Jump to content

Mükemmel sisteme bak sen :)

Recommended Posts

külli irade ve cüzi irade,biraz araştırmanı öneririm .

özgür irade elbet var buna yok demek şirke girer,aklın ile yapacağın kararın neticesinde cennet cehennem dünya mevkileri vs. var ama tamamende özgürsün manasınada gelmiyor bu,evlilik içinde belli kıstaslar konmuştur her hal için sen dilediğin ama Onun izin vermesiyle dilediğin yola gidiyosun,seninde hayatında olmuştur çok istediğin bişey iş okul olamamıştır bi türlü tüm olanaklar varken üstelik,sevdiğin kızla herşey güzelken ayrılıvermişindir elinden bişey gelmediği anlar O'nun iradesinin devreye girdiği anlardır,herşey elinde değildir insanın bu net bi açıklaması külli iradenin .

Bak sizin algınızda bir sorun var.

Sen külli cüzzi irade diyorsun.

Evlenmek helaldir diyorsun. vs

Benim bunlardan bahsettiğim yok.

Dedikleirmin bunlarla alakası bile yok.

Sizin kitabınızda bu dünyanın sınav olduğu yazıyor.

Sen sınavdasın ve sınava girecek insanların tamamını Allah yarattı diyorsun.

Allahın seni yaratması için Annen ve Babanın bir araya gelmesi ve babanın da özellikle senin oluşumunu tetikleyen spermi vücudundan çıkarması gerekiyor.

Buraya kadar herşeyi anladın sanırım?

işte buradna itibaren dediklerime dikkat et.

Eğer annen ve babanı bir araya getiren tanrı ise, tanrı sinava müdahale etmiş demektir (yani sen sınavda elinde kalemle kendi tercihin olan kutucuğu işaretlerken sınav yöneticisi eline sarılıyor ve seni kendi istediği kutucuğu işaretlemeye zorluyor. Ama aldığın puan, kazanıp kaybetmen hepsi senin sorumluluğunda. Sizin dininiz böyle şeyden bahsetmiyor. İnsanların seçimlerinde tamamen özgür olduğunu söylüyor. Eline aldığın kalemde bile özgürsün diyor dinin.)

Özgürlüğe müdahale edilen bir durum başta sizin kuranınızın tüm ilkelerine aykırıdır.

Tmam diyelim ki özgürler insanlar.

Komple özgürler.

Bu sefer de senin oluşumun yaratma olmuyor.

Annen ve baban kendi özgürlüklerini kullanarak bir araya geliyor.

Kendi riadeleriyle senin oluşup oluşmamana karar veriyorlar.

Ben sana nedne bahsediyorum sen bana yukarıda neden bahsediyorsun.

Külli irade, cüzzi iradeden bahsediyorsun bana...

Hem de sipariş usülü cinsiyete sahip çocukların olduğu bir devirde.

Ayrıca külli irade imkansızlıkları niteler islamda.

Kişinin kendi imkanları dahilindekiler cüzzi iradedir hep.

Mesela senin için senin annen baban külli irade ile sana verilmiştir diye düşünüyorsun sen.

Ama annen baban cüzzi iradelerini kullanıp bir araya geldiler :)

Böyle saçma şey olur mu yahu?

Cüzzi iradelerini kullanıp seks yapan iki kişi seksten üretilen canlıya külli irade ile verilmiş diye bir saçmalık olur mu?

Hem külli hem cüzzi irade bir denklemde yer alır mı? :)

Kafa mı buluyorsun ciddi misin?

Sitelerde Paylaş

Mükemmel yaratıcının mükemmel kullarına bakınız...

...diyorlar ki;

Evlenmeyen cinsel oruç tutacak...yani sevişmeyecek. Ama metabolizması sevişmek isteyecek. Adam evli değil kadın görünce içi eriyecek ama öküz gibi bakacak...keza kadın da aynı.

Aç ve susuz bıraktığın adam yiyecek ve su görünce nasıl saldırıyor ise...ki uğrunda öldürürler...bunlar diyorlar ki yapmayacaksın. Zorla baskılayacaksın, tehdit edeceksin sonra da sevişti diye ibreti aleme göstere göstere kırbaçlayacak ya da öldüreceksin.

Mükemmel yaratıcının mükemmel kulları bunlar.

Evliliği şart koşan Allah neden cinsel açlığı da evliliğe endekslememiş? Evlenmeyenin libidosu evleneninkinden daha etkili çalışıyor.

Adam sorar:

-Ulan tanrım, madem evliliği şart koşuyorsun neden bunu evlenmeden önce de kaldırıp çeneme dayıyorsun?

Sonra da tanrı tutarsız diyenlere sarıyorsunuz.

Kafanın basmadığı rasyonellikten uzak her şey rituelleşir.

Beynamazlık, hainlik, ahlaksızlık, edepsizlik dinlerin rituelleri olmasının nedenleri işte budur.

Tanrının aleni edepsizlikleri karşısında aklın almadıklarından bahsediyorum.

Aklın bilgin almıyor ama tanrı istiyor...

Sapıklığı, edepsizliği, yalancılığı, kandırmayı, pısırıklığı, üç kağıdı öğretiyor sana tanrı...

...öğretmiyor mu?

Gidip kapı aralığında, merdiven altında sevişiyorsun...

...bakire gidip zarını diktiriyor...

...öküz gibi bakıyor, ağzı sulanıyor, bacak arası gıdıklanıyor...

...kuzen, yeğen azıcık içtenlik samimiyet gösterince onu aşağıya indiriyor.

Cinsel oruçmuş.

Edepsizlik öğreniyor bu işlerden haberi yok.

Kul mudur nedir?

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Bak sizin algınızda bir sorun var.

Sen külli cüzzi irade diyorsun.

Evlenmek helaldir diyorsun. vs

Benim bunlardan bahsettiğim yok.

Dedikleirmin bunlarla alakası bile yok.

Sizin kitabınızda bu dünyanın sınav olduğu yazıyor.

Sen sınavdasın ve sınava girecek insanların tamamını Allah yarattı diyorsun.

Allahın seni yaratması için Annen ve Babanın bir araya gelmesi ve babanın da özellikle senin oluşumunu tetikleyen spermi vücudundan çıkarması gerekiyor.

Buraya kadar herşeyi anladın sanırım?

işte buradna itibaren dediklerime dikkat et.

Eğer annen ve babanı bir araya getiren tanrı ise, tanrı sinava müdahale etmiş demektir (yani sen sınavda elinde kalemle kendi tercihin olan kutucuğu işaretlerken sınav yöneticisi eline sarılıyor ve seni kendi istediği kutucuğu işaretlemeye zorluyor. Ama aldığın puan, kazanıp kaybetmen hepsi senin sorumluluğunda. Sizin dininiz böyle şeyden bahsetmiyor. İnsanların seçimlerinde tamamen özgür olduğunu söylüyor. Eline aldığın kalemde bile özgürsün diyor dinin.)

Özgürlüğe müdahale edilen bir durum başta sizin kuranınızın tüm ilkelerine aykırıdır.

Tmam diyelim ki özgürler insanlar.

Komple özgürler.

Bu sefer de senin oluşumun yaratma olmuyor.

Annen ve baban kendi özgürlüklerini kullanarak bir araya geliyor.

Kendi riadeleriyle senin oluşup oluşmamana karar veriyorlar.

Ben sana nedne bahsediyorum sen bana yukarıda neden bahsediyorsun.

Külli irade, cüzzi iradeden bahsediyorsun bana...

Hem de sipariş usülü cinsiyete sahip çocukların olduğu bir devirde.

Ayrıca külli irade imkansızlıkları niteler islamda.

Kişinin kendi imkanları dahilindekiler cüzzi iradedir hep.

Mesela senin için senin annen baban külli irade ile sana verilmiştir diye düşünüyorsun sen.

Ama annen baban cüzzi iradelerini kullanıp bir araya geldiler :)

Böyle saçma şey olur mu yahu?

Cüzzi iradelerini kullanıp seks yapan iki kişi seksten üretilen canlıya külli irade ile verilmiş diye bir saçmalık olur mu?

Hem külli hem cüzzi irade bir denklemde yer alır mı? :)

Kafa mı buluyorsun ciddi misin?

Anne ve baba sebep oluyor.Allah yaratan oluyor.

Sitelerde Paylaş

Allahın her yerde olmasına rağmen Müslümanların namaz sırasında Kâbeye doğru dönmelerinin nedeni kesin olarak belli değildir. Kıble Medineye olan hicretten sonra bir ara Kudüs olmuş, sonra yeniden Kâbeye dönmüştür. Kıbleye dönerek namaz kılmak da putperestlikten kalma bir gelenektir. Samî kavimlerinden Essenîler doğuya dönerek doğan güneşe taparlardı. Bir yere dönmek zorunluğu İslamda devam etmiştir.

Kabenin niye orada olduğu bellidir. Geçmişteki kadim uygarlıkların/pagan uygarlıkların tüm tapınakları ya yok olmuştur, yada harabe. Yani tapınak işlevi yoktur artık.

Ama kabe tevhid (var ve bir olan Tanrıyı birleme sistemi) inancının biricik sembolüdür ve dimdik ayaktadır.

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Berran hakli kabenin birleme sembolu oldugunu dusunuyorum kabenin merkez alinarak namaz kilinmasi konusunda ise eren erdem aciklamasini yapmisti namaz kilmak konusunda.Mantiga yatkin yani siz din kitaplarini cozemezsiniz ki su acidan ibranicede en az arapca kadar zengin dildir yani bir kelimenin en az 18-20 anlami vardir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...