Jump to content

İnsanların İ serisi...

Recommended Posts

Arkadaşlar Darwinizmde doğal seleksiyon mekanizmasını biliyoruz onun için mesajı uzatmaya gerek yok...Şimdi doğal seleksiyona göre canlılar hep türleri içinden en iyi bir şekilde sıyrılarak en iyi türü olluşturmaya koyulurlar...İnsanlarda kendi alt modellleri olan maymunlardan sıyrılarak bu zaman ki duruma gelmişler...

SOru şu...Şu anda dünyada 6-7 milyar insan var...Neden bu insanların bir kısmı doğal seleksiyon mekanizmasıyla kendilerinden daha iyi düşünen,daha çok iş yapabilen bir türe dönüşmüyorlar...Kısacası neden insanların bir İ serisi yok...

Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar Darwinizmde doğal seleksiyon mekanizmasını biliyoruz onun için mesajı uzatmaya gerek yok...Şimdi doğal seleksiyona göre canlılar hep türleri içinden en iyi bir şekilde sıyrılarak en iyi türü olluşturmaya koyulurlar...İnsanlarda kendi alt modellleri olan maymunlardan sıyrılarak bu zaman ki duruma gelmişler...

SOru şu...Şu anda dünyada 6-7 milyar insan var...Neden bu insanların bir kısmı doğal seleksiyon mekanizmasıyla kendilerinden daha iyi düşünen,daha çok iş yapabilen bir türe dönüşmüyorlar...Kısacası neden insanların bir İ serisi yok...

Ne biliyorsun dönüşmediklerini?

Sitelerde Paylaş
[/quote

Ne biliyorsun dönüşmediklerini?

Varsa göster...Açıkla...KEsinleştir...Ben bilmiyorum...

İnsanlığın son 200 bin yılını incelersen, ne kadar büyük bir değişim kazanmış olduğunu da anlarsın..

Biraz okuyun.. Aydınlanın..

Hazıra konmayın..

HACI

Sitelerde Paylaş

kiç sana tarih öğretmediler anşılan mesela batı tüm dünyadaki bilimsel gelişemenin öncüsü oldu yıllardır daha genel bir tanımlama ile beyaz ırk medeniyeti başlatan ve bügünlere getiren ırktır ama afrikaya baktığımızda binlerce yıldır ilkeller

Sitelerde Paylaş

Arkadas olmazmi.

Cok var.Afrika"da Baltagirmemis Ormanlarda yasayanlar,Araplar.

Medeni Toplumlar ile birmi.?

Hem Fiziki bakimindan,Boy ve Kilo olarak,hemde:Begin ve Akil bakimindan Farklar var.

Birde,Deri ve Sac vede Göz Renklerinde büyük farklilik var.

Daha bir cok sey Sralanabilir.

Saygilar.

Dimension

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar soru yanlış anlaşılmış olabilir..Ben diyorum ki böyle bir tür var mıdır yokmudur???Evrim eğer gerçekse sürekli olarak gerçekleşmesi gerekmez mi???IRklar arası bilgi uçurumu ise kendini bilgiye odaklamakla ilgilidir muhtemelen...Benim burda bahsettiğim başka şey...

Sitelerde Paylaş
Arkadas olmazmi.

Cok var.Afrika"da Baltagirmemis Ormanlarda yasayanlar,Araplar.

Medeni Toplumlar ile birmi.?

Hem Fiziki bakimindan,Boy ve Kilo olarak,hemde:Begin ve Akil bakimindan Farklar var.

Birde,Deri ve Sac vede Göz Renklerinde büyük farklilik var.

Daha bir cok sey Sralanabilir.

Saygilar.

Dimension

Arkadaşım ben tür olarak soruyorum..Sonuçta senin bahsettiğin ırklarda insan...Tek farkları gelişmişlik o kadar..OYsaa maymunla insan başka şey,sürüngenle kuş ayrı şey...Tür meselesi...

Sitelerde Paylaş

Soru yukarda..

İnsanların günümüzde nasıl bir evrime uğradığı bilinmiyor.

Muhtemelen ilerde çok farklı bir insanın ortaya çıkacağı çekirdek şu anda mevcut.

Büyük bir olasalıkla o çekirdeği oluşturan insan genleri zamanla yayılacak ve farklı bir insan türü ortaya çıkacak..

Evrim kurallarına göre bu kaçınılmazdır.

Evet.. İnsanlar belki de şu anda bile evriliyorlar.. Ama bu evrim kendini henüz yeni bir insan olarak manifest etmiş değil..

Doğayı yakından incelerseniz, bütün canlıların sürekli olarak evrildiğini görürsünüz..

Google araştırması yapın ve observed evolution kelimesini arayın..

Evrimin gözlerimizin önünde gerçekleştiğini göreceksiniz.

Sitelerde Paylaş
Olayı gelecek milyonlara devretmektense adam akıllı bir tür gösterin de bizde bilelim ki evrim var...Hem insanlığın ömrü çok mu kısa ki hala onun bir üst modeli yok...Neyse ben genede DArwin abinin canı sağolsun...Bunada ok...Bekleriz...

İnsan türü olarak Homo Sapiens; şuan dünyada hüküm sürmekte olan türdür. Senin sorduğun sorunun konusuna gelirsek; bu konuda ortada birkaç teori var. Sana Roger Lewin'ın "Modern İnsanın Kökeni" adlı araştırmasını tavsiye edebilirim.

Şuanki Homo Sapiens'lerin, kendilerinden daha geri olan türleri yok ettiği ya da çiftleşme ve kaynaşma sonucu olarak başkalaştırdığı düşünülüyor. Ama bilinen o ki; bizden önceki türler bizim özelliklerimize ve duygularımıza sahipti. Bulunan fosilleşmiş mezarlardaki kalıntılarda bu tip bulgulara rastlanıyor.. Ama biraz kendin araştırsan iyi olacak. Benim ya da bir başka arkadaşın verdiği bilgiler yetersiz kalabilir. Çünkü herkes ilgisini çektiği derecede bu tür kitapları ve kaynakları inceliyor. Senin verdiğin soruya net cevap verebilmek için türleri ve isimlerini buraya getirip tek tek açıklamam gerekir. Ama bunun yerine kendin araştırırsan kalıcı olur. Çünkü ben bir forumdaşım.. Benim verdiğim bilgi, burada sidik yarıştırmaktan ya da saçma sapan hadisleri ve akla mantığa sığmayacak yaklaşımları tartışmakla bir olmaktan öteye gidemez. Kaldı ki yazdıklarıma güvenemezsin. Belki yalan söylüyorum?

Bu nedenle senin tavsiye edilecek kitaplar doğrultusunda araştırma yapman ve gerçek bilimadamlarından bilgi alman en sağlıklı yoldur. Tabii eğer bilime önem veriyorsan.

Aslında sorulması gereken soru şudur: Sen evrim konusunu mantıklı buluyormusun? Belki bilmediğin için sana mantıksız geliyor. Bunun yerine tanrının biranda insanları yerleştirdiği, hiçbir gelişimin olmadığı, soru sormanında gereksiz olduğu bir sistem hayal etmek daha mantıklı gelebilir. Çünkü bu sisteme inanman yeterlidir. Burada fakir olsanda öbür tarafta her türlü zenginliğin olacaktır.. Ama bunun içinde ömür boyu ulemalara boyun eğmen, piyon olarak ön saflarda yer alman gerekecektir..

Ya da biraz bilime meyillenip, gerçekleri keşfetmenin bilgeliğine ulaşabilirsin. Bu nedenle, varoluş konusunda bilimadamlarının neler söylediğine bakmak zorundasın. Çünkü yaratılış savı bunların arasında yer almıyor. Bunun nedeni; canlılığın biranda değil, çok yavaş ve kademeli olarak gelişmesi olup; tanrı kavramının bilimsel ve çözücü olmamasıdır. Tanrı hayali ve ruhani bir varlıktır. Varoluşu konusunda en ufak bir kanıt yoktur. Varsa eğer; yanıtladığı sorulardan çok daha fazlasını soru işareti altında bırakacaktır. Kaldı ki; sırf araştırma yapmadığınız için inanmayı tercih ettiğiniz dini emirler ve anlamını bilmeden okuduğunuz dualar tam bir saçmalık abidesidir..

Gerçek bilim kitaplarını okuman dileğiyle.. Bu foruma girmiş olan inanır insanları gördükçe; araştırmaya biraz olsun meyillendiklerini düşünerek seviniyorum. Buraya gerçekleri öğretmek ve bizi kurtarmak amacıyla giren önyargılı insanlar; bizlerin düşüncelerini ve yaklaşım tarzını gördükçe fikirlerini değiştiriyorlar. Biraz olsun farklı düşünüyorlar.

İstisnalar kaideyi bozmaz. Hem bizden; hem sizden.

Sitelerde Paylaş
İnsan türü olarak Homo Sapiens; şuan dünyada hüküm sürmekte olan türdür. Senin sorduğun sorunun konusuna gelirsek; bu konuda ortada birkaç teori var. Sana Roger Lewin'ın "Modern İnsanın Kökeni" adlı araştırmasını tavsiye edebilirim.

Şuanki Homo Sapiens'lerin, kendilerinden daha geri olan türleri yok ettiği ya da çiftleşme ve kaynaşma sonucu olarak başkalaştırdığı düşünülüyor. Ama bilinen o ki; bizden önceki türler bizim özelliklerimize ve duygularımıza sahipti. Bulunan fosilleşmiş mezarlardaki kalıntılarda bu tip bulgulara rastlanıyor.. Ama biraz kendin araştırsan iyi olacak. Benim ya da bir başka arkadaşın verdiği bilgiler yetersiz kalabilir. Çünkü herkes ilgisini çektiği derecede bu tür kitapları ve kaynakları inceliyor. Senin verdiğin soruya net cevap verebilmek için türleri ve isimlerini buraya getirip tek tek açıklamam gerekir. Ama bunun yerine kendin araştırırsan kalıcı olur. Çünkü ben bir forumdaşım.. Benim verdiğim bilgi, burada sidik yarıştırmaktan ya da saçma sapan hadisleri ve akla mantığa sığmayacak yaklaşımları tartışmakla bir olmaktan öteye gidemez. Kaldı ki yazdıklarıma güvenemezsin. Belki yalan söylüyorum?

Bu nedenle senin tavsiye edilecek kitaplar doğrultusunda araştırma yapman ve gerçek bilimadamlarından bilgi alman en sağlıklı yoldur. Tabii eğer bilime önem veriyorsan.

Aslında sorulması gereken soru şudur: Sen evrim konusunu mantıklı buluyormusun? Belki bilmediğin için sana mantıksız geliyor. Bunun yerine tanrının biranda insanları yerleştirdiği, hiçbir gelişimin olmadığı, soru sormanında gereksiz olduğu bir sistem hayal etmek daha mantıklı gelebilir. Çünkü bu sisteme inanman yeterlidir. Burada fakir olsanda öbür tarafta her türlü zenginliğin olacaktır.. Ama bunun içinde ömür boyu ulemalara boyun eğmen, piyon olarak ön saflarda yer alman gerekecektir..

Ya da biraz bilime meyillenip, gerçekleri keşfetmenin bilgeliğine ulaşabilirsin. Bu nedenle, varoluş konusunda bilimadamlarının neler söylediğine bakmak zorundasın. Çünkü yaratılış savı bunların arasında yer almıyor. Bunun nedeni; canlılığın biranda değil, çok yavaş ve kademeli olarak gelişmesi olup; tanrı kavramının bilimsel ve çözücü olmamasıdır. Tanrı hayali ve ruhani bir varlıktır. Varoluşu konusunda en ufak bir kanıt yoktur. Varsa eğer; yanıtladığı sorulardan çok daha fazlasını soru işareti altında bırakacaktır. Kaldı ki; sırf araştırma yapmadığınız için inanmayı tercih ettiğiniz dini emirler ve anlamını bilmeden okuduğunuz dualar tam bir saçmalık abidesidir..

Gerçek bilim kitaplarını okuman dileğiyle.. Bu foruma girmiş olan inanır insanları gördükçe; araştırmaya biraz olsun meyillendiklerini düşünerek seviniyorum. Buraya gerçekleri öğretmek ve bizi kurtarmak amacıyla giren önyargılı insanlar; bizlerin düşüncelerini ve yaklaşım tarzını gördükçe fikirlerini değiştiriyorlar. Biraz olsun farklı düşünüyorlar.

İstisnalar kaideyi bozmaz. Hem bizden; hem sizden.

JOHN dostum iyi yazmışsın hoş yazmışsında boş yazmışsın...Konuyla alakası olmayan mesajları yazmaya iten şey nedir seni???Sorum farklı,sen bana insanın kökenini falan anlatmışsın soruma falanda hiç ilişmemişsin...Neyse yazın konuyla alakasız olsada benim açımdan gene kabul edilemez bir yazı...Benim farkettiğim kadarıyla sanki şu anda yaşayan bütün evrimci ve ateist insanlar ileri bir akla sahipte inanan insanların kafası ise hiç bir şey almayan,dogmatik düşünceler içerisinde yaşayan,hep başkaları tarafından yönetilen kişiler olarak biliniyor...Yanlış mıyım???Böyle düşünmeye seni iten sebep nedir...Yoksa sen ve senin gibi düşünen insanların hepsi bu zamanın einstein mı...Ki einstein da Allah'a inanan büyük bir bilim adamı...Söyle gelelim senden bilgi alalım...Her neyse konya senden de cevap gelmedi...

GEzgin dostum verdiğin siteye girdim de...Sadece bir takım fosil resimleri ve fosillerin altına yazılmış bir takım bilgiler yer alıyor...Doğru ya da yanlış bilmiyorum ama bu vermiş olduğun kaynakta benim sorumla alakalı olarak herhangi bir cevap bulamadım...Eğer soru ile alakalı bir cavap varsa sen bana direk linki ver okuyim...

NOT:ARkdaşlar mesajlarınız için teşekkür ederim...

Sitelerde Paylaş

dirilisbasliyor ;

Soru soruş şeklinden,evrimin ne demek olduğunu,mekanizmalarını ve işleyiş biçimini bilmediğin ve olaylara dogmatik bakış açısıyla yaklaştığın anlaşılıyor.Eğer gerçekten bir şeyler öğrenmek istiyorsan soru sormadan önce evrimin temelini öğrenmeni öneririm.Forumu bir araştır ve yazılanları bir oku.Birde sana bir link verecem,o sitedeki tüm yazıları okuman gerekir.Sen de göreceksin ki,bir çok soru işareti kafanden silinecek ve bu tarz soruların ne kadar anlamsız olduğunu farkedeceksin.Hiç ümidim yok ama yinede link vriyorum.

http://www.evrim-teorisi.org//index.php?op...4&Itemid=89

Sitelerde Paylaş

GEzgin dostum verdiğin siteye girdim de...Sadece bir takım fosil resimleri ve fosillerin altına yazılmış bir takım bilgiler yer alıyor...Doğru ya da yanlış bilmiyorum ama bu vermiş olduğun kaynakta benim sorumla alakalı olarak herhangi bir cevap bulamadım...Eğer soru ile alakalı bir cavap varsa sen bana direk linki ver okuyim...

O sitede, insanların 4 milyon yıldır

"doğal seleksiyon mekanizmasıyla kendilerinden daha iyi düşünen,daha çok iş yapabilen bir türlere dönüştükleri" gösteriliyor.

Bu süreç şimdi de devam ediyor, ama bizim farkedemeyeceğimiz kadar yavaş.

Daha nasıl anlatılır?

.

Sitelerde Paylaş
Ki einstein da Allah'a inanan büyük bir bilim adamı...

Bir müslümanın bilim tartışmak haddine değildir. Ama Einstein Allah'a inanıyor diyince ilgimi çekti.. Ben Einstein'ın neye inandığını biliyorum da.. Senin saçmalığının sınırının nereye varacağını merak ediyorum..

Einstein Allaha inanıyorsa; müslüman bu durumda.. Öyle mi..?

Bana anlatırmısın, Einstein nasıl müslüman olmuş.. Biraz dinleyelim:) :lol:

Gerekli cevapları verdim. Sen ahzab 37li, ahzab 53 lü, tebbetli, bakara 70-73 lü kitabınla karşıma çıkıp bana ahkam mı kesiyorsun? Karşıma çıkıp bilimi tartışacaksan, önce müslüman kimliğini bırakman lazım.

tarihinde john tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İnsan grupları birbirlerinden hiçbir zaman türleşecek kadar izole edilmiş yaşamamışlar.

Birbirleri ile kıyaslayacağımız insan türleri ondan yok. :)

Evet.

Bugünün imkanlarıyla, insanları ayrı ayrı türlere bölünmesine imkan yok.

Hatta yavaş yavaş ırklar da yok olacak.

.

Sitelerde Paylaş

KOnuya cevap yok kimisi dalga geçmiş kimsi benim dogmatik bir anlayışa sahip olduğumu,müslümanların bilimden bir bok anlamadıklarını falan söylemiş...

Cevap buysa aldım cevabımı..Çok güzel açıkladınız...Torunlarıma söylecem eğer ileride bir tür olursa fotolarını çekiin ben rüyanıza gelip sizden alacam...O zman insanların İ serisini görürüz....

Sitelerde Paylaş
KOnuya cevap yok kimisi dalga geçmiş kimsi benim dogmatik bir anlayışa sahip olduğumu,müslümanların bilimden bir bok anlamadıklarını falan söylemiş...

Cevap buysa aldım cevabımı..Çok güzel açıkladınız...Torunlarıma söylecem eğer ileride bir tür olursa fotolarını çekiin ben rüyanıza gelip sizden alacam...O zman insanların İ serisini görürüz....

Başlıkta bir sürü cevap var, siz bunları görmezden gelip, dogma ile ilgili sözleri kanıtlar nitelikte karşılıyorsanız yapacak bir şey yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...