım bu salaklarında sayısı 4.75 milyarın yanında 4.60 milyardır .

burda her hangi bir devletin avukatlığına soyunmanın bir anlamı yok dünyanın sahibi bizleriz onlar değil yani devlet yöneticileri değil yani devlet yöneticilerini yöneten derin yapılar değil dünyaının her karışının sahibi biziz dünyaınıza sahip çıkın önceliği kendi refahınıza ve mutlu geleceğinize verin

silahlanma için bir neden kalmamıştır çünkü dünya yeni bir geniş çaplı savaşı kaldıracak kadar büyük değildir.

Sitelerde Paylaş

Konuyu nerelere çektin var ya . :) Sen sana sorulan sorularla ve sunulan fikirleri yanıtlamakla mükellefsin . Başka konuları getirip açık kapatma telaşına girmemelisin.

Tersten okumamanı öneriyorum .

SAYGILAR

yok be dosum yanlış anladın

şimdi daha önce yeteri kadar açıklama getirdim kurban konusunda

özellikle acı çekmemeleri ve sağlıklı kesilmeleri benim bu konudaki hiç bitmeyecek ısrarımdır

daha önceki yaptığım açıklamalara ek olarak ekleyecek tek şeyim var oda inançlara saygınında payını unutmayarak biraz anlayış gösterilmesidir.

pislik içinde sokak ortasında acemice çoluk çocuğun önünde ...........kesilmeleri benide rahatsız ediyor

-------

tek dünya tek devlet

Sitelerde Paylaş

Dinci hatunların chat ortamlarında fink atmasına fetva veren şu sunni işleri başkanlığı bir fetva yayınlasa ya:

Kasaptan et alıp dağıtmak da caizdir.

Adında meymenet var mı iki uygulamasında meymenet olsun:

KURBAN BAYRAMI.

KURBAN etme işini eğlenerek yapmak. İki kelimeye sığdırılan bu. KURBAN kesip parçalarına ayırıyor ve bunu kutlayarak, eğlenerek BAYRAM ederek yapıyorsun.

Bunlar azıcık işlerini düzgün yapsalar görecekler ki BAYRAM olgusu yerini TATİL olgusuna bırakmakta. PARA CEZALARI ile de ortalık yerde hayvan parçalamaktan insanların imtina etmesi istenilmekte. Burada yazan çoğu arkadaşın sahip olduğu bakış açısına sahip olanların sayısı da gün geçtikçe artmakta. Çok yakında ortalık yerde BAYRAM ederek HAYVAN parçalama ayini ayıp sayılacak.

Sunni işleri başkanlığı 90.000 imamı 140.000 kadrosu ile bunu göremiyor düşünemiyor mu?

Elle tutulası bir tek yanı olmayan bu işlerin göbeğinde olmak ve bunu savunmak nasıl bir duygu acaba?

Ortalık yerde hayvan boğazlayıp parçalarına ayırmayınız...bir gün evvel sevdiği canlı bir hayvanın canının alınmasını çocuklarınıza göstermeyiniz diyorsunuz...

...fakire fukaraya dağıtıyoruz diyorlar.

İlintileme sanatına bakınız.

Çölün rezil acımasızlığının bir ürünü müdür...cehennem gibi sıcaklığının bir uyuşması mıdır anlamadım gitti.

Hayvan parçalayıp birbirlerini öpüyorlar.

Madara olmaları da cabası herhal...

tarihinde hubbez tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ezli cümle:

365 gün boyunca sana protein olan, sağlık, güç vererek hayatta kalmanı sağlayan geviş getiren hayvanlara müteşekkir olmak, onları daha çok bağırlara basmak gerekirken kalkıp birbirlerinin gözü önünde onları boğazlayıp parçalarına ayırmak nasıl bir akıl ve mantık ürünüdür?

Sitelerde Paylaş

Kurban bayramı gereksizdir . Hem hayvanları öldürüyorsun hem de ismine bayram diyorsun . Bu kadar kanın aktığı bir ritüele karşılık ise söyleyecek sözüm yok .Hayvanlar sağlıksız ortamlarda , eziyet edilerek kesilecekler ve ardından ise kan kokularının sindiği kaldırımlarda mangallar kurulup , hayvan kesilir kesilmez partiler yapılacak.Bundan ziyade hayvanları kesme amaçlarını yerine getirmeyip etin hepsini kendilerini yemiş olmalarıda çok ironik bir durum . Ülke ekonomisine de zarar , sağlığa da zarar , keseye de zarar , zarar da zarar . Kurban bayramı gibi aptallıklar umarım birgün terkedilir .

Bunları konuşan bir kişi,nin hiç et ve et ürünleri yemiyor olması gerekiyor bir kere.Yediğin döneri,aldığın mangallık etlerin vs. ve kasaplardaki aldığın etlerin aynı şekilde hatta dahada kasapça hayvanların kesilerek oraya geldiğinin farkındasındır heralde.Yoksa yediğin etleri evrimin direk et olarak mutasyonladığınımı sanıyordun? :D Laf olsun diye konuşmamak lazım.

Sitelerde Paylaş

Ezli cümle:

365 gün boyunca sana protein olan, sağlık, güç vererek hayatta kalmanı sağlayan geviş getiren hayvanlara müteşekkir olmak, onları daha çok bağırlara basmak gerekirken kalkıp birbirlerinin gözü önünde onları boğazlayıp parçalarına ayırmak nasıl bir akıl ve mantık ürünüdür?

Sen et yemiyormusun?Hayvanların etinden ve sütünden insanların yararlanması için Allah,ın yarattığını düşünemeyecek kadar salaksınız.
Sitelerde Paylaş

ülen fakir fukara et yiyor fenamı. Hanginiz bir yılda bir kere blle olsa bir garibana 1 kilo et alıp verlyorsunuz :)

Onları fakir fukara yapan islam düzenidir bak israile ihtiyaç varmı böyle şeylere yok.Önemli olan balık vermek degil balık tutmayı ögretmek.

Sitelerde Paylaş

Bunları konuşan bir kişi,nin hiç et ve et ürünleri yemiyor olması gerekiyor bir kere.Yediğin döneri,aldığın mangallık etlerin vs. ve kasaplardaki aldığın etlerin aynı şekilde hatta dahada kasapça hayvanların kesilerek oraya geldiğinin farkındasındır heralde.Yoksa yediğin etleri evrimin direk et olarak mutasyonladığınımı sanıyordun? :D Laf olsun diye konuşmamak lazım.

Sana hangi tarlada yetiştiğini sormuştum hatırlarsan . Yazımın tamamını okursan eti çok sevdiğimi ve çok yediğimi zaten söyledim . Şİkayetçi olduğum konunun da bu olduğunu nerden çıkardın . Özürlü müsün kardeşim :)

ülen fakir fukara et yiyor fenamı. Hanginiz bir yılda bir kere blle olsa bir garibana 1 kilo et alıp verlyorsunuz :)

Yazdıklarımızı okumadığın nasıl da belli oluyor :)

Sitelerde Paylaş

Dincinin zeka ve akıl kullanımı sonrasında dediği şu:

"Sen et yemiyor musun?

Bundan iki sene önce 12 yaşındaki köpeğimi kaybettim. Evde ampul patlayınca ya da kumandanın pili bitince yenisi ile değiştirilmesinden farksızmış gibi "git yeni bir köpek al" diyen eşşoğlueşşekten geçilmiyor.

Öğrencilik yıllarımdan beri evimde kedim oldu.

Çocukluk yıllarımda akvaryumumuz vardı.

Şu anda 14 kedimiz var...bahçemizi ve evimizi diledikleri gibi yaşam alanı edinmişler...yeni doğan iki tanesi bizimle uyuyup uyanıyorlar.

Sokaklarda adları EVCİL HAYVAN olan ve evleri olmayan yüz binlerce hayvanın durumu beni tasalandırmakta.

Can bu.

Ben bu canların kıymetini kendi canımın bendeki kıymetinin dürtüsü ile anlıyorum.

Yaşam idame meselesi bu.

Benimki de can.

Dinci soruyor; et yemiyor musun?

Yiyorum...yemeliyim. Eminim. Kedilerim aç kalır ise beni yiyeceklerini bildiğim kadar dediğimden eminim.

Yediğin halta, yani ortalık yerde hayvan parçalamaya, BAYRAM diyen sensin. Kimse sana kasaptan kıyma, tavuk, şnitzel alıp dağıtmana laf söylüyor mu?

Gösteriş yaparak hayvan parçalamayı kutlama ilan etmene, kanını oraya buraya sürttürmene dahası bunun farkını anlamayışına bakıp yaptığınız öldürme ayinine laf diyenler sana et yeme mi demekteler?

Ama dinci her daim bunu diyor.

Yatakta soldan sağa dönerken nasıl oluyor da bunların beyinleri kulaklarından düşmüyor?

Nasıl?

Sitelerde Paylaş

Dincinin zeka ve akıl kullanımı sonrasında dediği şu:

"Sen et yemiyor musun?

Bundan iki sene önce 12 yaşındaki köpeğimi kaybettim. Evde ampul patlayınca ya da kumandanın pili bitince yenisi ile değiştirilmesinden farksızmış gibi "git yeni bir köpek al" diyen eşşoğlueşşekten geçilmiyor.

Öğrencilik yıllarımdan beri evimde kedim oldu.

Çocukluk yıllarımda akvaryumumuz vardı.

Şu anda 14 kedimiz var...bahçemizi ve evimizi diledikleri gibi yaşam alanı edinmişler...yeni doğan iki tanesi bizimle uyuyup uyanıyorlar.

Sokaklarda adları EVCİL HAYVAN olan ve evleri olmayan yüz binlerce hayvanın durumu beni tasalandırmakta.

Can bu.

Ben bu canların kıymetini kendi canımın bendeki kıymetinin dürtüsü ile anlıyorum.

Yaşam idame meselesi bu.

Benimki de can.

Dinci soruyor; et yemiyor musun?

Yiyorum...yemeliyim. Eminim. Kedilerim aç kalır ise beni yiyeceklerini bildiğim kadar dediğimden eminim.

Yediğin halta, yani ortalık yerde hayvan parçalamaya, BAYRAM diyen sensin. Kimse sana kasaptan kıyma, tavuk, şnitzel alıp dağıtmana laf söylüyor mu?

Gösteriş yaparak hayvan parçalamayı kutlama ilan etmene, kanını oraya buraya sürttürmene dahası bunun farkını anlamayışına bakıp yaptığınız öldürme ayinine laf diyenler sana et yeme mi demekteler?

Ama dinci her daim bunu diyor.

Yatakta soldan sağa dönerken nasıl oluyor da bunların beyinleri kulaklarından düşmüyor?

Nasıl?

madem et yiyorsun nerde kesildiği niçin onemli olsun yemeye gelince yersin ama farklı odalarda kesildimi çıngar çıkarırsın sizin amacınız bu değil islama olana kininiz sizi böyle davranmaya yönlendiriyor

bunlaraı nasıl soyleye biliyorsun et yerken hiç utanmıyormusun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...