Jump to content

Din aptallaştırır

Recommended Posts

• İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

saygısızlık olarak algılama lütfen de senin algın yerindeyse,benimkinin yerinde yeller esiyor elhamdüllilah!

iman aşktır,öyle derin kıvılcımlar fışkırırki yakar seni ateş eylerek tenini..bu aşka herkesin gönlü yetmez..dinde akıl yoktur aklı verene hamd vardır öncelikle insanlık vardır,merhamet,sevgi..

seni hiç bi müslüman kadın sevmemiş ateist bakış..

Dinde akıl yoktur aklı verene hamd vardır ha? Tıpkı, bir hortum darbesi veya bir pençe hamlesiyle bakıcısını un ufak edecekken, onun tüm komutlarına harfiyen riayet etmek için kıvrıl kıvrıl kıvrılan sirk hayvanları gibi, öyle mi?

mechule, bir an olsun inançlarını bir kenara koyup, inandığını söylediğin kitabı ve ona yöneltilen eleştirileri akıl gözüyle değerlendirmeyi düşündün mü? Acaba sirke kapatılmış ve doğasına aykırı bir takım hareketler yapmaya zorlanan bir hayvanla empati kurmayı denedin mi?

Ben? Tabii ben, sirkte bakıcısının elindeki çivi uçlu değneğe hedef olan bir aslanla, bir fille; labaratuvarda deney adı altında türlü işkencelere maruz bırakılan bir maymunla, bir fareyle olduğu kadar, gökte oturan ve insanları sonsuza kadar cehennemde yakacağını söyleyen hayali bir varlıkla korkutulan bir müslümanla, bir yahudiyle, bir hıristiyanla da empati kuruyorum. Acıma duygusunun yanısıra, zaman zaman "Vur lan şu hortumu, geçir şu pençeyi, yol şunun sakalını!" dediğim öfkeli anlarım da olmuyor değil. Ama işin trajikomik yanı, "Vur, geçir!.." dediğim o sirk hayvanları, bana ne kadar riayet edecekse ve hatta beni ellerine geçirdiklerinde nasıl parçalayacaklarsa, "Yol şunun sakalını!" dediklerimin de aynı tavrı sergileyecek kadar akıldışı davranacak olmalarıdır.

Haklısın; domuz, domuz olmaktan; maymun, maymun olmaktan; hatta sirk aslanı, sirk aslanı olmaktan; katolik, katolik olmaktan ne kadar utanç duyarsa, sen de müslüman olmaktan ancak o kadar utanç duyabilirsin. Çünkü hepinizin ortak bir yanı var: Aklınızı kullanmıyorsunuz!

Bu durumda dindarların ne boyutta zavallı olduklarını söylemeye bile gerek yok. Labaratuvar veya sirk canlıları, kullanabilecekleri bir akla sahip olmadıkları nedenle kınanamaz, ama ya dindarlar?

Bizim amacımız, deneylerde acı çektirilen domuzları, maymunları, fareleri veya sirklerde aşağılanan aslanları, filleri, yunusları değil; dinlerde aşağılanan insanları özgürlüğe kavuşturmak, doğalarına dönmelerini ve insan olmanın onuruyla yaşamalarını sağlamak, bu yolda çaba sarfetmektir amacımız.

Ve bu forumun en tevazu sahibi müslümanlarından biri olarak senin şu "Dinde akıl yoktur aklı verene hamd vardır" sözün, işimizin ne kadar zor ve çetrefilli olduğunu gösteriyor.

İmkansız değil, sadece zor ve çetrefilli.

Hürmetle...

Sitelerde Paylaş

din düşünmeyi elinden alır mesela bi arkadaşıma din hakkında soru sordm acaba neden Allah böyle yaratmaış neden böyle olmuş ..... aldığım cevapsa dini sorgulamayacaksn peki sorgulamadan nasııl düşüneceğim ? din hakkında yorum yapmayacaksın dini eleştirmeyeceksin neyse onu kabulleneceksin

offf müslümanlar hadi biraz düşünün ve gerçekleri görün din diye bir şey yok tüm dinler uydurma ....

Sitelerde Paylaş

din düşünmeyi elinden alır mesela bi arkadaşıma din hakkında soru sordm acaba neden Allah böyle yaratmaış neden böyle olmuş ..... aldığım cevapsa dini sorgulamayacaksn peki sorgulamadan nasııl düşüneceğim ? din hakkında yorum yapmayacaksın dini eleştirmeyeceksin neyse onu kabulleneceksin

offf müslümanlar hadi biraz düşünün ve gerçekleri görün din diye bir şey yok tüm dinler uydurma ....

Bir dahaki sefere bana sorarsan mutlu olurum.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Şükürler olsun ki ALLAHın varlığına kendimin var olduğu gibi şahidim!

Arkadaşlar. Dinimize hakaret etmeyin.

Arkadaşlar Siz inansanızda inanmasanızda bu bir şey değişmez! ALLAH yinede yücedir!

Soru

Öldükden sonra. ALLAHın Ey İnsan neden sabr etmedin? Neden şükür etmedin? Neden günah işledin? Diye sorulmayacağını bize ispatlaya bilirmisiniz?

Neden KURANın bir benzeri yazılmadı? (Soruya samimi cevap verin)

Bir ateist arkadaş bir makalede "Insan günlük hayatda alıştığı için düzenin olduğunu zan ediyor" (Düzen var. Tabiki görene) Şimdi siz her türlü bir acıya alışa bilirmisiniz? Mesela yarandığımızdan beri karanlık, korku, acı, düşündüğümüz her türlü azaba alışa bilirmiydik?

Fakir bir insanın huzurlu olması için "alışmak" denilen bir kabiliyyetide ALLAH vermiş ona.

Siz aklınızı kullanmıyorsunuz

konu başlığına ÖRNEK bri cevap olmuş...tşk saftirik sözlerin için... :lol:

Sitelerde Paylaş

....

Soru

Öldükden sonra. ALLAHın Ey İnsan neden sabr etmedin? Neden şükür etmedin? Neden günah işledin? Diye sorulmayacağını bize ispatlaya bilirmisiniz?

Neden KURANın bir benzeri yazılmadı? (Soruya samimi cevap verin)

....

Sorulmayacaktır. Çünkü Allahınız herşeyi bilir. Kulunun o günahları neden işilediğini de bilir, sorulduğunda ne cevap vereceğini de bilir. Çünkü bütün olanlar kendi izniyle olmuştur. Bu nedenle sorulmayacaktır. Küçücük bir çocuğa tecavüz edilirken seyreden Allah bu günahı neden işlediğini niçin sorsun ki?

Cehennemi doldurmaya söz vermiş Allahınız bu soruyu kuluna neden sorsun ki...

Böyle saçma sorularla aptal nitelemesini hakkediyorsunuz.

Bir saçmalık da Kuranın benzerinin yazılamayacağı iddiası... Değil Kuranın herhangi bir edebi eserin bir başka dine ait kutsal kitabın da benzeri yazılamaz. Tabii benzerinden kastınız Kuranı hiç görmeden ya da okunuşunu duymadan aynısını yazmak ise... yoksa konu benzerliğini kastediyorsanız pekala yazılabilir.

Belki yazılmıştır da kimsenin haberi yoktur.

Bir zamanlar milyonlarca kişinin kurandan haberi olmadığı gibi.

tarihinde muallim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...