Jump to content

İnsan maymundan mı türedi?

Recommended Posts

dünya kabul etmiş (!!)ıspat istiyorum

ben sorularıma yanıt istemiştim ,istediğim yanıtlar gelmedi..bilmiyorsanız bilmiyorum dersiniz,kıvırmaya gerek yok..cevap veremeyince de hemen hakarete başvurursunuz..size gerekli cevabı verirdim,saygısızlık etmek istemiyorum.

14 asir once arap collerinde bir bedevi ortaya cikiyor ve "Ben peygamberim, Tanri benimle iletisim kuruyor. Boyle boyle yapin diyor, ganimetlerin beste birini peygambere verin diyor, amca dayi hala kizi peygambere helal diyor, peygamber evlenirken mehir vermesine gerek yok diyor. Tanri diyor ki "benim dediklermi yapin!, yaparsaniz oldukten sonra sizlere iri gozlu bakireler, huriler verecegim diyor. Eger yapmazsaniz size cok kotu iskenceler yapacagini soyluyor!" ....

gibi iddilarda bulunuyor bedevinin biri.

Peki sen buna nasil inandin? Bu adamin bir sarlatan degil de, bir peygamber oldugunun ispati nedir?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 204
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

14 asir once arap collerinde bir bedevi ortaya cikiyor ve "Ben peygamberim, Tanri benimle iletisim kuruyor. Boyle boyle yapin diyor, ganimetlerin beste birini peygambere verin diyor, amca dayi hala kizi peygambere helal diyor, peygamber evlenirken mehir vermesine gerek yok diyor. Tanri diyor ki "benim dediklermi yapin!, yaparsaniz oldukten sonra sizlere iri gozlu bakireler, huriler verecegim diyor. Eger yapmazsaniz size cok kotu iskenceler yapacagini soyluyor!" ....

Peki sen buna nasil inandin? Bu adamin bir sarlatan degil de, bir peygamber oldugunun ispati nedir?

Sevgili FreeWill:

Leyla ile mecnun hikayesini hepiniz bilirsiniz.

Birgün kahramanların yaşadığı ülkenin padişahı getirin şu leylayı nasıl birkız, uğruna çöllere düşülecek güzelliğe mi sahip der. Getirirler leylayı, bakar ki sıradan bir kız.

Leyla ya der ki padişah:

Mecnun senin neyine aşık oldu da uğruna kendini çöllere attı.

Leyla der ki;

Bana mecnunun gözüyle bakmanız lazım...

Kurana kendi düzleminden baktığın zaman olay budur. Senin savunduğun gibi hiçbir şarlatanlık yoktur.

Sevgiyle...

Sitelerde Paylaş
Sevgili sunny:

Üstteki iletime ilaveten şunu diyebilirim, geçmişte insanlar kendi bilgileri ile dünya düzdür diyorlardı, ancak sonra görüldü ki dünya yuvarlak, yani insanın daha bilmediği ya da şu an doğru gibi gördüğü çok yanlış şey vardır ve bu olasılık her zamanda olacaktır. Benim demek istediğim bilimi reddetmek değil, bilime bilimle yine akılcı yaklaşmaktan yanadır tavrım...

İşte bu sizin aklınıza geliyor da bilim adamlarının aklına gelmiyor mu sevgili arkadaşım? işte bu yüzden bilime güvenmek gerekmez mi? merak etmeyin, bilim dünyasında kimse hiçbir kurama tapınmıyor. aksine evrim bugun geçerli ise, bilimin acımasız eleştirilerine maruz kalmasına rağmen, bütün bunlardan sıyrılmayı başarmıştır ve gerçeklenmiştir.

bilimsel kuramlara karşı gelebilirsiniz. ancak karşı gelmek için, sizin savlarınızın da bilimsel olması gerekir. dogmatik savlarla, subjektif kabullerle bilimsel savlar yıkılmaz. bunlar bir anlam ifade etmez..

Sitelerde Paylaş
Kurana kendi düzleminden baktığın zaman olay budur. Senin savunduğun gibi hiçbir şarlatanlık yoktur.

Sayin berguzar, merak etmeyin biz de bir zamanlar muslumandik.

Islam dinine, Kuran'a bir musluman gozuyle de baktik zamaninda.

Inandik, iman ettik.

Yillarca...

Okudukca, arastirdikca, ve en onemlisi dusundukce, sorguladikca, ozgurce ve cesurca elestirdikce ortaya cikti madalyonun obur yuzu.

Inancsizligimiz bir gecede gokten pat diye inmedi.

Bir sonuctu bu sadece!...

Peki siz "bir kafir" gozuyle baktiniz mi bu dine?...

Bakmadiniz.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

sorunuzu tek bir peygamberi değil de tüm peygamberleri kapsayacak şekilde açıklamaya çalışayım..

hiç bir peygamber kendi nefsiyle değil,ancak vahye dayalı olarak birer yol göstericidirler..yani Allah emir ve yasaklarını kullarına bildirmek için"peygamberleri" kendisi ile kulları arasında eliçi olarak yaratmış ve göndermiştir..Allah Kur'an-ı Kerim de "beş vakit namazı kılın" diye buyurmaktadır..ama nasıl kılınacağı ve kaç rekat olduğu olduğu bildirilmememktedir...işte peygamberler olmasa idi dini vecibelerimizi,ibadetlerimizi usule uygun yapamazdık..

Allah"peygambere tabi olan,bana tabi olur,onun emir ve sözlerini yerine getiren benim sözlerimi yerine getirir..peygamber size neyi emretmişse onu alın,neti nehyetmişse onu almayın..Allah Resulü sizler için örnektir..peygamberler yeryüzünde benim vekillerimdir,halifelerimdir buyurmaktadır..

bunu vurgulamakta yarar var:Müslüman, namazı Allahü teâlânın emri olduğu için kılar. Rabbimizin emrlerinde birçok hikmet, fayda vardır. Yasaklarında da birçok zararların olduğu muhakkaktır. Bu fayda ve zararların bir kısmı bugün tıp mütehassıslarınca tesbit edilmiş durumdadır. İslâmiyyetin sağlığa verdiği önemi, hiçbir din ve düşünce vermemiştir. Dînimiz, ibâdetlerin en üstünü olan namazı, ömrümüzün sonuna kadar kılmayı emr etmiştir. Namaz kılan, sağlık için olan faydalarına da elbette kavuşur. Namazın sağlık yönünden sağladığı faydalardan bazıları şunlardır:

1- Namazda yapılan hareketler yavaş olduğundan kalbi yormaz ve günün muhtelif saatlerinde olduğu için insanı devamlı dinç tutar.

2- Günde başını seksen defa yere koyan bir kimsenin beynine ritmik olarak fazla kan ulaşır. Bu yüzden beyin hücreleri iyice beslendiğinden hâfıza ve şahsiyet bozukluklarına, namaz kılanlarda çok daha az rastlanır. Bu insanlar daha sağlıklı bir ömür geçirirler. Bugün tıpta “demans senil” denilen bunama hastalığına uğramazlar.

3- Namaz kılanların gözleri, muntazam olarak eğilip-doğrulmakdan ötürü daha kuvvetli kan deveranına mâlik olur. Bu sebeple göz içi tansiyonunda artma olmaz ve gözün ön kısmındaki sıvının devamlı değişmesi temin edilmiş olur. Gözü “katarakt” veya “karasu” hastalığından korur.

4- Namaz kılmakdaki izometrik hareketler, midedeki gıdaların iyi karışmasına, safranın kolay akmasına ve dolayısıyla safra kesesinde birikinti yapmamasına, pankreastaki enzimlerin kolay boşalmasına yardımcı olacağı gibi, kabızlığın giderilmesinde de rolü büyüktür. Böbreğin ve idrar yollarının iyice çalkalanmasından, böbrekte taş teşekkülünün önlenmesine ve mesanenin boşalmasına da yardımcı olmaktadır.

5- Beş vakit kılınan namazdaki ritmik hareketler, günlük hayatta çalıştırılamıyan adale ve eklemleri çalıştırarak, artroz ve kireçlenme gibi eklem hastalıklarını ve adale tutulmalarını önler.

6- Vücut sağlığı için temizlik muhakkak lâzımdır. Abdest ve gusül, hem maddi, hem de manevî bir temizliktir. İşte namaz, temizliğin tâ kendisidir. Zirâ hem bedenî, hem de rûhî temizlik olmadan namaz olmaz. Abdest ve gusül bedenî temizliği sağlar. İbâdet görevini yerine getiren bir kimse, rûhen dinlenmiş, temizlenmiş olur.

saygılar

Sitelerde Paylaş
1- Namazda yapılan hareketler yavaş olduğundan kalbi yormaz ve günün muhtelif saatlerinde olduğu için insanı devamlı dinç tutar.

2- Günde başını seksen defa yere koyan bir kimsenin beynine ritmik olarak fazla kan ulaşır. Bu yüzden beyin hücreleri iyice beslendiğinden hâfıza ve şahsiyet bozukluklarına, namaz kılanlarda çok daha az rastlanır. Bu insanlar daha sağlıklı bir ömür geçirirler. Bugün tıpta “demans senil” denilen bunama hastalığına uğramazlar.

3- Namaz kılanların gözleri, muntazam olarak eğilip-doğrulmakdan ötürü daha kuvvetli kan deveranına mâlik olur. Bu sebeple göz içi tansiyonunda artma olmaz ve gözün ön kısmındaki sıvının devamlı değişmesi temin edilmiş olur. Gözü “katarakt” veya “karasu” hastalığından korur.

4- Namaz kılmakdaki izometrik hareketler, midedeki gıdaların iyi karışmasına, safranın kolay akmasına ve dolayısıyla safra kesesinde birikinti yapmamasına, pankreastaki enzimlerin kolay boşalmasına yardımcı olacağı gibi, kabızlığın giderilmesinde de rolü büyüktür. Böbreğin ve idrar yollarının iyice çalkalanmasından, böbrekte taş teşekkülünün önlenmesine ve mesanenin boşalmasına da yardımcı olmaktadır.

5- Beş vakit kılınan namazdaki ritmik hareketler, günlük hayatta çalıştırılamıyan adale ve eklemleri çalıştırarak, artroz ve kireçlenme gibi eklem hastalıklarını ve adale tutulmalarını önler.

6- Vücut sağlığı için temizlik muhakkak lâzımdır. Abdest ve gusül, hem maddi, hem de manevî bir temizliktir. İşte namaz, temizliğin tâ kendisidir. Zirâ hem bedenî, hem de rûhî temizlik olmadan namaz olmaz. Abdest ve gusül bedenî temizliği sağlar. İbâdet görevini yerine getiren bir kimse, rûhen dinlenmiş, temizlenmiş olur.

Bu açıklamaları rüyanızda mı gördünüz?

Bilime inanmama eğiliminizi biliyoruz..

Bilimden çok şey bekliyorsunuz.

Bizden evrimi apaçık şekilde açıklamamızı bekliyorsunuz.

Bu yazdıklarınız hakkında ne gibi delil gösteriyorsunuz?

Onlar bilimsel olarak araştırılmışlar mı?

Yoksa Saidi Kürdi gibi bir meczubun hezeyanları mı?

Bu palavralarla dimağları dumura uğratıyor, aklın önüne bir set çekiyorsunuz..

Bu iddiaların hiç birisi doğru değildir. Hepsi de uydurmadı..

Namaz kılmanın insan sağlığına hiç bir yararı yoktur.

Yalandan el ve ayak yıkamanın da sağlığa hiç bir katkısı olmaz.

Temiz ve sağlıklı olmak için her gün de alınsa gusül aptesti bile yeterli değildir.

Hergün girilen cinsel ilişki belki yararlıdır ama, siz onu değil, gusul abdestini tavsiye ediyorsunuz..

Bence cunup gezmekle ki temiz cunup gezmek mümkündür, gusul abdesti almaktan daha sağlıklıdır.

Bütün yapacağınzı duş alarak temizlenmek ve ritüelistik temizliğe hiç önem vermemektir.

Bu yalanlarınıza daha ne kadar devam edeceksiniz..

Bu ilkel Arap dinini terketmeden iflah olacağınızı sanmıyorum..

HACI

Sitelerde Paylaş

kimin yalan söylediği ortada

hem ortada yalan söylemeyi gerektirecek bir sebep yok.

yeryüzün de bir siz bilimadamı değilsiniz.. geçenler de sizin gibi bir bilim adamı (pardon siz evrimi savunuyordunuz,sizin gibi olamaz) işte o pek muhterem bilim adamı (yabancı) bir haber bülteninde namazın,ayrıca sünnetin faydalarını sağlık açısından yararlarını detaylı bir şekilde anlatıyordu..şu türk kardiylog "mehmet öz"de islam dinine ait ibadetlerin sağlık açısından yararlarını yarım türkçesiyle anlatmaya çalışmıştı vakti zamanında..

tarihinde elanur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
sinirlenme hacı ağabeyi .sen yaşlı başlı adamsın mazallah tansiyonun çıkar kalbin sıkışır. :lol::lol:

hacının maksimum sinire ulaştığını anlamanın yolları şudur sayın miroğlu :

arap dölü..muhammedin dölü...zübük..sen istedsende benim kadar türk olamassın...

bu foruma epey gidip gelmiş biri olarak :

işte bunları demeye başladımı maksimum değerler tahlike sınırına ulaşmış demektir.. ve bundan sonrası hacı nın önündeki bilgisayara kafa atmasıdır..işte bu zirveye çıkışdır hacı için..

bana dedi zamanında bunları..ben nasibimi aldım..

sıra sizde kardeşlerim... sıra ile hacıdan hepimiz nafakamızı alacağız...

AMAN HACI ABİ BEN BİRŞSY DEMİYORUM VE KENARA GELİYORUM..SALDIRMAZLIK PAKTINI UZUN VADEDE KORUMAK DİLEĞİ İLE..AL ABİ SANA GÜLER YÜZ :rolleyes::rolleyes::rolleyes: ..NOKTA..

Sitelerde Paylaş
kimin yalan söylediği ortada

hem ortada yalan söylemeyi gerektirecek bir sebep yok.

yeryüzün de bir siz bilimadamı değilsiniz.. geçenler de sizin gibi bir bilim adamı (pardon siz evrimi savunuyordunuz,sizin gibi olamaz) işte o pek muhterem bilim adamı (yabancı) bir haber bülteninde namazın,ayrıca sünnetin faydalarını sağlık açısından yararlarını detaylı bir şekilde anlatıyordu..

Siz bilimsel olmanın ne olduğunu biliyor musunuz?

Namaz kılan inanırla, namaz kılan inanmaz bir insanı karşılaştırmanız lazım.

Onların namaz kılarkan maruz kaldıkları stresi ölçmeniz lazım.

Ayrıca çeşitli vital parametrelerini (kan basıncını, kan şekerini, nabzı, göz basıncını ve diğerlerini) teker teker ölçmeniz lazım.

Bütün bunları onlardan hangilerinin inanır olduğunu bilmeyen birinin ölçmesi lazım.

Daha sonra bir başka araştırıcı yapılan gözlemleri değerlendirmesi lazım.

Buna double blind araştırma denir.

Ancak ondan sonra bilimsel olarak bir sonuca varabilirsiniz..

Namaz kılan Müslüman'lar daha sağlıklı olsalardı, namaz kılmayanlardan daha uzun ve sağlıklı yaşarlardı.

Böyle bir gözlem asla yapılmamıştır..

Şimdi anladınız mı neden palavra attığınızı iddia ettiğimi..

HACI

Sitelerde Paylaş
hacının maksimum sinire ulaştığını anlamanın yolları şudur sayın miroğlu :

arap dölü..muhammedin dölü...zübük..sen istedsende benim kadar türk olamassın...

bu foruma epey gidip gelmiş biri olarak :

işte bunları demeye başladımı maksimum değerler tahlike sınırına ulaşmış demektir.. ve bundan sonrası hacı nın önündeki bilgisayara kafa atmasıdır..işte bu zirveye çıkışdır hacı için..

bana dedi zamanında bunları..ben nasibimi aldım..

sıra sizde kardeşlerim... sıra ile hacıdan hepimiz nafakamızı alacağız...

AMAN HACI ABİ BEN BİRŞSY DEMİYORUM VE KENARA GELİYORUM..SALDIRMAZLIK PAKTINI UZUN VADEDE KORUMAK DİLEĞİ İLE..AL ABİ SANA GÜLER YÜZ :rolleyes::rolleyes::rolleyes: ..NOKTA..

DAKİKALAR SONRA GELEN EDİT : keşke bu yazıyı yazmasaydım..korkuyorum..nokta.. :blink:

Sitelerde Paylaş

Ayrıca çeşitli vital parametrelerini (kan basıncını, kan şekerini, nabzı, göz basıncını ve diğerlerini) teker teker ölçmeniz lazım.

Bütün bunları onlardan hangilerinin inanır olduğunu bilmeyen birinin ölçmesi lazım.

Namaz kılan Müslüman'lar daha sağlıklı olsalardı, namaz kılmayanlardan daha uzun ve sağlıklı yaşarlardı.

HACI

peki siz bu araştırmaları yaptınız da mı bu denli emin olabiliyorsunuz?şu namaz kılan inanırla,namaz kılan inanmaz nasıl oluyor anlamadım?namaz kılmanın belli bir zamanı, saati ve namaz kılmanın (secdedeki anın)belli bir süresi vardır..

sonuç ; yavaş kılınan namaz kalbi yormaz ve günün muhtelif saatlerinde olduğu için insanı devamlı dinç tutar.

Sitelerde Paylaş

Elinizde ilim irfan akan bir kitap olsaydı dünya üzerinde sürünen ülkelerin içinde bu kadar çok Müslüman ülke mi olurdu?

Birde kalkmışlar bilimden bahsediyorlar daha doğrusu bilime hurafe sokuşturuyorlar.

Namazın bilimsel faydaları hakkında iddiası olan sizlersiniz.

Madem öyle buyurun bilimsel olarak ispatını yapınız..

Meydan ve iddia sizin...

Sitelerde Paylaş
peki siz bu araştırmaları yaptınız da mı bu denli emin olabiliyorsunuz?şu namaz kılan inanırla,namaz kılan inanmaz nasıl oluyor anlamadım?namaz kılmanın belli bir zamanı, saati ve namaz kılmanın (secdedeki anın)belli bir süresi vardır..

sonuç ; yavaş kılınan namaz kalbi yormaz ve günün muhtelif saatlerinde olduğu için insanı devamlı dinç tutar.

Kardeşim.. Bu kadar anlayışsız olunur mu?

Ben namazın yararı veya zararı veya nötral durumu hakkında bir yorum yaptım mı?

Namaz hakkında yorum yapan ve işkembeden atan ben miyim, yoksa siz misiniz?

Bu durumda ben neden namazın yararı veya zararını araştırayım?

Bence namaz osuruktan bir tayyaredir. Zararsız olması yanı sıra, gereği ve yararı da olmayan bir saçmalıktır.

Ama eğer onun yukarda sıraladığınız yararlarına inanıyorsanız, sizin onları kanıtlamanız gerekiyor..

Benim değil..

Değil m?

Sitelerde Paylaş

HACI

Elanur Sayın Hacı size bilimsel bir araştırma yönteminin nasıl olması gerektiğini söylemiş. Anlattığı gibi bir araştırman varsa ortada bir makalede vardır. Makaleyi sunmalısın. Yoksa attıkların İşkenbedir. Linkini ver biz okuruz. :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
Kardeşim.. Bu kadar anlayışsız olunur mu?

Ben namazın yararı veya zararı veya nötral durumu hakkında bir yorum yaptım mı?

Namaz hakkında yorum yapan ve işkembeden atan ben miyim, yoksa siz misiniz?

Bu durumda ben neden namazın yararı veya zararını araştırayım?

Bence namaz osuruktan bir tayyaredir. Zararsız olması yanı sıra, gereği ve yararı da olmayan bir saçmalıktır.

Ama eğer onun yukarda sıraladığınız yararlarına inanıyorsanız, sizin onları kanıtlamanız gerekiyor..

Benim değil..

Değil m?

siz yararı olmadığını üstüne basa basa vurguluyorsunuz.ben de diyorum ki yararı olmadığını nerden biliyorsunuz?araştırdınız mı ki yararı yok diyorsunuz?

ben size namaz kılarken rahatlıyorum,huzur duyuyorum,kendimi dinç hissediyorum diyecem.siz de bana bu durum psikoljik bir rahatlama,şartlanma diyeceksiniz..

henüz öğrenciyim,bunun bilmsel açıklamasını zamanı geldiğinde açıklayacam

tarihinde elanur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
siz yararı olmadığını üstüne basa basa vurguluyorsunuz.ben de diyorum ki yararı olmadığını nerden biliyorsunuz?araştırdınız mı ki yararı yok diyorsunuz?

ben size namaz kılarken rahatlıyorum,huzur duyuyorum,kendimi dinç hissediyorum diyecem.siz de bana bu durum psikoljik bir rahatlama,şartlanma diyeceksiniz..

Aynen öyle plasebo etkisi dedikleri şey.

Sitelerde Paylaş

secde etmek yani tapınmak insanlığın çok öncesine dayanan bir rituel. insanlar putların önünde secde edip tapınırlar ve bir şekilde anlam veremedikleri ve bilmedikleri doğa olaylarını tanrılardan bilirler. bu şekilde tapınmak, adak adamak tanrıların gazabından korunmak için yaptıkları geleneksel rituellerden öteye gitmemiştir. insanlığın ortak bir değeri haline gelen tapınma, bugun kendini namaz kılma dediğiniz olay olarak göstermektedir.

doğrudur, tapınınca rahatlarsınız. çünkü doğadaki bütün düzensizliği ve adaletsizliği, içinizdeki öfkeyi bir şekilde savuşturur, birilerine sığınıp daha iyi duygular besleyerek kendi kendinizi rahatlatırsınız...

ancak bu rahatlama yatıp kalkmanızdan eğilip bükülmenizden kaynaklanmaz. tamamen psikolojiktir.

Sitelerde Paylaş

henüz öğrenciyim,bunun bilmsel açıklamasını zamanı geldiğinde açıklayacam

Ben yararı olmadığını söylemedim.

Yararının kanıtı yok dedim. Hepsi o kadar.

Yararı olmadığını üstüne basa basa vurguladığım cümleyi gösterebilir misiniz?

Ben aşağıdakileri yazdım.

Ve hala öyle düşünüyorum..

Bana bunun aksini kanıtlamadınız.

Henüz öğrenci iseniz, umarım önemli şeyleri öğrenir, böyle önemsiz şeylerle uğraşmazsınız..

HACI

Sitelerde Paylaş

Kaka hacı kakmaya başlamışsın yine pis solucan.Saf müslümanlarla niye uğraşıyosun sizi adam yerine koyup sormuşlar açıklama istemişler bunlara bile hakaret ediyosun,başka yerlerdede nazik beyefendi edalarıyla milleti kandırmaya çalışıyosun sinsi yahudi kılıklı.Senin bu agresif tavrın anlatmaktan bıkmaktan değil lafı tesadüfe getirip rezil duruma düşeceksin onu hazmedemiyosun sen tesadüflere niye inanmıyosun diye başlık açmış adamsın sefiiil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...