Jump to content

ALLAH'A İHANET EDEN BİR DİN......

Recommended Posts

Aklınızı bu yönde geliştirmek yerine; Ölümü öldürsenize... Olayı kökten halletmiş olursunuz....

Ve dediğim gibi Akıl gelişmez.....!

ölümü öldürmek mümküün değil,ancak bu öldüktenn sonra muhammedin putuna hesap vereceğim anlamına gelmez. :blink:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aklınızı bu yönde geliştirmek yerine; Ölümü öldürsenize... Olayı kökten halletmiş olursunuz....

Hangi olayı? Biraz önce ''herşeyin bir sonu vardır'' dedim. İlkel alkılın da... Ne alakası var şimdi ölümle?

Sizin için gelişmediği kesin!

Tabi sen hala ilk homo sapihenslerin bizim gibi olduklarını sanıyosun dimi.

Tekerleğin icadı diye de bişey yok zaten. Onlar da bizim gibi ferrari ile dolaşıyordu.

Sitelerde Paylaş
Hangi olayı? Biraz önce ''herşeyin bir sonu vardır'' dedim. İlkel alkılın da... Ne alakası var şimdi ölümle?

Sizin için gelişmediği kesin!

Tabi sen hala ilk homo sapihenslerin bizim gibi olduklarını sanıyosun dimi.

Tekerleğin icadı diye de bişey yok zaten. Onlar da bizim gibi ferrari ile dolaşıyordu.

:)

Sende homosipienlerin olduğunu sanıyorsun ve insanın tesadüf eseri olduğuna inanıyorsun.. Çok ilginç gerçekten...

Sitelerde Paylaş

İnsanın tek sınır HAYAL gücüdür....

Allah insanın aklının ürünü olsaydı ona bir mekan ve suret verirdi.. Aklen hayal dahi edemiyeceği bir surete büründürmezdi..

Oysa sizdahi vicdanen biliyorsunuz ki; Allah diye hayal ettiğini şeye sizden önce içinizdeki bir şey itiraz ediyor ve hayır bu olamaz diyor.. İşte Vicdan denilen Kalbin bir hassası Rabbini bildiğinden sizin düşündüğünüz şeyin o olmadığını size bildiriyor...

Sitelerde Paylaş
Canlı yaratıklar böyle bir devinim sırasında ortaya çıkmışlar ve evrim denen kendi devinimleri sonucu bilince kavuşarak, Allah’ı keşfetmişlerdir. Aslında keşfettikleri belki de, kendilerinin de bir parçası oldukları, başlangıcı ve sonu olmayan, tarif edilemeyecek kadar ekzotik, Allah kavramından çok daha görkemli, sürekli olarak şekilden şekle girebilen, sonsuz bir güçtür. Allah var olsa bile o güçte saklıdır ve evrenin, hatta belki de sonsuz evrenlerin yalnız sahibi değildir. Aynı zamanda kendisidir. Bu o kadar muhteşem bir güçtür ki, O’nun bir iki olağan kutsal kitap ve dinle biz insanları yönetmeye tenezzül edeceğini düşünmek, ona hakaret, hatta ihanet etmektir...

Eğer böyle bir güç varsa çok karaktersiz biri olmalı,başka türlü mümkün değil.Yeryüzünde binlerce din var ve her biri ayrı telden tanrı tanımlaması yapıyor.Hacı,nın ifadesiyle dinler o güce hakaret ve ihanet anlamına geliyorsa ki öyledir.İnsanlar bile kendine yapılan hakeretlere sessiz kalmayıp itiraz ettikleri halde,bu güç bir şeklide kendini savunmuyor, ben dinlerin tarif ettiği şeklide bir güç değilim diye itiraz etmiyor.

Bu duruma göre ya böyle bir güç yok,yada var ama kendini savunmaktan aciz.Kendini savunmaktan aciz,bir tanrıya inansam ne olur inanmasam ne olur ? Salla gitsin.

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Eğer böyle bir güç varsa çok karaktersiz biri olmalı,başka türlü mümkün değil.Yeryüzünde binlerce din var ve her biri ayrı telden tanrı tanımlaması yapıyor.Hacı,nın ifadesiyle dinler o güce hakaret ve ihanet anlamına geliyorsa ki öyledir.İnsanlar bile kendine yapılan hakeretlere sessiz kalmayıp itiraz ettikleri halde,bu güç bir şeklide kendini savunmuyor, ben dinlerin tarif ettiği şeklide bir güç değilim diye itiraz etmiyor.

Bu duruma göre ya böyle bir güç yok,yada var ama kendini savunmaktan aciz.Kendini savunmaktan aciz,bir tanrıya inansam ne olur inanmasam ne olur ? Salla gitsin.

Yazının tamamını okudun mu?

Gücün ne olduğunu yeterince açıkladığımı sanıyordum..

Sitelerde Paylaş
Canlı yaratıklar böyle bir devinim sırasında ortaya çıkmışlar ve evrim denen kendi devinimleri sonucu bilince kavuşarak, Allah’ı keşfetmişlerdir. Aslında keşfettikleri belki de, kendilerinin de bir parçası oldukları, başlangıcı ve sonu olmayan, tarif edilemeyecek kadar ekzotik, Allah kavramından çok daha görkemli, sürekli olarak şekilden şekle girebilen, sonsuz bir güçtür. Allah var olsa bile o güçte saklıdır ve evrenin, hatta belki de sonsuz evrenlerin yalnız sahibi değildir. Aynı zamanda kendisidir. Bu o kadar muhteşem bir güçtür ki, O’nun bir iki olağan kutsal kitap ve dinle biz insanları yönetmeye tenezzül edeceğini düşünmek, ona hakaret, hatta ihanet etmektir...

Bu nedenle Tanrı'ya Allah denilmesine karşıyım.

Yıllarca "Allah'a Tanrı denilebilir" savunması içinde olmuşken son dönemde bundan vazgeçtim.

İslamcıların "Allah'a Tanrı denmez" fikrine karşı "Tanrı'ya Allah denmez" diyorum.

Çünkü Tanrı, Allah gibi dejenere edilmemiştir.

Tanrı, çamurdan insan yaratmamıştır.

Tanrı, kadını erkeğin kaburgasından yaratmamıştır.

Tanrı, cehennemi doldurmak ve sonsuza kadar ateşte yakarak işkence etmek için cinler ve insanlar yaratmamıştır.

Tanrı, kavimleri helak etmemiştir.

Tanrı, saltanat gibi babadan oğula, oğuldan toruna peygamber göndermemiştir.

Tanrı, üvey kızkardeşiyle evlenip onun karısı olduğunu gizleyerek servet edinen bir peygamber yaratmamıştır.

Tanrı, çocuğunu ve çocuğunun annesini ıssız bir çöle terkeden bir peygamber göndermemiştir.

Tanrı kızıp ta , bütün dünyadaki insanları ve hayvanları yok edici bir tufan yapmamıştır.

Tanrı, sarhoş olup da iki öz kızıyla yatıp çocuk edinen peygamber göndermemiştir.

Tanrı, yeryüzüne inip te güreşmemiştir.

Tanrı, haremler kuran, yüzlerce kadınla evlenen peygamberler göndermemiştir.

Tanrı ırkçılık yapmamış, toplumların bebekler dahil katledilmesini emretmemiştir.

Tanrı, 6 yaşındaki çocukla evlenen, evlatlığının eşiyle evlenen peygamber göndermemiştir.

Tanrı, bilim dışı, akıl dışı, mantık dışı, insanlık dışı yazılar içeren kitaplar göndermemiştir.

Tanrıya, "Allah Allah" der gibi "Tanrı Tanrı" denmez.

Tanrıya " Üfff Allaaaah!" der gibi "Üff Tanrıııı!" denmez.

Tanrı bir put adı değildir.

Tanrı tektir, tekin ismi olmaz, insan isimleri hiç olmaz.

Tanrı insan biçimli olamaz. Eli, yüzü, baldırı olmaz.

Daha yazılacak çok şey var Tanrı'ya Allah denilerek yapılan ihanet hakkında ama

yerimiz dar, yazımız uzun olmasın.

Sitelerde Paylaş
Bu nedenle Tanrı'ya Allah denilmesine karşıyım.

Yıllarca "Allah'a Tanrı denilebilir" savunması içinde olmuşken son dönemde bundan vazgeçtim.

İslamcıların "Allah'a Tanrı denmez" fikrine karşı "Tanrı'ya Allah denmez" diyorum.

Tanrıya, "Allah Allah" der gibi "Tanrı Tanrı" denm

Tanrıya " Üfff Allaaaah!" der gibi "Üff Tanrıııı!" denmez.

Tanrı bir put adı değildir.

Tanrı tektir, tekin ismi olmaz, insan isimleri hiç olmaz.

Tanrı insan biçimli olamaz. Eli, yüzü, baldırı olmaz.

Daha yazılacak çok şey var Tanrı'ya Allah denilerek yapılan ihanet hakkında ama

yerimiz dar, yazımız uzun olmasın.

olaya böyle bakmamıştım,yıllarca ben de allah yaratanın özel adı diye düşünüp,tanrı diyenleree soğuk bakmıştım.

allahla tanrı aynı değildir evet.gerisi de senin söylediğin gibi.

tanrı diye birşey vardır yoktur ayrı bi konu ama,tanrı ile allahı(pardon muhammedin putunu) bir tutarak tanrı kavramını kirletmemek lazım. ;)

Sitelerde Paylaş
Peki bu Tanrı, hangi dinin Tanrı'sı..

Deistlerin mi?

Hayır. Deizmin Tanrısı yoktur, inancı vardır.

Bu Tanrı ilk olan, enerjiden maddeye dönüşen olası Tanrı.

Hakkında hiçbirşey söylenemeyecek, bilinci, kudreti vs. nitelikleri öne sürülemeyecek bir Tanrı bu. Belki çok düşük bir olasılıkla evrimleşerek bir bilinç sağlamış olabilir.

Sitelerde Paylaş

Yaa arkadaşlar bırakın şu tanrı varmıdır yokmudur meselesini.Tanrı varsa bile şimdiye kadar kime ne faydası olmuş, dünyada olan hangi haksızlıkların önüne geçmiş,hangi savaşları engellemiş,hangi açlıktan ölen insanlara bir dilim ekmek vermiş?

Gölge etmesin başka ihsan istemez.

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evvettt :-)))))))))

Sevgili Nihil,Vallah coh dogru deyiysen,Cahal insan en RAHAT insandir.Helede uydurulan dincilerde olan rahatlih heckimsede yoktur.

Iste kendi anlatimlariyla kendileri.

1 TEKKE

1 TAKKE

1 LOKMA

Bu dünyada yeter insana.

Alin size bir anlatimlari daha

Rizk icun cekme tessür

HAYI ko,HUYA ulas

IKI LEVHIN arasinda

Halikim besler seni

Türkcelestirelim

Gecimin icin üzülme

Calismayi birah,ibadet et

Iki tahta arasinda

Halikim beslerseni

Iki tahta arasinda Tanri canli beslemiyor deyil,ama insan deyil,TAHTA KURUSU.

Simdi,böyle dünyaya bosvermis safsata denizinde yüzenler ,nasil anlasinlar Hallaci mansurun dediklerini.

Ki bu Emevi va Abbasi zibilleri Imami azam Abu Hanifeyiyide hapisanelerde yillarca kamcilatip öldürdüydüler.Hapishaneden 73 yasinda adamin cesedi ciktiydi.

Arastirmadan korkorkan

Bu tip insanlarin bilgisayarlari günlük hayatlari disinda bostur .Halbuki bilge insanin kelledeki bilgisayari agzinakadar doludur.Bosu doldurur,doluyu bosaltir,dener,arastirir,uzatir ,kisaltir,ekler ,cikartir ve bu calismanin sonunda bir yerlere varmasi mümkündür.Zaten bir yerlerede böyle varilir.

Islam aleminin bir yere varamamasinin nedenide budur.

Hallaci Mansur ENELHAK demisti.Yani ben Tanriyim ,veya benTanrinin bir parcasiyim.Usa en yakin anlamida budur.

Sevgili Haci ise söyle diyor,aslinda kesfettikleri belkide KENDILERININDE BIR PARCASI olduklari bir baslangic sonu olmayan.tarif edilemeyecek kadar EXOTIK Tanri kavramindan cok daha görkemli sürekli olarak gücten güce giren,sonsuz bir güctür.Tanri var olsa bile o gucte saklidir ve Evrenin ,hatta belkide sonsuz evrenlerin yalniz sahibi deyildir,AYNI ZAMANDA KENDISIDIR.

Peki Hallaci Mansur ne diyor ?ENEL HAK,BEN TANRIYIM,bunun USA en ykiniysa BEN TANRININ BIRPARCASIYIM.

Simdi ,bu iki cümle arasinda bazi arkadaslar birbenzerlik göremiyorlarmi?

Bence ikiside anlam bakimindan ,aynikapiya cikmaktadir.

Ehli sünnet vel camaatli müslümanlar Arap kültürünün verdiyi vahsi dürtüsüyle,bu adam Allah benim diyor deyip,mahkeme önüne cikarilir,Ehli sünnet Allameleri su sekilde öldürülmesine kara verirler.

Önce kamcilanack,

Bedeni bicakla parca parca yarilacak,

Idam sehpasina asilacak,

Bacaklari kollari kesilecek,

Kafasi koparilacak ve

Yakilacak.

Zavalli Hallaci mansur Ehli sünnet vel camaat Allameleri tarafindan yazildigi sekilde Cümle alemin coluk cocugunda gözleri önünde parcalanir yakilir.Demek adamlarda acimak esirgemek bu sekilde oluyor.

Mevlana Celalettine sorarlar,sen o yillarda Bagdatta olsaydin,Mevlana söyle yanit verir,Mansuri bir kere astilar,beni belkide onkere asarlardi.

DIN akil isi deyil,NAKIL isidir diyenlerden baska ne beklenebilinirki.

Bakalim Tanri ne diyor bu konuda:AKLI OLMAYANIN DINIDE OLMAZ,OKA.

Tüm güzellikler kelleyi calistiranlarla olsun

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Yaa arkadaşlar bırakın şu tanrı varmıdır yokmudur meselesini.Tanrı varsa bile şimdiye kadar kime ne faydası olmuş, dünyada olan hangi haksızlıkların önüne geçmiş,hangi savaşları engellemiş,hangi açlıktan ölen insanlara bir dilim ekmek vermiş?

Gölge etmesin başka ihsan istemez.

Aslında özet bu... Tanrı veya Allah her neyse sadece egemen çıkar gruplarının işine yaramıştı tarih boyunca hepsi bu... İnsanlar artık insan ve birey olmanın bilinci ile haksızlıkları önlemeliler... Din insanların haksızlıklara karşı çıkmalarının önündeki en önemli engeldir; işleri öte dünyaya bırakır...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...