Jump to content

İslam Barış Dini mi?

Recommended Posts

NİSA:

89 - Onlar, küfür işledikleri gibi, sizin de küfür işleyip kendileriyle bir olmanızı arzu ettiler. Onun için, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün; Onlardan ne bir dost, ne de bir yardımcı edinmeyin.

TEVBE suresi 13. Yeminlerini bozan, peygamberi yurdundan çıkarmaya kalkışan ve üstelik size tecavüzü ilk defa kendileri başlatan bir kavimle savaşmaz mısınız? Yoksa onlardan korkuyor musunuz? Oysa Allah, -eğer siz gerçek mü’minler iseniz- kendisinden korkmanıza daha lâyıktır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Benim işime gelip gelmemesinin önemi yok:

Gerek hafif, gerek ağır olarak savaşa çıkın Mallarınız ve canlarınızla Allah yolunda cihad edin Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.

Allah yolunda hakkıyla cihad ediniz

Ey iman edenler! Can yakıcı bir azabtan sizi kurtaracak bir ticareti size anlatayım mı? Allah'a ve Resulüne iman eder ve Allah yolunda mallarınızla ve canlarınızla cihad edersiniz Bilirseniz, bu sizin için çok büyük bir hayırdır Allah günahlarınızı bağışlar ve sizi altlarından nehirler akan cennetlere ve Adn Cennetlerindeki güzel meskenlere koyar İşte bu, büyük kurtuluştur Seveceğiniz başka bir şeyi nasib eder: Allah'dan bir zafer ve yakın bir fetih Mü'minleri müjdele!

Ey iman edenler ! Kafirlerden size yakın olanlarla savaşın Onlar, sizde bir sertlik bulsunlar Biliniz ki, Allah, müttakîlerle beraberdir

Artık Allah yolunda cihad et!Sen ancak kendinden sorumlusun Müminleri de buna teşvik et. Umulur ki Allah kâfirlerin savletini uzaklaştırır Allah en güçlü ve cezalandırması da en çetin olandır

Hal buyken, senin dediğin o işler maalesef hikaye oluvermekte cübbeli. Pardon hikaye değil, terane olacaktı.

Bir bakalım:

800px-Eyupsultan.JPG

Sence bu adamın taaa Haliç'te ne işi vardı? Muhammed medine'ye gelince onu karşılayan ve ağırlayıp muhammedin dizinin dibinden ayrılmayan ilk kişi olan bu şahısta mı islamı bilmiyordu?

Sitelerde Paylaş

A'RAF suresi 33 De ki: "Doğrusu, Rabbim, açık veya gizli utanç verici davranışların tümünü, günahı(n her çeşidini), haksızken saldırmayı, hakkında hiçbir delil indirmediği herhangi bir şeyi Allah’a ortak koşmanızı ve Allah’a karşı bilmediğiniz şeyleri söylemenizi haram kılmıştır.”

BAKARA suresi 190- Sizinle savaşanlarla siz de Allah yolunda savaşın ve aşırı gitmeyin. Şüphesiz ki Allah aşırı gidenleri sevmez.

Sitelerde Paylaş

BAKARA suresi 191- Onları nerede yakalarsanız öldürün. Sizi çıkardıkları yerden (Mekke’den) siz de onları çıkarın. Zulüm ve baskı, adam öldürmekten daha ağırdır. Yalnız, Mescid-i Haram yanında, onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa (siz de onlarla savaşın) onları öldürün. Kâfirlerin cezası böyledir.

BAKARA suresi 192- Eğer onlar (savaştan ve küfürden) vazgeçerlerse, (şunu iyi bilin ki) Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

BAKARA suresi 193- Hiçbir zulüm ve baskı kalmayıncaya ve din yalnız Allah’ın oluncaya kadar onlarla savaşın. Onlar savaşmaya son verecek olurlarsa, artık düşmanlık yalnız zalimlere karşıdır.

BAKARA suresi 194- Haram ay haram aya bedeldir. Hürmetler karşılıklıdır. Onun için size kim saldırırsa siz de tıpkı onun size saldırdığı gibi karşılık verin. Allah'tan korkun ve bilin ki Allah takva sahipleriyle beraberdir.

Seni çok öpüyorum anibal kardeşim..

Sitelerde Paylaş

Sağolasın cübbeli. İşte kendi elinle "öldürün" diye vahşet emreden ayetleri kendin koyuyorsun.

İslam barış dini filan değildir cübbeli, kandırma kendini. Daha geçen "amanda ateist bir kaç müslümanı imanından edebilir, o yüzden öldürülmelidir" diyen sen değil miydin?

Sitelerde Paylaş

Sağolasın cübbeli. İşte kendi elinle "öldürün" diye vahşet emreden ayetleri kendin koyuyorsun.

Sana saldırana sen de saldırırsın. Bunu sulandırma çabalarına girmeyelim güzel kardeşim.

İslam barış dini filan değildir cübbeli, kandırma kendini. Daha geçen "amanda ateist bir kaç müslümanı imanından edebilir, o yüzden öldürülmelidir" diyen sen değil miydin?

Eski bendim, özür dilerim. Yanlış dedim. Seni seviyorum seni Yaratandan ötürü...

Sitelerde Paylaş

ENFÂL suresi 38- Ey Muhammed! İnkâr edenlere söyle: Eğer (iman edip, düşmanlık ve savaştan) vazgeçerlerse, geçmiş günahları bağışlanır. Eğer (düşmanlık ve savaşa) dönerlerse, öncekilere uygulanan ilâhî kanun devam etmiş olacaktır.

ENFÂL suresi 61- Eğer onlar barışa yanaşırlarsa, sen de ona yanaş ve Allah’a tevekkül et. Çünkü O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

Tüm ateistlere güzel günler diliyorum..

Sitelerde Paylaş

Cübbeli kardeş,

Ben bu başlığı sizler için açtım esasında.

Sizlerin şapkanızı önünüze alıp düşünmesi için.

İslamda islamdan olmayanlara yönelik bir dostluk, arkadaşlık, kardeşlik teşviki bulunmuyor!

Bunu iyi bildiğim için açtım bu başlığı.

Diyeceksin ki yukarıda yazdıklarım nedir.

Yukarıda yazdıklaırn koşullu önermedir.

Onlara yönelik bir sevgi, barış, kardeşlik teşviki yoktur.

"Eğer" "İse" yapılarını içeren bir koşullu nötür durum söz konusudr.

Yani onlara karşı savaşa girişmeyin demek onları sevin demek değildir.

Onlardan uzak durun ama sizle savaşırlarsa savaşın demektir.

Onlar kendi hallerindeyse siz de bir şey yapmayın.

Eğer onlar senin için bir tehdit oluşturuyorsa (ki bu tehditi tamamen islam belirler, yani tarafsız bir hakem de önermez Kuran) o zaman savaşın.

Kuranın içinde müslüman olmayanlara yönelik sevgi, barış, kardeşliği teşvik edici bir tek cümle yoktur.

Yazıdkların bu saydığım kavramlara örnek teşkil etmiyor. Yazdıkların ateşkes kurallarıdır. Ateşkes barış değildir. Ateşkes temkinli bir bekleyiştir.

tarihinde ateist.bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sana saldırana sen de saldırırsın. Bunu sulandırma çabalarına girmeyelim güzel kardeşim.

Eski bendim, özür dilerim. Yanlış dedim. Seni seviyorum seni Yaratandan ötürü...

Kim kime saldırıyor cübbeli? Burnunu silmekten aciz kalmış İstanbul ahalisi mi taaaa arabistandaki insanlara saldırıyor?

Bak kendin söylüyorsun işte:

İnkâr edenlere söyle: Eğer (iman edip, düşmanlık ve savaştan) vazgeçerlerse, geçmiş günahları bağışlanır. Eğer (düşmanlık ve savaşa) dönerlerse, öncekilere uygulanan ilâhî kanun devam etmiş olacaktır.

Alanen ya öldürün yada müslüman olsunlar demiyor mu bu?

Mesela sen bize yatağında kucağında süt emen bebesi varken muhammedin öldürttüğü bir kadın vardır, onun hikayesinden bahset. Görelim bakalım basıl vahşet dini değilmiş bu islam.

Sitelerde Paylaş

Alanen ya öldürün yada müslüman olsunlar demiyor mu bu?

Mesela sen bize yatağında kucağında süt emen bebesi varken muhammedin öldürttüğü bir kadın vardır, onun hikayesinden bahset. Görelim bakalım basıl vahşet dini değilmiş bu islam.

Kaynağıyla beraber paylaş bakalım..

Sitelerde Paylaş

Hicretin on dukuzuncu ayında, ramazan ayının bitimine beş geçe

kalmış iken, İbni Zayd'dan olma Esma b. Marvan'a karşı sariyyah (saldırı) gerçekleşti. Allah elçisi ile alay eden onu gücendiren sözler sarfediyordu. Halkı Allah'ın elçisine karşı kışkırtıyordu.

Bir gece gizlice evine giren Adıy El Hatmı, beş çoçuğunun Mervan'ın etrafında

uyuduğunu gördü, koynunda meme verdiği bir bebeğide vardı, El Hatmı bebeği kenara

iterek, sırtından çıkardığı kılıcını sapladı. Bundan sonra peygamber ile sabah

namazını kıldı. Allah'ın elçısı ''Mervan'ı öldürdün mü?'' diye sordu. O'da "evet" dedi. El Hatmi

koynunda bebeği olan bir kadını öldürdüğü için kendisine bir günah olup olmadığını

sordu, Allah'ın elçisi ''O kadın için iki keçi bile toslaşmaz '' dedi.

Ibn Sad, Tabakat El Kabir

Sitelerde Paylaş

Cübbeli, bir şey soracağım.

Hani şu sizin dört kadın almayı meşrulaştıran bir iddianız var..

Savaşa gider erkekler, ortalıkta erkek kalmayacağı için kadınlar sahip çıkılmaya ihtiyaç duyar, müşfik ve fedakar İslam erkeği de sırf iyi niyetinden kadınları nikahına alır. Kendisi için bir şey istiyorsa nâmerttir...

Sonra kocası savaşta ölmüş kadınlar için de pek güzel çözümler üretir İslam. Onları, geride kalanlar hemen oracıkta sahiplenir ki sizin çok güvendiğiniz dininiz, rol modeliniz olan peygamberinizin o kadınlardan bazılarıyla hemen savaş alanında bir çadırda yattığını filan anlatır.

Kadınlar bile savaş ortası ve sonrası ganimetleridir...

Kocalarını öyle ya da böyle ölüme yolladıkları kadınlarla, kendi anlayışlarına göre barış imzalarlar. Nasıl bir barışsa artık..

İslam savaştan, kandan, şiddetten, ilkellik ve yozluktan beslenir.

Sitelerde Paylaş

İslamın ne olduğu belli değil ki.

Ortalık malı olmuş İslam.

Usame bin Ladine bak başka din.

Yobazlara bak başka din.

Reformistlere bak başka din.

Mevlanaya bak başka din.

İmam Gazaliye bak başka din.

Osmanlıya bak başka.

Türkiyeye bak başka.

İrana bak başka.

Suudi arabistana bak başka.

Bir sürü mezhep var.

Onların bile ne dediği belli değil.

İdeolojilerde onlara fraksiyon deniyor gerçi.

İslamda insan elinden çıktığı için ideolojiler gibi işte.

Bölünmüş bölünmüş durmuş.

Bir yobaz gelse din adına sizin ailenizi katletse.

Bir reformist gelip utanmadan size diyecek ki.

O müslüman değil kardeş müslüman benim.

Hayrın içinde şer şerin içinde hayır vardır.

Gel bu vesileyle dine dön allaha dua et falan filan.

Sitelerde Paylaş

İnternette aradım bu olay sadece islam düşmanlarının sitesinde yer alıyor.

Bu sebeple kayda alınacak birşey değil.

İyide, bu olayı anlatan islam dostlarından biri: meşhûr târih ve hadis âlimi olan, ismi, Muhammed bin Meni ez-Zührî olup, künyesi Ebû Abdullah olarak geçen, İbn-i Sa’d diye meşhur olan bir islam dostu.

İbn-i Hişam'ın siyerinde de aynı olay anlatılır. İbn Kesir, es-Siretu’n-Nebeviye'de de bunu anlatır.

Kısaca, sen iyi bir göbek titretip döktürme hareketi yapmakla bizden "yok böyle bir dans" babında alkış aldın. Ama maalesef dökemedin, atamadın kucağına düşen ateş topunu.

Ha birde kuyruğunu kıstırıp zübük gibi namaza kaçıverme hareketin var ki, meddahlık sahnesinde iyi bilinen bir figür olarak bundan da geçer not aldın.

Ve diğer salvolarını, kıvırmalarını, "shake the ass" hareketlerini bekliyoruz şimdi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...