Jump to content

İnsan maymundan mı türedi?

Recommended Posts

evrim teorisine inanan arkadaşlarıma bir kaç sorum olacak..

1) maymundan insan olsaydı,neden hepsi değilde bir kısmı insan olmuş.acaba bu seçim maymunların isteğine mi bırakılmıştır?

2) diyelim ki,organ bakımından maymunlar insana benzedi.peki nasıl oldu da,maymun beyni telsiz ve uçak yapacak kadar gelişti ve insan beyni haline geldi?vicdan ve iman gibi duygular nasıl teşekkül etti?

3) insanlar konuşabilirken,maymunların halen konuşamamasının sebebi nasıl izah edilebilir?

değil bir veya bir kaç maymunun insan olması,darwin gibi bir biyolg isteseydi,kendisi maymun olamazdı..hatta boyu kısa diye uzatmak elinde değildi.darwin gibi bir bilim adamının gerçekleştiremediği bir şeyi,nasıl olurda maymunlar gerçekleştirebilir?

şimdiden teşekkürler

tarihinde elanur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 204
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gene başa döndük.

Sayın yazar,

Bu soruların cevaplarını anlayabilmeniz için temel bazı biyoloji bilginizin olması gerekir. Ama kısaca şunu söyleyeyim. İsnanın maymundan geldiğini bilim kesinlikle kabul ediyor.

Eğer biyoloji biliminde bazı altyapıları edinebilirseniz bu konuyu tartışabiliriz daha sonra. aksi halde size genetiği vs anlatmak zuun sürecektir.

Sitelerde Paylaş

İstek-şikayet bölümünde bir "evrim rehberi" kurulmasını önermiştim. Gerçekten de dönüp dolaşıp aynı yere gelmek insanın canını sıkıyor. Gerçi internette bu kadar kaynak varken iki tane tuşa basma zahmetini göstermeyen ve tamamen bilgisiz biçimde bu soruları soran insanlar açıp o rehberi okumaya zahmet ederler mi bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
İstek-şikayet bölümünde bir "evrim rehberi" kurulmasını önermiştim. Gerçekten de dönüp dolaşıp aynı yere gelmek insanın canını sıkıyor. Gerçi internette bu kadar kaynak varken iki tane tuşa basma zahmetini göstermeyen ve tamamen bilgisiz biçimde bu soruları soran insanlar açıp o rehberi okumaya zahmet ederler mi bilmiyorum.

konuyla ilgisiz cevap vereceğinize mantıklı bir açıklama yapabilirdiniz..demekki zahmet edip bir takım eserler okuyorum ki bu tür soruları sorma gereği duyuyorum..

ve ricam konu hakkında bir bilgisi olmayan konuşmak için konuşmasın..ayrıca açtığım konuyu da rapor edebilirsiniz..

Sitelerde Paylaş

rehberle yırtamazsınız kardeşim.gerçekten artık evrimin bu konuları açığa çıkarması gerekmeli.valla sorular terletici derecede süper.ben evrimci olsaydım bu başlıktan kaçar hiç kendimi zorlamazdım. ;)

Sitelerde Paylaş

İnsan maymundan mı türedi?

Hayır, insan maymundan türemedi.

Arap putu Allah Adem'i sonra da onun kaburgasından Havva'yı yarattı.

Bu kadar net ve açık !

Neden evrim teorisiyle kafanı karıştırıyorsun ?

Mezopotamya masallarından derlenip toplanmış Kur'an'ı oku, bol bol bilgi sahibi ol. :unsure:

Sitelerde Paylaş
evrim teorisine inanan arkadaşlarıma bir kaç sorum olacak..

1) maymundan insan olsaydı,neden hepsi değilde bir kısmı insan olmuş.acaba bu seçim maymunların isteğine mi bırakılmıştır?

2) diyelim ki,organ bakımından maymunlar insana benzedi.peki nasıl oldu da,maymun beyni telsiz ve uçak yapacak kadar gelişti ve insan beyni haline geldi?vicdan ve iman gibi duygular nasıl teşekkül etti?

3) insanlar konuşabilirken,maymunların halen konuşamamasının sebebi nasıl izah edilebilir?

değil bir veya bir kaç maymunun insan olması,darwin gibi bir biyolg isteseydi,kendisi maymun olamazdı..hatta boyu kısa diye uzatmak elinde değildi.darwin gibi bir bilim adamının gerçekleştiremediği bir şeyi,nasıl olurda maymunlar gerçekleştirebilir?

şimdiden teşekkürler

:lol::lol::lol: birşey olurda bukadar komik olmaz ya.kırıldım ben burda.elanur sen beni gülmekten öldürmekmi istiyorsun :lol:

Sitelerde Paylaş
Gene başa döndük.

Sayın yazar,

Bu soruların cevaplarını anlayabilmeniz için temel bazı biyoloji bilginizin olması gerekir. Ama kısaca şunu söyleyeyim. İsnanın maymundan geldiğini bilim kesinlikle kabul ediyor.

adı üstünde kuram/teori bilim kabul ediyor peki ya ispat_?

ha şimdi ama ispat ettik türevinden söylemlere başlarsınız.

kitabımızdan" mezopotamya masalları"diye bahsedenler evrim

kuramının"pamuk prenses yedi cüceler"masalından farksız olduğunu

görmek istemeyebilirler tabii...klişe söylemle zevkler ve renkler tatışılmaz...

saygılar...

Sitelerde Paylaş
adı üstünde kuram/teori bilim kabul ediyor peki ya ispat_?

ha şimdi ama ispat ettik türevinden söylemlere başlarsınız.

kitabımızdan" mezopotamya masalları"diye bahsedenler evrim

kuramının"pamuk prenses yedi cüceler"masalından farksız olduğunu

görmek istemeyebilirler tabii...klişe söylemle zevkler ve renkler tatışılmaz...

saygılar...

imza ;)

Sitelerde Paylaş
Yaw arkadaşlar siz bu kadar ilkel, bağnaz, cahil ve aptal olabilir misiniz?

Bütün dünya evrimi kabul etmişken, sizin bu haliniz içler acısı..

Ülkemizi evrim açısından dünyanın en ilkel yeri yapıyorsunuz bre reziller..

Yaw kafasızlar, bütün maymunlar bir gün insan olmaya karar verdikleri için hep birlikte mi insan oldular?

Bre dangalaklar, mevcut onbinlerce maymundan yalnız birinde genetik bir değişiklik oluştu ve bu bu değişiklik zamanla yeni bir türün ortaya çıkmasına neden oldu.

Bunun bütün canlıların evrimi için geçerli olduğunu yıllardır burada yazıyoruz.

Ulan sizde hiç mi akıl yok..

Hiç mi anlayış yok..

Bu kadar basit bir olayı neden anlamıyorsunuz?

Kafanız neden basmıyor..

Sonunda beni de çileden çıkardınız kafasızlar..

Utanmaz reziller..

Tartışmaları okuyunca önce kendimi tutamadan yukardakileri yazdım..

Sonunda düşündüm.. Bu adamlara bu şekilde hakaret etmmek doğru mu?

Doğru olmadığına karar verdim..

Özür dilemeye karar verdim..

Eşeklere küfredilmeyeceğini bilmem lazımdı..

Çok ayıp ettim..

Bu yazımdan alınanların hepsinden özür diliyorum..

Bu açıklamalarım için de özür diliyorum.

Ama yazıma darılanlardan değil..

Eşeklerden..

HACI

Sitelerde Paylaş

Başlık bilimsellikten uzak olduğu için cafeye taşındı..

Bu ahmaklarla uğraşmaktan usandım..

Bu konuyu açanlarla alay etmekten başka elimden bir şey gelmiyor..

Onu da ancak ateistcafe'de yapabilirim.

Bu dangalaklara iyi bir ders vermenin zamanı geldiğini düşünüyorum..

HACI

Sitelerde Paylaş
konuyla ilgisiz cevap vereceğinize mantıklı bir açıklama yapabilirdiniz..demekki zahmet edip bir takım eserler okuyorum ki bu tür soruları sorma gereği duyuyorum..

ve ricam konu hakkında bir bilgisi olmayan konuşmak için konuşmasın..ayrıca açtığım konuyu da rapor edebilirsiniz..

Bak güzel kardeşim. Provakasyon amaçlı mı yapıyorsun yoksa gerçekten zeka geriliği gibi bir problemin mi var bilmiyorum. Senin o okuduğun, eser dediğin saçmalıklar evvel zaman içinde benim haftasonu eğlencem oldu bitti. Senle burada evrimi tartışmak demek benim için bir körle kavga etmekten farksız.

Benim şikayet ettiğim nokta şu:

Siz burayı ne zannediyorsunuz? "Açıkla" komutunu verdiğiniz an insanların konuşacağı, "sus" dediğiniz zaman susacağı, "yuvarlan" emrini verince yuvarlanacağı bir yer mi? Peki ya biz sizden maaş mı alıyoruz bunun karşılığında? O zaman ne demek bu "açıklayın ulan!" tavırları? İnsan azıcık zahmet eder yahu... Zahmet bile denmez aslında. Taş atıp kolunuzu yormayacaksınız. Hepinizin elinin altında internet var. Dünyanın en büyük kütüphanesi. Biz sizin adnan hocanızın zırvalıklarını okumaya tahammül ettiğimiz halde siz niye azıcık zahmet edip bir iki bilimsel kaynaktan bilgi edinmiyorsunuz? Bir de bütün yüzsüzlüğünüz, pişkinliğiniz, arsızlığınızla gelmiş, milyon defa üzerinden geçilmiş soruları tekrar soruyorsunuz.

Tükrüğüme kıyabilsem suratınıza tüküreceğim...

Sitelerde Paylaş
Tartışmaları okuyunca önce kendimi tutamadan yukardakileri yazdım..

Sonunda düşündüm.. Bu adamlara bu şekilde hakaret etmmek doğru mu?

Doğru olmadığına karar verdim..

Özür dilemeye karar verdim..

Eşeklere küfredilmeyeceğini bilmem lazımdı..

Çok ayıp ettim..

Bu yazımdan alınanların hepsinden özür diliyorum..

Bu açıklamalarım için de özür diliyorum.

Ama yazıma darılanlardan değil..

Eşeklerden..

HACI

dünya kabul etmiş (!!)ıspat istiyorum

ben sorularıma yanıt istemiştim ,istediğim yanıtlar gelmedi..bilmiyorsanız bilmiyorum dersiniz,kıvırmaya gerek yok..cevap veremeyince de hemen hakarete başvurursunuz..size gerekli cevabı verirdim,saygısızlık etmek istemiyorum.

Sitelerde Paylaş

sizin hakaret etmeye hakkınız yok desem mütemadiyen insanların değer yargılarını

öne sürüp tenkit olsa neyse hakaret ve istihza eden bizler değiliz

size mütemadiyen anlattığımız konuları önümüze sürüp defalarca istihza(alay)

ederken hakaret ettik mi size_?

"Ulan sizde hiç mi akıl yok..

Hiç mi anlayış yok..

Bu kadar basit bir olayı neden anlamıyorsunuz?

Kafanız neden basmıyor..

Sonunda beni de çileden çıkardınız kafasızlar..

Utanmaz reziller.."

bu yazdıklarınızdan en çok nasiplenmesi gerekenlerin

kim olduğu bariz bir şekilde ortada...

"kişi kişinin aynasıdır."sözünü baz alacak olusak

demek ki bize baktıkça kendinizi görüyorsunuz...

bu olayda bu kadar basit bilmem anlatabildim mi_?

saygılar....

Sitelerde Paylaş

Bre dangalaklar, mevcut onbinlerce maymundan yalnız birinde genetik bir değişiklik oluştu ve bu bu değişiklik zamanla yeni bir türün ortaya çıkmasına neden oldu.

demişsin sevgili haci:

Dangalak lafını üstüme alınmadan, önyargısızca sadece bilmek adına bir soru sormak istiyorum.

Onbinlerce maymundan yalnız birinde genetik bir değişiklik oldu demişsin, bu ispatlandı mı, ispatlandıysa nasıl ve sadece birinde olabiliyorsa birkaçında da olma ihtimali hiç yokmuydu?

Şimdiden teşekkürler, sevgiyle kalasın...

Sitelerde Paylaş
Başlık bilimsellikten uzak olduğu için cafeye taşındı..

Bu ahmaklarla uğraşmaktan usandım..

Bu konuyu açanlarla alay etmekten başka elimden bir şey gelmiyor..

Onu da ancak ateistcafe'de yapabilirim.

Bu dangalaklara iyi bir ders vermenin zamanı geldiğini düşünüyorum..

HACI

sinirlenme hacı ağabeyi .sen yaşlı başlı adamsın mazallah tansiyonun çıkar kalbin sıkışır. :lol::lol:

Sitelerde Paylaş

Kuran bile maymun demiş, daha ne konuşuyorsunuz.

Bence arapçada çamur 'un bir anlamı da maymun (pardon, ortak ata)

Ne dersiniz?

Araplar "ortak ata"yı bilmediklerinden çamur sanmışlar.

...

Bakalım ne zaman kıvırtma'yı buraya getirecekler.

.

Gezgin95 evet bu olmalıydı. ÇAmur aslında maymun demektir.

Arapçada çamur, çam kökünden gelir. Yani çamurda debelenen maymun demektir. Bu da evrim teorisi ile bağdaşır. Maymunların çamurlu araziden geçerken iki ayak üstünde yürüdüklerini ve böylece ilk insana doğru evrimin başladığını anlatır.

İşte Kuranın bir mucizesi daha.

.

Sitelerde Paylaş

demişsin sevgili haci:

Dangalak lafını üstüme alınmadan, önyargısızca sadece bilmek adına bir soru sormak istiyorum.

Onbinlerce maymundan yalnız birinde genetik bir değişiklik oldu demişsin, bu ispatlandı mı, ispatlandıysa nasıl ve sadece birinde olabiliyorsa birkaçında da olma ihtimali hiç yokmuydu?

Şimdiden teşekkürler, sevgiyle kalasın...

o 1 maymunu kim seçti neye göre seçildi.yoksa kura filanmı çekildi yada isimleri kağıtlara yazdıldıda kağıtmı çektiler :lol::lol: yanlış anlamayın dalga geçmiyorum buda bi soru yani.evrim hurafesi bu ve benzeri aydınlanmamış sorularla doludur ;)

Sitelerde Paylaş
Sevgili Hacı,

haklısın, sana tamemen katılıyorum.. Şu sorulara bak, çıkmış haydi kanıtlayın diyor.. Kanıtlasan sanki idrak edecek, veya karşı bilimsel argümanlarla seninle tartışabilecek...

Aslında durmaksızın aynı soruları soranlardan ben de bıktım.. Bunlara yüzlerce kere değil, binlerce kere anlatsan bile birisi daha gelip, sanki anladığı mevzularmış gibi pişkin pişkin "hadi kanıtlayın da görelim" demeye devam edecek..

Hani Türkateist'te Galileli evrim tartışmalarını yasaklamıştı ve hepimiz itiraz etmiştik, hatırlıyormusun? Ben artık Galilei'ye hak vermeye başladım.. Bunlara durmaksızın anlatsan ne olacak? Bu tembellerin bir teki arşivleri kurcalayayım demeyecek, cahil cesaretiyle soranların sonu gelmeyecek...

dünyada herkes aptal bir siz akıllısınız zaten..bunları idrak edemeyeceğimizi nerden biliyorsunuz?belki tıp ya da biyoloji öğrencileriyiz..ya da her hangi bir bölümü okumaya da gerek yok ..aklı selim birinin sorabileceği en mantıklı en doğal sorular bunlar..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...