Jump to content

Sadece Ateistler için umuma kapalı forum odası açabilir misiniz?

Sadece Ateistler için umuma kapalı forum odası açılsın mı?  

42 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tamam sen haklisin arkadasim.

Bir devenin düsüncelerini fazla önemsemeye gerek yok basarilar dilerim.

Deve nasıl bağırır?

İneğin, koyunun kuzunun naısl ses çıkardığını bilirsin ama devenin nasıl ses çıkardığına ilişkin o coğrafyalardaki genel algıları bilmezsin.

Mesela şimdi sen sokakta birine "Bu nedir?" diye sorup "Meeeee" desen, sana koyun der.

Buyur sokakta birine "bu nedir" diye sor ve "deve sesi" yap o da şak diye deve desin.

Yapamazsın.

:)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 84
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Deve cobanligi yaptigim icin ben de deve gibi oldum, onun icin nasil bagirdigini nasil yürüdüklerini bilirim.

Muuuuu muuuuu diye bagirirken gevis getirip agzindan köpük cikartan, löppüdü löppüdü yürüyen devedir.

*

Zula kardesim aradaki yazini görmemisim özür dilerim...

...kadin erkek esitligi bir yana, kadin haklarinin erkeklerden daha fazla olmasina sicak bakiyorum.

Ben dahil erkeklerden hic bir halt olmaz, en azindan kadinlarda olan cesaretin erkeklerde olmadigini biliyorum.

...insani yari yolda birakir, aptal maymuna cevirirler.

:)

Erkegin biyik sakali varsa zaten korkagin en önde gidenidir.

:D

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

queenofhaearts,

Böyle bir uygulamayı çok da fazla istekli bir şekilde başlatmadık. Problem yaratacağı inancındayız. Yürüyüp yürümeyeceğinden emin değiliz. Yürümezse fişini çekeceğiz.

Fakat yıllardır sık sık gündeme getirildiği için ve şimdiye kadar hiç denemediğimiz için, en azından denedik olmadı deriz bundan sonra. Hiç denemeden yapmamak önyargılı oluyordu.

O bölüme yetki dağıtımı için subjektif kriterler getiremezdik. Yani yöneticilerin beğendiği katılımcılar yazacak, diğerleri yazamaz gibi bir durum çıkar o zaman ortaya.

Kriterlerin somut olması lazım. Bu da ancak bunlar olabilir. Yani kişinin mesaj sayısı, ne kadardır forum üyesi olduğu ve ateist olduğunun bilinip bilinmediği.

Bir de ciddi ceza alma durumunu kriter yapacağız. Bu durum üyeliği etkliyebilir de etkilemeyebilir de.

Ama bunlar dışında başka kriter getiremeyiz. O zaman şikayetlerin önüne geçilemeyeceği gibi, bu şikayetler haklı da olur zaten. Çünkü haksızlıkların da önüne geçmek mümkün olmaz o durumda.

Sitelerde Paylaş
Bu antidemokratik, ayrımcı, statükocu ve (sözde) elitist uygulamayı şiddetle kınıyorum.

muhafazakar demokrat,

Olaya bu şekilde bakanlar olacağını biliyorduk. Bu yüzden bu bölüme alınanların ayrı bir statüde olmadığını yukarıda özel olarak belirttim.

Bu sadece ateistlerin kendi aralarında konuşmak isteyebilecekleri konuları tartışabilmeleri için kendilerine verilmiş bir imkandır.

Böyle bir imkanı ateistforum'da bulamazlarsa, nerede bulacak bu insanlar?

Maksat onları ayrıcalıklı ya da VIP gibi görmek ve kendilerine öyle muamele yapmak değildir.

Fakat meseleyi bu şekilde algılayanların sayısı çok artarsa ve bu uygulama forumda huzuru bozarsa son verilme ihtimali vardır.

Ya da tam tersi son verilmesi yerine denge sağlamak için ek bir Ateistforum VIP forumu oluşturulabilir. Ciddi ceza almamış ve yeterince eski tüm katılımcılar, ateist olup olmadıklarına bakılmaksızın, o bölümde yazma hakkına sahip olur.

Ya da bu uygulama o VIP forumu uygulamasına dönüştürülebilir, vs.

Çeşitli seçenekler var.

Ama önce bir bekleyip görmek gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

muhafazakar demokrat,

Olaya bu şekilde bakanlar olacağını biliyorduk. Bu yüzden bu bölüme alınanların ayrı bir statüde olmadığını yukarıda özel olarak belirttim.

Bu sadece ateistlerin kendi aralarında konuşmak isteyebilecekleri konuları tartışabilmeleri için kendilerine verilmiş bir imkandır.

Böyle bir imkanı ateistforum'da bulamazlarsa, nerede bulacak bu insanlar?

Maksat onları ayrıcalıklı ya da VIP gibi görmek ve kendilerine öyle muamele yapmak değildir.

Fakat meseleyi bu şekilde algılayanların sayısı çok artarsa ve bu uygulama forumda huzuru bozarsa son verilme ihtimali vardır.

Ya da tam tersi son verilmesi yerine denge sağlamak için ek bir Ateistforum VIP forumu oluşturulabilir. Ciddi ceza almamış ve yeterince eski tüm katılımcılar, ateist olup olmadıklarına bakılmaksızın, o bölümde yazma hakkına sahip olur.

Ya da bu uygulama o VIP forumu uygulamasına dönüştürülebilir, vs.

Çeşitli seçenekler var.

Ama önce bir bekleyip görmek gerekiyor.

Devir open society devri. Wikileaks ile ülkelerin sırları bile topluma açıklanıyor. Siz ise hala politbüro gibi böyle oluşumlar peşindesiniz. Anlamak mümkün değil. Neyse bakın dalganıza. Biz demokrasi mücadelemizi forumun herkese açık kısımlarında da veririz...

Sitelerde Paylaş

Bu antidemokratik, ayrımcı, statükocu ve (sözde) elitist uygulamayı şiddetle kınıyorum.

Ben de camilerde toplanıp kendilerini diğer insanalrdan daha yüce gören, diğer insanları adamdan saymayan, hakaret eden, canına kasteden rezalet uygulamayı ŞİDDETLE kınıyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben de camilerde toplanıp kendilerini diğer insanalrdan daha yüce gören, diğer insanları adamdan saymayan, hakaret eden, canına kasteden rezalet uygulamayı ŞİDDETLE kınıyorum.

Kimmiş camide toplanıp kendini yüce görenler?

İnsanlar camiye Allah'a karşı kulluk vazifesini yerine getirmeye gidiyor.

Kulluk(kölelik) bilincinde kibire yer yoktur...

Sitelerde Paylaş

Nasıl olursa olsun.

Üstünlük işte.

Arada fark var ama. O üstünlüğü başa kakmak, kibir edinmek haram. Nihayetinde üstünlüğü ölçüp değerlendirecek Allah.

Hem parayla değil ya, herkese açık bu üstünlük kapısı. Ah vah diye şikayet edeceğine sen de gir bu kapıdan. Çok geç olmadan...

Sitelerde Paylaş

Arada fark var ama. O üstünlüğü başa kakmak, kibir edinmek haram. Nihayetinde üstünlüğü ölçüp değerlendirecek Allah.

Hem parayla değil ya, herkese açık bu üstünlük kapısı. Ah vah diye şikayet edeceğine sen de gir bu kapıdan. Çok geç olmadan...

Yani şimdi senle Fethullah Gülen arasında hiçbir fark yok mu? Eşit misiniz?

Sitelerde Paylaş

Sen telaffuz etsene.

Senle senin hoca efendin eşit misiniz?

Neden bunda ısrar ediyorsun anlamadım. Herhalde bir tuzak kurmaya çalışıyorsun kendince.

Kıyas şeytanın işi dedik. Şeytan ateş ve toprağı (kendisiyle Hz.Adem'i) kıyaslayarak Allah katından kovulanların ilkidir. Kıyasın dinde yeri yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...