Jump to content

Bayraktar Bayraklı - Evolution

Recommended Posts

Bayraktar Bayraklı'yı izliyorum gözlerim kapalı. Önce hafiften Fatih Altaylı söze giriyor... "Hocam, diyelim ki ben Kurban Bayramı'nda burda değilim, mesela tatile gittim, gittiğim yerde de kurbanlık hayvanlardan yok. Sana kurban tutarı parayı versem, sen kessen, bu kabul olur mu?" şeklinde (kelimeleri bire bir hatırlayamıyorum tabii) bir soru sordu.

Bayraktar Bayraklı S.A.V. hazreti profumuz ise hemen atılıyor "Bayram, tatil değildir. Bayram, ibadet zamanıdır. Sen ibadet yapmak yerine tatile gidiyorsan kurbanın kabul olmaz. Çünkü bayram tatil değildir. Bak yazık değil mi kaç kişi kesildi, kaç kişi öldü kazalarda falan. Niye? Çünkü ibadetlerini yerine getirmiyordu!" şeklinde (kelimeleri bire bir hatırlayamıyorum tabii) bir cevap sıçtı.

Bu zihniyet, bilmem hatırlayanlarınız olur mu, İstanbul, Düzce depremlerinde de kendini gösterdi. Allah günahkarları cezalandırmıştı ya hani...

Sitelerde Paylaş

"Kuran evrensel hukuk kitabi gibidir kadin erkek esittir" aciklamasini yapmaktan cekinmeyen birisi Bayrakli.

Bayrakli'yi dinlerken "acaba ben mi aptalim" diye düsünmekten kendimi alamiyorum.

Sitelerde Paylaş

Sıradan müslümandan , profosörüne kadar bu müslümanların hepsi aynı. İşin ilginç yanı , önceden aptal gibi bizler de bu adamlara itimat ederdik. Demek ki aptallıklarının farkına varacak kişi potansiyelide olacaktır. Ne deyim ki :) Bu sapıkların hepsi aynı.

Sitelerde Paylaş

o programı ne yazıkki bende izledim hatta Efendimizin(sav) şefaati olmayacağından da dem vurdu,haşa büyük hata!

..alimler hasetten diye hadis vardır cehhennemi hakeden olarak belirtilir.

bunuda tüm müslümanlarla bir tutacaksınız dimi,buda sizlerin karakterleri işte ne diyelim

tarihinde mechule tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

o programı ne yazıkki bende izledim hatta Efendimizin(sav) şefaati olmayacağından da dem vurdu,haşa büyük hata!

bunuda tüm müslümanlarla bir tutacaksınız dimi,buda sizlerin karakterleri işte ne diyelim

Yaw gözünü sevdiğim . Niye bu kadar sinirleniyorsun ? Hepimize her iletinde hakaret ediyorsun.

İslam dininin sapıklıklarını gündeme getirmemiz size ağır geliyorsa siteye girmeyebilirsiniz.

Hadislere itimat edeceksen , işine geldiğini de almayacaksın. Malum senin cehennem kütüğü olduğuna dair birsürü hadisler mevcuttur.

Demek istediğim şey ; dincilerin hepsi sapıktır ve sapıklıklarını heryerde gösteriyorlar. Bir kere bile adam gibi bir dinciyle rastlaşmamamız da işin cabası.

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hakaret değil bak kendin yine dedin hepsi,işte bu sizlerin karakterleri dar düşünme sonucu bana bunun tersini gösteren bi ateist çıkmadı henüz

adamı savunmuyorum hata ettiğinde hem fikir oluyorum sizlerle,

Sitelerde Paylaş

Evrim tartışması yaptığı iki tane akademik ünvanlı biyolog vardı.

Programda "biz sizi cevherden yarattık" diye bir cümleyi tutturdu durdu.

Biyologlardan biri de "Cevher de nedir? Neye dayanarak diyorsunuz?" tarzı bir soru sordu.

Cevaben: "Kuran diyor. Allahu tealanın dediğine yalan mı diyorsunuz?" tarzı bir şey söylemişti.

O zaman anladım bu adamın ruh halini.

Bu adamı fazla kayle almayın.

Küçük kız çocuğunun oyuncak ayısı bebeği vardır ya onla uyur? İşte bu adam da kurana sarılıp yatıyor, hatta onla "hanimiş benim kuranım? canım benim. cici kuş" vs şeklinde konuşuyor bile.

Manyak işte.

"Ayetlerin Sessizliği" diye film bile çekebilir :)

tarihinde ateist.bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hakaret değil bak kendin yine dedin hepsi,işte bu sizlerin karakterleri dar düşünme sonucu bana bunun tersini gösteren bi ateist çıkmadı henüz

adamı savunmuyorum hata ettiğinde hem fikir oluyorum sizlerle,

Niye bizler zamanında müslo değil miydik ? :D O zaman olsaydı ne kadar güzel düşünüyorsun diye cümleye başlar , selam ve dua ile diye de bitirirdin :D

Sen bana birtane farklı dinci göster bakalım ? Kıvırmadan adam gibi yazan ... Din üzeri nemalanmayan ... Gösteremezsin çünkü yok .

Sitelerde Paylaş

Dante'nin '' İlahi Komedyası'nı '' okumanı öneriyorum. Cehennemin dibinde kendisi şuan . Yaptıklarının cezasını çekiyor. :(

Sizin bu ikili flörtünüzden de gına geldi yani..

Her konunun altında kumrular gibi...

Crafterman, davet et şu kızı sinemaya artık yahu...

Sitelerde Paylaş

mechule, burada tüm müslümanları bir tutan yok (en azından kendi adıma). Müslüman var, müslüman var... Sen Bayraktar Bayraklı S.A.V. gibi düşünmüyorsan, en azından bu konuda farklısınız demektir ki, bu da bir olmadığınızı gösterir. Burada asıl üzerinde durulması gereken müslümanlar değil, islamdır. İslam eğer ne idiği belli bir şey olsaydı, inananları da bu kadar farklı olmayacaktı. Bir müslüman, diğer bir müslümanın dini bir konudaki sözlerini baz alarak islami bağlamda "Beni onla bir tutmayın" diyorsa eğer, bu bir tutması muhtemel kişilerin değil, bir tutulan ve bir tutulmaktan imtina edenlerin sorunudur.

Yani sorunu bizde değil, bence kendinizde aramalısınız.

Bu adam, ilahiyat profesörü bir müslüman olarak bunları söylüyor. Sen kim oluyorsun ki, onla bir tutulmaktan çekiniyorsun? O mu islamı yanlış biliyor, sen mi? Doğrusunu bunun kim bilir, kimi referans alabiliriz mesela? O da kime göre? Referansın referansı nedir, kimdir?

Sitelerde Paylaş

mechule, burada tüm müslümanları bir tutan yok (en azından kendi adıma). Müslüman var, müslüman var... Sen Bayraktar Bayraklı S.A.V. gibi düşünmüyorsan, en azından bu konuda farklısınız demektir ki, bu da bir olmadığınızı gösterir. Burada asıl üzerinde durulması gereken müslümanlar değil, islamdır. İslam eğer ne idiği belli bir şey olsaydı, inananları da bu kadar farklı olmayacaktı. Bir müslüman, diğer bir müslümanın dini bir konudaki sözlerini baz alarak islami bağlamda "Beni onla bir tutmayın" diyorsa eğer, bu bir tutması muhtemel kişilerin değil, bir tutulan ve bir tutulmaktan imtina edenlerin sorunudur.

Yani sorunu bizde değil, bence kendinizde aramalısınız.

Bu adam, ilahiyat profesörü bir müslüman olarak bunları söylüyor. Sen kim oluyorsun ki, onla bir tutulmaktan çekiniyorsun? O mu islamı yanlış biliyor, sen mi? Doğrusunu bunun kim bilir, kimi referans alabiliriz mesela? O da kime göre? Referansın referansı nedir, kimdir?

işte bu müslümanların en çeliştikleri noktadır,müslümana bile inanmayan bi müslüman olacak iş mi,işte ben o adamı savunmuyorum,Kuran baz alınmalı başka kimse değil,onlar beşerdir şaşar,her dediğine sualsiz koyun gibi onay verirsek buda mümine yakışmaz,dediklerini kuran süzgeçinden geçirip tahlil ettiğimizde doğru olanı görmüş oluruz,Rahman bu durumu bildiği için alimler için cehhenemi hak yeri diye bildirmiş,şeytanın sağdan yaklaşması diye bi durumda bu,

proflar umrumda pek değil beşer nihayetinde hepsi.değişmeyen tek daimi geçrek Kuran'dır!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...