Jump to content

Ayak ayak üstüne atan tanrı.

Recommended Posts

Abdullah oğlu Cabir'in anlattığına göre Muhammed , ''herhangi bir kimsenin ayak ayak üstüne atıp oturmasını ve sırtüstü yatarken de ayak ayak üstüne atmasını yasaklamıştır'' ; '' sakın ha , kimse bunu yapmasın ! '' demiştir . (Bkz : Muslim es-sahih Kitabu'l-Libas/72-74 , hadis no. 2099 ; Ebu Davud, e's-Sünen, Kitabu-l Edeb/35, hadis no, 4865 ; Tirmizi, Sünen , Kitabu'l-Edeb/20, hadis no. 2767.)

Ayrıca Muhammed'in şu açıklaması buna ekleniyor: ''Çünkü bu oturuş(ayak ayak üstüne atıp oturmak), Yüce Allah'ın oturuşudur.''

Bu açıklamanın da başı şöyle : ''Yüce Allah , yaratıkları yaratma işini bitirince, sırtüstü uzandı. O sırada bir ayağını da öbür ayağının üstüne koymuştu. Bunun benzerini yapmak, hiç kimse için uygun değildir...''(Bkz : Hafız-Ebubekr Muhammed İbnü'l-Hasen İbn Fürek, Müşkili'l-Hadis, tahkik: Dr.Abdul'mu'ti,halep,1982, sayfa 42)

Not: Turan Dursun'un Din bu-1 isimli eserinden alıntıdır

:blink:

tarihinde Zerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ulan su tarlayi tersten mi sursek duzden mi bugun acaba, simdi sirayada koyduk tarlalari ama söyle 3-4 tarlayi yanyana getirip tersten duzden, sagdan soldan sursek nasil olur acaba, du bakiim ayette gelir neredeyse eli kulagindadir.

Pardon ayagim kasindi o yuzden sag ayagimi solun ustune koydum yanlis anlama olmasin.

Sitelerde Paylaş

Ya nerdeyse 400 sayfalık kitabın , %40 ı muhammedin karıları ve cariyeleri , ne uçkur varmış adamda yahu, sonuna bir türlü varamıyoruz .. :lol:

Dolayısıyla senin de söylediğin gibi , mide bulandırıcı ..

Ama anlatmak lazım insanlara her ne kadar midemiz bulansada .

Görsünler ne mal olduğunu dinin..

(Burdaki keçi inadı olan müslümanları Tenzih ediyorum elbette ki.. ^_^ )

Sitelerde Paylaş

Asıl tuhaf olanı size göre bu dinde bu kadar tutarsızlık varken hala 1.5 milyar müslümanın olması ve sürekli bu sayının artması..

bunda bir tuhaflık aslında aile de ve okulda bile bu din körü körüne öğretiliyor. bana bile küçükken herseyi sorgula ama dini sorgulama diyen bi ailem vardı halada var. coğu arkadasımda ölüm korkusundan inanınıyor baska bişeyden değil yane :) bir ateist olarak dısarıdan bakınca çok kötü bir durum bu şartlar

tarihinde gogo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

eyvah cübbeli sen örnek verirken bile şu 'ölmeyecek misin sen' saçmalığından başka birşey uyduramıyorsun ,

ben hepinizden de ala müslümandım bir zamanlar , o yüzden anlatma bana bu zırvalıkları

bu arada çokta rahat olma , faiz falan yiyorsan işinde .. O zamanda tozu yuttun demektir , ama siz torpillisiniz allahınızdan .. Fuhuşçunuzu da faizcinizi de allah affediyor ama inanmayan fakir ve ezilmiş olan zavallılara allah hesap bile sormayacak direkt cehennemin içine düşecek hepsi.

Sitelerde Paylaş

eyvah cübbeli sen örnek verirken bile şu 'ölmeyecek misin sen' saçmalığından başka birşey uyduramıyorsun ,

ben hepinizden de ala müslümandım bir zamanlar , o yüzden anlatma bana bu zırvalıkları

bu arada çokta rahat olma , faiz falan yiyorsan işinde .. O zamanda tozu yuttun demektir , ama siz torpillisiniz allahınızdan .. Fuhuşçunuzu da faizcinizi de allah affediyor ama inanmayan fakir ve ezilmiş olan zavallılara allah hesap bile sormayacak direkt cehennemin içine düşecek hepsi.

İnanmayan cehenneme atılmayacak, ona niçin inanmadın diye sorulacak..

Sitelerde Paylaş

İyi bana sorarsa allahınız niçin inanmadım diye ,

Bende derim kendisine , ne utanmaz ve terbiyesizdir kendisi kibrinden ve yarattıklarını aşağılamaktan ötürü..

Ne kadar da kararsızdır ve değişkendir kendisini , ifadelerinin ve emirlerinin kutsal diye övdüğü zırvalık kitaplarındaki çelişkilerinden ötürü..

Ve yine ne kadar da bencildir ve duygusuzdur kendisi , yarattığına verdiğini başına kaktığından ötürü...

Anlaşılan o da keşfediyor daha kendini ve etrafını , anlaşılan o daha olgunlaşamamış insanı anlayabilecek düzeye gelene kadar ... O da bir zavallı ve çaresiz bizim gibi bu sonsuzluğun içinde , anlayışlı olmak lazım kendisine karşı.

Çünkü o bilmiyor acı ve çaresizlik nedir bizim gibi , hiçbirşeye zorlanmadığı ve yokluğu tatmadığı için ...

Sitelerde Paylaş

İnanmayan cehenneme atılmayacak, ona niçin inanmadın diye sorulacak..

Karanlık bir gecede samanyoluna baktım, büyüklüğü karşısında ezildim ve bu muazzam sistemin yaratıcısı varsa bile milletin abdest aldıktan sonra osurup osurmadığını, adet günlerinde kadınların becerilip becerilmeyeceğini dert etmeyeceğini düşündüm.

Eee geçtim mi?

Sitelerde Paylaş

Karanlık bir gecede samanyoluna baktım, büyüklüğü karşısında ezildim ve bu muazzam sistemin yaratıcısı varsa bile milletin abdest aldıktan sonra osurup osurmadığını, adet günlerinde kadınların becerilip becerilmeyeceğini dert etmeyeceğini düşündüm.

Eee geçtim mi?

Karanlık bir gecede samanyoluna baktım, büyüklüğü karşısında ezildim ve bu muazzam sistemin yaratıcısı varsa...........

Burda dur. Sen buraya kadar sorumlusun.

Gerisinden ben sorumluyum..

Sitelerde Paylaş

Asıl tuhaf olanı size göre bu dinde bu kadar tutarsızlık varken hala 1.5 milyar müslümanın olması ve sürekli bu sayının artması..

Gözünü seveyim cübbeli bari bunu sen söyleme ya. Buda simdi senin gurur duyydugun seymi? Bundan bir kac yüz sene evvel dünya yuvarlak diyen bir kisiydi ne oldu haksizmiymis? Su sayilar ile ugrasmayin. Sigara icmek kötü, eee hala en az 2,5 milyar insan iciyor!?

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Dünyanın nüfusu 7 milyara dayanmışken müslüman nufusun artmasını neden aşırı doğuma bağlamıyorsun

Çocuklara bebeklikten başlayarak verilen din eğitiminden sonra ancak senin gibi körü körüne inanan müslümanların yetişmesinden daha tabi ne olabilir.

Sen ki zamanının büyük bölümünü bu ateist forumda geçirdiğin ve kuranın tutarsızlıklarını hergün gördüğün halde imanından vazgeçmiyorsun.

Dinlerini yeterince hatta hiç incelememiş sokaktaki müslümanlara birşey diyemem,çünkü onlardan birinin burada yapılan sorgulamaların yüzde birini yaptıkları takdirde başına neler geleceğinin ne olduğunu sen daha iyi bilirsin.

Birşey daha yazayım

Bu forumda gezinen müslümanlarlar aslında uyuşturucu almış insanlar gibiler.

Kurandaki çelişkiler ve saçmalıklardan sadece birini bile kabul ettiklerinde ayılacaklarından korkuyorlar.

Sitelerde Paylaş

Biraz okusan,araştırsan,BM'lerin sayfasına uğrasan müslümanların doğum oranını ve gelişmiş devletlerin doğum oranını görürdün. Kısaca bu artış İslam'a katılmalardan değil müslümanların üreme sevdasından başka bir şey değil!

Bak burada bir video var:

http://www.snopes.com/politics/religion/demographics.asp

tarihinde şaman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Asil tuhaf olanda 5,5 milyarda Islam'a inanmayan insanin olmasi ve bu sayininda hergun artmasi degilmi?

Tahminimce sayi saymayi biliyorsun cubbeli 5,5 milyar 1,5 milyardan 22 kat daha buyuk degil mi sence? Yani anlatmak istedigin 1,5 milyar cok insan be arkadasim bu kadar insan inaniyorsa herhalde dogrudur demekse bende 5,5 milyar asagi yukari (benim matematikim o kadar iyi degil) 37 kat daha cok inanmayan insan var demekki o kadarda dogru degildir demek istiyorum.

Hatta bu 243 kat daha fazla olan insanlar niyeyse cok daha akilli, duzenli, bilimle icice, ne biliim senin gibi birine göre daha inanilasi geliyor bana.

Bence bu 1856 kat fazla islama inanmayan insanin neden inanmadigini ve sayilarinin her gecen gun arttiginida bir dusun istersen.

Sallamak bedava sanirim hadi berbaber sallayalim ama unutma ne kadar sallarsan salla ...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...