Jump to content

Köle Beyinler

Recommended Posts

Ateist bakış gibi, savaş çığırtkanlıkları yapan insanları asla ciddiye almayın ve onlara uymayın.

Senin anlama kaabiliyetinde sorun var.

Benim yazdıklarımı adam gibi oku anlamaya çalış.

Eğer algılama yetin yetersiz ise profiline mesaj düş "Benim algılama yetim yetersizdir lütfen karmaşık yapıda ifadeler kullanmayın" diye.

Bunu kurban tartışmasında da yaşadım burada da yaşıyorum.

Bak o dar görüşüne faydası olması için yukarıda savaşa örnek verdiğim eşdeğer kuruluşun adı Greenpeace. Hamas veya El kaide değil :)

Bunu bir daha yapma. Uyarıyorum seni (sonra uyarmadı vs deme)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Benim ırkçı, bölücü ve faşist söylemlerim olmadı.

Dindarların tamamının gerçeklik algıları bozuktur. Bu tartışılacak bir konu değil ki tartışayım... Görünmez bir bilincin kendisini takip ettiğini düşünen adamın algısı tamdır mı diyeceğim? :)

Beyinleriniz sizlere değil binlerce yıl önce belirlenen ilkelere aittir.

Bu yazdığın ahlaksız bir komplo.

Hayatta en çok nefret ettiğim şey komplodur.

Bu yazını neye dayandırdığını ve itiraf edenleri açıkla!!!!!!!

Ayrıca sana beyinsiz diyip demediğimi basit bir testle anlayabilirsin.

Senin yaratıcın senin mal sahibindir.

Vücudundaki tüm organların sahibi odur (bu dininizde de belirtiliyor açıkça)

Beynin de ona aittir.

O halde teorik olarak sizlerin hiçbiriniz bir beyin sahibi değilsiniz.

Beyniniz Allahınıza ait ise sizler beyinsizsiniz.

Bu zoruna mı gitti?

Dinde bunu 5 vakit tekrarlarken gururlanıyorsun da bu gerçeği ben diyince mi zoruna gidiyor?

Sizler kulsunuz.

Köle yani.

Ve bundan gurur duyan insanlarsınız.

Kölelik sisteminde Kölelerin mülkiyet hakları yoktur.

Özgürlükleri yoktur.

Öz saygıları yoktur.

Sadece kendilerine söylenen şeyleri yapmak zorundadırlar.

Bu bölücülük değil.

GERÇEĞİN TA KENDİSİ

İşin saçma yönü ise, sizin gibi köle olmayanlara içinizde nefret biriktirirerek onları kötü ilan etmeniz :)

Burada ırkçılığı yapan ben değil sizsiniz

Ümmetçilik, din kardeşliği, din iman kitap diye insanları gruplaştırma ve sizdne olmayanların üzerine köpek gibi saldırma işini yapan sizsiniz.

Faşistlik senin kitabının ana üslubudur.

Senin tanrın faşistlerin önde gidenidir.

Bölücülük yine sizlerin eseriniz.

İddialarını adam gibi mantıklı zeminlere dayandır sevgili ALLAH'ın KULU / KÖLESİ!!!!!

kul olmak köle olmak mı diye sizinle tartışacak değilim. müslümanlar için gerçeklik algısı bozuktur iddianız dayanaksız mesnetsiz bir söylemdir.

ben sizin var oluşunuza karşı ne zaman itham da bulundum ki beni bölücü veya faşist olarak tanımlayabiliyorsunuz? ancak konu başlığınız dahi sizin bölücü ve faşist bir bilinç altınızın yansımasıdır.

kaldı ki benim bu forumda yazma hakkımın olup olmadığını forum kuralları çerçevesinde ispat etmezseniz algı bozukluğundan kaynaklanan küstahlık tanımlamanızın sizi yansıtmış olduğunu açıkca ortaya koymuş olacağız. eğer benim yazmamı engelleyen bir kural var ise sizden özür dileyip bu forumdaki üyeliğimi de sildirerek ayrılacağım.

forum kurallarını lütfen tekrar gözden geçirin ve benim yazmamı kısıtlayan maddeyi yazın.

selamlarımla

Sitelerde Paylaş

kul olmak köle olmak mı diye sizinle tartışacak değilim. müslümanlar için gerçeklik algısı bozuktur iddianız dayanaksız mesnetsiz bir söylemdir.

ben sizin var oluşunuza karşı ne zaman itham da bulundum ki beni bölücü veya faşist olarak tanımlayabiliyorsunuz? ancak konu başlığınız dahi sizin bölücü ve faşist bir bilinç altınızın yansımasıdır.

kaldı ki benim bu forumda yazma hakkımın olup olmadığını forum kuralları çerçevesinde ispat etmezseniz algı bozukluğundan kaynaklanan küstahlık tanımlamanızın sizi yansıtmış olduğunu açıkca ortaya koymuş olacağız. eğer benim yazmamı engelleyen bir kural var ise sizden özür dileyip bu forumdaki üyeliğimi de sildirerek ayrılacağım.

forum kurallarını lütfen tekrar gözden geçirin ve benim yazmamı kısıtlayan maddeyi yazın.

selamlarımla

Birincisi sizleri faşist ve sorunlu diye sadece ben tanımlasam dediğinde haklı olursun. Ama Hindistandan, Papua Yeni Gineye, Çine kadar heryerde bu algı var.

Gittiğim her ülkede sırf Türkiyeliyim diye bana karşı oluşan şüphenin mimarı sizlersiniz

(Bunu genelde islam o demek değildir diye, iyi polis kötü polis oyununa çeviriyorsunuz amayemezler. İslamın ne demek olduğunu tüm dünya biliyor. Ve önlemini alıyor)

İnananların gerçeklik algıları bozuktur. Görünmeyen bir gücün varlığını iddia eden herkesin gerçeklik algısı bozuktur. Gerçekliğe aykırı olaylar iddia edenlerin gerçeklik algıları bozuktur.

Bu bir itham falan değil. Objektif bir yargı.

Forumda yazma hakkını sorgulamadım.

Yazabilirsin.

Ve yazıyorsun da.

Ama ben ateist forumda ateistçe şeyler yazıyorum diye mastürbasyon mu yapıyorsun diye sorarsan, senin gibi teist bir adamın da ateist bir forumda yazma amacını sorgulanır yaparsın.

Ben ateistim ve ateistçe şeyler yazıyorum burada. Mastürbasyon yapmıyorum.

Sen teistsin ve neyi ne için yazıyorsun?

Sen ateistlerin yalan yanlış şeyler yazdığını iddia ederek düzeltme ve cevapta bulunmaya mı geliyorsun? :)

Amacını anlatır mısın? Anlat da gör bakalım ucu nerelere çıkıyor ve kim mastürbasyon yapıyor :)

Mastürbasyon yapıyorsun dediğin anda senin yazma amacını sorgularım ben.

Ve sen de burada gerçekten ne için yazı yazdığını anlatmak zorundasın.

Bak amacını anlatmıyorsun. Çığırtkanlık yapıyorsun. :)

Sitelerde Paylaş

Birincisi sizleri faşist ve sorunlu diye sadece ben tanımlasam dediğinde haklı olursun. Ama Hindistandan, Papua Yeni Gineye, Çine kadar heryerde bu algı var.

Gittiğim her ülkede sırf Türkiyeliyim diye bana karşı oluşan şüphenin mimarı sizlersiniz

(Bunu genelde islam o demek değildir diye, iyi polis kötü polis oyununa çeviriyorsunuz amayemezler. İslamın ne demek olduğunu tüm dünya biliyor. Ve önlemini alıyor)

İnananların gerçeklik algıları bozuktur. Görünmeyen bir gücün varlığını iddia eden herkesin gerçeklik algısı bozuktur. Gerçekliğe aykırı olaylar iddia edenlerin gerçeklik algıları bozuktur.

Bu bir itham falan değil. Objektif bir yargı.

Forumda yazma hakkını sorgulamadım.

Yazabilirsin.

Ve yazıyorsun da.

Ama ben ateist forumda ateistçe şeyler yazıyorum diye mastürbasyon mu yapıyorsun diye sorarsan, senin gibi teist bir adamın da ateist bir forumda yazma amacını sorgulanır yaparsın.

Ben ateistim ve ateistçe şeyler yazıyorum burada. Mastürbasyon yapmıyorum.

Sen teistsin ve neyi ne için yazıyorsun?

Sen ateistlerin yalan yanlış şeyler yazdığını iddia ederek düzeltme ve cevapta bulunmaya mı geliyorsun? :)

Amacını anlatır mısın? Anlat da gör bakalım ucu nerelere çıkıyor ve kim mastürbasyon yapıyor :)

Mastürbasyon yapıyorsun dediğin anda senin yazma amacını sorgularım ben.

Ve sen de burada gerçekten ne için yazı yazdığını anlatmak zorundasın.

Bak amacını anlatmıyorsun. Çığırtkanlık yapıyorsun. :)

oryantalist bakışınız sizin kendi ulusunuzdan nefet etmenize neden olmuş. faşistlik dersini biz türkler islamdan öğrenmedik. yurt dışına çıktığınızı söylemenize karşın hala faşistin nereden geldiğini bilmiyorsunuz. algı bozukluğunuz sizi bu hale getirmiş.

kaldıki ben teist olduğumu ne zaman söyledim. ben panteistim. ha sen hepsi bir ha panteist ha teist der isen o senin totalci algılama eksikliğindir.

yazabiliyorsun yaz diyerek yazma hakkını siz vermiyorsunuz bana. ancak siz benim burada yazmamı küstahlık olarak gördüğünüzü belirterek sanki babanızın malıymış gibi davranıyorsunuz. eğer gerçekten bu hak size verilseydi benim bu forumdaki yazma hakkımı elimden alacak kadar da faşist olduğunuzdan da şüphem yok.hatta size canımı alma hakkı verilseydi beni öldürmekten de geri durmazdınız. burada yazı yazmama dahi tahammülsüz oluşunuz bunun en büyük delili.

yazı yazmam küstahlık ise evet ben küstahım. en azından faşist değilim.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca Greenpeace faşist bir örgüttür. Finansal desteğini fosil yakıt şirketlerinden almaktadır. amacı üçüncü dünya ülkelerinde nükleer enerjiye karşı bir bilinç oluşturarak fosil yakıt şirketlerine yani avrupa birliğini oluşturan kömür kartellerine ve ABD deki petrol kartellerine pazar oluşturmaktır. ırak savaşını da çıkaran bu fosil yakıt şirketleridir.

not: greenpeace gökova termik santraline fosil yakıt kullandıkları için destek vermiş ve davet edildikleri halde karşı görüş bildiren çevre örgütleri arasında yer almamıştır.

BİLGİNİZE...

Sitelerde Paylaş

eğer gerçekten bu hak size verilseydi benim bu forumdaki yazma hakkımı elimden alacak kadar da faşist olduğunuzdan da şüphem yok.hatta size canımı alma hakkı verilseydi beni öldürmekten de geri durmazdınız.

Ben ateistim. Müslüman değil :)

Ben forumda yetkili olsaydım ilk iş tüm mesajlardan Düzenle seçeneğini kaldırırdım. Millet daha dikkatli yazsın diye.

Senin fikrini ifade etmen bir anlamda iyi.

Tanrısal ruh hastalığının ne tür vakaları olduğunu gösteriyor her kelimen.

Neden engellensin ki söylediklerin?

Mesela şu Evrim teorisi ile ilgili yazın. Sen onu yazmasaydın belki ben seni halen daha normal biri sanacaktım :)

İnsanları silkelemeyi severim.

Ama değil insanın herhangi bir canlının bile canını almam.

Can almama konusu ise (sinekleri bile öldürmem) prensip meselesi.

Kökeninde herhangi bir inanç yok (oraya da burnunuzu sokmamanız için açıklama yapıyorum:) )

Sitelerde Paylaş

Ben ateistim. Müslüman değil :)

Ben forumda yetkili olsaydım ilk iş tüm mesajlardan Düzenle seçeneğini kaldırırdım. Millet daha dikkatli yazsın diye.

Senin fikrini ifade etmen bir anlamda iyi.

Tanrısal ruh hastalığının ne tür vakaları olduğunu gösteriyor her kelimen.

Neden engellensin ki söylediklerin?

Mesela şu Evrim teorisi ile ilgili yazın. Sen onu yazmasaydın belki ben seni halen daha normal biri sanacaktım :)

İnsanları silkelemeyi severim.

Ama değil insanın herhangi bir canlının bile canını almam.

Can almama konusu ise (sinekleri bile öldürmem) prensip meselesi.

Kökeninde herhangi bir inanç yok (oraya da burnunuzu sokmamanız için açıklama yapıyorum:) )

ben ruh hastası değilim. olsaydım da doktara giderdim. gayet doğal bir durum. ancak bir hastalığı aşağlama mantığı ile kullanan insanların başında nazi almanyasının lideri hitler gelmektedir. benziyorsun da üstelik. silkeleyecek kadar bilgi ve birikim sahibi olduğunuzu sanmıyorum. en azından şu ana kadar beni silkelemeyi başaramadım. emin olun ki birisinin beni düşünceleri ile etkilemesi/sarsması veya sizin tabirinizle silkelemesi beni rahatsız etmez bilakis memnun eder.

sinekleri bile öldürmeyen bir çok sıradan insanın bilinç altlarında nasıl bir faşizm yattığını bilemezsiniz. biraz tarantino bir az da paul lafargue'den biliyoruz.

hatta bu öldürmem diyenlerin başında greenpece gelir. ama bilerek ya da bilmeyerek ırakda bir çok müslüman çocuk genç ve yaşlının kanına girenlerle kolkoladır.

yukarıda greenpeace açıklamamı okuyun

selamlarımla

Sitelerde Paylaş

ben ruh hastası değilim. olsaydım da doktara giderdim. gayet doğal bir durum. ancak bir hastalığı aşağlama mantığı ile kullanan insanların başında nazi almanyasının lideri hitler gelmektedir. benziyorsun da üstelik. silkeleyecek kadar bilgi ve birikim sahibi olduğunuzu sanmıyorum. en azından şu ana kadar beni silkelemeyi başaramadım. emin olun ki birisinin beni düşünceleri ile etkilemesi/sarsması veya sizin tabirinizle silkelemesi beni rahatsız etmez bilakis memnun eder.

sinekleri bile öldürmeyen bir çok sıradan insanın bilinç altlarında nasıl bir faşizm yattığını bilemezsiniz. biraz tarantino bir az da paul lafargue'den biliyoruz.

hatta bu öldürmem diyenlerin başında greenpece gelir. ama bilerek ya da bilmeyerek ırakda bir çok müslüman çocuk genç ve yaşlının kanına girenlerle kolkoladır.

yukarıda greenpeace açıklamamı okuyun

selamlarımla

Sen bırak bu muhabbetleri de buradaki yazma amacını içten bir açıkla bakalım.

Benim yazma amacım mastürbasyonmuş (o yüzden sol elimle tuşları kullanıyorum, sağ elim hep meşgul bu foruma girince)

Senin yazma amacın nedir?

Neden buradasın?

Sitelerde Paylaş

Sen bırak bu muhabbetleri de buradaki yazma amacını içten bir açıkla bakalım.

Benim yazma amacım mastürbasyonmuş (o yüzden sol elimle tuşları kullanıyorum, sağ elim hep meşgul bu foruma girince)

Senin yazma amacın nedir?

Neden buradasın?

uslubunuzdan dolayı size cevap vermek istemiyorum. iyi geceler.

Sitelerde Paylaş

uslubunuzdan dolayı size cevap vermek istemiyorum. iyi geceler.

Terbiyesizliği yapan sensin küstah adam.

Mastürbasyon diye argo kelimeyi kullanan sensin.

Ne iki yüzlü bir adamsın sen yahu?

Özür dileyecek yerde "durmak yok yanlışa devam" diyorsun.

Terbiyesiz küstah...

Ayrıca anlat bakalım buradaki yazma amacını...

Senin yazma amacın bile kafadan ateistlere hakarettir.

Sen burada ateistlerin düşünce ve fikir yazılarına ne olursa olsun cevap yazmak kulp takmak için bulunuyorsun.

Burada bulunuş amacın bu,

Bu amaç bizlere yalan, yanlış, ne dediğini bilmez, kötü yolda olan, kötü insanlar topluluğu şeklinde bakıyor.

Sen kafadan giriş amacınla herkese hakaret etmiş ve aşağılamışken neden bahsediyorsun?

Amacını anlat...

Ne için buradasın...

Fikir alışverişi deme sakın.

Açtığın başlıklar "Propaganda" başlıkları. Propaganda başlıklaırn fikir alışverişi yapılmaz.

Kuranda evrim var diye başlık açıyorsun.

Bu başlığı da gelin fikir alışverişi yapalım diye açmıyorsun.

Dayatma üslubuyla açıyorsun.

Burası ateist forum.

Buradaki tüm ateistler çok iyi biliyorlar ki kuranın içinde evrim teorisiyle örtüşen herhangi bir iddia bulunmuyor.

O zaman sen o başlıkla ne demek istiyorsun?

Bizler yalancı düzenbaz şerefsizler miyiz? İftira mı atıyoruz? Bilmeyen aptal ve cahiller miyiz?

Sen ne yaptığını sanıyorsun?

BU FORUMDA BULUNMA AMACINI DELİKANLI GİBİ AÇIKLA!!!!!!!!!!!

AÇIKLA DA GÖRELİM BAKALIM KİMMİŞ FAŞİST, HAKARET EDEN VE BÖLÜCÜNÜN ÖNDE GİDENİ.

BİR DAHA BENLE KİŞİSEL TECRÜBELERİNE DAYALI YAZIŞMA VEYA TARTIŞMA YAPMA.

KAYNAK KOY LİNKİYLE.

YA DA SANA HİÇ GEREK YOK.

KURAN VAR DİYANETİN SİTESİNDE.

SENİN UYDUĞUN TERCÜMELER DE VAR.

O HALDE BENLE POLEMİĞE GİRME.

KENDİ DEĞERİNİ KENDİ BEDELİNLE KENDİ DİNİNDEN GERİ SATIN ALIP DA KENDİNE AİT DÜŞÜNCELER ÜRETMEYE BAŞLADIĞIN ZAMAN SENİ BELKİ ADAM YERİNE KORUM.

ŞU HALİNLE SEN OLSAN DA BİR OLMASAN DA...

Sitelerde Paylaş

Sistem mükemmel kurgulamış kendini.

Düşünsel saldırıyı hat safhaya çıkardığında karşına dindarlardan baraj örüyor din.

Sen bu barajla uğraşırken o barajın arkasında kendine elbise dikiyor.

Barajı açtığında karşında ne eski din, ne eski dindarlar kalıyor.

Değişim geçiriyorlar.

Şuıbelere ayrılıp birbirlerini suçluyorlar.

Sistem kendi kendini kurgulamiyor ateist.bakis kardesim...

...sistemin ayar dügmeleri, bu dügmelere basanlar ve onlare emir verenler var.

Büyük müsteri potansiyelini inanclilar ve her türlü malin kakalanabilecegi müsteri potansiyelini ise müslümanlar olusturmakta.

Bu laf anlatma yöntemi bir işe yaramıyor.

Daha sert düşünsel savaşlar lazım.

Örneğin neden kutsal değerlere hakaret adı altında dini öğelerin kanunla korunması var ülkede?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti neden Arabın Muhammedini ve Allahını savunucu bir merci yapıyor kendini?

Hem de ikisi de hayali olduğu halde.

Olması gereken inanç ve ibadet özgürlüğü iken sadece neden bir sürü hakları var dini inançların?

Laf anlatmak, tartismak hepsi bos ugraslar.Ateistler bilincli olarak sanal sistemlerin iclerinde tutulmaktadirlar.

Türkiye'de olan müsteri potansiyelini tek elden yönetmek daha kolaydir. Onun icin dikkat edilip incelenirse AB ülkeleri yönetimleri, insanlarin bilinclenmelerinin önlerini acacak kriterlerin olusmasi icin TC hükümetlerinin baslarinda olanlara dayatmalar yapmamaktadirlar. Karsilikli el ense cekip pesrev yapmakla mesgül olmaktadirlar.

Bana öyle geliyor ki, ateistler olarak bu köle beyinlerle nasıl ve ne şekilde savaşacağımızı bile bu insanlar belirlemiş ve kullanılıyoruz.

Aynen öyle ateist.bakis...

Nüfusun %60 indan fazlasi ateist olan Hollanda'da ateist parti kurulamadi.Toplantilar, konusmalar, hazirliklar yapildi fakat kurulamadi.Cemaatlerin olusumlarina, camilere milyonlarca devlet/belediye yardimi yapan sistem ateist parti icin 1 euro yardim yapmiyor.

Neden ateist parti?

Sokakta ki yasamin gittikce ateist insanlari rahatsiz edecek sekilde degisime ugramasi.

Örgütlenmek.

Türkiye'de genel ateist düşüncelerini alarak bu düşüncelerden ilkeleri oluşturulan bir ateist dernek kurarak olabilir mesela.

Yillardir bu düsünceyi savunuyorum ve baska türlü sartlarin esit olmayacagina inanmis durumdayim.

Sitelerde Paylaş

Bence de bir örgüt kuralım . Adı da şöyle olsun ;

T.E.K.A.P ( Türkiye , Evde Kalmış Ateistler Platformu )

:D:D:D

merkez komite üyeleride; oguz deicide ifeelgood xislam hacı :lol:

işin şakası bir tarafa bunlar daha faşizmin ne olduğunu bilmiyorlar. faşizm ilk kez italya'da benito mussolini tarafından kurulan aşırı milliyetçiliğe ve baskıya dayanan siyasi rejim. ipini koparan ağzına bu kelimeyi doluyor anlamını kökenini bilip bilmeden :)

Sitelerde Paylaş

Son dönemde birkaç kişiden daha duydum, bu müslümanlar adam olmaz, onları ciddiye almaya gerek yok, bunlarla ancak dalga geçilir diye. Bu bana çok gerçekçi gelmiyor. Uçan Spagetti Canavarı gibi parodi dinler, yaratıcı mizah kullanılabilir. Ancak, bu hiçbir zaman karşıdaki adam olmaz mantığı ile yapılmamalı. Eğer bu mantıkla yapılırsa forumlar dahil tüm ateist örgütlenmeler önemsizleşir. Bu konuda müslüman arkadaşın dediğine kısmen katılıyorum. Tabi, böyle bir amaç olmasa da ateistlerin kendi aralarında paylaşacakları şeyler çoktur, onu da belirtelim.

Örgütlenme meselesi eskiden beri tartışılagelen bir konu. Dernek kurmayı çok mantıklı görmüyorum. Şahsen yönetiminde bulunduğum bir dernek olduğu için iyi biliyorum, müthiş bir denetlenme mekanizması var. Eğer iktidar muhalafi iseniz adamlar en küçük ayrıntılardan bile devasa para cezaları çıkarabiliyorlar. Hele ki kurulacak dernek din karşıtı olursa, bunu düşünmek dahi istemiyorum.

Benim önerim, yayın etrafında örgütlenme. Bunun üzerinde herkes bir düşünsün. Yayın da çıkardığımızdan onu da iyi biliyorum, resmi işleri çok rahat oluyor. Geçmişte örnekleri var. Yayın etrafında toplanan çok sayıda sağlı sollu örgüt var. Kimileri güçlendikten sonra partileşti bile. Örneğin Gelenek dergisi çevresi daha sonra bugünkü TKP'yi kurdu.

Bu yöntem bana daha sağlıklı geliyor. Dernekleşme ancak yayın çıkarıp, onun etrafında toplandıktan sonra gerçekçi olur. Ayrıca, dernek diye tutturmanın çok da anlamı yok. Dernek, tek örgütlenme aracı değil.

Sitelerde Paylaş

Benim önerim, yayın etrafında örgütlenme. Bunun üzerinde herkes bir düşünsün. Yayın da çıkardığımızdan onu da iyi biliyorum, resmi işleri çok rahat oluyor. Geçmişte örnekleri var. Yayın etrafında toplanan çok sayıda sağlı sollu örgüt var. Kimileri güçlendikten sonra partileşti bile. Örneğin Gelenek dergisi çevresi daha sonra bugünkü TKP'yi kurdu.

Bu yöntem bana daha sağlıklı geliyor. Dernekleşme ancak yayın çıkarıp, onun etrafında toplandıktan sonra gerçekçi olur. Ayrıca, dernek diye tutturmanın çok da anlamı yok. Dernek, tek örgütlenme aracı değil.

Cok az bir kitleye hitap ediyor imhotep zaten insanlar dergi, kitap okumuyorlar. Fakat yayin kurulusuna bagli baska örgütlenmeler olabilir. Yayinsiz derneklesme olmayacagini düsünüyorum. Sadece yazili degil görsel yayinda olmasi gerekir.

Ana merkez bir grup ve onun etrafinda yer alan cesitli kuruluslar olabilir. Türkiye'de degerli ateist bilim insanlarimiz var ve onlarin birikimlerinin insanlara iletilmesi gerektigini düsünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Televizyonlara reklam verilebilseydi,toplum resmen şoka uğrardı.

Mesela evrim ile ilgili bir kitabın reklamı üzerinden, bir iki tane gündeme oturacak cümle edilse, Türk insanı biranda kendisini ateist düşüncelerin tartışıldığı bir ortamda bulurdu.

Bence vicdan özgürlüğünü araştırma ve geliştirme ile ilgili bir vakıf kurulsa, vakıf kanalıyla tv'lere reklamlar..vs verilse çok verimli olur.

Sitelerde Paylaş

Ateist bakış gibi, savaş çığırtkanlıkları yapan insanları asla ciddiye almayın ve onlara uymayın. Kendileri ile birlikte, sizide felakete sürüklerler. Savaş, gerektiği anlarda başvurulacak bir şeydir. Böyle, kendini polyanna sanan tipleri ciddiye almayın.

iktisap nedemek, sayın Crafterman. Bu tip kelimelerin yanına, parantez içinde türkçesini yazman, daha iyi olacak. Forumda, bunları anlamayan insanlardan bir çok vardır, öyle tahmin ediyorum.

Buyrun, burdan yakın! Bu insanlarla mücadele etmekten bahsediliyor ve bunların insan üzerinde ne derece bezginlik yaratabileceklerine de güzel bir örnek:

Sen İKTİSAB'ın ne olduğunu bilmeyeceksin, bu normaldir; sonra bu kelimeyi içeren iki satırlık bir yazıyı görecek ve o yazıyı yazana çıkışacaksın ki, senin bilmediğin bir kelimeyi kullandığı ve yanına da Türkçe açıklamasını yapmadığı gerekçesiyle.

Ya Sığırullahülazim! 1400 sene önce uydurulmuş bir tomar deli saçması Arapça sözkonusu olduğunda ses çıkarmıyorsun da, kendi diline de geçmiş güncel Arapça bir kelime için ne diye yaygara koparıyor, Türkçe karşılığını istiyorsun? Senden kendisine ibadet etmeni istediğine inandığın sözde tanrıya niye aynı çıkışı gösteremiyorsun? Sizlerin beyinsiz olduğunuzu, aklınızı ipotek ettirdiğinizi, ne amaç uğruna olduğundan dahi emin olamadığınız bir ideal uğruna kölelik yaptığınızı söyleyen bu insanlar haksız mı şimdi?

Bir TDK Türkçe sözlük veya Osmanlıca-Türkçe sözlük sahibi olmamanın sergilediği cehalet ya da Google'a yazıp karşılığını bulamayacak kadar durağan beyinlilik de cabası...

Sitelerde Paylaş

Televizyonlara reklam verilebilseydi,toplum resmen şoka uğrardı.

Mesela evrim ile ilgili bir kitabın reklamı üzerinden, bir iki tane gündeme oturacak cümle edilse, Türk insanı biranda kendisini ateist düşüncelerin tartışıldığı bir ortamda bulurdu.

Bence vicdan özgürlüğünü araştırma ve geliştirme ile ilgili bir vakıf kurulsa, vakıf kanalıyla tv'lere reklamlar..vs verilse çok verimli olur.

:) evrim ile ilgili ne kitap olacak? evrim lise konusudur, üniversitede bile okutulması hata bana göre. evrime karşı gelen daha lise biyolojisinden bihaber demektir. evrimden basit ne var? ana argümanı ortak atadan türeme. oluşumuda mutasyon, crossing over ve doğal seleksiyon üçlüsünün ortaya çıkardığı süreç. gereken tek şey zaman , başka bir şey değil. yine ilk canlılıkta basit moleküllerin daha karmaşık ve gelişkin olanlarına evrimi ile ortaya çıkmış denilir. reklama meklama ihtiyaç yok anlayacağın.

Sitelerde Paylaş

:) evrim ile ilgili ne kitap olacak? evrim lise konusudur, üniversitede bile okutulması hata bana göre. evrime karşı gelen daha lise biyolojisinden bihaber demektir. evrimden basit ne var? ana argümanı ortak atadan türeme. oluşumuda mutasyon, crossing over ve doğal seleksiyon üçlüsünün ortaya çıkardığı süreç. gereken tek şey zaman , başka bir şey değil. yine ilk canlılıkta basit moleküllerin daha karmaşık ve gelişkin olanlarına evrimi ile ortaya çıkmış denilir. reklama meklama ihtiyaç yok anlayacağın.

yanlış anladın.Önemli olan o değil.

Mesele ,ateist düşünceleri toplumun gündemine taşımak, onları zorunlu olarak bu düşüncelerle karşı karşıya getirmek.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...