Jump to content

İnsan maymundan mı türedi?

Recommended Posts

sen git avrupanın kıçını öp sizden başka ne beklenir zorunamı gitti liste o zaman araştır bilgisayarın başına oturup ahkam kesme dingil

Senin gibi Arap kıçı yalayacağıma........

Hem de yalan yere..

Palavracı seni..

İslam'ı çapulculuk, katliam, fetih, yalan dolan üstüne kuranlar değil misiniz?

Zebaniler sizi..

HACI

Sitelerde Paylaş
  • İleti 204
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

...

wiesmann isimli bir doktor,yirmi nesil boyunca farelerin kuyruğunu kesmiş,buna rağmen yirmibirinci nesil olarak doğan farenin kuyruğu da öncekiler kadar büyümüştür....

...

Bu deney, hiç ummadığınız bir şekilde, çevre baskısına çok güzel bir örnektir.

Doğan bütün farelerin kuyruğunu dibinden kesiyoruz diyelim.

Evrim sürecinde doğal seçilimin devreye girebilmesi içn, bunu 20 değil, örneğin 100bin nesil boyunca, her nesilden 1000lerce fare üstünde tekrarlamamız gerekir.

Bu farelerden birinin, rastlantısal bir mütasyonla kuyruksuz doğduğunu düşünün.

Bu kuyruksuz fare:

kuyruğu kesilmediğinden acı çekmeyecek, stres altına girmeyecek, enfeksiyon sonucunda ölmeyecektir. Dahası, kuyruğu için harcadığı proteinleri, kasları ve beyni için harcamış olacağından, daha kuvvetli ve akıllı olabilecek, boşuna protein üretmemiş olacaktır. Kuyruğu kesilen arkadaşları acıdan kıvranırken o daha iyi beslenebilecektir. Hatta kuyruğu kesilen fareler acı içinde kıvranırken, onların kuyruğunu bile yiyebilecektir.

Sonuçte, kuyruğu kesilenlere göre daha çok dişiyi dölleyecek, veya daha çok yavru yapabilecek, daha iyi çoğalabilecektir.

Evet, diğer farelerden izole ettiğimiz 1000 fare'nin kuyruklarını 100bin nesil boyunca kesersek, kuyruksuz bir tür oluşturacağımızı garanti ederim.

Türleşme, aynen bu şekilde, türdaşlarından ayrı kalan bir grup üzerindeki çevre baskısı sonucunda oluşur.

.

Sitelerde Paylaş
Bu deney, hiç ummadığınız bir şekilde, çevre baskısına çok güzel bir örnektir.

Doğan bütün farelerin kuyruğunu dibinden kesiyoruz diyelim.

Evrim sürecinde doğal seçilimin devreye girebilmesi içn, bunu 20 değil, örneğin 100bin nesil boyunca, her nesilden 1000lerce fare üstünde tekrarlamamız gerekir.

Bu farelerden birinin, rastlantısal bir mütasyonla kuyruksuz doğduğunu düşünün.

Bu kuyruksuz fare:

kuyruğu kesilmediğinden acı çekmeyecek, stres altına girmeyecek, enfeksiyon sonucunda ölmeyecektir. Dahası, kuyruğu için harcadığı proteinleri, kasları ve beyni için harcamış olacağından, daha kuvvetli ve akıllı olabilecek, boşuna protein üretmemiş olacaktır. Kuyruğu kesilen arkadaşları acıdan kıvranırken o daha iyi beslenebilecektir. Hatta kuyruğu kesilen fareler acı içinde kıvranırken, onların kuyruğunu bile yiyebilecektir.

Sonuçte, kuyruğu kesilenlere göre daha çok dişiyi dölleyecek, veya daha çok yavru yapabilecek, daha iyi çoğalabilecektir.

Evet, diğer farelerden izole ettiğimiz 1000 fare'nin kuyruklarını 100bin nesil boyunca kesersek, kuyruksuz bir tür oluşturacağımızı garanti ederim.

Türleşme, aynen bu şekilde, türdaşlarından ayrı kalan bir grup üzerindeki çevre baskısı sonucunda oluşur.

.

Sevgili Gezgin,

laboratuar koşullarında canlıların morfolojisine müdahele ederek onların evrimleşmesini beklemek anlamsızdır. bu müdahele ancak doğa tarafından yapılmalıdır. çünkü doğal müdahale asla tek yönlü olamaz. binlerce parametre birbiri ile etkileşim halinde etki eder. örneğin bu farenin evrimine yaşadığı ortamın rüzgar şiddeti bile müdahale etmektedir. canlı bulunduğu ekolojik koşullar altında bu müdahale sonucu yeni roller kazanır veya kaybeder, sonuçta yaşamını devam ettirirse artık yeni bir tür oluşmuştur.

bütün bu binlerce doğal parametreyi biz aynı anda laboratuarda uygulayamayız. sorun budur.

dolayısı ile bir farenin kuyruğunu ne kadar kesersek keselim sonucunun ne olacağı muammadır. çünkü canlının ekolojik rolü ihmal edilmiştir.

sonuçta söylemek istediğim şey biz lab da doğal evrimi taklit edemeyiz, ancak elbette canlılara istediğimiz özellikleri farklı yollarla kazandırabiliriz.

saygılar..

Sitelerde Paylaş
evrim teorisine inanan arkadaşlarıma bir kaç sorum olacak..

1) maymundan insan olsaydı,neden hepsi değilde bir kısmı insan olmuş.acaba bu seçim maymunların isteğine mi bırakılmıştır?

2) diyelim ki,organ bakımından maymunlar insana benzedi.peki nasıl oldu da,maymun beyni telsiz ve uçak yapacak kadar gelişti ve insan beyni haline geldi?vicdan ve iman gibi duygular nasıl teşekkül etti?

3) insanlar konuşabilirken,maymunların halen konuşamamasının sebebi nasıl izah edilebilir?

değil bir veya bir kaç maymunun insan olması,darwin gibi bir biyolg isteseydi,kendisi maymun olamazdı..hatta boyu kısa diye uzatmak elinde değildi.darwin gibi bir bilim adamının gerçekleştiremediği bir şeyi,nasıl olurda maymunlar gerçekleştirebilir?

şimdiden teşekkürler

Siz bu teoriyi nerden öğrediniz? Öğrendiniz mi? Teori hakkında ki görüşünüz bu kadarla sınırlıyken bizden nasıl bir cevap bekliyorsunuz. Arkadaşlarımın sinirlenmesi ve artık olayı dalgaya vurmasını yadırgamıyorum. Peki neden? Broşur gibi dağıtılan bu sorulardan eline geçer geçmez koşa koşa buraya gelip bizi madara ettiğini hatta evrim teorisini çürütüğünü sanan müslüman kardeşlerimizden ööööö geldi. Yapma bunu yapma bunu... ;)

Sitelerde Paylaş
Bak güzel kardeşim. Provakasyon amaçlı mı yapıyorsun yoksa gerçekten zeka geriliği gibi bir problemin mi var bilmiyorum. Senin o okuduğun, eser dediğin saçmalıklar evvel zaman içinde benim haftasonu eğlencem oldu bitti. Senle burada evrimi tartışmak demek benim için bir körle kavga etmekten farksız.

Benim şikayet ettiğim nokta şu:

Siz burayı ne zannediyorsunuz? "Açıkla" komutunu verdiğiniz an insanların konuşacağı, "sus" dediğiniz zaman susacağı, "yuvarlan" emrini verince yuvarlanacağı bir yer mi? Peki ya biz sizden maaş mı alıyoruz bunun karşılığında? O zaman ne demek bu "açıklayın ulan!" tavırları? İnsan azıcık zahmet eder yahu... Zahmet bile denmez aslında. Taş atıp kolunuzu yormayacaksınız. Hepinizin elinin altında internet var. Dünyanın en büyük kütüphanesi. Biz sizin adnan hocanızın zırvalıklarını okumaya tahammül ettiğimiz halde siz niye azıcık zahmet edip bir iki bilimsel kaynaktan bilgi edinmiyorsunuz? Bir de bütün yüzsüzlüğünüz, pişkinliğiniz, arsızlığınızla gelmiş, milyon defa üzerinden geçilmiş soruları tekrar soruyorsunuz.

Tükrüğüme kıyabilsem suratınıza tüküreceğim...

lan dangalak!!! admin olman öküzlük yapmanı gerektirmez! dünya kabul etmiş diyecek kadar beyinsizsin bak bidaha dünyaya ama iyi bak hadi bak!!!

Sitelerde Paylaş

lan dangalak!!!

-Efendim?

admin olman öküzlük yapmanı gerektirmez!

-Hayır admin olmamaktan aldığım cesaretle öküzlük yapıyorum.

dünya kabul etmiş diyecek kadar beyinsizsin bak bidaha dünyaya ama iyi bak hadi bak!!!

-Sen de bi zahmet kime ne yazdığına bak.

Sitelerde Paylaş
sen git bakalım rönesans nasıl ortaya çıkmış araştır

endülüste yetişen hiristiyanlar islam alimlerinin kitaplarını tercüme ederek adam oldular kıç yıkamayı bile

bilmiyorlardı siz onların kıçını öpmeye devam edin

eski avrupalıların banyo yapmayı bilmedikleride ap açık.şimdide başımıza adam kesildi soytarılar.

Sitelerde Paylaş
eski avrupalıların banyo yapmayı bilmedikleride ap açık.şimdide başımıza adam kesildi soytarılar.

Sen eski zamanlarda yaşıyorsun.

Avrupalı tuvalet kağıdı kullanıyor.

Siz hala elinizle kakanızı temizliyorsunuz..

Bir adım ilerlemediniz gafiller..

Hiç olmazsa adamların eli temiz..

Sizin temiz bir yeriniz yok..

Beyniniz dahil..

HACI

Sitelerde Paylaş
Bak güzel kardeşim. Provakasyon amaçlı mı yapıyorsun yoksa gerçekten zeka geriliği gibi bir problemin mi var bilmiyorum. Senin o okuduğun, eser dediğin saçmalıklar evvel zaman içinde benim haftasonu eğlencem oldu bitti. Senle burada evrimi tartışmak demek benim için bir körle kavga etmekten farksız.

Benim şikayet ettiğim nokta şu:

Siz burayı ne zannediyorsunuz? "Açıkla" komutunu verdiğiniz an insanların konuşacağı, "sus" dediğiniz zaman susacağı, "yuvarlan" emrini verince yuvarlanacağı bir yer mi? Peki ya biz sizden maaş mı alıyoruz bunun karşılığında? O zaman ne demek bu "açıklayın ulan!" tavırları? İnsan azıcık zahmet eder yahu... Zahmet bile denmez aslında. Taş atıp kolunuzu yormayacaksınız. Hepinizin elinin altında internet var. Dünyanın en büyük kütüphanesi. Biz sizin adnan hocanızın zırvalıklarını okumaya tahammül ettiğimiz halde siz niye azıcık zahmet edip bir iki bilimsel kaynaktan bilgi edinmiyorsunuz? Bir de bütün yüzsüzlüğünüz, pişkinliğiniz, arsızlığınızla gelmiş, milyon defa üzerinden geçilmiş soruları tekrar soruyorsunuz.

Tükrüğüme kıyabilsem suratınıza tüküreceğim...

iletinizi yeni farkettim.. bu konuyu açmadan önce bilim formuna göz attım,fakat açtığım konuyla benzer bir başlık görmedim. sitedeki üyeliğim henüz birinci ayını bile doldurmuş değil..daha önce bu konu açıldı mı açılmadı mı hiç bilmiyorum..ne tür eserlerden faydalandığımı bildiğinizi sanmıyorum,bilseydiniz haftasonu eğlencenize benzetemezdiniz..

şöyle bir yanlışım oldu galiba..öncelikle evrimin tanımını yapmalı,evrim teorisini ortaya atan bilimadamlarını yazmalı,bu bilm adamları hakkında kısa bilgiler vermeli,günümüzün evrime karşı bakış açısını yazmalıydım..bunları bildiğinize emin olduğumdan ayrıntılara girmeyip yukarıdaki soruları ayıklayarak sormayı tercih ettim..

ben burayı ;Ateizm ve dinler üzerine seviyeli tartışmaların yapıldığı bir forum sanıyor(du)m

insanların konuşmasını tabi ki engelleyemem.forum kirliliğinin olmaması için "bir bilgisi olmayan konuşmasın"dedim..açtığım konu sekizinci sayfaya kadar ulaşmış..takip etmek hem zor hem de sıkıcı oluyor..evet çok şükür hepimizin elinin altında internet var..netten edinilen bilgiler mi daha yararlı ve zevkli yoksa kitaptan edinilen bilgiler mi?şahsen netten uzun yazıları okumaktan ne zevk alırım ne de haz duyarım,güvenmememde cabası..

adnan oktar ya da harun yahya'nın eserlerine göz gezdirdiğim olmuş ,ama henüz alıp okumuş değilim..şu anda elim de "richard dawkins'in kör saatçi" kitabı var,okuyacam..sonra harun yahya'nın eserlerine geçecem..

hakaretlerinizi cahilliğinize veriyor,görmemezlikten geliyorum..

saygılar

Sitelerde Paylaş

elanur madem evrim üzerine güvenilir kaynaklardan bilgi ediniyorsun ve madem kör saatçiyi okuyorsun, biyomorf simülasyonundan anladıklarını bize bi anlatır mısın? Diğer kaynaklarını da duymak isterim. Okudukların üzerine tartışalım bakalım. Kimin ne okuduğu çıkar ortaya...

Sitelerde Paylaş
..ne tür eserlerden faydalandığımı bildiğinizi sanmıyorum,bilseydiniz haftasonu eğlencenize benzetemezdiniz..

şöyle bir yanlışım oldu galiba..öncelikle evrimin tanımını yapmalı,evrim teorisini ortaya atan bilimadamlarını yazmalı,bu bilm adamları hakkında kısa bilgiler vermeli,günümüzün evrime karşı bakış açısını yazmalıydım..bunları bildiğinize emin olduğumdan ayrıntılara girmeyip yukarıdaki soruları ayıklayarak sormayı tercih ettim..

sen bizi dünkü çocuk sandın heralde .. açtığın konunun çocuk bahçesine dönmesinin sebebi sorduğun sorulardır.. o zaman bilim forumunda şöyle güzel bi başlık aç, demin yanlışım oldu dediğin hatalarıda yapma bakalım o zaman sorularına cevap veriyolar mı vermiyolar mı??.. günümüz evrimciler insanın maymundan mı geldiğini söylüyolar okuduğun kaynaklarda .. evrimin günümüzde de devam ettiğini anlayamadın mı okuduklarından.. copy/paste yapmadan şöle günümüz evrimini bi anlatta, ardından kafana takılan soruları sor hem güzel bi tartışma ortamı oluşur...

Sitelerde Paylaş
oku oku adnan oktarın ESERlerini! okumaya devam et.. adnan hoca yanına stajyer kız da alıyormuş bir başvur istersen, daha iyi öğretir villasında sana evrimi..

kolay gelsin

Sevgili sunny:

Cümlene dönüp bir kez daha bakmanı ve bu kişiden özür dilemeni rica etsem tavrın ne olur benim bu yazdıklarıma karşı? Bir insanın bir insana bunları söylemeye hakkı varmı, varsa bu hakkı aldığın yeri bilebilir miyim?

Selametle...

Sitelerde Paylaş
nerden biliyorsun

500 tane yeni canlı bulunudu haberin varmı

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=207103

hadi lan şizofrenin müridi seni.3 5 tane soruya cevap veremiyorsunuz hemde artislik yapıyorsunuz burda.evrimi kendisini savunanları rezil edecek türde bi teori.şizofren bi adam ortaya atarsa böyle olur

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...