Jump to content

İlk Görüşte Aşk

Recommended Posts

Şu an votkamı yudumluyorum,çok dertliyim.

Bugün bayağıdır peşinde koştuğum bir kadın "Ben ilk gördüğüm anda aşık olmak istiyorum,ellerimin titremesini vs." dedi.Açıkcası kocaman bir "Hayır" tokatı yedim.

Reddedilmenin verdiği hayvani dürtüyle bayağı bir kendimi paraladım.Biraz sakinleşince(yalnız kinim hala geçmedi) düşündüm,sağlıklı bir cevap bulamadım.

İlk görüşte,insanın sadece fiziğiyle muhattap olursun.-"Elektrik" , "etkilenme" gibi aptalca ifadelerden hiç hoşlanmam- Ve bu kişinin fiziksel güzelliğinden etkilenirsin.Bu ölçütlerde günümüz toplumunda binlerce insana aşık olmak içten bile değildir.

Bu nasıl bir mantık,daha doğrusu nasıl bir saçmalık?

Var mı böyle bir şey?Lütfen biri bana açıklasın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Olay sadece dış görüntü değil, bazı insanlarla tanıştığında gerçekten vücudunda hormonel bir hareketlenme yaşanıyor, bu iki kişi arasındaki uyumdan kaynaklanır ve özellikle kadınlar tarafından daha çok hissedilir. Üzülme bşver

Sitelerde Paylaş

Bugün bayağıdır peşinde koştuğum bir kadın "Ben ilk gördüğüm anda aşık olmak istiyorum,ellerimin titremesini vs." dedi.Açıkcası kocaman bir "Hayır" tokatı yedim.

Reddedilmenin verdiği hayvani dürtüyle bayağı bir kendimi paraladım.Biraz sakinleşince(yalnız kinim hala geçmedi) düşündüm,sağlıklı bir cevap bulamadım.

İlk görüşte,insanın sadece fiziğiyle muhattap olursun.-"Elektrik" , "etkilenme" gibi aptalca ifadelerden hiç hoşlanmam- Ve bu kişinin fiziksel güzelliğinden etkilenirsin.Bu ölçütlerde günümüz toplumunda binlerce insana aşık olmak içten bile değildir.

Montla sıç!

montla-sic1-321x480.jpg

tarihinde ateist.bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ilk gördügümde sadece birine benzetmemden dolayi habire bakmakdi

Bu bakislar zamanla hoslanmaya dönüstü ! ( 3-4 ay )

Ama ne onunla konusuyorum nede tanisiyorum !

Bu böyle devam ediyor ( 7-8 ay ! )

Daha sonra tanismaya basliyoruz biraz samimi oluyoruz (1 sene )

Bir baktimki onu seviyorum ama o bunu bilmiyor ( 2 bucuk sene )

Daha sonra ona askimi itiraf ediyorum iste böyle aradan 3 aha oldu 3 bucuk sene !

Benimki gercek ask benimki gercek sevgi malesef PIS KOYUYOR ! :(

Sitelerde Paylaş

Her erkeğin rüyasında belli bir kız profili oluyor. Hem fiziksel hem de karakter bazında.

Fizikselden kasıt yüz güzelliği.

Vücut güzelliği her spor yapan sağlıklı bir bedenin kolayca sahip olacağı bir güzellik olduğu için kişiyi özel kılmaz.

Ama her insanın yüz hatları farklıdır. Bu sebeple yüz güzelliği kişiyi özel kılar ve hayalinizde mutlaka hoşlandığınız bir yüz profili bulunur.

Gördüğün bir kız ne kadar bu profile yakınsa o derece hoşlanma ihtimalin var.

İlk görüşte tabi.

Sonrasında ise devreye karakter girer.

Bende böyle gelişir bu olaylar. Diğer arkadaşları bilmem.

Sitelerde Paylaş

Seninle aynı biyolojik vasıflara sahip bir insanın dış görünüşüne göre aşık olma ölçütünü sınırlamak ve böyle basit tanımlamalarla bu dar kalıpta heyecan aramak bana göre saçmalığın daniskasıdır. '' Güzellikte akıl aramanın ve güzellikten etkilenmenin çok basit olduğunu düşünüyorum. '' Sevmek için tanımak gerekirken , tanımadan sevmenin yahut seviyor sanmanın da ömrü öyle uzun değildir. Dış görünüşe göre insanların karşıdaki kişiye birşeyler hissetmesi; basit insanların , basit hissiyatlarından doğan heyecan gerekçeleridir.

''Herşey emek verdiğin ölçüde değerlidir ve bunu ilk görüşe bağlamak ise yersizdir.'' Emek verirsen heyecanın katmerlenir ve karşıdaki kişi gözünde ulvileşir. İlk görüşte aşk mavallarına inanmaktan vazgeçmek gerek. O aşk değildir , bir insanın reyondaki görüp beğendiği gömlek kadar değerlidir. Bir başka gömlek görene dek ise daha önce gördüğü gömlek değerini muhafaza etmektedir.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Aşk ilk görüşte olur bana göre..Saçma ve nedeni bilinmez bir ateştır aşk.Kör eder..Hoşlanma başka şeydir,tutkuyla arzuladığın birine duyduğun aşk ise başkadır...Mühim olan aşık olduğun kişiyle aranda sevgi bağı oluşturman veya oluşturamamandır.Karşı cinse duyulan sevgi daha oturmuş ve daha olgun bir duygudur..Aşk ise çılgın ve hastalıklı bir tutkudur...İkisi de güzeldir..

Allahsıztosbağa, oturup seni üzen kadına dertlenene kadar,çık dışarı keyfine bak.Bu gün cumartesi hem de..:D...O seni düşünüp üzülüyor mudur sanki?..Kimbilir nerede ne yapıyor..Elbet seni isteyip,saygı duyacak, sevecek v.s. başka bir kadın bulacaksın..Bu hayatın sonu değil yani..

Sana değer vermeyene sen de değer verme..

Hayat çok kısa..Bir kapı kapanır bin kapı açılır..

Sitelerde Paylaş

Walla bugüne dek birinin peşinden koşmadığım yahut aptal bir kızın peşinden de gitmediğim için reddedilme gibi durumlarda yaşamadım ve reddedildigim de bile hiç böyle dertlenmedim. Aşk bir osuruktur. Aman ateş tutma :D

Altı üstü kıçı kırık bir karı için de votka içilmez . Sana da hiç yakıştıramadım ^_^

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Seninle aynı biyolojik vasıflara sahip bir insanın dış görünüşüne göre aşık olma ölçütünü sınırlamak ve böyle basit tanımlamalarla bu dar kalıpta heyecan aramak bana göre saçmalığın daniskasıdır. '' Güzellikte akıl aramanın ve güzellikten etkilenmenin çok basit olduğunu düşünüyorum. '' Sevmek için tanımak gerekirken , tanımadan sevmenin yahut seviyor sanmanın da ömrü öyle uzun değildir. Dış görünüşe göre insanların karşıdaki kişiye birşeyler hissetmesi; basit insanların , basit hissiyatlarından doğan heyecan gerekçeleridir.

''Herşey emek verdiğin ölçüde değerlidir ve bunu ilk görüşe bağlamak ise yersizdir.'' Emek verirsen heyecanın katmerlenir ve karşıdaki kişi gözünde ulvileşir. İlk görüşte aşk mavallarına inanmaktan vazgeçmek gerek. O aşk değildir , bir insanın reyondaki görüp beğendiği gömlek kadar değerlidir. Bir başka gömlek görene dek ise daha önce gördüğü gömlek değerini muhafaza etmektedir.

SAYGILAR

lafı gediğine oturtmuşsun hocam. tıpa yapmışsın resmen.

Sitelerde Paylaş

Zaten iki kişi arasında birşeyler olursa ilk tanışmada olur tosbağa kardeşim. Olmazsa da hiç olmaz bir daha.

Takma kafana başkalarına bak.

Sitelerde Paylaş

aynı dertten bende muzdaribim ... yaklaşık üç yıl önce tesadüfen tanıştığım bir kıza kör kütük aşık oldum sonra kızında benden hoşlandığını fark etmiştim ama cesaret edemedim korktum çünkü korkunç bir aşk vardı uzak durdum (aptallık !!!) öylece bıraktm gittim başka bir kızla beraber olmaya başladım hala beraberiz tam unuttum geçti dediğim anda yani bu günlerde onunla bir kafede karşılaştım beni tanıdınmı diye sordu yanıma gelip dünya başıma yıkıldı görünce heyecandan düşüp bayılacak gibi oldum sonra öğrendim ki evlenmiş (mutlu olsun) şimdi sapan saçma şu anki kız arkadaşımla sebepsiz kavgalar ediyoruz şuanki ilişkime uyum sağlayamamaya başladım eve daha erken gidiyorum artık zırıl zırıl ağlıyorum en ufak bir olayda yada bir müzik duyduğumda dahada kötüsü ailem bile bilmiyor bu durumu zor bir durum anlıyorum neler hissettiğini

Sitelerde Paylaş

Walla bugüne dek birinin peşinden koşmadığım yahut aptal bir kızın peşinden de gitmediğim için reddedilme gibi durumlarda yaşamadım ve reddedildigim de bile hiç böyle dertlenmedim. Aşk bir osuruktur. Aman ateş tutma :D

Altı üstü kıçı kırık bir karı için de votka içilmez . Sana da hiç yakıştıramadım ^_^

Olayı ben de son cümleye bağladım. :p

maykıl kardeş'e de "Umut Sarıkaya"dan olduğunu zannettiğim karikatür için teşekkürler,bayağı güldüm.Valla birazdan montu giyip sıçmaya gidecem. :)

Hepinize teşekkürler,hayat tüm hızıyla devam ediyor. :)

tarihinde Allahsiztosbaga tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...