Jump to content

Kurban Bayramı Geliyor

Recommended Posts

madem et yiyorsun nerde kesildiği niçin onemli olsun yemeye gelince yersin ama farklı odalarda kesildimi çıngar çıkarırsın sizin amacınız bu değil islama olana kininiz sizi böyle davranmaya yönlendiriyor

bunlaraı nasıl soyleye biliyorsun et yerken hiç utanmıyormusun.

Hutame bin tutame.

Kin sende.

Hem de alası var.

Kuduz it gibi.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 120
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Merhaba..

Aslında eski üyemiz olarak biliyor olmanız gerekiyordu ama gözünüzden kaçmış sanırım.

Yeni üye olan kullanıcıların başlık açabilmesi için foruma 20 ileti asmış olmaları gerekiyor. Yani bu kotayı doldurmadan başlık açamazsınız.

Bunun nedeni yeni üyeye forumu tanımak, geçmiş tartışmaları biraz olsun takip etmek, açmayı istediği konuların aynıları var mı yok mu diye fikir edinmelerini sağlamak isteğidir. Bu arada biz de yeni kullanıcıyı tanımak şansı elde edebiliyoruz vs.

Tekrar hoşgeldiniz.

sonradan farkına vardım

ilgin için teşekkür ederim hoşbulduk.

forumda eskiden takılırdım ama nete girmiyordum eskisi kadar forum post olayını gözden kaçırmışım

eskisi gibi olmasada kafanızı ağrıtıcağım zaman zaman.

tarihinde AteistLight tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ayyyy, çok etkilendim. Keşke hiç et yemesek, keşke hepimiz metroseksüel - entellektüel olsak dimi.. Sizin matineniz ne zaman, kızzzzzzz :lol:

Senin o genel kültürüne 5 metreden (500 cm) attırayım emi! Aman da büyümüş, espri de yaparmış...

Siz bir puta hizmet edeceksiniz diye, çocukların gözü önünde sayısız hayvan katlediliyor, yüzülüyor, oyuluyor, parça tike ediliyor. Ortalık kan revan oluyor; kokunuz, pisliğiniz günlerce silinmiyor.

Sitelerde Paylaş

Bence bunu mutfağına et sokamayan fakir mahallelerde gündeme getirelim.

Neymiş efendim, fakir fukaraya et yardımı yapılacakmış... Ulan mutfağına et sokamayan bu insanlar senenin 365 günü ekmek bulamıyor, o bir gün de et yemezlerse ölürler mi? Sizin kurban adetiniz, fakir fukaraya et yedirmek mi, putunuza kan akıtmak mı? Onun için mi hac sırasında kesilen hayvanların leşleri üstüste bir çöplüğe atılıyor, çürümeye bırakılıyor? Cübüş, bu dediğini islamı bilmeyen bir müslo söylese neyse de, sen nasıl bu dereceye geldin, anlamadım.

Secaat arzaderken merdi kıpti, sirkatin söylermiş. Sizin her ibadetinizde olduğu gibi kurbanınız bile kıvırtma.

Sizin amacınız, ibadetiniz, Allah adını verdiğiniz puta kan akıtmaktır, yoksullara et sağlamak değil.

Sitelerde Paylaş

Senin o genel kültürüne 5 metreden (500 cm) attırayım emi! Aman da büyümüş, espri de yaparmış...

Siz bir puta hizmet edeceksiniz diye, çocukların gözü önünde sayısız hayvan katlediliyor, yüzülüyor, oyuluyor, parça tike ediliyor. Ortalık kan revan oluyor; kokunuz, pisliğiniz günlerce silinmiyor.

inadınıza devam edecez eğer engeleyebilecek gücünüz varsa buyrun engelleyin. size dokunan ne etmi kasaplarda tonlarcası var balıkmı tezgahlarda hemde bazıları hala kımıldarken satışa çıkarılan tonlarca derisimi onuda kullanıyorsunuz yünümü onuda kullanıyorsunuz ee etinide yiyıyonuz ee neye itiraz ediyon

Sitelerde Paylaş

Senin kutsal bulduğunu sen uyguluyorsun ben buna katlanıyorum.

Bunu uygularken ortalık kan revan, başta çocuklar olmak üzere travmatik.

Mahalleler leş gibi, kokuşmuş barsak kan.

Ben buna katlanıyorum.

Bu rezilliklere sen kutsal diyorsun...buna da katlanıyorum.

Sen de rezillik diyenlere katlanacaksın.

Katlanıyorsun da.

Sadece mırın kırın ediyorsun.

Sitelerde Paylaş

inadınıza devam edecez eğer engeleyebilecek gücünüz varsa buyrun engelleyin. size dokunan ne etmi kasaplarda tonlarcası var balıkmı tezgahlarda hemde bazıları hala kımıldarken satışa çıkarılan tonlarca derisimi onuda kullanıyorsunuz yünümü onuda kullanıyorsunuz ee etinide yiyıyonuz ee neye itiraz ediyon

Ulan adam ne diyor sen ne diyorsun adam diyor ankara sen diyorsun kıçım kara.

İyi oku neyden şikayetçi iyi oku anla beynini zorla biraz.

Sitelerde Paylaş

Zamanı geldiğinde tarih olduğunuzu görürsünüz nasılsa. Bunu biz görürüz, göremeyiz, o başka. Ezan adı altında sabah akşam car car carlayan ezanlarınız, sokak aralarında fılfır fıldır fırıldayan kan, et ve dışkı kokularınız tarih olacak, TARİH OLACAKSINIZ! İnsanlar sizi kahkahalarla anacak, "Ne salak bir ceddimiz varmış; hiçbir şeye ihtiyacı olmadığını ileri sürdükleri tanrılarının bir hayvanın kanına muhtaç olduğuna da inanacak kadar salaklarmış!" diyecekler. :lol:

Sitelerde Paylaş

İlk başlarda insanlar doğal felaketleri anlayamadılar ve tanrının öfkesi sandılar (gerçi hala bazıları öyle sanıyor, bkz: Gölcük depreminden sonra dindarların yaptığı yorumlar)

Bu öfkeyi dindirmek için tanrıya kurban sunmaya başladılar. Böylece onu ne kadar önemsediklerini, ondan ne kadar korktuklarını gösteriyorlardı. Kurbanlar genelde köyde bulunan genç ve güzel, bekar kızlar oldu. Yani kıymetli olanı kurban veriyorlardı

İnsan yerine hayvan kurban etme İsraillilerin fikriydi. Tanrı bu kadar gaddar olmamlıydı, hayvan yeterdi falan diye düşündüler. Kurban ritüeli islama Yahudilikten girmiş olmalı. Gerçi muhtemelen kabede bulunan değişik ilahlar içinde kurban kesme ritüeli yapılıyordu ama ilk orijin israiliyattır.

Üzücü olan şey günümüzde insanlaın hala bronz çağı insanlarıyla aynı seviyede olması, tanrısı için kan akıtmak istemesi. Etlerin fakirlere dağığıtılması ise bildiğin tipik müslüman yalanıdır

Sitelerde Paylaş

Aman size karışan eden yok. Manyak mısınız nesiniz, ilkelliğiniz yüzünüze vurulunca birden kuduruyorsunuz. Rahatsız olan, hatta taciz edilen biziz, göremiyor musun bunu? Bütün ilkelliğinize ve pis adetlerinize katlanıyoruz.

Yaw kapmıza gelip et filan bile getiriyorsunuz. Yani siz olmasanız kimseler et yiyemeyecek, miller yün kazak giyemeyecek, deri halı koltuk vs. bulamayacak. Allah sizden ve bayramızdan razı olsun valla..

Size et yemeyin diyen yok. Bu işin et yemekle de ilgisi yok. Gidin salaklara anlatın bu masalları.

Buraya geliyorsanız da bu eleştirilere katlanmayı öğrenin. Forumun tabelası var, değil mi? Yoldan geçerken düşülecek gibi değil velhasıl.

Sitelerde Paylaş

Aslında bu ülkede kurban kesmek bir tür sosyal statü meselesidir. İnsanlar gerçekten çok inandıkları için değil, eş dost, çevre vs. için kesmek ister.

Borca girer, zorlanır ama ille de o kurbanı alır. Kimin hayvanı daha büyükse o biraz daha havalanır mesela...

Başından sonuna oyun.. Allah'a, kendine, eşe dosta, herkese karşı bir oyun. Sözleşilmiş gibi, konuşulmadan anlaşılmış gibi, herkesin rolünü ezberleyip zorlanmadan oynadığı bir oyun.

Aslında inanç bile değil bu rezaletlerin nedeni. En azından bu ülkede böyle...

Sitelerde Paylaş

Ulan ben dinci olsam çıkar derim ki:

Evet yaaaa...şu sokaklarda büyük ve küçük baş hayvan kovalama, ezilme, kendi parmağını doğrama madaralıkları olmasa...

...hayvan boğazlama ve parçalama işini göstere göstere yaparak, vergi dairesine gösteremediği gelirini elaleme göstermek sureti ile ortalığı leş gibi barsak artığı ve kesif kan kokusu kaplamasına neden olanlar konusunda haklısınız. Kesme parçalama işini adam gibi steril, nezih, nefret uyandırmadan, başkalarının nefes ve de görüş alanlarına bulaşmadan yapmayı bir türlü anlayamadık gitti be arkadaşlar.

Vallahi billahi ne derseniz haklısınız.

"Sanki siz et yemiyor musunuz", "Kurban bayramı olmasaydı nah deri ceket giyerdiniz", "Türk Hava Kurumunun nefesi kokardı", "Göbek attığınız darbuka bile o deriden yapılıyor" gibi salak salak sorular soran arkadaşlar adına sizden özür dilerim. Yaşlarına, cahilliklerine ya da eşşoğlueşşekliklerine verin.

Kutsal sunni mezhebi daire başkanlığı da elimizden tutmuyor be. Keşke dinci kardeşlerimize bir fetva verilse, kesme, doğrama ve parçalama işini başkalarının görmeyeceği şekilde yapılması halinde cennete yönelme ihtimalinin bir iken on bin olması söylense.

Sağ olsun dinci oldukları halde belediyeler bir çıkış yaptılar ve başkalarının göreceği şekilde bu parçalama işini yapanlara verilen para cezasını iki yüz bilmem kaç lira iken yedi yüz bilmem kaç liraya çıkardılar. Bu da bir gelişme ama bakalım bu gösteri meraklısı dinci kardeşlerimiz üzerinde işe yarayacak mı?

Hayvanın sıcak kanını çocuklarının suratlarına sürmeyi de çaktırmadan yapsalar ya bu densizler.

Hani bir gün hidayet gelip beni kucağına oturtur da birden bire dinci olsam...

...böyle derdim.

Billa.

Sitelerde Paylaş

Aslında bu ülkede kurban kesmek bir tür sosyal statü meselesidir. İnsanlar gerçekten çok inandıkları için değil, eş dost, çevre vs. için kesmek ister.

Borca girer, zorlanır ama ille de o kurbanı alır. Kimin hayvanı daha büyükse o biraz daha havalanır mesela...

Başından sonuna oyun.. Allah'a, kendine, eşe dosta, herkese karşı bir oyun. Sözleşilmiş gibi, konuşulmadan anlaşılmış gibi, herkesin rolünü ezberleyip zorlanmadan oynadığı bir oyun.

Aslında inanç bile değil bu rezaletlerin nedeni. En azından bu ülkede böyle...

Evet kurban kesmiyorsan gerçekten insanlar maddi sorunların olduğunu düşünüyor. Birde yardım olsun diye yağlı kemik parçaları yollamaları adeta küfür gibi geliyordur. Bu aşağılamaya maruz kalmak istemediklerinden insanlar ne kadar zorlansalarda birşey alıp kesiyorlar. Kıt kanaat bir memur maaşıyla üç çocuk okutan ailelerin kurban kesmesi beni her zaman şaşırtmıştır

Sitelerde Paylaş

fakirlere et vermek bahane Allahından sevap kazanmak şahane.Sahi çok merak ediyorum kurban bayramı dışında et bulunamıyormu dünya üzerinde? Neden illa fakirlere et vericez bahanesiyle bugünü beklemek zorundasınız? Sahi ya aslında tek amacınız allaha yaranmak huriler cennet vs. vs.

Sitelerde Paylaş

Ayrıcaaaaa. madem amacınız fakirlere yardım etmekse neden ozaman bir hayvanın kanını akıtıp onu oraya buraya sürme ihtiyacı hissediyorsunuz? bunu yapmak için illa kendiniz öldürmenize gerek yok bir haybanı gidin kasaba alın sürüyle et dağıtın.ayrıca kurban demek et demek değil kan demektir bunu bilmemek için salak olmak lazım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...