Jump to content

TİROİD BEZİ

Recommended Posts

• 1 month later...
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ellerine sağlık Hacı. Ama merak ettiğim bir şey var. Neden ingilizce değil de türkçe?

İngilizce çok tiroid kitabı var da ondan. Türkçe benzeri bir kitap yok.

Yok idi ben bu kitabı yazdığım zaman. Zannedersem 10 yıla yakın zaman geçti aradan. Şimdi belki vardır.

Ayrıca Türk'ler nasıl yararlanacak bu kitaptan?

Sitelerde Paylaş

Eline sağlık sevgili Hacı abi . Böyle faydalı işler herzaman takdir edilmelidir. Bizler de faydalanacağızdır . Upload da edebilirdin sevgili Hacı . Netten okumak , adresi aramak yerine direk indirirdik . Ama böyle de iyi tabi . Tekrardan eline sağlık

Sitelerde Paylaş

Eline sağlık sevgili Hacı abi . Böyle faydalı işler herzaman takdir edilmelidir. Bizler de faydalanacağızdır . Upload da edebilirdin sevgili Hacı . Netten okumak , adresi aramak yerine direk indirirdik . Ama böyle de iyi tabi . Tekrardan eline sağlık

Upload'u nasıl yapacağım? Bir fikir verirsen öyle de yaparım.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Tesadüfler üstüme geldi bu gün.

Önce sitedeki kanser haberini okudum. sonra da Troid beziyle ilgili bu konu çıktı karşıma.

Dün akşam erken saatlerde bir telefon geldi. Önce sevindim. ama birkaç dakikalık konuşma sonucunda her şeyin rengi değişti: Telefondaki, yıllar önce liseden tanıdığım bi arkadaşımdı. Bana uzak bir ilçede ana okulu öğretmenliği yapıyor. Birkaç yıl önceki ilk görüşmemizde, babasının öldüğünü söylemişti.

Şimdi ise Troid bezi kanseri. 8 aydır tedavi gördüğünü, birkaç hafta içinde de ameliyat olacağını söyledi.

O an zihnimde beliren milyonlarca karmaşık duygu bana o kadar yabancı geldiki, birden hiç bir hissin önem taşımadığı bir boşluğa düşerken hissettim kendimi.

İnsan uzun süre görmese bile sesini duyduğu an sanki yanındaymış gibi hissedebiliyor.

Suçluluk duyup vicdanımı sorgulamaya başladım.

Okul yıllarında ufak tefek tartışmalarımız olmuştu hep. Onları dert etmiştim işte.

Neyse ki ameliyatı İstanbulda yapılacak.

Onu daha fazla görebileceğimden umutluyum.

Kendimi affettirmeye çok zamanım olacak.

Sevgili Hacı-nın yazılarını PDF kitap haline getirdim ve aşağıdaki link-e apload ettim.

Preium üyeliğim olmadığı için, bir süre sonra link silinir.

Ama indirmek için yeterli süreniz var. Olmasa da yine apload edebilirim.

Sevgiler

My link

Sitelerde Paylaş

Tesadüfler üstüme geldi bu gün.

Önce sitedeki kanser haberini okudum. sonra da Troid beziyle ilgili bu konu çıktı karşıma.

Dün akşam erken saatlerde bir telefon geldi. Önce sevindim. ama birkaç dakikalık konuşma sonucunda her şeyin rengi değişti: Telefondaki, yıllar önce liseden tanıdığım bi arkadaşımdı. Bana uzak bir ilçede ana okulu öğretmenliği yapıyor. Birkaç yıl önceki ilk görüşmemizde, babasının öldüğünü söylemişti.

Şimdi ise Troid bezi kanseri. 8 aydır tedavi gördüğünü, birkaç hafta içinde de ameliyat olacağını söyledi.

O an zihnimde beliren milyonlarca karmaşık duygu bana o kadar yabancı geldiki, birden hiç bir hissin önem taşımadığı bir boşluğa düşerken hissettim kendimi.

İnsan uzun süre görmese bile sesini duyduğu an sanki yanındaymış gibi hissedebiliyor.

Suçluluk duyup vicdanımı sorgulamaya başladım.

Okul yıllarında ufak tefek tartışmalarımız olmuştu hep. Onları dert etmiştim işte.

Neyse ki ameliyatı İstanbulda yapılacak.

Onu daha fazla görebileceğimden umutluyum.

Kendimi affettirmeye çok zamanım olacak.

Sevgili Hacı-nın yazılarını PDF kitap haline getirdim ve aşağıdaki link-e apload ettim.

Preium üyeliğim olmadığı için, bir süre sonra link silinir.

Ama indirmek için yeterli süreniz var. Olmasa da yine apload edebilirim.

Sevgiler

http://hotfile.com/dl/110789732/ed00a97/Trot_Bez_Anatom_Fzyoloj_ve_Patolojs.pdf.html

Sitelerde Paylaş

Mitch çok teşekkürler. Ellerine sağlık.

Ben download ettim. Çok kolay download edilebiliyor..

Sağol değerli kardeşim. Makbule geçti...

Sevgiler.

Hacı

Bu arada arkadaşının kanserinin türü nedir?

Tiroidin birkaç kanseri var. Birinin prognozu çok iyidir. Hangisi olduğu önemli yani.

Sitelerde Paylaş

Henüz ne tip bir kanser türü olduğunu ben de bilmiyorum.

Aslında konu üzerinde fazla durmaktan çekindiğim için fazla bişey soramadım, ah vah durumları gibi anlaşılmasından çekindim.

Zaten daha yeni öğrendim. Ama bundan sonra daha sık görüşebileceğiz. Mutlaka öğrenirim.

Kendisi hiç acı hissetmediğinden söz etmişti sanırım...

Bi ara psikolojisi üzerinde durdum. Sonra sıkılacağını düşünerek konuyu değiştirdim. Hep dinlemesini seven bir kişiliği vardır.

Kırmamaya özen gösteriyorum. Zaten çok fazla da konuşamadık. Ama mutlaka öğrenirim.

İlginize teşekkür ederim.

tarihinde mitch tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...
  • 2 months later...

yakınıma tiroid kanseri kuşkusu tanısı kondu ne yapacağımızı bılemıyoruz .....ultrasonda noduller vardı ultrasondakı dr un nodullerle ılgılı raporu patolojik boyut içermıyor demesıne karşılık , dahiliyeci dr ultrason raporunda multı sayıda nodullerı endokrınden hocamıza iia ince iğne biyopsısı yapdırdı...patologda ...raporunda şu bulguları yakalamıs

malıgn kuşkulu sitoloji

folukuler lezyon

roporu verdı .....endokrın hocamız ızınde raporu görmedi fakat asistanı dr ... hemen genel cerahıye sevk ettı ameliyat dedi ....

kansermı dıye sorduk dıyemem dedı ameliyat sonrası belli olcakmıs .....tiroidi alcaklarmıs bakcaklarmıs o zaman anlaşılırmıs dr hocamızın asıstanı unıverste hastanesi sonucda pzt hocada bakacak bıyopsı sonucuna ılıskın arastırma yapdım ınternetten ;folukıler kanser ıcın ınce ığne biyopsisi kesin sonuç vermezmıs organdan sanırım ornek alınmalı o ornekde patalog çalışcakmış hucrelerin dağalımına gore kesın karar vercekmıs .....o zaman tiroidin tamaamı alınmayacak sanırım ya da cerrah bakarak acınca anlarmı bılmıorum sanırım ıkı kez amelıyat olunabılır ....tirodsiz hapla fılan hormon vücüda veriliyormuş ama ne bılıyım kemık kalp sıkıntısımı ne oluyormus ...yakın cevremızde ılk kanser vakamız çok zor bır durummuş ......

tüm gece haci senın kitabını okudum ......yardımmcı olursan çok muteşekkir kalırım

gerekırse tum ultrason raporunu da yazarım ama kısaca ultrasonun verdığı umudu bıyopsı yıkdı

tarihinde biri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Malign kuşkulu sitoloji kanser demek değil. Tanı kesin değil ama kanser olabilir demek.

Tanı kesin olmayınca da tiroid dokusundan örnek almak istiyorlar.

Ameliyatı onun için yapıyorlar.

Bazen foliküler kanserleri tanımak çok zor olabilir.

Patoloji raporunu beklemekten başka çareniz yok..

Geçmiş olsun.

Sitelerde Paylaş

sağol haci ...

umarım geçer gider.... konu kanser olunca insan sağlıklı düşünemiyor...ameliyat sonrası alınan örnekle yapılacak patolojik inceleme sonucunu kastettin sanırım .ben anadoluda sınırları belli bir üniversite hastanesinin patolojik raporuna güvenmeyelim İstanbul'da özel hastaneden ameliyat öncesi ince iğne biyopsısı ni tekrar yaptıralım yine kanser kuşkulu çıkarsa ameliyat olsun diyorum ..aslında folikulerse uzman hastanede anlar mı kesin olarak sanmam hücrelerin kapsülde dağlımı önemliymiş kesin tanı da o zamanda organ örneği şart ama temızse eğer işin rengi değişir ameliyattan kurtarırız...bu kadar buyuk hata yapma ihtimali var mı ki Düzce üniversitesi hastanesi yeni de sayılır beeıng olan nodul kanser kuşkulu dıe rapor edebılırlermı bılmıom...yada dırek ameliyata mı gıtsek ornek alınsa ...insanın kafası allak bullak oluyor.....haci..

prof.dr Mete Düren sence nasıl ? tiroid cerrahı(tiroıd cerrahi dernek başkanı) ve ameliyatlarını acıbadem maslak hastanesinde yapıomus ondan randevu aldık dr ve hastane hakkında ne dersın?

sence bu dr acdı bakdı hmm bu tiroid iki lobu da kanser bu tiroid kurtulmaz lenf vs. ne gerekiyorsa alayım pataloğa analize bakdırmaya gerek duymadan hasta 2 kere amleiyatla uğrasmasın dıyıp kesip alabılcek tecrubedemı dr hkkında bılgın varmı ?bunu cerrahlar tiiroid cerahları bakarak ameliyatda karar verebilirlermi

tarihinde biri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu basit bir sorun kardeşim. Yerinden iyi bir biyopsi alınırsa bütün sorun biter.

Bazan ameliyat sırasında frozen section yapılır ve kanser olup olmadığı anlaşılır.

Ona göre tiroid çıkarılır veya çıkarılmaz..

Bütün bunlar teknik ayrıntılar. Daha bir sürü teknik ayrıntı var. Ve biz onları burada tartışamayız.

İyi bir cerrah bu sorunların üstesinden gelir.

Ben orada kimseyi tanımıyorum. Dolayısıyla kimseyi tavsiye edemem.

Ama büyük bir şehirde ameliyat olması en uygunu bence de..,

Sitelerde Paylaş

teşekkürler haci ...

önce kitabınla bize bilgi aktardın .....

sonrasında da yaklaşımınla yüreğimize su serptin .....

gerçektende kitabını nerdeyse tamamını okudum müthiş bir ihtiyaç ....

merak ettim haci asıl uzmanlık alanınız nedir ? cerrah ? endokrolog ? doc -prof ?

Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Sevgili Haci

Oncelikle cok detayli bilgilendirmelerin icin cok tesekkur ederim.

Kendimle ilgili olan bolumu okumama ragmen;hala kafamda bazi soru isaretleri var ! Hipertriodi konusunda bilmem gereken ve de cevap bulamadigim bazi sorularim var ! sizin, bu konuda- bu forumda biraz vaktinizi calmam mumkun mu?

Saygilar

tarihinde kano tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...