Jump to content

Türkler Gerçekten Orta Asyadan mı Geliyor?

29 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

her yorumumu dünya görüşüm altında yorumlamammı gerek o başka bu başka tarihimizde elimizden kaçan bir fırsata değindik sadece .

dünyada bu gün batı hakim güç olacağına osmanlı olsaydı fenamı olurdu en azından onlardan daha adildi.

80 yılın yalanlarıyla osmanlıyı tanımlama

özellikle abdülhamit dönemine bir bak mustafa nın ben yaptım dediği çoğu işin abdülhamite ait olduğunu göreceksin :)

bak o Ermeni soykırımı abartısı bile sizin gibileri ayar etmek için bilerek gündemde tutuluyor ne olacak eski toprakların arasında sorun olmasa dostluk baş gösterecekti belkide suriye ırak ürdün...gibi yeniden bir araya gelmeleri söz konusu olacaktı

rusya uydusu ermenistanı elinde daha rahat tutabilmek için oraya atadığı kuklalarına bu yalanı sürekli gündeme taşıma emri verdi böylece ermeni halkı bize bizde ermeni halkına kin besleyecektik

aynı oyun hatay meselesiyle suriye ile oynandı aynı oyun musul kerkük meslesiyle ırakla oynandı aynı oyun batıtrakya ve kıbrıs meselesiyle yunanistanla oynandı aynı oyun bulgar türkleri meselesiyle bulgaristanla oynandı hala akıllanmayacakmısınız :)

birileri eski toprakların bir araya gelmemesi için bizimle oyuncak gibi oynamış aramıza gittikçe büyüyen uçurumlar açmışlar gayette başarılı olmuşlar işbirlikçiler kalenin içinden olduktan sonra zaten bu zorda olmazdı.

ABD Rusya 72 millet bir arada bal gibi geçinecek biz ise zaten ortak yurdumuz olan topraklarda kedi köpek gibi düşman olacağız tabi bu oyunların tuzu biberide ırk kavramlarının şişirilmesiydi bu sayede senin gibilerin yetişmesi amaçlanmıştı

adamlar öyle oyunlar oynamışki keşfettikçe hayran kalmamak elde değil örneğin kürtleri dört ülkeye bölmeleri bile bu günlere yatırımmış bak sscb dağılma eylimine girer girmez bizde pkk Irakta peşmergeler iranda pejak ortaya çıkarıldı

kafalarımız pkk ile meşgul edilirken orta asya kafkaslar ve azerbaycanla birleşmeyi gözümüzden kaçırdılar oysa iki almanya hemen birleşti :)

ırakı zayıflatıp oraya yerleşmek için peşmergeler kullanıldı şimdi sıra iranda pejakla biraz tokatlıyorlar irandaki azeri türkleriyle yumruklayacaklar muhalaefetlede son tekmeyi koyacaklar

:)

-

Kuranda

onların gözleri var görmez kulakları var duymazlar diye boşuna denmemiş :)

biraz gözünü kulağını aç ayakta uyuyorsun

osmanlı yayıldıkça parçalandı....ikide bir mustafa diyerek onu değil kendini küçültürsün msg.kurandan ayetlerin milli meselelerimizle alakası nedir..işte bu tam da batılıların istediği şey..oyunlarına gelen sizsiniz yani...utanmadan atatürk yüzünden osmanlı dağıldı diyorsun çüş..azınlıklar hala doymadı diyorum sen keşke yayılsaydık daha da diyorsun...atatürke işbirlikçi diyen biri ile ne kadar sabırlı konuşulursa senle o derece konuşuyorum....hadi pkknın nedeni de atatürk de bekliyorum............

benim gibiler sapla samanı ayıran ulusalcılardır....din sömürüsünden tiksinirler beyinleri olduğu için dinle dünya işlerini ayırırlar ki batılıların oyuncağı olmayalım...bak araplar abdnin kankası durumundalar.. onlar senin din kardeşin değil mi??

Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Haklısın. Değiştirebilsem, şimdi Türkiye Vatandaşı yazardım. Ben anayasadaki tanımdan gider herkez diye düşünmüştüm, ama şimdiki haliyle sonuçları değerlendirmek zor oluyor. Bir de aralık seçimlerimi düzeltirdim. Aralıkların eşit olması daha iyi olurdu.

En son yaptığım skorlamada soru 1:43.1%, soru 2:41.5%. Ben aralarında daha çok fark olmasını bekliyordum. Anketi bazen her oyda bazen 2 üç oyda bir skorladım. Gördüğüm şu ki az çok herkez ilk soruya ne cevap seçmişse ikinciye de onu geçirmiş. Bütün değerlendirmelerimde böyle bir 1.5%-5% farkla ilk soru öndeydi. Sanırım aradaki farkin kaynağı cevap aralıklarının ölçeklerini farklı (biraz rastgele) seçmiş olmam.

Adminler isterse bu başlığı siler yeni bir anket yapılır. Ama sonuç zaten hiç bir zaman bilimsel olmayacak, kimsenin doğru söylediğini kontrol edemiyoruz.

Ancak %50, kürtleri saymadığın zaman bile çok yüksek bir tahmin.

Ben "Ülkemiz Türkleri" derken, ulus anlamında söylemedim bunu; etnik anlamda ülkemiz Türklerini kastettim. Elbette ulus anlamında ne kadar Türk olduğu sorulacak olduğunda %30 bile zor derim. Ama bunun bilimsel hiçbir yanı yok tabii. Öylesine bir tahmin, osuruktan teyyare gibi bir şey neticede. Ama hepimizin %100 Anadolulu olduğu kesin, istisnaların kaideyi bozmadığı gözönüne alındığında...

Sitelerde Paylaş

osmanlı yayıldıkça parçalandı....ikide bir mustafa diyerek onu değil kendini küçültürsün msg.kurandan ayetlerin milli meselelerimizle alakası nedir..işte bu tam da batılıların istediği şey..oyunlarına gelen sizsiniz yani...utanmadan atatürk yüzünden osmanlı dağıldı diyorsun çüş..azınlıklar hala doymadı diyorum sen keşke yayılsaydık daha da diyorsun...atatürke işbirlikçi diyen biri ile ne kadar sabırlı konuşulursa senle o derece konuşuyorum....hadi pkknın nedeni de atatürk de bekliyorum............

benim gibiler sapla samanı ayıran ulusalcılardır....din sömürüsünden tiksinirler beyinleri olduğu için dinle dünya işlerini ayırırlar ki batılıların oyuncağı olmayalım...bak araplar abdnin kankası durumundalar.. onlar senin din kardeşin değil mi??

:ph34r:

Yavuz Selim yaşasaydı doyacak insanların olduğu yerlere gidilecekti balkanlar arka arkaya kendi isyanlarıyla elden çıkarken cezayiz ve libya batı işgalleriyle zorla osmanlıdan koparıldılar yine Osmanlıdan en son ayrılanlarda araplardı buda hep dediğimiz gibi oyunlarla başarıldı şimdi başlarına halka karşı sınırsız yetkiyle donanmış kuklalar atandi diye bütün araplara olumsuz bakmak yanlıştır arap polisi her türlü şiddeti uygulamakta halk korkuyla sindirilmiş vaziyette.petrol denizinde yüzerken ben neden acım diye soramıyorlar bile.

arap örneğinden yola çıkınca Osmanlı için Yavuz Sultan Selim Han ın önemi dahada beilrginleşiyor

doğuda yayıldığı her yerde daha kalıcı olacaktı.çünkü din birleştirici rol oynayacaktı orta asya türkleride büyük bir avantajdı

Osmanlı balkanlarda islamı yaymak için şiddet hariç her yolu denedi milyonlarca türkde yerleştirdi ama bir kısmı katledildi bir kısmıda yeni Kurulan Türkiye ye gönderildi demek istediğin gibi biraz baskıcı olsaydı biraz şiddet kullansaydı biraz katledip birazda sürseydi belki balkanlar bu kadar kolay elden gitmezdi ama kimden vergi alacaktı :)

boşlukları dolduracak doğru düzün türk nufusu bile yoktu hırıstiyan çocuklarını müslümanlaştırıp asker olarak kullanıyorlardı yeniçerilere bakılırsa aslında bir bakıma zorla müslümanlaştırmada yapılmıyor değildi :)

hem asker olarak savaşlarda harcıyorlardı hemde müslümanlaştırıyorlardı sizde osmanlıyı iyice şapşal yerine koydunuz ha :blink:

Sitelerde Paylaş

DEVAMI

yapılabilenler yapılabilecekleri sınırlar içinde yapılmaya çalışılmış zaten.ya adamın gerçek adı mustafa Atatürk ise tek bir kişiye ait olacak kadar basit bir isim değil Ata Türk Türkün atası :)

ben nasıl olurda 100 yıllık bir adamı 10 bin yıllık tarihin önüne bir perde gibi çekerim

ben ona ata türk dedikçe ondan öncesi ayrı bir şeymiş gibi canlanır zihinde :)

adı musafaysa mustafa derim ha Ata Türk yerine başka bir soy isim verdirseydi kendine belki o zaman o soy ismini söyleyebilirdim

pkk nın nedeni Mustafa mı değilmi bunun içinde yakın tarihe bir göz atmak gerek neden olmasın dersimde ben katliam yapmadım :)Türkiyede dersim bir terörist fabrikası gibidir sakın katliamdan doğan intikam hırsından olmasın :D

pkk ya doğrudan sebep olmadıysa bile dersim katliamı ile büyük bir katkı yapmış oluyor.

senin ananı babanı bacını abini dedeni........katleden bir devleti sen sevebilirmisin :)ayaklanma çıkmış olabilir çoluk çocuk katledecek kadar ileri gidilmesine gerek yoktu bu kadar ileri gidersen devletten nefret eden bir neslinde

türeyeceğini

bahsedildiği kadar büyük bir devlet adamı bilirdi .bilmiyordu ise demekki gerçekten büyük bir devlet adamı değilmiş biliyordu ise evet büyük bir devlet adamıymış ama ülkesini sevmiyormuş geleceğe kötü bir yatırım yapıyormuş anlamı çıkar.

sen beni AKP cide sanıyorsundur :D

evet alternatifi olmadığı için AKP liyim ama asla takım tutar gibi değil işime gelmedimi anında tekmeyi basarım

örneğin füzekalkanınını bizi aptal yerine koyarak türkiye ye kabul etmeleri çok zoruma gitmiştir

neymiş Türkiye nin şartları kabul edilmiş hadi ordan bir ülke ismi anılmasın dedik kabul ettirdik diyorlar ulan ister ismi anılsın ister anılmasın o ülkeler biliyor kendilerini çocukmu kandırıyorsunuz neymiş kontrol bizde olacakmış siz önce ülkenin kontrolünü ABD nin elinden alın füzeler kolay

başka bir devlet kendini güvenceye alacak böylecede dünyaya daha rahat baskı uygulayacak diye biz ülkemizi ve halkımızı tehlikeye atıyoruz

tam bir vatana ihanet nato önce pkk yı beslemek yerine imha etsin sonra sözde bizi güvenceye alsın .

şartlarımızı kabul ettirdik diye

zafer havasıyla bize sağ gösterip sol vurdular tabi AKP olmasaydı CHP veya MHP veya saadet veya .......bir başkası yapacaktı

incirlik üssünü AKP kurdurmadı ülkenin ortasına :D

hepsi aynı

çobanlık görevleri var yapıyorlar .

dünyada bağımsız 3 devlet var ABD Rusya Çin gerisi bunlara bağlı uydudur .

ukelaca olacak ama

siyaset benden sorulur :D

Sitelerde Paylaş

aaaa ermenı katliamını neden yok sayıyorsun madem???

çünkü ondan tc sorumlu değil di mi

şark kurnazı:))

dersimdekiler candı da diğer ermeniler kansız mıydı????

sizlerin zihniyeti tehlikelidir arap aşıklarısınız..

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

benim için Irk dil renk ........peşinde koşmak saçmalıktır düşmanın eline kendi elinle koz vermektir

bakın türkiyede türklük kavramı öne çıkarıldıkça karşısındada kürtlük kavramı kışkırtıldı

ne oldu olan gariban halka oldu ölende öldürende fakirleşende ülkesi tehdit altına girende yerinden yurdundan olanda işsiz kalanda .....gariban halk oldu.

Türk yücedir türk büyüktür kürt yücedir kürt büyüktür kürçe ölmesin ........diye miting meydanlarında bağıranların paçası sıkıştımı soluğu ABD de alırlar biz yine türk kürt aynı topraklarda geride kalan dahada garibanlaşmış halklar olarak birlikte yaşamaya mecburuz ona göre dikkatli olmalıyız bizim adımıza orda burda bağırıp çağıranlara kulak asmamalıyız.

her nedense Türk büyüktür zekidir ......diyenler orta asya türküyle aynı alfabeyi almak yerine gitmiş batının alfabesini almış ben internette bir azeriyle bile konuşmakta zorlanıyorum onlar hakkında arama yapmak istediğimde değişik bazı harfler yüzünden aramakta zorlanıyorum sözde türkçü turancılar neden onlarla ortak alfabe konusunda iktidarı sıkıştırmayı hiç akıllarının ucundan bile geçirmez bunu anlamak zor değil :)

hatta türkçeye girmiş ingilizce fransızca ......vs kelimelerin karşılığını anadoluda bulamadıklarında neden orta asyada aramazlar bunuda anlamak zor değil :D

Sitelerde Paylaş

aaaa ermenı katliamını neden yok sayıyorsun madem???

çünkü ondan tc sorumlu değil di mi

şark kurnazı:))

dersimdekiler candı da diğer ermeniler kansız mıydı????

sizlerin zihniyeti tehlikelidir arap aşıklarısınız..

ne ermeni katliamı öyle bir şey olmadı sürülme sırasında ölenler olduğu kesin ama imkanlar el vermediki daha güvenli bir şekilde göç ettirilebilsinler.

ordumuzu sırtından vurmaya halkımızı katletmeye düşmanla işbirliğ yapmaya devam edin diyecek halimiz yoktu sanırım :D

Sitelerde Paylaş

ne ermeni katliamı öyle bir şey olmadı sürülme sırasında ölenler olduğu kesin ama imkanlar el vermediki daha güvenli bir şekilde göç ettirilebilsinler.

ordumuzu sırtından vurmaya halkımızı katletmeye düşmanla işbirliğ yapmaya devam edin diyecek halimiz yoktu sanırım :D

o halde dersim katliamnı diline dolama katliam deyip durma ikiyüzlü olma..............olaya bakın ermeni katliamı olmamış dersim olmuş.akp ağızlı seni.. :D

dersimliler kanlı oluyor sanırım diğerleri kansız B)

Sitelerde Paylaş

o halde dersim katliamnı diline dolama katliam deyip durma ikiyüzlü olma..............olaya bakın ermeni katliamı olmamış dersim olmuş.akp ağızlı seni.. :D

dersimliler kanlı oluyor sanırım diğerleri kansız B)

bak ermeni sürülmesi ayrı ermeni sürülmesinin katliam diye dillendirilmeside ayrı politik amaçlara yönelik

sırf Mustafayı korumak adına ikisini bir birine karıştırma

zik zak yapmadan tartış doğrulardan yana ol bir gerçek varsa kamufle etmeye çalışma :D

sen pkk yı da Mustafa kurdu dersin dedin

bende yakın tarihi göz önüne alarak cevap verdim

olay budur ermeniyle alaksı yok.

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bak ermeni sürülmesi ayrı ermeni sürülmesinin katliam diye dillendirilmeside ayrı politik amaçlara yönelik

sırf Mustafayı korumak adına ikisini bir birine karıştırma

zik zak yapmadan tartış doğrulardan yana ol bir gerçek varsa kamufle etmeye çalışma :D

sen pkk yı da Mustafa kurdu dersin dedin

bende yakın tarihi göz önüne alarak cevap verdim

olay budur ermeniyle alaksı yok.

Ermeni kardeşim :)

:D

ermeni olsam gam yemem arap olsam yerim ne yalan söyliyeyim

ben ne ermeni soykırımnı kabul ederim ne dersimi

birini reddedip taşak geçer gibi diğerine sarılan sensin

sen bir arapsın arap kardeşş

ermeni arap kadar kansız değil be...

yazılarım görüp hala bana ermeni demek de art niyettir..

hehe bana neleri savundurdun saftrık :D

Sitelerde Paylaş

:D

ermeni olsam gam yemem arap olsam yerim ne yalan söyliyeyim

ben ne ermeni soykırımnı kabul ederim ne dersimi

birini reddedip taşak geçer gibi diğerine sarılan sensin

sen bir arapsın arap kardeşş

ermeni arap kadar kansız değil be...

yazılarım görüp hala bana ermeni demek de art niyettir..

dersim katliamını devlet bile itiraf ediyor sen tutmuş bana kabul etme der gibisin :(

Irkçı değilim ama Türkiye deki araplarla okulda ve askerde karşılaştım zarar görmedim iyi arkadaştık pkk yıda hiç sevmezler

ama faslı ve tunusluların kanını başka kanlar karışmış olacakki tam birer frıldak gibiler yalakalıkda adam satmakta kalleşlikde cahillikde üstlerine yok bunları sevmiyorum

berberler bunlardan daha akıllı daha uysal daha candanlar.

onları seviyorum .

Sitelerde Paylaş

dersim katliamını devlet bile itiraf ediyor sen tutmuş bana kabul etme der gibisin :(

Irkçı değilim ama Türkiye deki araplarla okulda ve askerde karşılaştım zarar görmedim iyi arkadaştık pkk yıda hiç sevmezler

ama faslı ve tunusluların kanını başka kanlar karışmış olacakki tam birer frıldak gibiler yalakalıkda adam satmakta kalleşlikde cahillikde üstlerine yok bunları sevmiyorum

berberler bunlardan daha akıllı daha uysal daha candanlar.

onları seviyorum .

benim de arap dostlarım var onları türk vatandaşı olarak görürüz kişisel sorunumuz yoktur.hem hangi devlet kabul etmiş hükümet olabilir mi o dediğin

Sitelerde Paylaş

Meydani bos bulmus atiyorsun Abdurrahman Çelebi, "siyaset benden sorulur" diyorsun, e sorayim o zaman;

Yavuz zamaninda alevileri katletmek, 1. dunya savasi öncesi ermeni isyanlarini bastirmak hak, kürt isyanlarini bastirmak soykirim mi diyorsun? Siyaset ne? Bu 3 durumda senin gibi dahi bir siyasetci icin yapilmasi gerekenler nelerdi? Mustafamin sucu bu 3 acinasi durumda nedir ki sanki ananin dostuymus gibi adamdan nefret edercesine ilgisinin bulunmadigi 3 duruma karistirirsin adami?

Kürt isyani dedigin sadece Dersim isyani midir? Kürtler sadece Atatürk'ün neredeyse ölüm yillarina denk gelen yillarda mi isyan etmeyi akil edebilmislerdir? Isyan eden kürtler ve hatta 1. dünya savasinda fransiz ve ruslarin safinda yer alan millet-i sadika'dan ermeniler çok mu masumdular ki onlarin etkisine Mustafamin tepkisi sanki seni tepmis gibi konusuyorun ey siyaset-ul azam? Sen olsan o durumda siyasetin ne olurdu? Laf ebeligi yapma kivirmadan cevap ver ne yapardin?

Dersim katliami dedigin isyani bastirmayi katliam olarak kabul eden devlet dedigin bu dönemki iktidar olmus capulcularin önce milletini arastirman gerekmez mi? Bugun deseler ki, biz istanbul'u fethetmekle zaten zavalli bir durumda olan son roma artigi bati romanin katiliyiz, alkislar misin? Alkislarsin, cünki sen soyunu sopunu atani dedeni bilmeyen birisin, guya vahdettin atan, mustafa dusmanin, sen kimsin siyaset kim, sen kimsin mustafa kim, sen kimsin, insan kim.

Git önce babani, dedeni, atani yeniden ögren, tani sonra gel siyaset benden sorulur de. Simdi destuuurrrr yorma klavyeni yaziktir.

Sitelerde Paylaş

benim de arap dostlarım var onları türk vatandaşı olarak görürüz kişisel sorunumuz yoktur.hem hangi devlet kabul etmiş hükümet olabilir mi o dediğin

orasını bilmiyorum ama açık açık belgeselleri yayınlandı

bazı kanallardaki konuşmalarda CHP nin geçmişi suçlandı

bunlar açık açık yapılmışsa kabul edilmş demektir sanıyorum

sence her hangi bir hükümet iktidardayken devlet adına konuşmuyormu :lol:

Sitelerde Paylaş

orasını bilmiyorum ama açık açık belgeselleri yayınlandı

bazı kanallardaki konuşmalarda CHP nin geçmişi suçlandı

bunlar açık açık yapılmışsa kabul edilmş demektir sanıyorum

sence her hangi bir hükümet iktidardayken devlet adına konuşmuyormu :lol:

tvde belgesel yayınlandı diye devlet resmen kabul etmiş mi oluyor??

devletle hükümet arasındaki farkı anlamaman normal çünkü içimizdeki araplar kendilerini devlet sanıyor artık

arap derken zihniyet anlamında diyorum başkaları gibi ırkçı anlamda değil

hem sen hala ermeni soykırımını reddedip dersimi savunmanı ve hala akpyi desteklemem tavrını açıklayamadın

ikiyüzlü olma..

birinden tc sorumlu diye ermeni sürgünü sırasında ölenleri inkar etme

allaha inanıyorsan allah deyip malı götürme hakkını kendindne bulanlara karşı ol...

Sitelerde Paylaş

Meydani bos bulmus atiyorsun Abdurrahman Çelebi, "siyaset benden sorulur" diyorsun, e sorayim o zaman;

Yavuz zamaninda alevileri katletmek, 1. dunya savasi öncesi ermeni isyanlarini bastirmak hak, kürt isyanlarini bastirmak soykirim mi diyorsun? Siyaset ne? Bu 3 durumda senin gibi dahi bir siyasetci icin yapilmasi gerekenler nelerdi? Mustafamin sucu bu 3 acinasi durumda nedir ki sanki ananin dostuymus gibi adamdan nefret edercesine ilgisinin bulunmadigi 3 duruma karistirirsin adami?

Kürt isyani dedigin sadece Dersim isyani midir? Kürtler sadece Atatürk'ün neredeyse ölüm yillarina denk gelen yillarda mi isyan etmeyi akil edebilmislerdir? Isyan eden kürtler ve hatta 1. dünya savasinda fransiz ve ruslarin safinda yer alan millet-i sadika'dan ermeniler çok mu masumdular ki onlarin etkisine Mustafamin tepkisi sanki seni tepmis gibi konusuyorun ey siyaset-ul azam? Sen olsan o durumda siyasetin ne olurdu? Laf ebeligi yapma kivirmadan cevap ver ne yapardin?

Dersim katliami dedigin isyani bastirmayi katliam olarak kabul eden devlet dedigin bu dönemki iktidar olmus capulcularin önce milletini arastirman gerekmez mi? Bugun deseler ki, biz istanbul'u fethetmekle zaten zavalli bir durumda olan son roma artigi bati romanin katiliyiz, alkislar misin? Alkislarsin, cünki sen soyunu sopunu atani dedeni bilmeyen birisin, guya vahdettin atan, mustafa dusmanin, sen kimsin siyaset kim, sen kimsin mustafa kim, sen kimsin, insan kim.

Git önce babani, dedeni, atani yeniden ögren, tani sonra gel siyaset benden sorulur de. Simdi destuuurrrr yorma klavyeni yaziktir.

ne soy kırımı ya katliamdan bahsediyoruz okuduğunu anla :)

hangi 3 duruma karıştırmışım ne diyorsun sen ya çok bilen

ben olsam nemi yapardım

ben olsam aptallık edip çoluk çocuk katletmezdim ne kadar suçlu olurlarsa olsunlar bunu yapmazdım

ben dersimi bir etnik kökenle ilişkilendirmedim çünkü bölgede sadece kürtler yaşamıyor :D önce bunu öğren

vahdettin atammı :)

neden atam olsun önüne konanı imzalamaktan başka ne özelliği vardıki ve Mustafayı Samsuna gönderen o değilmiydiki hangi atamı öğrenecekmişim

istersen ders verebilirim söyle hangisini merak adiyorsun

ATA TÜRK kelimesi tek bir kişiye ait olamaz

Atatürk demek kokoca bir milletin atası demektir.

biz senin mustafan la var olmadık daha öncede vardık bu yüzden ona Atatürk ismini kullanmam zihinlerde türklüğün kendisiyle başlamışlığını uyandırmak için bilerek aldı bu soy ismini

o kadar türkse gidip batı alfabesini alacağına orta asyayla dil birliğini sağlayacak alfabeyi alsaydı dildeki eksikleri ingilizceyle fransızcayla doldurmaya çalışacağına orta asyaya baksaydı .

Azerbaycan ı peşkeş çekip ortamızada ermenistanı kurduracağına sözde askeri ve siyasi dehalığını konuştursaydı anadoludaki halk direnmeye hazırdıda Azerbaycandaki kaçacak delikmi arıyordu :D

oysa 100 kişilik orduları seninki samsuna çıkmadan önce kurulmuştu.her ne olduysa samsunda ruslarla görüşüldükten bir kaç ay sonra ruslar azerbaycana hiç direniş görmeden girdiler ne olacak vahdettin mustafa ve rus işirliği 100 bin kişilik orduyu felç etti.

Enver paşa yı hain hayal perest alman hayranı ilan ettiler ingilize rusa fransıza italyana yunana karşı koyabilmek için

gidip amerikan ingiliz fransız....... hayranı olacak değildi :D

ya sen git önce azerbaycan ermenistan enver paşa sarıkamış lenin ihtilali 1.dünya savaşını kazım karabekir i mustafa samsuna çıkmadan öncesini çerkez ethemi bir kaç yüz defa oku anca anlarsın olayı :)

yarım yamalak aklın ve bilginle

çıkıp bana ders vermeye kalkma

:lol:

Sitelerde Paylaş

tvde belgesel yayınlandı diye devlet resmen kabul etmiş mi oluyor??

devletle hükümet arasındaki farkı anlamaman normal çünkü içimizdeki araplar kendilerini devlet sanıyor artık

arap derken zihniyet anlamında diyorum başkaları gibi ırkçı anlamda değil

hem sen hala ermeni soykırımını reddedip dersimi savunmanı ve hala akpyi desteklemem tavrını açıklayamadın

ikiyüzlü olma..

birinden tc sorumlu diye ermeni sürgünü sırasında ölenleri inkar etme

allaha inanıyorsan allah deyip malı götürme hakkını kendindne bulanlara karşı ol...

hükümet amerikaya savaş açsa devlet açmamışmı olacak :D

ben dersim i savunmuyorum tartışmamızla alakalı bir durum olduğu için mecburen değindik yoksa böyle bir şeyin gündemde tutulmasından kimseye bir yarar yoktur.

ermeni soykırımı diye bir şey yoktur bu bilerek bu kalıba sokuluyor çünkü muhtemel ermeni türk yakınlaşması abd rusya avrupa hatta çini bile rahatsız ediyor ermenistan boşuna kurulmadı oraya anladın sen onu :).

ırkçı manada arap demiyorsan o zihniyeti tanımlarken git başka bir isim altında tanımla :)

bir ulusu küçümsüyorsan ırkçısındır .

Sitelerde Paylaş

hükümet amerikaya savaş açsa devlet açmamışmı olacak :D

ben dersim i savunmuyorum tartışmamızla alakalı bir durum olduğu için mecburen değindik yoksa böyle bir şeyin gündemde tutulmasından kimseye bir yarar yoktur.

ermeni soykırımı diye bir şey yoktur bu bilerek bu kalıba sokuluyor çünkü muhtemel ermeni türk yakınlaşması abd rusya avrupa hatta çini bile rahatsız ediyor ermenistan boşuna kurulmadı oraya anladın sen onu :).

ırkçı manada arap demiyorsan o zihniyeti tanımlarken git başka bir isim altında tanımla :)

bir ulusu küçümsüyorsan ırkçısındır .

benim kültürüme milli bilincime tecavüz ettiyse evet küçümserim ki buradaki bahsettiğim arap zihnen araplardır ne demek istediğimi gayet iyi anladın..sen de ona örneksin çünkü :))

soykırımın olmadığını biz zaten biliyoruz ama siz ermeniler islam değil diye reddediyorsunuz yoksa size hava hoş :))

ermenistanın gücü ortada onlarla yakınlaşınca nolucak ki tarihsel yaşanmışşlıklar yüzünden bu zaten imkansız, uluslararası arenada yakınlaşmalar değil çıkar ilişkileri vardır.

sizlr maalesef akp tarafından yönetilmeyi sonuna kadar hakediyorsunuz..osmanlıcılar sizi

millet aya siz yaya desteklediğiniz adamlar bir darbe olsa kapağı abdye atar siz kalırsınız ortada

dünyalıklar birikti :))

ırkçılığa karşı hassas olduğunu söyleme türk diye bir şey yoktur diyeseksin zorlasan..

ayrıca evet dersim katliamı diye laf edebilen biri ne maksatla konuşur ki??

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...