Jump to content

ATEİST BİR TÜRKİYE OLSA NASIL OLURDU?

Recommended Posts

milliyeti ne olursa olsun bir müslümanın bir müslümanı sevdiği gibi

milliyeti ne olursa olsun bir hristiyanın hristiyanı sevdiği gibi

milliyeti ne olursa olsun bir yahudinin yahudiyi sevdiği gibi

milliyeti ne olursa olsun bir ateistte başka bir ateisti sevebilirmiydi?

sağlam bir ülke için toplumsal bir kenetlenme meydana getirebilirmiydi?

böyle bir ülkenin diğer ülkelerle çatışabileceğini göz önüne alırsak ömrü ne kadar olabilirdi?

başlığı biri düzeltirse iyi olur [/b] ler karıştı :)

tarihinde Ha Sektör tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

böyle bir ülkenin diğer ülkelerle çatışabileceğini göz önüne alırsak ömrü ne kadar olabilirdi?

Ateizm, milliyetle karşılaştırılacak bir kavram değil. Tabii ki milliyeti ne olursa olsun bir ateist de başka bir ateistin karısına tecavüz ettiğinde aynı organı aynı şekilde kullanır. Ama bunu yaparken, milliyeti ne olursa olsun bir müslümanın başka dinden birisinin karısına tecavüz ettiği gibi bir zihniyet taşımaz en azından: Bunun allah tarafından kendisine tanınan bir hak değil, düpedüz tecavüz olduğunun bilincinde olur.

Eh, bir ahlaksızlığı kendisine hak görenle, ahlaksızlığın ahlaksızlık olduğunu bilen, bir olur mu?

Sitelerde Paylaş

Yani sen ateizm ortak paydası üzerine kurulmuş bir ülkeden bahsediyorsun...

Yeterli bir birleştirici güç değil ateizm.

Din birleşirir ama ateizm birleştirmez.

İnsanları bir arada tutacak bir zamka ihtiyacın var.

Dinlerin dışında o birleştirici ekonomi olabilir. Tabii din dışında sapık bir sürü dogmalardan biri de olabilir.

Hepsi de din kadar zararlı ve tehlikelidir.

Ekonomisi düzelen ve bilimselliğe önem veren her ülkede ateist sayısı artacaktır.

Ve belki de bir gün dinler yok olacaklardır.

Buna rağmen dinsiz ülkelerin ayakta kalmasından ve ilerlemesinden, halkının mutlu ve esen olmasından ateizm değil, ekonomik zenginlik sorumlu olacaktır.

Her ne kadar ateizm birleştirici değilse, bölücü de değildir. Toplumun ilerlemesinden sorumludur.

Bu ilerlemenin sonunda kazanılacak ekonomik zenginlik ülke halklarını bir arada tutacak önemli bir birleştirici elemandır.

Dinler ise hem birleştirici niteliklere sahiptirler, hem de bölücü.

Ateizmin yararlı etkisi dolaylı olacaktır. Direkt bir etki söz konusu değildir.

Sitelerde Paylaş

Ne olurdu her şahıs kendini üstün görerek tanrıyı oynardı. Şuan ülke müslüman da kim Allah diyor. Birde dini alet ederek her türlü pisliği yapıyorlar, bacak kadar insanların bir şey bildikleri yoktur ama bir arabaları üç kuruş paraları olunca dağları ben yarattım havalarında geziniyorlar. Müslümanlık şekil ile değil yaptığımız işler ile olur. İmanın yarısı temizlik yazar duvarlarda , o duvara yazıp neden kirletiyorsun kafana yazsana, evlerin duvarlarında buraya çöp atanın a... yazarlar. Allah varda bunlar yapılıyor , az da bir inanç olmasaydı birde olacakları siz düşünün. Bence ülkenin insanların bu halinin dinle fazla bir ilişkisi yoktur hatta hiç yoktur , din sadece iyi bir insan olmak için araçtır fakat bu araca binip insanları ezmeye onların hakkını yemekle uğraşıyorsak ben bu kişilere mümin demem. Eğer bunların inandığı şey müslümanlık ise ben müslüman değilim.

Sitelerde Paylaş

Ne olurdu her şahıs kendini üstün görerek tanrıyı oynardı. Şuan ülke müslüman da kim Allah diyor. Birde dini alet ederek her türlü pisliği yapıyorlar, bacak kadar insanların bir şey bildikleri yoktur ama bir arabaları üç kuruş paraları olunca dağları ben yarattım havalarında geziniyorlar. Müslümanlık şekil ile değil yaptığımız işler ile olur. İmanın yarısı temizlik yazar duvarlarda , o duvara yazıp neden kirletiyorsun kafana yazsana, evlerin duvarlarında buraya çöp atanın a... yazarlar. Allah varda bunlar yapılıyor , az da bir inanç olmasaydı birde olacakları siz düşünün. Bence ülkenin insanların bu halinin dinle fazla bir ilişkisi yoktur hatta hiç yoktur , din sadece iyi bir insan olmak için araçtır fakat bu araca binip insanları ezmeye onların hakkını yemekle uğraşıyorsak ben bu kişilere mümin demem. Eğer bunların inandığı şey müslümanlık ise ben müslüman değilim.

Din iyi insan olmak için bir araç değildir.

Din dinin istediği bir insan olmak için bir araçtır.

Başka türlü iyi olmak dinin umurunda bile değil.

Yalnız kendi ilkelerine uyanları iyi kabul eder dinler.

Türk Müslümanlarının İslam'ın istediği gibi insanlar olduğunu düşünün bir an için..

İslam'ı ne kadar çok yaşamımıza uygularsak, o kadar geri, bağnaz ve ahlaksız bir toplum oluruz.

Sitelerde Paylaş

din iyi bir insan olmak için araç maraç değildir arkadaşım müslümanlar ahlaklıdır ateistler her haltı yer diye düşünenlerden nefret ediyorum.kişinin nasıl yetiştirildiği önemli müslümanmı hristiyanmı ateistmi diye yetiştirildiği değil.aile terbiyesi almış hırsızlığı kötü bir davranış cinayeti kötü bir davranış olarak gördüyse yapmaz bu kadar.islamın yaptığı ise ahlaksız insanları ''hırsızlık yapmayacaksın içki içmeyeceksin zina yapmayacaksın yoksa cızbız ederim ulan'' diye korkutarak dize getirmeye çalışmaktır.buda tabi asla işe yaramayacak olan bir yöntemdir.%99 müslüman ülkedeki tüm kötülükleri,hatta tümünü geçtim %10'unu bile %1lik azınlık işliyorsa ben kafama sıkarım bu kadar iddialıyım :)

Sitelerde Paylaş

Din insanlık onuruna bir hakarettir. Din olsa da olmasa da iyi insanlar iyi şeyler, kötü insanlar kötü şeyler yapacaktır; ama iyi insanların kötü şeyler yapması için din gerekir. - Steven Weinberg

Sitelerde Paylaş

Bir müslüman şöyle demişti ve ben hayretler içinde kalmıştım:

Eğer dini inancı olmasaymış herkezi dağa kaldırıp tecavüz edermiş ve buna engel olan şey de sadece dini inancı imiş.

işte bu zihniyetteki adama birde kuranın meşru kıldığı tevbe ayetleri ile günahlarının sadece bir tevbe ile affedileceği aşılandımı bügün toplumumuzda görülen tecavüz ve benzeri suçların ne den bu kadar yüksek olduğu ortaya çıkar.

Bir ateist ise ahlakının kaynağını dinlerden değil de insanlık onurundan ve kollektif yaşamda kurallara uyumun verdiği bilinçten,aynı zamanda da kanunlalarla çerçevelenmiş toplumsal kurallardan almaktadır.

Sitelerde Paylaş

Din insanlık onuruna bir hakarettir. Din olsa da olmasa da iyi insanlar iyi şeyler, kötü insanlar kötü şeyler yapacaktır; ama iyi insanların kötü şeyler yapması için din gerekir. - Steven Weinberg

Elin gavurlarına tapacaksınız nerdeyse sonra gelir Peygambere laf edersiniz. Yuh size. Onun bunun lafını yazıp durmayın. Bende müslümanım ama bugüne kadar kimseyi incitmedim veya kimseye kötülüğüm olmadı.

Sitelerde Paylaş

Bu forumu Türkiye olarak farzederek işe başlayabilirsin . Değişen tek şey kan akmayacaktır. Çünkü bir müslüman her ateiste karşı kindar davranıp , onları hayvan yerine bile koymayacağı için ; en azından bir ateistin bir müslümanla problemi olmadığından dolayı tahakkümler bu kadar ağır hissedilmeyecektir. Yani aynısı olmasa da benzer şeyler olacaktır . Az olan her zaman ezilir :)

SAYGILAR

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Elin gavurlarına tapacaksınız nerdeyse sonra gelir Peygambere laf edersiniz. Yuh size. Onun bunun lafını yazıp durmayın. Bende müslümanım ama bugüne kadar kimseyi incitmedim veya kimseye kötülüğüm olmadı.

Onun gibi bir gavuru senin gibi 1,5 milyar müslümana değişmem, allahın zırtosu! Adam, hiç olmazsa adam gibi bir laf söylemiş, senin peygamber dediğin ırz düşmanı gibi karı-kız muhabbeti yapmamış.

Sitelerde Paylaş

İslamı burda akıldışı olarak savunmayı kendine hak olarak adamış , kişilikten yoksun , başkasının hamuru başkasının şekli olan bazi kişilerden ötürü forumda gezilemiyor anlaşılan .

Biz tebliğimizi yapıyoruz , ayriyetten bizi cambazlıkla itham edeceğinize kendi yazdıklarınızı kısaca bir süzgecinizden geçirirseniz ne kadar da mantık dışı ve bağnazca hareket ettiğinizi görürsünüz ey siz zavallı müslümancıklar !

Evet ! Size söylüyorum , siz aklın kör çıkmazlarında döngüye uğrayan , hayalperest sizler !

tarihinde BayZerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslamı burda akıldışı olarak savunmayı kendine hak olarak adamış , kişilikten yoksun , başkasının hamuru başkasının şekli olan bazi kişilerden ötürü forumda gezilemiyor anlaşılan .

Biz tebliğimizi yapıyoruz , ayriyetten bizi cambazlıkla itham edeceğinize kendi yazdıklarınızı kısaca bir süzgecinizden geçirirseniz ne kadar da mantık dışı ve bağnazca hareket ettiğinizi görürsünüz ey siz zavallı müslümancıklar !

Evet ! Size söylüyorum , siz aklın kör çıkmazlarında döngüye uğrayan , hayalperest sizler !

Bir müslüman olarak yukardaki kardeşimizin bizim için böyle cümleler kurmasına nasıl sebep olduk diye düşünmeli ve öz eleştiride bulunmamız gerekir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...