Jump to content

İlk insan topraktan mı yaratılmış, maymundan mı gelmiştir?

Recommended Posts

Yok yok. "Mühürlü kalp" kavramını bir türlü çözemiyordm.Ayetlerin sağırları gerçeklerinde sağırlarıymış meğer. O Darwin puştunun getirdiği "Evrim" saçmalığı ile resmen "Tırnak ile etin birbirine yapışık olduğu kadaryapışıksınız". Geri zekalılar.Sivri zekalılar. Neyse benim ne haddime bu "iki nesne"yi birbirinden ayırmak. Kahrolası Kafirler...

Konuyu Tavanarasına,mümkünse direk silin. Ve üyeliğimide.

"Kaçmıyorum" ben görevimi yapmaya çalıştım.Sizlerin dine dönmenizi isteyemem çünkü böyle bir şeyin Allah tarafından istenilmediğini anlayabildim çok şükür.Tebliğ görevinide yerine getirdik Biiznillah..

Eğer akıllıca polemik yapsanız,sersemleşmeden,cıvıtmadan,saçmalamadan,tartışsanız...

Hakkımda hayırlısı bu siteyi terk etmekmiş.

Sağlıcakla kalın... Vesselam.

Sitelerde Paylaş

Yok yok. "Mühürlü kalp" kavramını bir türlü çözemiyordm.Ayetlerin sağırları gerçeklerinde sağırlarıymış meğer. O Darwin puştunun getirdiği "Evrim" saçmalığı ile resmen "Tırnak ile etin birbirine yapışık olduğu kadaryapışıksınız". Geri zekalılar.Sivri zekalılar. Neyse benim ne haddime bu "iki nesne"yi birbirinden ayırmak. Kahrolası Kafirler...

"Kaçmıyorum" ben görevimi yapmaya çalıştım.Sizlerin dine dönmenizi isteyemem çünkü böyle bir şeyin Allah tarafından istenilmediğini anlayabildim çok şükür.Tebliğ görevinide yerine getirdik Biiznillah..

Eğer akıllıca polemik yapsanız,sersemleşmeden,cıvıtmadan,saçmalamadan,tartışsanız...

Ahahahahaha kaçırdınız adamı.

Bi sevap point alma istegi vardı içinde kaldı.

Şüphesizki senin beynin mühürlenmiş :blink:

Daha demin bir arkadaş demişti inananların son sözleri diye o geldi aklıma.

Git biraz oku ögren tekrar gel buraya ama o zaman muhtemelen ateist olursun gerçekten ögrenmek istersen.

Sitelerde Paylaş

Ahahahahaha kaçırdınız adamı...

Yok, yok... Kaçmaz da gitmez de bunlar. Kovulsalar bile başka bir nickle çıkıp gelirler. Ne yardan geçerler bunlar, ne serden. Buraya gelmelerine sebep olan o şüphe, içten içe yakıp tutuşturan o "Ya dedikleri doğruysa?" sorusu, onları burdan ayıramaz. Cübbeliyi, bergüzarı görün işte. :)

Sitelerde Paylaş

Mevlananın bir eserinde ve Erzurumlu İbrahim Hakkının , '' Mağrifetnamesi'nde '' yüzeyselde olsa evrimden bahsedilmiştir .

Bana inanmıyorsan kitapları araştır. Siz sanıyorsunuz ki evrim çöpe giderse , dinlerin Tanrısı varlığını ilan eder .

Yok böyle birşey kardeşim , yook ! Bizim ne darwin'e , ne dawkins'e ihtiyacımız var . Safsatalarla dolu olan bir kitabı reddetmemiz için aklımız bize yeter de artar bile.

Evrim ile kafayı bozmuşunuz maalesef .

Not : Koskoca profosör ünvanlı birisi çıkmış biyolojiyi dine uyarlamaya kalkıyor . Din ile bilimi birbirine karıştıran zihniyetin peşinde sürükleniyorsunuz . Maalesef sizler olmasa onlar da olmayacak .

SAYGILAR

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ulan ne şuphesi akılsızlar .cehennemi nasıl hak ettiğinize şahit olmak için geliyoruz birde atıp sallamanıza karşılık vermemiz için.

Hıhı cehenneme gidicez.

Şiir okuyarak giricem

Ben yanmazsam sen yanmazsan nasıl çıkar bu karanlıklar aydınlıga...

Biz sadece tanrının olmadıgını söyledik bu sonsuza dek yakılcak kadar kötü birşey değil.Tanrı bu kadar zalimse merhametli degildir.İnsanları yakmak için şeytanı bahane etmiştir.Ego sahibi ve sadisttir.Bu durumda mükemmel değildir.Hatta mevcut din seneryolarını göz önünde bulundurursak.Şeytan tanrıyı kandırmıştır.Böyle bi tanrının varlıgına inanıyorsun sen şuanda.Farkındamısın ?

tarihinde OffSpring tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mevlananın bir eserinde ve Erzurumlu İbrahim Hakkının , '' Mağrifetnamesi'nde '' yüzeyselde olsa evrimden bahsedilmiştir .

Bana inanmıyorsan kitapları araştır. Siz sanıyorsunuz ki evrim çöpe giderse , dinlerin Tanrısı varlığını ilan eder .

Yok böyle birşey kardeşim , yook ! Bizim ne darwin'e , ne dawkins'e ihtiyacımız var . Safsatalarla dolu olan bir kitabı reddetmemiz için aklımız bize yeter de artar bile.

Evrim ile kafayı bozmuşunuz maalesef .

Not : Koskoca profosör ünvanlı birisi çıkmış biyolojiyi dine uyarlamaya kalkıyor . Din ile bilimi birbirine karıştıran zihniyetin peşinde sürükleniyorsunuz . Maalesef sizler olmasa onlar da olmayacak .

SAYGILAR

Sevgili Crafterman,

Elbette evrim başlı başına dini reddetme nedeni olmaz. Ancak evrim, ilk defa olarak yaratılma safsatasını ortadan kaldıran düşünce olmuştur. Bu düşünceye gelinceye kadar din dinsizliğe karşı canlılık silahlarını kullanıyordu. Evrim sayesinde dinin anlattıklarının safsata olduğunu artık daha net biliyoruz.

Evrim, canlılığın oluşabilmesinde kesinlikle bir tanrıyı reddeder. Evrimde rastlantılar mevcuttur. Öyle ki drosipilia türü sineklere mutasyonlar uygulanarak DNA sında rastgele değişimler oluşturulmuş ve türleştirilebilmiştir.

Din, evrime bu yüzden karşıdır. Ellerinde mevcut olan en güçlü iddia canlıların tasarımı idi. CAnlı tasarımını din evrime kaptırdığından beri onu en büyük düşmanı ilan etmiştir.

Evrenin başlangıcı için de bir Tanrıya ihtiyaç yoktur. Ancak bunu evrimde olduğu gibi direkt olarak gösteremiyoruz. Aynı şekilde din de Tanrı ya ihtiyaç olduğunu gösteremiyor. Evrenimiz gibi başka fizik kanunlarının olduğu evrenler varsa, tanrıyı tamamen yok kabul edebiliriz. Eğer yoksa tanrı vardır önermesi kuvvetlenir.

Tanrı inancı için sadece kalan tek dayanak fizik kanunlarının neden daha farklı olmadığı sorusudur. Bu sorunun iki cevabı var:

1. Sonsuz evren olasılıkları içinde evrenimiz bir tanesi

2. Biz bu soruyu yanlış soruyoruz. Aklımız fizik kanunları konusunda yanlış bir algılama yapıyor. Dolayısı ile farklı fizik kanunları diye bir durum var olamaz.

Tanrı bilim ile hiçbir şekilde dirilmeyecek şekilde öldürülmüştür. Mezartaşını dikmeye de ramak kalmıştır.

tarihinde CharlesDarwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...