Jump to content

30 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Atatürk günde paket paket sigara ve alkol tüketerek erken yaşta vefat etmişti. Kemalistler bunu hep sitem ederek üzüntüyle yadeder. "Ah Atam keşke biraz daha yaşayabilseydin, devrimler yarım kaldı" gibilerinden. Neyse ki Erdoğan öyle değil. Sigaranın zararlarının farkında ve içmeyecek kadar da irade sahibi.

Hemen her konuda olduğu gibi sigara konusunda da sağlık açısından en kapsamlı ve önemli adımlar AK Parti döneminde atıldı. Dumansız hava sahası, paketlerin üzerindeki uyarı yazıları hep bu dönemin icraatleri. Erdoğan da kuşkusuz Türkiye'nin gelmiş geçmiş en Yeşilaycı başbakanıdır.

Başbakan, sigarayı bırakma sözü aldı

Yaşlı adamın cebinden sigara paketinin alan Başbakan, 'Gel bu sigarayı bırak' dedi...

Başbakan, sigarayı bırakma sözü aldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mardin'in Dargeçit ilçesi Ilısu köyünde TOKİ tarafından yapılan konutların anahtar teslim töreni sırasında yaşlı bir adamın cebindeki sigara paketini alarak, yaşlı adamdan sigarayı bırakma sözü aldı.

http://www.bugun.com.tr/haber-detay/125712-basbakan-sigarayi-birakma-sozu-ald-haberi.aspx

Erdoğan'dan AKP'li başkana telefon: Sigarayı bırak

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, bir partilinin ‘Çok sigara içiyor’ diye şikayet ettiği Sakarya'nın Akyazı İlçesi'ne bağlı Kuzuluk Beldesi Belediye Başkanı Bilal Soykan'ı telefonla arayarak “Sigarayı bırak” dedi.

http://www.radikal.com.tr/Default.aspx?aType=RadikalDetay&Date=&ArticleID=943730

Erdoğan: "Sigara terörden tehlikeli"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sigara yasağının 2. yıldönümünde konuştu ve "Sigara terörden daha tehlikeli" dedi. Hatta "Hem kurusu hem sulusu hepsine karşıyım " diyerek alkolün de sigara kadar zararlı olduğunu söyledi. Başbakan, sigara yasağından taviz verilmeyeceğini de açıkça dile getirdi ve "Muhalefetin yasak kapsamının daraltılması önerisine izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

http://www.cnnturk.com/2010/turkiye/02/04/erdogan.sigara.terorden.tehlikeli/562365.0/index.html

Böyle bir başbakana sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Sadece başarılı bir politikacı ve lider değil aynı zamanda örnek alınası bir şahsiyet...

Sitelerde Paylaş

Geçmişte bi aralar bi tadına bakayım diye aldım . Bir nefes çekmem le akciğerlerim sanki İçe doğru kapanmışta dumanı almaz olmuştu . Ama çok şiddetli bir öksürük takip etti onu . Vücudum mu kabul etmedi nedir anlamadım . Sonrasında da hiç içmedim zaten . Zararlıymış cart mış curt muş o umrumda değilde herhangi bir şeye bağımlı olmak hiç sevmediğim şey .

Hepimiz böyle başladık Everest. Vücut insan ilk sigara içtiğinde bunu (haklı olarak) zehir olarak algılıyor; zehrin zararını azaltmak için nefesin kesiliyor ve öksürüyorsun. Ancak insan ergenlik çağında başlarsa, dahil olma, kool olma isteği daha kuvvetli olduğu için vücudun tepkisine rağmen içmeye devam ediyor ve vücut bir süre sonra dumana alışıyor, hatta dopamine bağlantısı kurulduğu için tadı güzel gelmeye başlıyor. Ergenlik çağından sonra sigaraya başlayan pek kimse yoktur sanırım.

Sitelerde Paylaş

Haha ulan başbakana ne benim içtiğim sigaradan.Beden benim,vucut benim,sağlık benim.Eğer kendi içmiyorsa içmez, sigaranın kötülüklerini anlatır susar.Ne demek başkasını arayıp sigarayı bırak diye emir vermek.Sen neyin bekçiliğini yapıyorsun ki?

O zaman polis eroin satan ve içenlere de engel olmasın. Dama, köprüye çıkıp intihar edeceklere de engel olmasın. Çok yanlış bir mantık bu. Başbakanın tutumunu doğru buluyorum. Olay sadece başbakanla kısıtlı değil. Eğer karşındaki kişi sana çok saygı duyuyor ve senin bir uyarı ve ricanı emir gibi algılıyorsa onun faydasına olacak şeyleri söylemek, istemek çok büyük bir iyiliktir. Emir gibi algılansa bile...

tarihinde muhafazakar demokrat tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O zaman polis eroin satan ve içenlere de engel olmasın. Dama, köprüye çıkıp intihar edeceklere de engel olmasın. Çok yanlış bir mantık bu. Başbakanın tutumunu doğru buluyorum. Olay sadece başbakanla kısıtlı değil. Eğer karşındaki kişi sana çok saygı duyuyor ve senin bir uyarı ve ricanı emir gibi algılıyorsa onun faydasına olacak şeyleri söylemek, istemek çok büyük bir iyiliktir. Emir gibi algılansa bile...

Arkadaşım sigarayla eroinin farkını bilmiyormusun.Herşeyden evvel sigara yasaldır.Bak ne dedim beden benim bedenim.Başkalarına zarar vermediğim sürece bedenimi istediğim gibi kullanırım.Başbakanın sigarasını cebinden aldığı adamın sigarayı bıraktığını mı sanıyorsun sen? Göstermelik şeyler bunlar.Hatta o paketi aldı diye arkasından küfür bile etmiştir ona.

Sitelerde Paylaş

Hepimiz böyle başladık Everest. Vücut insan ilk sigara içtiğinde bunu (haklı olarak) zehir olarak algılıyor; zehrin zararını azaltmak için nefesin kesiliyor ve öksürüyorsun. Ancak insan ergenlik çağında başlarsa, dahil olma, kool olma isteği daha kuvvetli olduğu için vücudun tepkisine rağmen içmeye devam ediyor ve vücut bir süre sonra dumana alışıyor, hatta dopamine bağlantısı kurulduğu için tadı güzel gelmeye başlıyor. Ergenlik çağından sonra sigaraya başlayan pek kimse yoktur sanırım.

ya benim bi kuzen vardı, nisanlandi felan ama o is olmadi sora 26 yasinda sigaraya basladi adam, olabiliyo yani xD

Sitelerde Paylaş

ya benim bi kuzen vardı, nisanlandi felan ama o is olmadi sora 26 yasinda sigaraya basladi adam, olabiliyo yani xD

İstisnalar elbette olabilir ama kuralı bozmaz. Türkiye için bir sayı bulamadım, ama ABD'de sigara içenlerin yaklaşık %90'ı 18 yaşından küçükken başıyor, ortalama başlangıç yaşı da 13. Kuzenine yazık olmuş, inşallah bırakır.

Sitelerde Paylaş

Sigara içipte bırakmak isteyenler lütfen izlesin . Tamam 1 saat kadar sürüyor biraz sıkıcı ama katlanacaksınız . Ben 10 dakikaya kadar dayanabildim ama etkili bir videoya benziyor . Sonuçta sigarayı bırakacak olan sizlersiniz hepsini izleyiniz :)

http://video.google.com/videoplay?docid=-7032825356513183711&hl=en#

Sitelerde Paylaş

muhafazakar demokrat dedi ki : ''Atatürk günde paket paket sigara ve alkol tüketerek erken yaşta vefat etmişti. Kemalistler bunu hep sitem ederek üzüntüyle yadeder. "Ah Atam keşke biraz daha yaşayabilseydin, devrimler yarım kaldı" gibilerinden. Neyse ki Erdoğan öyle değil. Sigaranın zararlarının farkında ve içmeyecek kadar da irade sahibi.

Hemen her konuda olduğu gibi sigara konusunda da sağlık açısından en kapsamlı ve önemli adımlar AK Parti döneminde atıldı. Dumansız hava sahası, paketlerin üzerindeki uyarı yazıları hep bu dönemin icraatleri. Erdoğan da kuşkusuz Türkiye'nin gelmiş geçmiş en Yeşilaycı başbakanıdır.''

Tam bir dallamasın , dün fetonun hayalarını yelpazeliyordun şimdi de provokatörlük görevine atandın :lol:

Sitelerde Paylaş

Atatürk günde paket paket sigara ve alkol tüketerek erken yaşta vefat etmişti. Kemalistler bunu hep sitem ederek üzüntüyle yadeder. "Ah Atam keşke biraz daha yaşayabilseydin, devrimler yarım kaldı" gibilerinden. Neyse ki Erdoğan öyle değil. Sigaranın zararlarının farkında ve içmeyecek kadar da irade sahibi.

Sorsana o tayibe savaşta yanındaki askeri ölmüşmü hiç ?

Tayib beyin derdi yokki içsin keyifler yerinde milyon dolarları indiriyorlar cebe.

Sitelerde Paylaş

Sigara içipte bırakmak isteyenler lütfen izlesin . Tamam 1 saat kadar sürüyor biraz sıkıcı ama katlanacaksınız . Ben 10 dakikaya kadar dayanabildim ama etkili bir videoya benziyor . Sonuçta sigarayı bırakacak olan sizlersiniz hepsini izleyiniz :)

http://video.google.com/videoplay?docid=-7032825356513183711&hl=en#

Alan Carr'ın kitabı işe yaradığına göre bu video da iyi olabilir. Birazını izledim, kitapla neredeyse bire bir gidiyor. Ancak kitap 200 sayfa. Film daha kısa yani. Kitap ile iki kere bıraktım ben sigarayı. En son 16 gün önce bıraktım, hala iyi gidiyor. Zor kısmı geçti bitti. O yüzden kitabı kesin tavsiye ederim herkeze. Tekrar başlarsam video'yu da değerlendiririm.

Sitelerde Paylaş

yaw içende oluyor içmiyende içelim en iyisimi :)

sigara çok pis kokuyor ama tercigim pipo yada sarma sigaradır..

dunyanın en uzun omurlu insanların bir tanesi (110 yasına kadar yasamıs)

olene kadar sigara ve alkol almıs..

yssamın sırrını da sakın dogama borçluyum demis..

bende sakin dogasını sigara ve alkole baglıyorum :)

Sitelerde Paylaş

Tam bir dallamasın , dün fetonun hayalarını yelpazeliyordun şimdi de provokatörlük görevine atandın :lol:

Ahlaksız, yobaz ateist...

Sorsana o tayibe savaşta yanındaki askeri ölmüşmü hiç ?

Tayib beyin derdi yokki içsin keyifler yerinde milyon dolarları indiriyorlar cebe.

Koca memleketi idare ediyor. Yedi düvele karşı dik duruşunu bozmuyor. İsrail'e cesurca haddini bildiriyor(herkes cesaret edemez, g*t ister). Derdi hiç olmaz olur mu?

Sayın Bülent Arınç bundan şöyle bahsetmişti:

“Bak Tayyip Bey bile ne halden ne hale geldi. O civanım delikanlının şimdi gözlerinin altı morardı, düşünüyor. İktidar sorumluk ister, yorulmak ister, bazen ağlamak ister. Çoğu zaman çalışmak ister. Öyle yan gelip yatayım, denizden çıkmayayım, eğleneyim, öğlene kadar istirahat edeyim, mükemmel bir kahvaltı yapayım, ondan sonra her gün yatayım, uyuyayım, gezeyim, tozayım. Öğleden sonra şöyle bir meclise gideyim, veya genel merkezde oturayım, gazetelere bir bakayım, kahvemi içerken gazetede bir şey yakalarsam bir demeç patlatayım. Oldu sana siyaset. O devir geçti. Dolayısıyla iktidar olabilmek için bu meselede yıpranmayı göze almak gerekir.”

http://haber.mynet.com/detay/politika/civanim-delikanli-ne-hale-geldi/480167

Sitelerde Paylaş

Ahlaksız, yobaz ateist...

Koca memleketi idare ediyor. Yedi düvele karşı dik duruşunu bozmuyor. İsrail'e cesurca haddini bildiriyor(herkes cesaret edemez, g*t ister). Derdi hiç olmaz olur mu?

Sayın Bülent Arınç bundan şöyle bahsetmişti:

“Bak Tayyip Bey bile ne halden ne hale geldi. O civanım delikanlının şimdi gözlerinin altı morardı, düşünüyor. İktidar sorumluk ister, yorulmak ister, bazen ağlamak ister. Çoğu zaman çalışmak ister. Öyle yan gelip yatayım, denizden çıkmayayım, eğleneyim, öğlene kadar istirahat edeyim, mükemmel bir kahvaltı yapayım, ondan sonra her gün yatayım, uyuyayım, gezeyim, tozayım. Öğleden sonra şöyle bir meclise gideyim, veya genel merkezde oturayım, gazetelere bir bakayım, kahvemi içerken gazetede bir şey yakalarsam bir demeç patlatayım. Oldu sana siyaset. O devir geçti. Dolayısıyla iktidar olabilmek için bu meselede yıpranmayı göze almak gerekir.”

http://haber.mynet.com/detay/politika/civanim-delikanli-ne-hale-geldi/480167

ahlaksız yobaz ateist ? :lol::lol:

seni ahlak abidesi adam , şu din ve ahlak denilen çıkar da millet kelliğini görsün , hem de biz diyelim kelleye bak çay demle , ahlaksızın alası sensin , işin gücün köpeklik yapmak ..

biraz düz olsana be adam , ne bu ya ? Kimden para alıyorsun sen ciddi söylüyorum ?

bir kerede hükümete objektif bak , anlaşılan sana da gemicik vermişler kağıttan da yapma olsa memnun olurmuşçasına yüzdürüyorsun oyun küvetinde :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...