Jump to content

Din aptallaştırır

Recommended Posts

Formülsüz, detaysız ve kuralsız bir şekilde herşeye açıklama getiren aptalca iddiaları benimseyen beyinlere pek tabi ki bu bilgilerin taşıdığı aptallık bulaşacaktır.

Herşeyi açıklama iddiasında bulunan saçmalıklar sistemi önce algıyı bozar.

Algı bozulduğu andan itibaren, algısı bozulan insanın kendisini tekrar toparlaması için yoğun çaba sarfetmesi gerekir.

Bu çabaya girişenlerin sayılarını azaltmak ve hatta sıfırlamak için de dinler kendilerin ayrılanlara korku senaryoları hazırlar.

Kendini toparlayamazsın. Buna yeltenirsen, bu kafana yerleştirilen ve din denen sistemden ayrılırsan sonsuza kadar işkence edilirsin.

Şimdi, gökten pişmiş bıldırcın eti yağdığını, bir adamın sopasıyla denizi ikiye ayırdığını, başka bir adamın parmağıyla ayı ikiye ayırdığını, başka bir adamın babasız doğduğunu, karıncanın, kuşun ve bazı canlı cansız öğelerin konuştuğunu ve insan haricinde dünyada bilinç sahibi biyolojik olmayan yaşam formlarının bulunduğunu doğru kabul eden adamlara APTAL denmez de ne denir?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Din hususları içerisinde gerçekten de öte inanan kişinin kendi yaşamış gibi benimsenir .

Fakat herhangi bir masaldan olağanüstü içerikli birşeyler okuyup bu tarz kafa yapısını içeren insanlara dinlettirsen , inanması olanaksızdır ama aynı şey peygamberlerden geldiğini söylesen hemen kulak kabartır çünkü gerçek olduğuna o kadar programlanmıştır ki bu mucizelere tanrıların hepsi kutsal kitaplar aracılığıyla onay vermiştir diye düşünür, ya da bir sihirbazı uçarken izlediğinde kesin ip var diye düşünür ama peygamber miraca çıktı desen kesin iman eder ona. Kimileri bunu birer kıssa olarak belirtsede ...

Benim aptallığı yakıştırma görüşüme göre , eğer kişi dinin iç yüzünü bilirse ama halen kuruntularla mucizelere gerçek diyerekten iman etmeye devam edilegelirse, o adam pekala APTAL ' dır.

Keşke şu tanrılar israiloğullarına yaptığı gibi fakir afrikalılara ve açlık içinde kıvranan diğer milletlere de kudret helvası ve bıldırcın eti yağdırsa , yaptığı adaletsizlik çünkü .

İlahiyatçılara şaşırıyorum doğrusu :huh:

tarihinde BayZerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eskiden, yani koyu bir muslumanken bu tur doga ustu hadiselere inanmakta gucluk cekerdim (cunku benzerlerine gunluk hayatta hic rastlamadim) ancak bir aciklamasi olduguna inandirmistim kendimi. Masalsi anlatimlarin kutsal kitaplarin dilinden kaynaklandigini dusunur ve hadiselerin gunumuzde cereyan etse cok daha kabul edilebilir gelecegini dusunerek uzerinde durmamaya calisirdim. Diger muslumanlarin durumuda bundan farkli degildir eminim.

Sitelerde Paylaş

dinlerin besin kaynağı korkudur..

bu korku öyle yoğun, insanın içine öyle bir işlenir ki..

sorgulayamaz..saçmalıkları görür ama üstüne gidemez insan..

korku, insanı zavallı yapar..

onları bu zavallı hallerinden kurtarmak bizim görevimiz..

bir zamanlar, bu korkuyu iliklerine kadar hissetmiş, kandırılmışlar olarak..

Sitelerde Paylaş

Başlığa tamamen katılıyorum. Din maalesef insanı köreltiyor ve aptallaştırıyor. İnançlı insana her türlü yalanı mukaddes öğelerle süsleyerek inandırabilirsin. İşin içine Allah'ı peygamberi sokunca inanmayacak inanırı zor bulursun. İşte bu özelliklerinden dolayı asırlardır kandırılıyor, asırlardır sömürülüyorlar. Oylarını bile bu yolla alıyorlar. Ama ne yazık ki bunu kırmanın imkanı yok. Maalesef din denilen ilkellikler ortadan kalmadan bu sorunun çözümü de yok...

Sitelerde Paylaş

korkudan inanan biri kendini kandırır.inancın özü gerizekalı inanırlar için korku olabilir.bu yüzden belki korkarak inanılacağını düşünerek bazı inançsızlar da ben korkmuyorum inanmıyorum diyebilir..yıllarca sorgulayıp öğrenip kararsızlıklar yaşayıp sonunda inanan birinin korkusu falan olmaz..kendine güvenen korkmaz yani..

Sitelerde Paylaş

Formülsüz, detaysız ve kuralsız bir şekilde herşeye açıklama getiren aptalca iddiaları benimseyen beyinlere pek tabi ki bu bilgilerin taşıdığı aptallık bulaşacaktır.

Herşeyi açıklama iddiasında bulunan saçmalıklar sistemi önce algıyı bozar.

Algı bozulduğu andan itibaren, algısı bozulan insanın kendisini tekrar toparlaması için yoğun çaba sarfetmesi gerekir.

Bu çabaya girişenlerin sayılarını azaltmak ve hatta sıfırlamak için de dinler kendilerin ayrılanlara korku senaryoları hazırlar.

Kendini toparlayamazsın. Buna yeltenirsen, bu kafana yerleştirilen ve din denen sistemden ayrılırsan sonsuza kadar işkence edilirsin.

Şimdi, gökten pişmiş bıldırcın eti yağdığını, bir adamın sopasıyla denizi ikiye ayırdığını, başka bir adamın parmağıyla ayı ikiye ayırdığını, başka bir adamın babasız doğduğunu, karıncanın, kuşun ve bazı canlı cansız öğelerin konuştuğunu ve insan haricinde dünyada bilinç sahibi biyolojik olmayan yaşam formlarının bulunduğunu doğru kabul eden adamlara APTAL denmez de ne denir?

saygısızlık olarak algılama lütfen de senin algın yerindeyse,benimkinin yerinde yeller esiyor elhamdüllilah!

iman aşktır,öyle derin kıvılcımlar fışkırırki yakar seni ateş eylerek tenini..bu aşka herkesin gönlü yetmez..dinde akıl yoktur aklı verene hamd vardır öncelikle insanlık vardır,merhamet,sevgi..

seni hiç bi müslüman kadın sevmemiş ateist bakış..

tarihinde mechule tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mesela müslüman kadın kime denir örnek verir misin bize??bir kadın müslüman sıfatı ile mi farklılaşır toplumda??

toplumda farklılaşır diye sen yorumunu katmışsın,toplum pek umurumda değildir benim onu sen daha iyi bilir yorumunu katarsın olmaz mı!

Sitelerde Paylaş

Ya neydi o günler , ilkokulda babası cemaatten bir kızı severdim , hatta rüyama bile girmişti ( cinsel anlamda değil çok affedersiniz ama başka türlü belirtemeyeceğim ).

Ertesi gün kendisine rüyama girdiğini söyledim. Bi acayip oldu yüzü ..^^

İyi ki o zamanları da yaşamışım hayatımız tatlısıyla tuzlusuyla bir olur ve olgunlaştırır biz insanları.. :)

Sitelerde Paylaş

toplumda farklılaşır diye sen yorumunu katmışsın,toplum pek umurumda değildir benim onu sen daha iyi bilir yorumunu katarsın olmaz mı!

peki hangi toplum senin umrunda??? inandığımız dini toplumsal olarak dayatan senin zihniyetin değil mi??evet tekrar soruyorum ne tür bir müslüman kadın var kafanda??azcık örnek verir misin onun özelliklerine dair??

bir kadının kadın olabilmesi için müslüman olması mı gerekir??ne tür bir müslümanlıktır bu meçhul??mesela senin gibi yarım aklı ile başkasına akıl veren bir müslüman kadın mı???

kaçamak yanıtlar verme de cevap ver müslüman kadın 9 yaşında başını kapatan mıdır???

Sitelerde Paylaş

Ya neydi o günler , ilkokulda babası cemaatten bir kızı severdim , hatta rüyama bile girmişti ( cinsel anlamda değil çok affedersiniz ama başka türlü belirtemeyeceğim ).

Ertesi gün kendisine rüyama girdiğini söyledim. Bi acayip oldu yüzü ..^^

İyi ki o zamanları da yaşamışım hayatımız tatlısıyla tuzlusuyla bir olur ve olgunlaştırır biz insanları.. :)

Anılarını bizimle paylaştıgın için teşekkür ederiz :)

tarihinde OffSpring tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

peki hangi toplum senin umrunda??? inandığımız dini toplumsal olarak dayatan senin zihniyetin değil mi??evet tekrar soruyorum ne tür bir müslüman kadın var kafanda??azcık örnek verir misin onun özelliklerine dair??

bir kadının kadın olabilmesi için müslüman olması mı gerekir??ne tür bir müslümanlıktır bu meçhul??mesela senin gibi yarım aklı ile başkasına akıl veren bir müslüman kadın mı???

kaçamak yanıtlar verme de cevap ver müslüman kadın 9 yaşında başını kapatan mıdır???

sahabe döneminden başka toplum bilmem ben toplumsuzum!

akıl verme diye algılaman tüm iyi niyetimi görüpte içine sinimyor mu siniyorsa eyvallah!

adet görmeye başladığında tesettür emrine uymaya başlayandır burada hem fikiriz ne güzel!

kadın olabilmesi için müslümanmı olması gerek bu cümleye cevap vermem bile bu cahillerin uydurması,kuruntuları egolarının oyunları!

gerçek aşkı kaynağından bulmuşsa eşini,anasını babasını çocuğunu vatanını o denli büyük sever işte,sonsuz!

güçlüdür,Rabbine güvenir O'ndan alır güvenini ayakları yere sağlam basar,okur araştırır,bilgili,temizdir,merhametlidir,

örnekse hz aişe,hz.hatice,hz. meryem..

Sitelerde Paylaş

Size örnek müslüman kadın olarak annemin eski arkadaşlarından birini anlatmak istiyorum , annemle çok görüşürdü o MÜSLÜMAN kadın inançlıydı , namazından şaşmazdı , bir süre sonra aramaz oldu kadın selam bile vermiyor artık çok değiştirdi onu dinin ipine sıkıca sarılması , öylesine sarıldı ki bizden uzaklaştı islam onu kişiliğiyle beraber diğer mahzunlara yaptığı gibi yuttu...

Çocuklarıyla hep beraber oyun oynardık küçükken , biri kız biri erkekti bu iki kardeş ..

Yazın ailecek karşılaştık bir şekilde , kız bana selamı bırak elini bile vermedi , erkek olan ise anneme elini vermedi halbuki anasından büyük benim annemin yaşı .

İşte bir müslüman ailenin portresi diyebiliriz biz buna .

Bağnazlar hepinizden nefret ediyorum , mide bulandırıcısınız hepiniz , üstünüze kusmak istiyorum nefretimi , cehennem olun gidin bu güzelim yerleri o bağnazlık ve insanlıkdışı kokan bedenizi uzak tutun buralardan , bizim dünyamızdan !!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...