Jump to content

NASIL BİR ATEİSTSİNİZ?

Recommended Posts

Hacı,

Muhammed yaşamadı diye bir boşluğu ateistlerin aleyhine baskı unsuru olarak çevirip kullanmak etik değil.

Kaldı ki bu yeni bir iddiadır.

Bunu böyle yapıp ateistlerin mantık çizgilerine baskı uygulayamazsın.

Beni kitap falan ilgilendirmiyor.

iddianı şekillendirmen ilgilendiriyor.

Böyle bir şeyin doğruluğunu %100 kabul ediyorsan, normal bildiğimiz tarihle, bu senin söylediğin tarihin kronolojik listesinden 5-10 tane karşılaştırma yapan bir yazı yaz burada.

Hadi islam kaynağını siktir et, Çindeki İslam tarihini al ve onla karşılıklı bir değerlendirme yaparak dök buraya iddialarını.

Ben pozitif hatta strong ateistim.

Ben aklıma ve bilime güvenirim.

İddialarını detaylandırmak için sözlerinden başka şeyler söylemelisin.

İslamdan gelen şey Muhammed denen bir adamın yaşadığını kabul etmek değil, sözlerini doğru kabul etmiyorlar diye insanları yargılamak, haklarında kötü düşünmektir.

Bu açıdan bakılırsa sen hepimizden daha müslümansın. :)

Ne demek yahu verileri değerlendirip bilgiye ulaşanları yargılamak?

Sen iddiaları değerlendirip bilgiye ulaşırken doğrunun ekseninde yer alacaksın, burada birileri verileri değerlendirip bilgiye ulaşınca kötü olacak?

Bu konuyu adam gibi bir başlıkta detayıyla tartışmanın zamanı geldi de geçiyor bile.

Verilerle hareket etmek lazım...

Öyle "yaşamadı ki, yaşamadı ki" demeyle olmuyor.

Yani ANLATILAN BUDUR >>>>>>>>>>> ASLINDA OLAN BUDUR tarzı bir tartışma lazım. Senin böyle bir tartışma yaptığını görmüyorum. Sen sadece yaşamadı diyip kestirip atıyorsun. Bir de bu iddianın doğru kabul edilebilecek kadar güçlü olmadığını söyleyenlere ateş püskürüp tavır takınıyorsun.

Bildiğim ve kesin olarak yanlış niteleyecğim bir şey varsa o da şu YAŞADI YAŞAMADI olayındaki tutumundur...

Eğer normal (kabul edilen) tarihteki unusrlarla eşleştirip ispatlıyamıyorsan korkarım sen buna İNANMIŞSIN. İNANMAK bilgiye dayalı bir aktivite olmadığından ne kadar tartışılsa da boş olur...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 446
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aslinda islami bir ulkenin ateist forumunda konu dönup dolasip Mhmd'in varligina yokluguna geliyor hep ve bu da normaldir, hani islami bir forumda zaten hristiyan ateisti olan kisilerin bilimsel calismalarinin sonucunda Isa'nin yoklugunun ispatlanmis oldugunu tartisiyor olsak cogu muslumanda "aman canim Isa olsa ne olur olmasa ne olur" diyecek ama "MHMD yok" deyince Islami kökenli ateistler bile "valla mi" diyor neredeyse. Oysa Isa'nin yok olmasi MHMD'in bir an bile var olamayacaginin en buyuk ispatidir.

Cokta gariptir hemen MHMD yoksa Atatürk'te yokyur yavsakligina geliyor konu, hani akli calisan bir kac kisi uyarmasa Sezar var miydi, Dante kimdi o zaman, benim dedemi taniyor musun sen muhabbetine dönecekti konu.

Cogunluklada bu konuya yeni gelen ateist ve muslumanlar itiraz eder cunki eskiler duymus ve sorgulamaya baslamistir o yuzden ara sira bu konunun öne cikarilmasi iyi oluyor.

Yoklugunun en buyuk kaniti varliginin ispatlanamamasidir dendi hep ve en geri zekali idda hep "aha Kuran var diyor" oldu oysa bu konuyu sonsuza kadar kapatacak tek bir delil getirecek ne bir musluman ne de bir insan cikmadi henuz, konusmayacak sözü olanlar sussunlar. Bu utanc size aittir, inandiginiz insanin var oldugunu bile gösteremeyecek kadar aciz misiniz?

Sitelerde Paylaş

Burada psikolojik bir harekat uygulanıyor.

Bunu buraya yazı yaza yaza aşındırmadan yapmayın.

Birileri çıkıp "sen biliyor musun? muhammed alsında yaşamadı. sen yaşadığını mı kabul ediyorsun? seni aşağılık herif. nasıl yaşadığını doğru kabul edersin"

vs şeklinde saçmalıyorlar.

Üstelik işin kurnazlığına da bakın; "muhammed yaşamış bir insanı temsil ediyor" demek ile "muhammedi kabul edip ona inanmak" aynı şeyler diye dayatılıyor.

Bu sökmez...

islam dini konusunda bildiklerinde muhammedi referans noktası alan ateist arkadaşlar, bu saçmalık size kendinizi kötü veya bilgisiz hissettirmesin.

Bu insanların "yok yaşamamamıştır" demeden önce buraya yüzlerce sayfa teori ve kanıt taşımaları lazım.

Bunun yerine yüzlerce sayfa "Yok, yaşamadı, yok, yaşamadı" gibi sözleri döşüyorlar.

Edit: Mesajı alıntılayıp yanıt yazacaktım, onun yerine "edit"i tıklamış ve alıntı dışı bırakmak istediğim bölümü silmişim. Sildim daha doğrusu.

Çok özür dilerim, eğer sildiğim yeri hatırlıyorsanız ve yeniden eklememi isterseniz bana bildirin, hemen yapıştırayım.

Tekrar özür dilerim.

IFeelGood

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammedin yaşamı islam tarihlerine göre 571-632 yılları arasındadır denmektedir.

Türklerle islamiyetin ilk teması 670 yılında olduğu resmi olmayan tarihte kimi tarihçiler tarafından yazılmaktadır. bu temaslarda çok şiddetli katliamlar ve savaşlar olmuş.

Bu temaslar sırasında muhammed ve arkadaşları hakkında bir mektup, ferman vs şeyler yokmudur.

İran kaynakları bu konuda ne demektedir herhangi bir kayıt varmıdır.

Sitelerde Paylaş

Muhammedin yaşamı islam tarihlerine göre 571-632 yılları arasındadır denmektedir.

Türklerle islamiyetin ilk teması 670 yılında olduğu resmi olmayan tarihte kimi tarihçiler tarafından yazılmaktadır. bu temaslarda çok şiddetli katliamlar ve savaşlar olmuş.

Bu temaslar sırasında muhammed ve arkadaşları hakkında bir mektup, ferman vs şeyler yokmudur.

İran kaynakları bu konuda ne demektedir herhangi bir kayıt varmıdır.

Bunların bahsettiği merkezde uydurulmuş bir adama göre giden bir hareket.

Teorik olarak haklılar. Çünkü devletin merkezinde ne olup bittiğini kimse kanıtlayamaz.

Yani bunlar diyor ki, patlayan uranyum esaslı bir nükleer bomba değildi bunun yerine plutonyum esaslı bir bomba patladı.

Patlamanın blast etkisi aynı teorik olarak. Kimse muhammedi görmedi etmedi.

Türklere gelen de islamın patlamasının blast etkisi.

Merkezde patlayan şeyin ne olduğunu söyleyenleri referans almaktan başka çare yoktur.

Buna inşa etmişler bu iddiayı

Mantıklı gibi görünüyor.

Ama, parçacık etkilerini inceleyecek derecede derine inecek teknoloji varsa (ki var, tarih bir çok şeyi karşılıklı teyit ile tam doğruyu bulabiliyor) bu sefer tam olarak merkezde ne olduğunu bilirsin.

Hatta blast etkisinin hızından da onu orada yavaşlatan etkenleri de tahmin edebilirsin.

Ama bu işler böyle yapılmıyor.

Bu işler emek işi.

Merkezde patlayan bomba iddia edilen bomba değildir diyen kocaman bir rapor sunmalı.

Yüzlerce sayfa araştırma sunmalı.

Teroik olarak bir kurnaz HAKLILIK var.

Ama DOĞRU kabul edilecek kadar büyük değil...

Sitelerde Paylaş
BURADA MUHAMMED YAŞADIYDI YAŞAMADIYDI ÜZERİNDEN GİDERKEN YAŞADIĞINI KABUL EDENLERE KARŞI BU KÜSTAHÇA HAKARETLERE BİR SON VERİN!!!!!!!!!!!!

Hayır.. Benim görevim senin gibi küstahları eğitmek.

Muhammed'in yaşamadığını kabul etmek zorundasınız. Başka seçeneğiniz yok.

Size bilimsel bazı delilleri sunuyoruz ve daha da sunacağız..

Onları yok kabul etmek asıl küstahlıktır.

Senin gibiler açıkça küstahsınız.

Ben senin gibiler için kullanıyorum Müslüman ateist terimini..

Müslümanlara bağırıp çağırmak ve onları aşağılamakla ateist ideali savunamazsınız..

İslam'a hizmet edersin ve ediyorsun da..

İslam senin gibiler yüzünden tırmanıyor. Yarı cahil, yarı sofu öfkeli ateistler..

Size Muhammed'in yaşamadığını kanıtlıyoruz ve kanıtlamaya devam edeceğiz.

Bu bir inanç konusu değil.

Bu kadar yazıdan sonra hala direniyorsun. Demek ki tam hazır değilsin.

Ve tam bir ateist değilsin. Ama olacaksın..

Umarım..

Sitelerde Paylaş

Hayır.. Benim görevim senin gibi küstahları eğitmek.

Muhammed'in yaşamadığını kabul etmek zorundasınız. Başka seçeneğiniz yok.

Size bilimsel bazı delilleri sunuyoruz ve daha da sunacağız..

Onları yok kabul etmek asıl küstahlıktır.

Senin gibiler açıkça küstahsınız.

Ben senin gibiler için kullanıyorum Müslüman ateist terimini..

Müslümanlara bağırıp çağırmak ve onları aşağılamakla ateist ideali savunamazsınız..

İslam'a hizmet edersin ve ediyorsun da..

İslam senin gibiler yüzünden tırmanıyor. Yarı cahil, yarı sofu öfkeli ateistler..

Size Muhammed'in yaşamadığını kanıtlıyoruz ve kanıtlamaya devam edeceğiz.

Bu bir inanç konusu değil.

Bu kadar yazıdan sonra hala direniyorsun. Demek ki tam hazır değilsin.

Ve tam bir ateist değilsin. Ama olacaksın..

Umarım..

Müslüman ateist :)

Şimdi tek bir hak kullanarak bir tahminde bulunacağım ve eminim ki %100 haklı olacağım.

-Sence ateist senin gibi olmalı değil mi? En iyisi sensin. Yüce Hacı. Önünde eğiliyoruz. Öldükten sonra da seni mumyalarız istersen. (Gelecekte hacı yaşamadı demesin diye birisi her ihtimale karşı)

Sitelerde Paylaş

Müslüman ateist :)

Şimdi tek bir hak kullanarak bir tahminde bulunacağım ve eminim ki %100 haklı olacağım.

-Sence ateist senin gibi olmalı değil mi? En iyisi sensin. Yüce Hacı. Önünde eğiliyoruz. Öldükten sonra da seni mumyalarız istersen. (Gelecekte hacı yaşamadı demesin diye birisi her ihtimale karşı)

Öyle bir iddiam olmadı.

Bu bir polemik.

Ciddi bir konuyu tartışıyoruz. Şaka yaparsın ama umarım sadede dönersin hemen.

Daha önce de birisi dayattığımı iddia etmişti.

Siz neden bu kadar eziksiniz?

Bana itiraz edince hoşuma gidiyor. İşte cesur birisi kendi aklını konuşturuyor diye seviniyorum.

Ama ardından bu tür yarı ciddi polemikler yapılıyor.

Ben değilim konu. Konuyu bana çevirmeyin. Ben aracıyım...

Siz Türk ateistlerini beğenmiyorum. Tutmuyorum. Benim gibi olun da demiyorum.

Nasıl olursanız olun ama şimdiki gibi olmayın diyorum.

Herşeynizle tipik bir Türk Müslümanısınız. Tek farkınız İslam'a değil ateizme inanmak..

Batılı anlamında ateist değilsiniz. Bunu size hatırlatıyorum.

Aklınız yeterince özgür değil. Siz de kölesiniz.. İslam'ın değil belki ama yanlış muhakemelerinizin ve inançlarınızın kölesisiniz.

Arada ne fark var?

Kanatlarınızın hamalı olup, inatçılınızın kölesisiniz.

Sitelerde Paylaş

Öyle bir iddiam olmadı.

Bu bir polemik.

Ciddi bir konuyu tartışıyoruz. Şaka yaparsın ama umarım sadede dönersin hemen.

Daha önce de birisi dayattığımı iddia etmişti.

Siz neden bu kadar eziksiniz?

Bana itiraz edince hoşuma gidiyor. İşte cesur birisi kendi aklını konuşturuyor diye seviniyorum.

Ama ardından bu tür yarı ciddi polemikler yapılıyor.

Ben değilim konu. Konuyu bana çevirmeyin. Ben aracıyım...

Siz Türk ateistlerini beğenmiyorum. Tutmuyorum. Benim gibi olun da demiyorum.

Nasıl olursanız olun ama şimdiki gibi olmayın diyorum.

Herşeynizle tipik bir Türk Müslümanısınız. Tek farkınız İslam'a değil ateizme inanmak..

Batılı anlamında ateist değilsiniz. Bunu size hatırlatıyorum.

Aklınız yeterince özgür değil. Siz de kölesiniz.. İslam'ın değil belki ama yanlış muhakemelerinizin ve inançlarınızın kölesisiniz.

Arada ne fark var?

Kanatlarınızın hamalı olup, inatçılınızın kölesisiniz.

Ben bu iddiaların muhatabı değilim.

Artis olacam diye her önüme gelene güvenip becerilen köylü kızı da değilim.

Senin dediklerin bir iddiadır.

Bu iddiayı destekleyebilecek kadar çok kanıtın yok.

Ben de çıkıp "renklerin en güzeli kırmızıdır, bunu kabul etmeyen de şerefsizdir" desem, seninle aynı cümleleri kurmuş olurum hemen hemen.

Bence sen insanları koyun gibi şu şöyle bu böyle diye yaftalamadan önce şu "muhammed yaşamadı" argümanının içini doldur her boş vaktinde.

Çünkü her ne kadar ateistleri müslüman, yetersiz, salak, yavşak vb gibi gruplara da ayırsan, senin argümanını bu dünyada anlayabilecek kapasitedeki tek adamlara anlatamıyorsan o argümanda sorun vardır.

Sitelerde Paylaş

Ateist.Bakış bence siteyi henüz tam olarak gezmemişsin.Bu yüzden de hacı'ya biraz gereksiz yere çıkışmışsın.Oysa forumda çok daha öncelerden bu konu fazlaca tartışılmıştı.DreiMalAli'nin,Hacı'nın ve bir kaç arkadaşın çok değerli paylaşımları olmuştu.Bence o konularda sunulan bilgiler,kaynaklar yeterince doyurucudur.Yani bu efsaneyi güzel bir şekilde detaylarına kadar anlatıyor.Sizinde incelemenizi tavsiye ediyorum.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=33130

Hacı'dan da bir ricam olucak.The Hidden Origin Of Islam isimli kitap Türkiye'de satılıyormu bilmiyorum.Eğer sen okuduysan, bizlere en can alıcı noktaları parça parça ya da ufak bir derleme yaparak burada aktarabilirmisin? Bizde kitap hakkında en azından elimize geçene kadar biraz fikir sahibi olabiliriz.Bu tartışmalarda da çok faydalı olabilir.

Sitelerde Paylaş

Ateist.Bakış bence siteyi henüz tam olarak gezmemişsin.Bu yüzden de hacı'ya biraz gereksiz yere çıkışmışsın.Oysa forumda çok daha öncelerden bu konu fazlaca tartışılmıştı.DreiMalAli'nin,Hacı'nın ve bir kaç arkadaşın çok değerli paylaşımları olmuştu.Bence o konularda sunulan bilgiler,kaynaklar yeterince doyurucudur.Yani bu efsaneyi güzel bir şekilde detaylarına kadar anlatıyor.Sizinde incelemenizi tavsiye ediyorum.

http://forum.ateizm2...showtopic=33130

Hacı'dan da bir ricam olucak.The Hidden Origin Of Islam isimli kitap Türkiye'de satılıyormu bilmiyorum.Eğer sen okuduysan, bizlere en can alıcı noktaları parça parça ya da ufak bir derleme yaparak burada aktarabilirmisin? Bizde kitap hakkında en azından elimize geçene kadar biraz fikir sahibi olabiliriz.Bu tartışmalarda da çok faydalı olabilir.

Arkadaşım böyle şey olur mu yahu?

Evrim teorisinde şu anda tüm dünyada istisnasız bütün akademik kuruluşlar bir olmuşlar.

Bana ali hasan velinin yazdıkları kitapları kanıt sunamazsınız.

Öyle yaparsanız müslümandan farkınız kalmaz.

İslamda Muhammedin şahidi Kuran, Kuranın şahidi Allah gibi saçmalık döngüsünü burada yaratıyorsunuz.

Muhammed yaşamadı diyorsunuz, ve tüm kaynaklar da bizim ateist camiadan veya agnostiklerden.

Akla mantığa uygun bir şey diye sunuyorsanız bunu binlerce akıl mantık merkezi olan akademik kuruluşlardan öğretenleri sunacaksınız.

Üniversite, Fakülte, Enstitü, Müfredat vb gibi dayanak gösterin.

Bu gerçek ise bunu okutan bir yer vardır değil mi?

Tamam işte o yeri göstersin burada bunu diyenler ben sizle polemiğe girmem.

Ararım üniversiteyi kitabını, müfredatını, çalışmalarını ve kaynaklarını kendim isterim.

Bu tür iddialar tehlikeli ve bir amaca hizmet ediyorlar.

Ateistlerin saygınlığını yoketmeyi amaç edinmiş iddialar bunlar.

Bilim dünyasının kabul ettiği şeylere ters düşen insanlar imajı yaratıyor bu türden saçmalıklar...

Hem madem bu kadar iddialı bir gerçek, ne diye kurumsal kanıtlar yok?

Ali veli hacı öyle diyor, dediklerini de yutturabilecek laf yapma yeteneğine sahip diye istisna yapamam.

Bilimsel yöntem izlensin.

Başkasının çıkarımları benim çok da umrumdaydı sanki. Sen kanıtları sun çıkarımı ben de yaparım. Senden iyi de yaparım. Benim adıma çıkarım yapıp bana dayatamazsınız.

O kaynaklarda kurumsal akademik kuruluşlar yok.

Bana akademik destekli kaynaklar lazım.

Roman kitapları değil...

tarihinde Ateist.Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben yaratıcı(lar) ve diğer tanrı(lar) hakkında agnostiğim. Yanlız varlığından haberim olan bütün dinlerin yalanlar üstüne kurulmuş sömürü sistemleri olduğunu biliyorum. Ölümden sonrasını hiç kasmıyorum, bu dünya için yaşıyorum, gerçeği doğada arıyorum, ahlaki değerlerimi rasyonel değerlendirmeler sonucunda geliştiriyorum.

Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı konusunda сiddi bir yorum yapacak kadar bir bilgim yok (ancak tahminim yaşamış olduğu). Zaten İslam'a inanmadığım için, Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı umrumda da değil. Erken İslam tarihi ilgimi çekmediği için, vaktimi de bunu araştırarak heba etmiyorum.

tarihinde kaanuni tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=33130

Sevgili PearlyGates, verdigin linkte konu hakkinda yeteri kadar bigiler var diye düsünüyorum.Efsane ismin yasadigini savunanlar zahmet edip o bilgileri okumuyorlar.Ayrica ortaya sunabilecekleri tek bir tane saglam argümanlari da yok.

O devirde yasamis tarihcilerin bu konuda yazdiklari hic bir sey yok...Ayni isa ve diger efsane isimlerin hakkinda oldugu gibi.Isa isimli birisinin yasamadigi kesin bilinmekte.Bu konuda yeteri kadar belgesel videolar bulunmakta.

Yasadigini iddia edenler okuduklari masal kitaplarina veya kulaktan duyup dinledikleri masallara inanmaktadirlar. Masal kitabi ile gercek tarih kitabi arasinda farki dahi ayirt edemiyorlar.Ayrica birde "devlet tarihi" yazan sahtekar tarihciler vardir ki, bunlar devlet politikalari dogrultusunda tarihe yorum ve masal katarak carpitan sahtekarlardir.

Türkiye'de bulunan hele okullarda okutulan tarih kitaplarinin hemen hemen hepsi bu sekildedir.Realist akademisyenlerin bu konuda ciddi aciklamalari bulunmaktadir. Isteyen olursa onuda izlettiririm ama okuyup arastirmayan, oturdugu yerden her seyi ondan bundan bekleyen himbillar ordusu ile ugrasmak gercekten cok zormus.

Bir insan, önüne servis edilen her seyi kabul edip aklina soracak sorular gelmiyorsa, zaten yapilacak bir sey yok demektir. Tartismalarda sorular ve sunulan argumanlarin carpsimasi gerekirken birbirimizi kirip gecirmeye bos yere enerji tüketmeye de gerek yok.

Bu konuda kanitlari ve belgeleri ile iddialara yanit vermesi gerekenler ilk önce Suudi Arabistan bilim adamlaridir. Fakat maalesef bir tane saglam arguman sunulmadigi gibi suskunluk hakimdir ve arastirma, inceleme yapilmasina izin verilmemektedir.

Bir önemli konunun daha altini cizeyim...

...islamiyetin beklenmedik anda yani birden cöküse gecisi dünya dengelerini alt üst eder.O dengeler ateistlerin hosuna gitmiyor diye düsünüyorum.Kisisel görüsüm gitmedigidir.

:)

Sevgiler selamlar.

Sordugun kitapi asagidaki linklerde bulabilirsin:

http://books.google.com/books?id=gR8BPgAACAAJ&dq=The+Hidden+Origin+Of+Islam&hl=nl&ei=PQD2TKHxEMLoOcKZ_aII&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=1&ved=0CCkQ6AEwAA

http://www.amazon.com/Hidden-Origins-Islam-Research-History/dp/1591026342

Sitelerde Paylaş

Bilimsel denilen başlığa bakın.

Bir kitap (yazarlı kitap hem de, herhangi bir enstitü akademi yayını da değil, bir adam kitabı) sonra üç beş makale, ve youtube videoları.

Tabi siz de işinizi biliyorsunuz..

Şimdi ben yazdıkça muhammedi islamı savunan bir dangalak gibi konuma düşüyorum ya bunu da evirip çevirip kullanıyorsunuz.

Bu tarz pislik bir tarz...

Böyle bilimsel öneri olmaz.

İsanın, Musanın mitolojik yaşamayan figürler olduğu ispatlandı diye aynı şablonu alıp islamın üstüne koymaya çalışmış birileri.

Ya birisi girsin o kanıt teşkil ediyor denen linke baksın yahu...

Siz insanlarla dalga mı geçiyorsunuz?

Özlelikle de aklını kullanıp neyin nasıl olması gerektiğini bilen ateistlerle dalga mı geçiyorsunuz?

Konuyu açan da biliyor işini...

Laf ucuz ya, almış sadece kendi düşüncelerini gevelemiş...

Bunu delikanlı gibi iddia eden birisi 15-20 tane üniversitenin tarihçileriyle 6 ay-1 yıl yazışırdı.

Bunun yerine laf olsun torba dolsun muhabbeti olmuş...

Ben bilime güvenirim..

Bana bu sizin ilerisürdüğünüz savı eğitim ve araştırma konusu yapmış bir üniversite veya akademik kurum çıkarın.

Çinden çıkarın, Koreden çıkarın, bir yerlerden bunu resmi sıfatla söyleyen insanlar çıkartın...

Forum.ateizm.org adresli kaynak mı olurmuş?

Ayrıca kronolojinin halen daha detaylandırılmaması da cabası...

Tamam arkadaşım kabul.

Dediğin şey kabul.

O zaman benim için boşalan tarihi yaz...

Doldur o yerleri...

Onu da yapmıyorlar :)

Bu oyuna düşecek kadar aptal değilim ben... Belki sizin için bir anlam ifade etmiyor ama ben yine de dünyadaki genel kabul görmüş tarihe güveneceğim.

Bunun için bana ikinci sınıf insan muamelesi yapanın da esas kendisi ikinci sınıftır...

Sitelerde Paylaş

Bilimsel denilen başlığa bakın.

Bir kitap (yazarlı kitap hem de, herhangi bir enstitü akademi yayını da değil, bir adam kitabı) sonra üç beş makale, ve youtube videoları.

Tabi siz de işinizi biliyorsunuz..

Şimdi ben yazdıkça muhammedi islamı savunan bir dangalak gibi konuma düşüyorum ya bunu da evirip çevirip kullanıyorsunuz.

Bu tarz pislik bir tarz...

Böyle bilimsel öneri olmaz.

İsanın, Musanın mitolojik yaşamayan figürler olduğu ispatlandı diye aynı şablonu alıp islamın üstüne koymaya çalışmış birileri.

Ya birisi girsin o kanıt teşkil ediyor denen linke baksın yahu...

Siz insanlarla dalga mı geçiyorsunuz?

Özlelikle de aklını kullanıp neyin nasıl olması gerektiğini bilen ateistlerle dalga mı geçiyorsunuz?

Konuyu açan da biliyor işini...

Laf ucuz ya, almış sadece kendi düşüncelerini gevelemiş...

Bunu delikanlı gibi iddia eden birisi 15-20 tane üniversitenin tarihçileriyle 6 ay-1 yıl yazışırdı.

Bunun yerine laf olsun torba dolsun muhabbeti olmuş...

Ben bilime güvenirim..

Bana bu sizin ilerisürdüğünüz savı eğitim ve araştırma konusu yapmış bir üniversite veya akademik kurum çıkarın.

Çinden çıkarın, Koreden çıkarın, bir yerlerden bunu resmi sıfatla söyleyen insanlar çıkartın...

Forum.ateizm.org adresli kaynak mı olurmuş?

Ayrıca kronolojinin halen daha detaylandırılmaması da cabası...

Tamam arkadaşım kabul.

Dediğin şey kabul.

O zaman benim için boşalan tarihi yaz...

Doldur o yerleri...

Onu da yapmıyorlar :)

Bu oyuna düşecek kadar aptal değilim ben... Belki sizin için bir anlam ifade etmiyor ama ben yine de dünyadaki genel kabul görmüş tarihe güveneceğim.

Bunun için bana ikinci sınıf insan muamelesi yapanın da esas kendisi ikinci sınıftır...

Ben bu başlıkta senin ve çakırcalının dediklerine sonuna kadar katılıyorum ve sonuna kadar haklısınız.

Ateist olmanız bu anlamda doğru çıkarımlar yapmanıza elbet engel değil.

Hacı ise Türk ateistleri diyerek sizi bile kendi içinde bölmeye çalışan birisi ve ne yazıkki bu onun huyu.

Kaynak olarak verdiği kitabın yazarı Türk ve müslüman olmayan bir teolog. :)

http://de.wikipedia.org/wiki/Karl-Heinz_Ohlig

Hacı ise bilim bilim bilim der durur (du)!

Muhammedin yaşadığına dair bir sürü kaynak kitap yazmış olan müslüman teologları da ciddiye alır mı acaba hacı bende sayenizde sorayım.

Yoksa ciddiye alınacak teoloğun kesinkes müslüman olmama şartı mı vardır hacının nezdinde..

Velhasıl hacı bizim hacı, adam olmaz bu anlamda. :)

Ayrıca yazınızda Musanın filan yaşamadığı ispat edildi demişsiniz, bunu biraz açarsanız sevinirim.

Ve yine ayrıca islam Muhammed elçi ile başlamadı, islam düşmanlarının en büyük gözardı ettiği gerçekte budur.

Neyse uzatmayım, devam ederiz yine.

Selam ederim.

Sitelerde Paylaş

He he he...

Teologlarin yazdiklari kitaplari kanit olarak gösteren ve onlari okuyup inanan ateist zihniyetin pek bir farki yok diye düsünüyorum.

:)

El ele peygambere sevgi muhabettleriniz bol olsun.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Efsane ismin yasadigini iddia edenlerden kanitlari rica edelim...

...bir seyin var oldugunu iddia eden kanitlamak zorundadir.

Bu kadar basit.

Ben normal tarih bilgisiyle hareket etmeyi öneriyorum.

Çinliden, Papua Yeni Gineliye kadar herkesin kabul ettiği ve kütüphalelerinde erişen bilgiler.

Ona bakarsan senin bu mentalitenle Big Bang olduğunu iddia edenler den kanıt istemen lazım.

Tek merkezden yayılan bir yapı olması patlama olduğu anlamına gelmez tam olarak dğeil mi?

Kanıt sun sunma tartışmasına dalarsak doğru bildiğimiz herşey sarsılabilir.

Art niyet önemli.

Adam kafaya koydu mu herşeyi der.

Ama bunun yapılış şekli bende iğrenme oluşturuyor.

- muhammed yaşamadı - diyor,

Normal tarihi savunmaya kalkınca da islamı ve muhammedi savunuyorsun, müslüman ateist vs gibi saçmalıklar sunuyor.

Bu çok iğrenç bir oyun.

Doğru bilinen tarihe aykırı iddia sundunuz mu bunu en azından böyle öğreten bir kurum sunun.

Saçma sapan çıkarımlarla dolu bir başlık ne zamandan beri kaynak oldu?

Yok mu bunu kabul edip eğitimini araştırmasını yapan bir yer?

Ne garip yahu...

KESİN GERÇEĞİN DESTEKÇİSİ BİR KURUM VEYA EĞİTİM ÖĞRETİM YERİ YOK DÜNYADA :)

Sitelerde Paylaş

Ateist.bakis arkadasim karsit görüsleri, yazilarin sahiplerini ve baslik konusunu asagilamadan neden tartisamiyorsun?

Ayni görüste düsüncelerde olmamiz gerekmiyor ve bundan keyif almamiz gerekmez mi?

Bilimsel veriler cercevesinde tartismaya calisirsak daha iyi olmaz mi?

Deli Dumrul'un bir masal kahramani oldugunu ve yasamamis oldugunu iddia ediyorum, yasadigini iddia eden Deli Dumrul'un yasadigini kanitlamak zorunda degil midir?

Allahin var oldugunu kanitlamak ile muhammedin yasadigini kanitlamak arasinda ne fark var?

Sitelerde Paylaş

Ateist.bakis arkadasim karsit görüsleri, yazilarin sahiplerini ve baslik konusunu asagilamadan neden tartisamiyorsun?

Benim muhammed de islam da çok da şeyimdeydi

Benim bu başlıkta tepemi attıran hacının bir çıta çizmesiydi

Bir kafes geçiriyor bizim olduğumuz yere ve bize siz bunu göremiyorsanız maymunsunuz tarzı şeyler söyledi

Ben de ona sebep girdim bu tartışmaya

Ben ikinci sınıf adam değilim

Ve benim aklıma mantığıma hakaret ettirmem kimseyi

Ben kendi kendimin tanrısıyım ve yüceyim.

Bana öyle yaftalamalar yapılamaz

Ayni görüste düsüncelerde olmamiz gerekmiyor ve bundan keyif almamiz gerekmez mi?

Keyif ortada kimseyi incitici değil de birleştirici bir tarz takılınırsa alınır

Mütevazi olmak deniyor buna

Eğer denseydi ki,

- Arkadaşlar aramıza gün be gün katılan yeni ateist arkadaşlar var ve bu konuda olnların da bakış açıları düşüncelerini almamız fikir paylaşımı yapmamız adına bu muhammedin uydurulmuş karakter olduğu konusunu yeniden gündeme taşıyorum. herkes yanıtlarına 1- Bana Göre: (yaşayıp yaşamadığı), 2- Çünkü (sebebi) şeklinde başlasın ve paylaşım sıcak tutalım bu konuyu

gibisinden bir başlık olsaydı dediğin doğruydu. Ama şerefsiz müslüman ateistler tarzı bir başlık olunca böyle oluyor...

Bilimsel veriler cercevesinde tartismaya calisirsak daha iyi olmaz mi?

Benim dediğim de bu.

Bu konuya sizinle aynı eksende bir bilimsel yaklaşım gösteren akademik kurum gösterin dünyadan.

Bakalım o zaman...

Deli Dumrul'un bir masal kahramani oldugunu ve yasamamis oldugunu iddia ediyorum, yasadigini iddia eden Deli Dumrul'un yasadigini kanitlamak zorunda degil midir?

Bunu bana bari yapma.

Teistlere yapılan bu argümanlarla benim alakam olmaz.

Deli Dumrulun yaşamış olması muhtemeldir ayrıca.

Yani bu hikayeyi uyduran şahıs bir kişiden esinlenerek süslemiş olabir bu hikayeyi

Sonuçta tam Deli Dumrul olmaz ortada ama, Deli Dumrula kaynak olan bir şahıs olabilir.

Dolayısıyla Deli Dumrul yok diyemezsin. Korkut Ata o hikayeyi birinden esinlenerek uydurdu (ve bu ihtimal çok da yüksektir çünkü deli Dumrulun tarzı savaşçı, inatçı, boyun eğmez bir tarzdır, o dönemki orta asya tipik erkek kişiliği)

Allahin var oldugunu kanitlamak ile muhammedin yasadigini kanitlamak arasinda ne fark var?

Dünyadaki tüm paranın 400 milyar dolar olduğu bir yerde Ben sana gelip de benim 500 milyar dolar param vardır dersem.

Sen de Hacıya gidip şu ateist bakışın 500 milyar doları varmış dersen

İletilen bilgide paranın olmadığı kesin kanıtlanabilir kafadan.

Ama benim olup olmadığımı hacının anlayabilmesinin tek yolu sensin.

Senin yaşantın, sözlerin, cevapların, beni tarif etmen, kısaca verdiğin subjektif bilgilerdir.

Ama hacı senden gıcık kapıyorsa, güvenmiyorsa, sen benim DNA'mı da getirsen o benim varlığımı kabul etmeyecektir.

İşte bu kadar fark var...

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...