Jump to content

Sınav Paradoksu

Recommended Posts

Rahat ettiğim şekilde değil gördüğüm ve bildiğim şekilde inanıyorum. Derdime derman vardır her derde derman olduğu gibi. Çoğulluğa olan bağlılığımda yoktur sadece kendime bağlıyım. Hayatımda neden kolaylıklar diliyorsun bu bana yaptığın en büyük kötülük olur engelsiz bir koşuyu herkes yapar, önemli olan zoru başarmaktır. İnşallah bildiklerimi bir gün herkes bilir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Rahat ettiğim şekilde değil gördüğüm ve bildiğim şekilde inanıyorum. Derdime derman vardır her derde derman olduğu gibi. Çoğulluğa olan bağlılığımda yoktur sadece kendime bağlıyım. Hayatımda neden kolaylıklar diliyorsun bu bana yaptığın en büyük kötülük olur engelsiz bir koşuyu herkes yapar, önemli olan zoru başarmaktır. İnşallah bildiklerimi bir gün herkes bilir.

Senin , benim bilgiye ulaşmamı umduğun olay çoktan gerçekleşti ve aşıldı benim katımda .

O yüzden aşıyorum şu an kendimi , ve uzanıyorum ipin üzerinden üstinsanın kişiliğinin oturup beni orda kendisine adamış olarak bekleyen o üst kişiliğe doğru yol alıyorum..

Ben çoktan attım o tabuları kafamdan hepsini silip attım yerine kendi değerlerimi yaratmaya koyuldum bu yolda giderken , hayattan haz duymaya ilk bu yolculuğa çıkarak başladım ...

Haydi haydi siz de kalkın insanlar vakit az , ama katedilmesi gereken olgunlaşma yolu çoktur , bundan ötesi de ebedi uykudur.

SAYGILAR

tarihinde BayZerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin , benim bilgiye ulaşmamı umduğun olay çoktan gerçekleşti ve aşıldı benim katımda .

O yüzden aşıyorum şu an kendimi , ve uzanıyorum ipin üzerinden üstinsanın kişiliğinin oturup beni orda kendisine adamış olarak bekleyen o üst kişiliğe doğru yol alıyorum..

Ben çoktan attım o tabuları kafamdan hepsini silip attım yerine kendi değerlerimi yaratmaya koyuldum bu yolda giderken , hayattan haz duymaya ilk bu yolculuğa çıkarak başladım ...

Haydi haydi siz de kalkın insanlar vakit az , ama katedilmesi gereken olgunlaşma yolu çoktur , bundan ötesi de ebedi uykudur.

SAYGILAR

Çok güzel bir yol seçmişsin fakat rehbersiz yolculuk karanlıkta yola çıkmaya benzer. Bu yüzden faydalı olacağını umduğum bir kaynak vereceğim , ben okudum ve sadece uygulama içeriyor sizi yönlendiriyor. İnsanın çıktığı yolda neyi aradığını insana buldurmak adına yazılmış ve yazarında 27 sene boyunca araştırdığını ancak çoğu şeylerin insanları sadece uzaklaştırmaktan başka bir şey içermediğini ve kendisinin keşif ettiği kestirme yol ile insanların faydalanması için bir derleme yapmış, Kitabın adı: Rüyadan Uyanmak, Yazar: Micheal Langford Kitap gerçekten de çok basit ve başarılı, sadece uygulama yaparak nereye kadar gidebileceğinize bağlı sonuçlar.

Sitelerde Paylaş

İnsanın aklından başka bir rehberi yoktur , diğer rehberlerle çıkılan yolculuğun hüsranla ve umduğunu bulamamayla sonuçlanması kaçınılmazdır .

Beğendiğin fikirleri cımbızla seçer gibi alıp ve daha sonra kendi fikirlerinle harmanlayıp , kendi rehberini yaratırsın sen bu yolda ...

Onun ışığı ne rüzgarla ne de başka olumsuzluklarla söner , karanlıklarda yalnız bırakmaz seni kolay kolay eğer ki ışığı kuvvetliyse. O ışığın kuvvetli olup olmaması yine senin seçiciliğine ve araştırma yeteneğine bağlıdır .

Sitelerde Paylaş

İnsanın aklından başka bir rehberi yoktur , diğer rehberlerle çıkılan yolculuğun hüsranla ve umduğunu bulamamayla sonuçlanması kaçınılmazdır .

Beğendiğin fikirleri cımbızla seçer gibi alıp ve daha sonra kendi fikirlerinle harmanlayıp , kendi rehberini yaratırsın sen bu yolda ...

Onun ışığı ne rüzgarla ne de başka olumsuzluklarla söner , karanlıklarda yalnız bırakmaz seni kolay kolay eğer ki ışığı kuvvetliyse. O ışığın kuvvetli olup olmaması yine senin seçiciliğine ve araştırma yeteneğine bağlıdır .

Senin aklından başka rehberin yoktur? Peki aklın sana hiç bilmediğin bir konu hakkında yardım edebiliyor mu? Gelecek hakkında hiç bilebildiğin bir an oldu mu? Peki aklın aşkı görünce erimesine ne diyeceksin? Akıl saf olmayan bir insana rehberlik yapamaz bu yüzden insan nefsini öldürmeden çıktığı yolda aklını rehber ederse yanılır çünkü insana bu akıl aynasında daima kendi bencilliğini kendi bilmişliğini görür. Sen önce kendini sonra kendi içindeki sana devamlı bir şeyler fısıldayan ama kulağını vermediğin için duyamadığın yaratıcıyı keşfet ondan sonra bilmişlik tasla.

Sitelerde Paylaş

Ey sen celallenen müslüman , hem sakinmiş gibi tavır takınan aslında bize nefretler ve kin kusan sen ! Bana tam olarak cevap veremediğin için zırvalayan ve ağzından çıktığını kulağının duymadığı sen. Bundan sonraki mesajlarını sükut ederek cevaplamış bulunuyorum .

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Aynı sözler aynı palavralar devam ediyor ve edecektir, sen benim inançlarımı bir tabu olarak gör üstü kapalı imalarda bulun sonrada doğruları söyledik mi sakin ol demeye getir. Sen sükut ile cevaplasan ne olur cevaplamasan ne olur, kendi içindeki çırpınışları haykırışları bir dindir de burada istediğin kadar haykır önemli değil. Benim nefretim size değildir sizin bizim inançlarımıza olan kine bir karşılıktır. Örneğin şu cümleye bakalım: "Bana tam olarak cevap veremediğin için zırvalayan ve ağzından çıktığını kulağının duymadığı sen." Evet burada ve bundan önceki mesajlarda hep bu tavırları görüyoruz. Biz size cevap yazmaktan aciziz bizim bilgi kapasitemiz size erişemez, nedeni bizim inandığımız tabular. Pes doğrusu bir cambaz bile bu kadar oynayamaz.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben sizlerin Allahı bildiğinizin fakat farkında olmadığınızı biliyorum, bu derin bir bilgidir. Her bilgisayar parçası nasıl ondan bağımsız çalışamaz ise hiç bir varlık yoktur ki ondan bağımsız ve onu bilmiyor olsun. Fakat sizin farkındalığınızı arttırmak adına burada bir şeyler yazıyorum. Her şey bu noktada gizlidir. İnanmak falan önemli değil ama farkında olmak insana bildiği şeyleri görebilmesini olanaklı kılar. Müslümanlar tabu dediklerinizi biliyorlar ve az çok farkındalar, siz ise nasıl bildiklerini sorup duruyorsunuz çünkü bildikleri için biliyorlar daha önce gördükleri için biliyorlar, Allahın kalblerinde olduğunu hissettikleri için biliyorlar ve farkındalar. Siz ise bildiklerinizin farkında değilsiniz. Bir insan yüzmeyi bilebilir fakat farkında olmadığı için de suya girdiğinde korktuğu için boğulabilir. İçinizde ki farkındalığın da farkındalığına odaklanın ve kendi benliğinizi aradan gayret içinde çıkartın bakın bakalım , eğer bir şey görürseniz kendinizden başka tanıyabilecekmisiniz.

İbn Arabi taraftarlarını muayyen bir dine bağlı kalıp onun dışındakileri red etmekten sakındırarak şöyle demektedir:

"Sakın sakın, muayyen bir kayıtla kayıtlı kalıp onun dışındakileri red etme. Böyle yaparsan çok çok hayırdan mahrum kalırsın. Hatta işi olduğu gibi anlamaktan yoksun olursun. Onun yerine bütün inançlar için nefsinde heyuli ol. Zira Allah nesiller arasından sadece bir nesille (yahut zamanlardan sadece bir zamanla) sınırlanmayacak kadar büyüktür. Hepsi de isabet etmiş ve her isabet eden mükafatını almıştır. Mükafat alan herkes de mutludur, her mutludan da Allah razıdır.

Yunus Emre söylüyor:

"Dost yüzin görecek şirk yağmalandı,

Anınçun kapıda kaldı şeriat,

Küfür ile iman dahi hicap imiş bu yolda,

Satalaşdık küfr ile iman yağmaya verdük

Şebusteri'nin şu sözlerine bakalım:

"Bu makamda put, aşk ve birlik mazharıdır, zunnar kuşanmak da hizmete bağlanmaktır. Küfür de varlıkla olur, din de... Onun için birlik puta tapmanın ta kendisidir. Bütün var olan şeyler varlığın mazharları ve tecelli yerleridir. Onların biri de puttur. Ey akıllı kişi, iyi düşün put varlık bakımından batıl değildir ki. Bil ki putu yaratan da yüce Tanrı. İyinin yaptığı her şey iyidir. Mutlak varlık nerede varsa, ne ile zuhur etmişse, orası ve o şey hayırdan ibarettir. Eğer o şeyde bir şey varsa o, varlıktan meydana gelmemiştir. Müslüman, puta tapmak nedir bilseydi dinin puta tapmaktan ibaret olduğunu anlardı. Müşrik de putun hakikatini bilseydi hiç dininde yol azıtır, sapık olur muydu? O, putu ancak görünen bir suretten ibaret gördü de o sebeple şeriata kafir oldu. Sen de onda gizli olan hakikati, onda Hak'kı görmezsen sana da şeriatta müslüman demezler. "

tarihinde orgone tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sana neren yardım ediyor bu konularda :)

biz tanrıyı yıllardır aradık bir kere bile çıkmadıysa dısarı bizim suçumuz ne?

Tanrıyı nasıl tespit ettiklerine dair de veri yok bu adamların elinde.

Tanrı var demiş birisi öyle gelmiş.

İyi de arkadaş bu var diyen adamlar neyle nasıl tespit etmişler? :)

Şu anda kendisi de bilmiyor nereden çıktığını tanrının.

Sitelerde Paylaş

sana neren yardım ediyor bu konularda :)

Allah dileyene yardım eder ve rehber olur. Senin bilmediğini sana söyler. Peygamberimiz miraca çıktığında aklı ona dediki burdan sonra ben gelemem yanarım. Allah ı gören Akıl bir demirin ateşte eridiği gibi, Allahı veya aşkı görünce erir biter. Çünkü aşk ta Allah vardır. İki bütünün tekilliğinde Allah gizlidir. Bu yüzden Allah ın yanına akıl ile çıkamayız Akıl ile çıktığımız yere kadar gideriz ve ondan sonra aklı bıraktığımızda onunla bir oluruz. Akıl Allahı anlayamaz ve kavrayamaz. Bu noktadan sonra insan gerçek ruhu ile Allaha kavuşur ve onunla bütünleşir bu anlıkta olabilir süreklide, ruh tekrar akıl ile aynı pozisyona geldiğinde eğer bilincimiz bu farkındalığa erişmiş ise ruhtaki bilgiler akıl ile beyinde yorumlanır ve ancak beynin bilgisi kadar yorumlanabilir. Bu yüzden bunları bilmeyen ve bilmekten uzak bir insan hiç bir zaman Allah ı dünya gözü ile keşif edemez.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...