Jump to content

Recommended Posts

Dinler tarafindan yasak edilmesinin bir onemi yok icki hos birsey degildir. Aile yikimlarinin

cok buyuk kismindan sorumludur. Yasaklanmasi gerektigine inaniyorum ben.

Malum atiestforum demissiniz ama tum ateistler ickiye sicak baktiklarini sanmiyorum..

Alkol aşırı tüketildiğinde sağlığa zararı olabilir, bağımlılık riski olabilir ancak alkol yasaklanınca:

1- İnsanlar yine de alkol içmeye devam ediyor

2- Yasak olmasına rağmen üretilen alkol yasak birşey denetlenmediği için sağlığa çok daha fazla zararlı olabiliyor

3- Aşırı alkol içen insanlar olmaya devam ettiği gibi bunların sağlık sistemine getirdiği ek yük, alkol üzerindeki vergiler ile değil içen içmeyen herkezin cebinden çıkıyor.

4- Alkol ve uyuşturucu kullanmanın yasal riskleri eşitlendiği için bazı insanlar alkol içeceğine eroin, hap ve kokain kullanıyor. (bkz İran)

5- Organize suç örgütleri zengin oluyor, vahşet suçlarında artış gözleniyor (bkz. prohibition zamanı ABD)

Ayrıca ben içiyorum, sana ne zararı var? Ben senin özel şeylerine karışıyor muyum?

Gelelim tavsiyelerime:

Vodka: Absolut, Ruski Standard

Whisky (Single Malt, Islay): Lagavulin, Laphoraig

Whisky (Blended): Johny Walker Green Label

Bourbon (Kentucky): Woodford Reserve, Maker's Mark

Bira (pils): Budvar, Becks, Heineken (yanlız bunu hollanda da fıçıdan içmeniz lazım)

Bira (weiss): Paulanner, Franziskaner

Şarap konusunda pek bir tavsiyem yok. Tek söyleyebileceğim şey, Almanyadayken aldığım şarapların 2-5 euro arasında olanlarının 10-20 euro arasındakiler kadar iyi olabildiği. Fiyat ancak 100 doların üstüne çıkınca şarabın kalitesinde ciddi bir artış oluyor. Şahsen ben zaten fazla anlamadığım için kıyamıyorum okadar paraya, ancak amcam'ın aldıklarından tadıyorum, gerçekten çok farklı pahalı şaraplar var. Mesela bir chile chardonnay'si almıştı, içiyorsun, yutkunduktan sonra sanki ağzında 20 çeşit meyve patlamış gibi oluyor, hiç alkolle alakası yok sırf tadı insanı mest ediyor, gülümsemeden edemiyorsunuz. Ama isim sorarsan söyleyemem.

Sitelerde Paylaş

Senin icmene karisamam.. aslinda saglik boyutuda umrumda degil, ben toplumsal boyuntundan bahsediyorum. Bu tur ickiyi ozendirici basliklari ve basliga yazi yazanlari kiniyorum..

İçkinin topluma verdiği zarar, erkeklerin pantolon giymekte ettiği ısrar kadar fazla değildir. Etek erkek fizyolojisine daha uygun bir giysidir, pantalon kısırlık yapar. Ben de burdan pantalon giyen bütün erkekleri kınıyorum.

Sitelerde Paylaş

İçkinin topluma verdiği zarar, erkeklerin pantolon giymekte ettiği ısrar kadar fazla değildir. Etek erkek fizyolojisine daha uygun bir giysidir, pantalon kısırlık yapar. Ben de burdan pantalon giyen bütün erkekleri kınıyorum.

Bence fazla çarpıtmışsın sevgili dostum :)

Sitelerde Paylaş

Senin icmene karisamam.. aslinda saglik boyutuda umrumda degil, ben toplumsal boyuntundan bahsediyorum. Bu tur ickiyi ozendirici basliklari ve basliga yazi yazanlari kiniyorum..

O yerine göre değişir.

Ben de alkole karşıyım mesela ama adabıyla içildiğinde sorun olmuyor. Trakya gibi yerlerde alkol içenler pek sapıtmıyorlar(genellikle orta yaşlı kesim). Ama Orta Anadolu ve doğuya doğru gidilince insanlar içki ortamının nasıl olduğunu bilmedikleri ve içkiyi içince nasıl davranacaklarını bilmedikleri için biraz alkol alınca içleri açılıyor ve tanrı kesiliyorlar.

tarihinde Khan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bektaşilikte saglık problemi hariç, hiç dem almayana da nasip verilmez, çok dem alan çevreyi rahatsız edecek kadar nefsine hakim olmayana da nasip (dem) verilmez.

Bektaşilikte ağızdan alınanın hiç önemi yoktur, kulaktan alınan dem önemlidir. o da sohbettir. Ağızdan alınan mideye tesir eder, kulaktan alınan akla ve gönüle tesir eder..

Dem'in fazla alınması nefse düşkünlüğün en somut örneğidir.

Nefsin terbiyesi ile özel olarak uğraşmaz, ruhun yüceltilmesine çalışılır, ruhun yüceltilmesi ise zaten nefsin dizginlenmesi ile mümkündür...

Benden Muhammed Mustafa'ya saygı ve selam:

Deyin ki, hoş görürse, bir şey soracak hayyam:

Neden Yüce Efendimiz buyruklarında

Ekşi ayran helalda güzelim şarap haram?

Benden Hayyam'a selam söyleyin demiş peygamber:

Sözlerimi yanlış anlamışsa çiğlik eder:

ben şarabı herkese haram etmiş değilim ki

hamlara haramdır, doğru, ama olgunlar içer.

ÖMER HAYYAM

İçki içen kişi kendinden geçer benliğini unutur ve yalnız özüne bakar ise bu güzel bir şeydir. Bir kişi içki içiyor diye Allah ondan uzaklaşmaz veya tuvalete girdiğinde de uzaklaşmaz. Ancak her şeyin ölçüsü vardır, eğer ölçüyü aşarsanız bu sizi kendinizi bulmanızı değil kendinizi kaybetmenize neden olur bu yüzden haram sayılır. Güzel güzel içip sohbet ediyorsak çerezimizi yiyorsak ve eğleniyorsak muhakkak bunda şaşılacak bir şey yoktur. Ancak Allahı bir kalıba sığdırmak isteyenler kendi inançlarına göre içkiyi ve içeni kötü görürler. Her şey düşüncede biter. Fakat bedenimiz bir araçtır ve bizim öğrenme yuvamızdır bu yüzden eğer içki bize çok zarar vermekte ise onu içmemiz doğru olmayacaktır.

Sitelerde Paylaş

Nasıl namaz kıldıktan sonra kalp kırabiliyorsan, içki içtikten sonrada aşık olabilirsin. Beni Allaha götüren her yol doğrudur. Önemli olan yolun doğru olabildiğini görmektir. Sen içersin belki haram edersin, sen içersin belki helal edersin. İçip sağa sola sataşırsan aklın da kayarsa yazık edersin, içip bulutları gökyüzünden dağıtır ve sevdiklerinle oturup sohbet edersen güzel edersin. Nasıl mutlu oluyorsan bilki o şey sana helaldir. Ama mutlu olduğunu sanmakta vardır. Ben günah işlerim cennete girerim sen haramdan kaçarsın cehenneme girersin. Nasıl olurda dini bir şişenin içine yerleştirirsin?

Sitelerde Paylaş

İçkiyi severim,güzel de icerim ama üzerinde yorum yapabilecegim tek icki vodkadır diyebilirim.Ben vodkanın kokteyl yapımıda kullanılmaması gerektigini dusunuyorum.Vodka sek ve mümkünse shot olarak icilmelidir,eğer cok sert gelirse meyve suyu,kola shotın üstüne yudum seklinde icilmelidir.Ayrıca vodkayı dünyada nerde icerseniz icin rusyada bir tanıdıkla veya herhangi biriyle loş ışık altında içmenin tadını vermez ;) Marka olarak ta parliament'ten şaşmayın derim :)

Sitelerde Paylaş

Nasıl namaz kıldıktan sonra kalp kırabiliyorsan, içki içtikten sonrada aşık olabilirsin. Beni Allaha götüren her yol doğrudur. Önemli olan yolun doğru olabildiğini görmektir. Sen içersin belki haram edersin, sen içersin belki helal edersin. İçip sağa sola sataşırsan aklın da kayarsa yazık edersin, içip bulutları gökyüzünden dağıtır ve sevdiklerinle oturup sohbet edersen güzel edersin. Nasıl mutlu oluyorsan bilki o şey sana helaldir. Ama mutlu olduğunu sanmakta vardır. Ben günah işlerim cennete girerim sen haramdan kaçarsın cehenneme girersin. Nasıl olurda dini bir şişenin içine yerleştirirsin?

içki haramdır ötesi berisi yok ey müslüman kardeş dediklerine dikkat et!!

Sitelerde Paylaş

İçkiyi severim,güzel de icerim ama üzerinde yorum yapabilecegim tek icki vodkadır diyebilirim.Ben vodkanın kokteyl yapımıda kullanılmaması gerektigini dusunuyorum.Vodka sek ve mümkünse shot olarak icilmelidir,eğer cok sert gelirse meyve suyu,kola shotın üstüne yudum seklinde icilmelidir.Ayrıca vodkayı dünyada nerde icerseniz icin rusyada bir tanıdıkla veya herhangi biriyle loş ışık altında içmenin tadını vermez ;) Marka olarak ta parliament'ten şaşmayın derim :)

Du sana özendim bende amele içkisini yorumluyim :)

Amele içkisi yani bira

Bir bira satın alamazsınız ancak kiralarsınız , beş dk sonra zaten idrar yoluyla vedalaşırsınız birayla.

Fıstıkla patatesle çerezle cipsle içilebilecegi gibi açıp direk kafaya dikme yoluylada içilebilir.

Gelişkin bi yerdeyseniz su içer gibi bira içebilirsiniz rahatlıkla

Fakat , dinci bi yerdeyseniz

Gazeteye sarma kara poşete sarma cebe sokma gibi yöntemlerde kullanılabilir.

Ayrıca kız arkadaşınızla içip içip sabahlayabilirsiniz.

Birayı az içen biriyseniz tadı acı gelebilir itici gelebilir hatta arkadaşlar arasında rezil olmayak diye hızlıca içmeye çalışabilirsiniz ama alışınca bildigin su gibi geliyor.

Bira tarihin en eski içkilerindendir türkü barların vazgeçilmezidir.Bira candır.

Bi ara diğer alkoller hakkındada bilgi verebilirim.

Sitelerde Paylaş

Du sana özendim bende amele içkisini yorumluyim :)

Amele içkisi yani bira

Bir bira satın alamazsınız ancak kiralarsınız , beş dk sonra zaten idrar yoluyla vedalaşırsınız birayla.

Fıstıkla patatesle çerezle cipsle içilebilecegi gibi açıp direk kafaya dikme yoluylada içilebilir.

Gelişkin bi yerdeyseniz su içer gibi bira içebilirsiniz rahatlıkla

Fakat , dinci bi yerdeyseniz

Gazeteye sarma kara poşete sarma cebe sokma gibi yöntemlerde kullanılabilir.

Ayrıca kız arkadaşınızla içip içip sabahlayabilirsiniz.

Birayı az içen biriyseniz tadı acı gelebilir itici gelebilir hatta arkadaşlar arasında rezil olmayak diye hızlıca içmeye çalışabilirsiniz ama alışınca bildigin su gibi geliyor.

Bira tarihin en eski içkilerindendir türkü barların vazgeçilmezidir.Bira candır.

Bi ara diğer alkoller hakkındada bilgi verebilirim.

hiç unutmam , lise zamanımda daha çömeziz tabii :)

cuma günü okul çıkışıydı , herkes camiiye gidiyor tüm müslümanlar , bizim arkadaşlar efes pilsen aldılar marketten , camiinin yanına oturdular iç iç nasılda köpürdü ama diğer kutuya boşalttıklarında ..

Yarıldı gülmekten herkes , belli olmasın diye boş sprite tenekesinin içine doldurdular biraları :lol:

ama tüm yer bira köpüğü olduğundan herkes tuhaf tuhaf bakıyordu , bizimkiler sallamadan yuvarlamaya devam ediyorlardı :lol:

tarihinde Zerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...