Jump to content

İslam Barış Dini mi?

Recommended Posts

İyide, bu olayı anlatan islam dostlarından biri: meşhûr târih ve hadis âlimi olan, ismi, Muhammed bin Meni ez-Zührî olup, künyesi Ebû Abdullah olarak geçen, İbn-i Sa’d diye meşhur olan bir islam dostu.

İbn-i Hişam'ın siyerinde de aynı olay anlatılır. İbn Kesir, es-Siretu’n-Nebeviye'de de bunu anlatır.

Kısaca, sen iyi bir göbek titretip döktürme hareketi yapmakla bizden "yok böyle bir dans" babında alkış aldın. Ama maalesef dökemedin, atamadın kucağına düşen ateş topunu.

Ha birde kuyruğunu kıstırıp zübük gibi namaza kaçıverme hareketin var ki, meddahlık sahnesinde iyi bilinen bir figür olarak bundan da geçer not aldın.

Ve diğer salvolarını, kıvırmalarını, "shake the ass" hareketlerini bekliyoruz şimdi.

anibalcim şimdi asıl yapılması gereken yazdığın kaynakların linkini koyacaksın buraya, indir diyeceksin sonra şu sayfa şu paragrafı oku diyeceksin ondan sonra hadi seni öptüm hoşçakal diyeceksin. Bu şartları sağlamadığın sürece üzgünüm hep öpen ben olacağım güzel kardeşim benim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

peki şu ayetlere ne demeli cübbiş,

Bakara/191

Onları nerede yakalarsanız öldürün. Sizi çıkardıkları yerden (Mekke’den) siz de onları çıkarın. Zulüm ve baskı adam öldürmekten daha ağırdır. Yalnız, Mescid-i Haram yanında, onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa (siz de onlarla savaşın) onları öldürün. Kâfirlerin cezası böyledir.

diyor ki onları yakaladığınız yerde öldürün, mekke'den çıkarın ama kabe yakınlarında olduklarında cinayet işlemeyin. eğer kabe yakınında da size saldırırlarsa öldürebilirsiniz. muhtelemen mekke'nin fethi esnasında uydurulan bu ayet ile muhammed'in mekke'yi anlatılanlardan nasıl farklı şekilde ele geçirdiğinin resmi beyanatı niteliğinde. mekke'ye öyle gülle çiçekle girilmediğinin ve epey kişinin kılıçtan geçirildiğini gösteriyor.

Nisa/89

Arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. Bu sebeple, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.

hicret etmeyen müslümanları öldürün diyor var mı bundan ötesi.. daha kendi yandaşlarını bile öldürten bir din, kendisine aykırı inanç mensuplarına mı saldırmayacak?

Tevbe/5

Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

görüldüğü gibi haram ay dedikleri müslümanların cinayet işlemelerinin yasaklandığı aylarda (sonradan kaldırıldı şimdi dilediğiniz ayda işleyebilirsiniz katliamlarınızı) inanmayanları (daha doğrusu orada allah'a ortak koşanlar dese de kafirler olarak genelleyebiliriz) öldürün diyor, hem de nerede bulursanız..

islam dininde hem kendisine saldıranlara karşı misilleme hemde savunmasızlara yönelik saldırı sözkonusudur.

tarihinde Suicide tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

I feel hanım sorunuzu bekliyorum...

Sordum ya? Soru cümlesi kurmamışım ama açıklama beklediğim, fikrini öğrenmek istediğim belli.

Diyorum ki her bir şey savaş üzerine kurulu.

Kadınlar bile savaş artığı "mal" ya da ganimet. Artık adına ne dersen.

Hangi ayete elimizi atsak ardından hemen "ama savaş koşulları, ama o ayet savaş hali için, ama kadınlar hep erkeksiz kalmış..............." der durursunuz.

N'oldu şimdi?

Sitelerde Paylaş

Cübbeli, bir şey soracağım.

Hani şu sizin dört kadın almayı meşrulaştıran bir iddianız var..

Savaşa gider erkekler, ortalıkta erkek kalmayacağı için kadınlar sahip çıkılmaya ihtiyaç duyar, müşfik ve fedakar İslam erkeği de sırf iyi niyetinden kadınları nikahına alır. Kendisi için bir şey istiyorsa nâmerttir...

Sonra kocası savaşta ölmüş kadınlar için de pek güzel çözümler üretir İslam. Onları, geride kalanlar hemen oracıkta sahiplenir ki sizin çok güvendiğiniz dininiz, rol modeliniz olan peygamberinizin o kadınlardan bazılarıyla hemen savaş alanında bir çadırda yattığını filan anlatır.

Kadınlar bile savaş ortası ve sonrası ganimetleridir...

Kocalarını öyle ya da böyle ölüme yolladıkları kadınlarla, kendi anlayışlarına göre barış imzalarlar. Nasıl bir barışsa artık..

İslam savaştan, kandan, şiddetten, ilkellik ve yozluktan beslenir.

Burada acayip bir durum var; çünkü savaş yada vb. hallerde karşı tarafın iradesine %0 önem veriliyor. Bu içler acısı durumdur.

Mesela kocası ölen ve çocuklarıyla bir başına kalan bir kadın 'evlenmek istemiyorum tek başıma kalabilirim' derse ne olacak?

Ne mi olacak? Adam bırak bu ayakları deyip devam edecek...

Aksini iddia eden?

Sitelerde Paylaş

anibalcim şimdi asıl yapılması gereken yazdığın kaynakların linkini koyacaksın buraya, indir diyeceksin sonra şu sayfa şu paragrafı oku diyeceksin ondan sonra hadi seni öptüm hoşçakal diyeceksin. Bu şartları sağlamadığın sürece üzgünüm hep öpen ben olacağım güzel kardeşim benim.

Buyur işte sana kaynağını verdik açıkca. Bul o kitapları, aç oku.

http://www.islamicbookstore.com/b3010.html

Siz yan gelip yatıp bu kitapların orjinal halinde elektronik hale getirmemişseniz, biz mi getiriverelim birde?

Al buradan bul, takip et:

http://en.wikipedia.org/wiki/Asma_bint_Marwan

Sitelerde Paylaş

bu konuda kurandaki ayetlerde ve hadislerde olduğu gibi müslümanlardada çelişki var,bi ayet deyim yerindeyse hepsi insandır masumdur candır ciğerdir onların dini onlara,sizin dininiz size öpün sevin hepsini,başka ayete geçersin hepsi hak din islam olduğunu kabul edip elleriyle size cizye(adı,altında haraç) verene kadar savaşın asın biçin kesin vurun kellelerini,bi ayet dinden çıkanın başını vurun diyo,kimi hadisde neymiş efendim muhammet bi yahudinin cenazesi bile geçerken ayağa kalkmış saygı göstermiş,hadi ölüye saygı gösterirsin,bu hernekadar ''müslüman'' olsan dahi olmayacak şey değil,ama başka hadiste kervanları basmış,beni kureyzada kafa kesmekten bilekleri yorulmuş artık,üstüne bide kestiği adamın karısına tecavüz etmiş(kadına nikah kıymış demeyin şimdi,biz buna zorla güzellik yapayım derken eline yüzüne bulaştırmış deriz) çocuğunu köle almış :D

bi müslüman diyo (amedd) şeytanın yolundan giden herkez düşmandır,kurandada dinden çıkanlar,inanmayanlar kafirler şeytanın oyununa gelmiş diyo yani burada amedd kurandaki bolca ateist katledin ayetini destekliyo,tam islamın gerçek yüzünü kendi ağızlarıyla ifade etmişken cübbeli ordan ameddin kıçını kurtarmak için yok öyle değil diyip sahte yalancık ve yapmacık sözler söylüyor yok hepiniz güzel isnansınızda öpüyorum sizide bilmemne geçin bunları islamın ne olduğunu herkez biliyo ;)

tarihinde Shayetet13 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ENFÂL suresi 38- Ey Muhammed! İnkâr edenlere söyle: Eğer (iman edip, düşmanlık ve savaştan) vazgeçerlerse, geçmiş günahları bağışlanır. Eğer (düşmanlık ve savaşa) dönerlerse, öncekilere uygulanan ilâhî kanun devam etmiş olacaktır.

ENFÂL suresi 61- Eğer onlar barışa yanaşırlarsa, sen de ona yanaş ve Allah’a tevekkül et. Çünkü O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

Tüm ateistlere güzel günler diliyorum..

off cübbeli ya, senin sevdandan gidip müslüman olucam diye korkuyorum

Sitelerde Paylaş

>>> bitek barış dini islamdır sizin dininiz peki naptı? kominizmi kapitalizmi siyonizmi hep darvinis ateyistler bulmadımı? bu sistemler milyarlarca hatta belkide tirilyonlarca i,nsanın ölümüne sebeb olmadımı? niye Allah(cc)nin dini islama kin besliyorsunuzki daha çok insan öldüremediniz diyemi????

He ya, barış dini islamdır.

Sen muhammedin avanesinin tek bir taş dahi atmamış olan kureyzanın tüm erkeklerini esir alıp kıtır kıtır kesip öldürürken, esir düşen kadınlara tecavüz eden müslümanların menilerini dışarı akıtarak onları gebe bırakmaktan kaçması caiz midir, değil midir, bir onu söyle de görelim?

Yada, evinde bebesini emzirein esma binti mervanı neden öldürdüğünüzü filan bir söylesen. İslam barış diniymiş, deme ya? Sen onu şuna anlat:

parti-sapkalari-yapma.jpg

Sitelerde Paylaş

Diyelim ki "islam baris ve hosgörü dinidir"

Neden islam elestirilemiyor? Kiclarini yirta yirta türbana özgürlügü savunanlar, islamin elestirebilme özgürlügüne neden seslerini cikartamiyorlar?

Sen islami gözümün icine icine sokacaksan benim de onu elestirme özgürlügüm ve mücadele hakkim vardir?

Kuranda olan katliam ayetlerini bir kenara birakiyoruz.Zaten onlari savunamiyorlar sacma sapan gevelemekten baska bir sey yaptiklari yok.

Türkiye gibi bir ülkede birisi cikip rahatlikla islami elestiremiyor varin diger geri kalmis ülkeleri siz düsünün...

Adamin ipini mi cekmek istiyorsun?

"Bu insan allaha küfür etti" demek yetmekte...

Hollanda'li bir siyaset adami kuranin, islamin siddet icerdigini söylüyor kanitlarini sunuyor, yer yerinden oynuyor. Birisi cikip muhammedin karikatürünü yapiyor savas naralari atiliyor.

Madem islam baris dini ve bu dine inananlar barisi hosgörüyü seviyorlar neden islamin elestirilmesine dahi tahammül edemiyorlar?

Emperyalist ülkelerin de bunu bir güzel kullanmakta oldugunun kalinca altini cizelim ve bors yere kendinizi kandirip durmayin.

Sitelerde Paylaş
Ben insanlarla Allah’tan başka ilahın olmadığına, Muhammed’in de Allah’ın elçisi olduğuna şehadet edinceye, namaz kılıncaya, zekat verinceye kadar onlarla savaş etmekle emrolundum. Bunları yaptılar mı, kanlarını, mallarını bana karşı korumuş (emniyet altına almış) olurlar. İslâm'ın hakkı hariç. Artık samimi olup olmadıklarına dair durumları Allah’a kalmıştır.

Buharî, İman, 17; Müslim, İman, 36

bi de böyle bir şey var. :)

Sitelerde Paylaş

yani şimdi kurana bakıcak olursak işimiz yaş bayağı. ben anlamadım şimdi başka dine mensup olanlarla veya müşriklerle dost olunuyor mu olunmuyor mu? oluyor desen bir ayetle, olmuyor desen başka bir ayetle çelişip duruyorsun. burdan anlaşıldığı üzere sevgili muhammet amcamız nabza göre şerbet vermiş. kendi güçsüzken müşriklerle dost, güçlenince kafasını vurun. boynunu vurun..

Sitelerde Paylaş

yani şimdi kurana bakıcak olursak işimiz yaş bayağı. ben anlamadım şimdi başka dine mensup olanlarla veya müşriklerle dost olunuyor mu olunmuyor mu? oluyor desen bir ayetle, olmuyor desen başka bir ayetle çelişip duruyorsun. burdan anlaşıldığı üzere sevgili muhammet amcamız nabza göre şerbet vermiş. kendi güçsüzken müşriklerle dost, güçlenince kafasını vurun. boynunu vurun..

hz resul hiç bir zaman güczüz kalmamıştır onun dayandığı bir yaratıcı vardı en kuvvetli olan gücü tüm alemlere yeten bri güv böyle bir güc yanında varken nasıl güçsüz olabilirdiki .güçsüz olanlar ancak allaha karşı gelenlerdir onlar pek düşüktürler zavallılar ve acizdirler

Sitelerde Paylaş

bitek barış dini islamdır sizin dininiz peki naptı? kominizmi kapitalizmi siyonizmi hep darvinis ateyistler bulmadımı? bu sistemler milyarlarca hatta belkide tirilyonlarca i,nsanın ölümüne sebeb olmadımı? niye Allah(cc)nin dini islama kin besliyorsunuzki daha çok insan öldüremediniz diyemi????

Yakaladım seni zohan! Sen zohansın kekliyosun burda herkesi! :)

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...