Jump to content

Wikileaks Bombayı Patlattı!

Recommended Posts

Wikileaks'in yayınladığı ve Enerji Bakanı Berat Albayrak'a ait olduğu iddia edilen iki ayrı e-postada Albayrak'ın doktora tezini Marmara Üniversitesi'nden bir profesörle AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş'un da aralarında olduğu isimlerin yazdığı iddia ediliyor. Konuya ilişkin Odatv'ye açıklama yapan CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel “Bu tam bir skandal. Kendi tezini bile yazamayan bu kişiye Türkiye’nin enerji politikası nasıl teslim edilmiştir?” diye sordu. Yüksel, “Başkalarının emeği üzerinden geçinmeyi hayat, paraları sıfırlamayı da devlet politikası haline getirenler 14 yıldır bu koltukları işgal ediyor. Bir ülke düşünün ki Cumhurbaşkanı’nın diploması şaibeli, damadının da doktora tezinin gerçekliği tartışmalı” dedi.

AKP GRUP BAŞKANVEKİLİ 

“Bir milletvekilinin ya da bir profesörün görevi Berat Albayrak’a tez hazırlamak mıdır?” diye soran Yüksel şöyle konuştu: “2010 yılında yazıldığı anlaşılan bu e-postalar sonrasında Mehmet Muş önce milletvekili daha sonra da 26. Dönemde AKP Grup Başkanvekilliğine getirildi. Bu bir ödüllendirme midir? 2015 Ağustos ayında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Müdürlüğü görevine atanan Prof. Arıcan ise 1 Nisan 2016 tarihinde Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Bunların hepsi tesadüf müdür?”

BU TEZ ŞAİBELİ HALE GELDİ

Cemal Okan Yüksel, bilim tarihinin sahtekârlıklarla dolu olduğunu da belirterek, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Ama böyle bir sahtekârlığa tanık olunmamıştır. Türk halkı AKP döneminde; KPSS vb. sınavlarda soru çalınmasını gördü. Sahte diploma düzenlemekle adı anılan bir Cumhurbaşkanı gördü. Ve en nihayetinde, sahte tez düzenlemesini de gördü. Sahte belgelerle diploma düzenleyen üniversitelerin şimdi sahte doktora tezi skandalına zemin hazırlaması, kara bir lekedir. YÖK'ü ve üniversitelerimizi bu kara lekeyi temizlemeye çağırıyorum. Bu tez şaibeli hale gelmiştir. Sayın Albayrak bir an önce bu konuya açıklık getirmelidir.”

İKİ AYRI E-POSTA

Wikileaks'in yayınladığı ve Albayrak'a ait olduğu iddia edilen e-postalar içerisinde 2010 yılında Marmara Üniversitesinden Prof. Dr. Erişah Arıcan, Albayrak'a doktora tezinde kendisinden beklenen bölümleri hazırladığını söylüyordu. Bir başka iddia edilen 2014 tarihli e-postada ise o dönem AKP Milletvekili olan Mehmet Muş, tezin akademik kurallara göre düzenlemesinin tamamlandığını söylüyor.

2015 Ağustos ayında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Müdürlüğü görevine atan Arıcan, 1 Nisan 2016 tarihinde Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. AKP Milletvekili Mehmet Muş ise söz konusu e-postadan sonra AKP Grup Başkanvekili oldu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Berat Albayrak'ın doktora tezini Prof. Erişah Arıcan'a yazdırması, diploma ve tez çalışmalarının babadan damada sıkıntılı bir durumu ortaya serdi. Bakalım bunun üstü nasıl kapanacak. Prof. Erişah Arıcan'dan damat bakan Berat Albayrak'a giden postada, "Tez izleme ile ilgili, 12 slayttan oluşan bir sunumu sana gönderiyorum. tez jüri üyelerinin sayısı kadar çoğaltırsan iyi olur. Şimdi ben model taraması da yapıyorum. Tezle ilgili eksiklikleri de tamamlamaya devam edeceğim. Kolay gelsin, iyi çalışmalar, yarın görüşmek üzere" ifadeleri var ve başka yazışmalar... Kayın babasının diploması daha aşırı sahte olmasına karşın adam Cumhurbaşkanı olarak devleti sömürmeye devam ediyor ve hiç kimse dur diyemiyor. Albayrak'a da kimse dur diyemeyecektir.  

Sitelerde Paylaş

Wikileaks sızıntıları, İŞİD petrolü, sosyal medyayı krontrol etmek için kurulmuş 6000 kişilik tim, her ay 200 gazetecinin içeri atılması ve diğer diktatörlük uygulamaları:

http://foreignpolicy.com/2016/12/07/latest-wikileaks-dump-sheds-light-erdogan-turkey-berat-albayrak-redhack-hackers-oil/

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...