Jump to content

NASIL BİR ATEİSTSİNİZ?

Recommended Posts

• İleti 446
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yakınına bile gelmedin bazı gerçeklerin...

Kur'an'ın yazarı yok..

Önce bunu kabul etmen gerekiyor.

Seni ve türevlerini eğitmeye bununla başlayabiliriz.

Kur'an'ı Muhammed'den soyutlarsan Kur'an kalır, Muhammed yok olur.

Türkiye'nin aydınlanma devrini başlatıyoruz bu forumla ve çağdaş görüşlerimizle..

Ne kadar şanslı olduğunuzu ilerde anlarsınız belki. Ben görmem yalnız..

Bu devre ya adını yazarsın, ya da onun önündeki engel olursun.

Size rağmen biz halkımızı ve insanlığı aydınlatmaya devam edeceğiz...

Önümüzdeki küçük ve önemsiz bir engelsin.

Hatta senin gibilerin varlığı davamızın ne kadar önemli ve haklı olduğunu göstereceği için ben şahsen hiç yakınmıyorum.

Deli de kendini dünyanın en akıllısı sanar.

Sen daha hayatta iken göreceksin yanlışını.

Ancak müslümanlarda olduğu gibi bir küstahlık barındırdığından, sanki bu kadar savunuyu sen yapmamışsın gibi hayatına devam edeceksin.

Yazık

tarihinde Ateist.Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Deli de kendini dünyanın en akıllısı sanar.

Sen daha hayatta iken göreceksin yanlışını.

Ancak müslümanlarda olduğu gibi bir küstahlık barındırdığından, sanki bu kadar savunuyu sen yapmamışsın gibi hayatına devam edeceksin.

Yazık

Bütün itirazın bu mu?

Çekil önümden.. Benim bu konularda yazacağım ve halkımı aydınlatacağım çok şey var..

Bu tür itirazlar işe yaramaz.

Bize delil göster..

Bilimsel olsun ama..

Yoksa delilin ya sus, ya da İslam'a falan geç..

Onlardan hiç farkın yok benim gözümde.. Hiç, ama hiç.

Bergüzarı oku sonra senin iletilerini oku..

Fark varsa dişimi kırarım..

Sitelerde Paylaş

Bütün itirazın bu mu?

Çekil önümden.. Benim bu konularda yazacağım ve halkımı aydınlatacağım çok şey var..

Bize delil göster..

Bilimsel olsun ama..

Ben muhammedin değil, bilimin ümmetiyim.

Yaşayıp yaşamadığından ziyade tarihçi olmayan sizlerin buna tutunmanız beni ilgilendiriyor.

Ben çinli tarihçinin dediğine itibar ederim seninkine etmem.

Sen tarihçi değilsin.

Tarihçi olmadığın halde bunu kan davasına dönüştürüyorsan, senin gizli bir gündemin vardır.

İşte daha fazla kişiyi zehirlenmemen ve gerçeklik algılarını tarihçilerin değil de iş bilmez acemilerin çığırtkanlıklarına dayandırmasına neden olmaman için savaş veriyorum burada.

PDF dosyası bile hazırlanmamış yahu.

İnsan bir hazırlar.

Forumda "yaz dostum boşluğuna" yazı yazılmış :)

Bu işte gerçekten çok kötü şeyler dönüyor.

Bir doğru böyle eksik, yarım yamalak ve aptalca sunulmaz...

Sunuluyorsa ona doğru denmez

tarihinde Ateist.Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Küçük düşürüyorsunuz ateizmi.

Tarihi tarihçilere bırakın.

Tarihin nasil yazilmasi gerektiginin altini ciziyoruz, onu da pas geciyorsunuz.

Tarih arkelojik kazilardan elde edilen bulgular isiginda yazilir ve yorum katilmaz, masal kitabi gibi tarih yazilmaz.

Simdi buyrun bana bir tarih kitabindan muhammeddin yasadigina dair belge ve bulgulari getirin. Bakalim bulabilecek misiniz?

Bazi konular hakkinda bilgi sahibi olunmayabilir fakat biliyorum diye ortaya cikilirsa sonu hüsran olur.Gercek ve dogru bilgilere ulasabilmek icin de insanin esnek bir zihni, acik ufuklari ve karsisina aldigi insanlara devamli acik kapi birakmasi gerekir.

Verilen linkler okunmamis, videolar izlenmemis fakat önyargi ve inatla muahammed isimli birisinin yasadigi savunulmakta ve tek bir tane saglam argüman sunulamamakta.

Neye dayanilarak yasadigi savunuluyor, hangi belgeye?

Simdi eger birisi orataya cikip kurani bir kisi yazmis derse, kuran hakkinda bir sey bilmiyor demektir.Eger muhammed adinda birisi tek basina yazmis diyorsa hic bir sey bilmiyor demektir.

Gercek tarihcilerin hepsi muhammed adinda birisinin yasamadigini bilmekteler fakat aciklama yapmaktan cekinmekteler. Arti yasamadiginin ortaya cikmamasi gerekiyor...simdilik.

Ne isa yasadi, ne musa, ne muhammed ve diger peygamberler...

...hic birisi yasamadilar.

Sitelerde Paylaş

Ben muhammedin değil, bilimin ümmetiyim.

Yaşayıp yaşamadığından ziyade tarihçi olmayan sizlerin buna tutunmanız beni ilgilendiriyor.

Ben çinli tarihçinin dediğine itibar ederim seninkine etmem.

Sen tarihçi değilsin.

Tarihçi olmadığın halde bunu kan davasına dönüştürüyorsan, senin gizli bir gündemin vardır.

İşte daha fazla kişiyi zehirlenmemen ve gerçeklik algılarını tarihçilerin değil de iş bilmez acemilerin çığırtkanlıklarına dayandırmasına neden olmaman için savaş veriyorum burada.

PDF dosyası bile hazırlanmamış yahu.

İnsan bir hazırlar.

Forumda "yaz dostum boşluğuna" yazı yazılmış :)

Bir doğru böyle eksik, yarım yamalak ve aptalca sunulmaz...

Sunuluyorsa ona doğru denmez

Bak buna inanırım. İlk defa doğru bir laf ettin.

Zaten sorun o değil mi?

Senin, bu konuda sizleri aydınlatmaya çalışan ateistleri değil de, Türk Müslüman tarihçilerine inanman yani..

Bu açıkça bir itiraf ve senin inançlarının sonunun başlangıcı olabilir eğer kafanı kullanırsan.

Şimdiye kadar öğrendiğin bütün tarihi unutacaksın.

Ondan sonra geride aklın kalırsa, onu kullanır gerçekleri görürsün.

Bu bilgileri size yıllardır sunuyorum.

Yeni değil bunlar. Ve bu süre içinde aranızda aydınlanan çok oldu..

Senin gibi bir iki Türk Müslüman ateist kaldı geride ve onlar da sorunu bende arıyorlar, kendilerinde ayayacakları yerde.

Sorun sizde kardeşim. Kafası örümcekli olan ben değilim. Sizsiniz.

Yeni ve bilimsel görüşlere direnenler de sizlersiniz. Birkaç Türk Müslüman ateist meczup..

Ve ben sizi eğiteceğim. Kafanızı aydınlatacağım.. Ne pahasına olursa olsun bunu yapacağım.

Benim görevim bu.. Bu forumdaki tek görevim bile diyebilirsin.

Sitelerde Paylaş

Bazi konular hakkinda bilgi sahibi olunmayabilir fakat biliyorum diye ortaya cikilirsa sonu hüsran olur.Gercek ve dogru bilgilere ulasabilmek icin de insanin esnek bir zihni, acik ufuklari ve karsisina aldigi insanlara devamli acik kapi birakmasi gerekir.

Verilen linkler okunmamis, videolar izlenmemis fakat önyargi ve inatla muahammed isimli birisinin yasadigi savunulmakta ve tek bir tane saglam argüman sunulamamakta.

Neye dayanilarak yasadigi savunuluyor, hangi belgeye?

Simdi eger birisi orataya cikip kurani bir kisi yazmis derse, kuran hakkinda bir sey bilmiyor demektir.Eger muhammed adinda birisi tek basina yazmis diyorsa hic bir sey bilmiyor demektir.

Gercek tarihcilerin hepsi muhammed adinda birisinin yasamadigini bilmekteler fakat aciklama yapmaktan cekinmekteler. Arti yasamadiginin ortaya cikmamasi gerekiyor...simdilik.

Ne isa yasadi, ne musa, ne muhammed ve diger peygamberler...

...hic birisi yasamadilar.

Eğer dediklerin doğru ise, bilim es geçmeden bana bunu bildirecektir.

Ama sen bilimden ileri geçmeye çalışıyorsan senin başka bir amacın vardır.

Çünkü sen bilimin önüne geçemezsin.

Bilimin önüne kimse geçemez...

Dürüstçe amacınızı açıklayın!

Siz Harun Yahya grubu musunuz?

Böyle fake gerçekler pompalayıp adamı saçmalatmaca bana onların anti ateizm politikasını çağrıştırıyor.

Sitelerde Paylaş

Böyle fake gerçekler pompalayıp adamı saçmalatmaca bana onların anti ateizm politikasını çağrıştırıyor.

Suçlayarak direnmek. Tipik Türk Müslüman taktiği..

Son çarelere baş vuruyorsun..

Bizi bilen biliyor. Senden çok daha ünlüyüz..

Sitelerde Paylaş

İlk izlenimimin aksine bu kardeşimiz de ne yazık ki tipik müslo davranışları göstererek bir müslüman ateist olduğunu kanıtladı. Bu durum bile tek başına Türkiye'deki kültürel atmosferin ne kadar zehirleyici olduğunun delilidir.

Forum katılımcıları arasında Türkiye'de ve üstelik de halkın içinde yaşayıp da İslam'dan tümüyle arınabilmiş bir tek ben varımdır herhalde.

Bana zehir işlemez.

Kıymetimi bilin.

Hergelelik yapmayın.

Sitelerde Paylaş

Bak buna inanırım. İlk defa doğru bir laf ettin.

Zaten sorun o değil mi?

Senin, bu konuda sizleri aydınlatmaya çalışan ateistleri değil de, Türk Müslüman tarihçilerine inanman yani..

Bu açıkça bir itiraf ve senin inançlarının sonunun başlangıcı olabilir eğer kafanı kullanırsan.

Şimdiye kadar öğrendiğin bütün tarihi unutacaksın.

Ondan sonra geride aklın kalırsa, onu kullanır gerçekleri görürsün.

Senin gibi bir iki Türk Müslüman ateist kaldı geride ve onlar da sorunu bende arıyorlar, kendilerinde ayayacakları yerde.

Yeni ve bilimsel görüşlere direnenler de sizlersiniz. Birkaç Türk Müslüman ateist meczup..

Ve ben sizi eğiteceğim. Kafanızı aydınlatacağım.. Ne pahasına olursa olsun bunu yapacağım.

Kusura bakma Hacı ama inan yazdıklarını şu anda görünce %100 bir düşman tanımlamasına tabi tutuyor mantığım seni.

Aynı mantığım, İslamı da aynı oranda düşman kategorisinde tanımlıyor. Ve seni de islamın en büyük yardakçısı görüyor.

Dürüstçe düşüncelerim bunlar...

Aynı oranlarda bir düşman tanımlamasını bana karşı burada karşı fikir sunan diğerlerine yapmıyor mantığım.

Senle aynı şeyleri söylemelerine rağmen.

Bu da senin onlardan farklı olumsuzluğa sahip olduğun bir özelliğe sahip olduğunu kantılıyor...

Benim düşüncem bu.

Bu düşüncemi dayandırdığım yerler de bilim ve eğitim yuvaları.

Dil bilgim de iyi. Bu bağlamda sadece Türkiyedeki tarih kaynaklarını hesaba katacak kadar da kısıtlı değilim.

Sen bütün bunları bırak da sen bu işe nedne tüm benliğini adadın?

Bu sana ne kazandırıyor?

Hadi doğru oldu diyelim, bu millete ne kazandıracak? :)

Bunlar çok basit oyunlar.

Arkasındakini anlatırsanız daha iyi olur.

Gerçek gökten elma gibi milleitn başına pat diye düşmez.

Sizin başınıza düşmüş ama :)

Sitelerde Paylaş

Arkadasim sen henüz dogru dürüst tartisma adabini ögrenememissin ve ayni rotada ilerlemektesin.Ortaya bir tane saglam argüman sunamiyorsun, yaptigin sadece düsünce sahiplerine camur atip karalamak.Yahu insan en azindan "ben önce su linklerdeki yazilari okuyayim videolari izleyim" der...

...e onuda yapmiyorsun.

Her tartisilan konuyu evirip cevirip ateizme ilintileyen birisinin de, canli hayatta cevresinde herkes tarafindan bilinen bir ateist olmadigini düsünüyorum.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bütün itirazın bu mu?

Bize delil göster..

Bilimsel olsun ama..

Benimle ateist.bakışı eşdeğer tutarak aslında adamcağıza hakaret etmişsin be hacı!!!

Ki aklın yolu birdir düsturundan hareketle aynı paydada buluşuyor olmamız senin ayıbın, bizim değil.

Bence çok sağlam söylemleri var.

Ve size yaşadığına dair birkaç kaynak sunuldu burada, tarafımdan. Bunlarda en az o senin tarihçilerin bilimsel düzlemde yapılmış çalışmalar hacı.

Ateist.bakış ile ayrıştığımız kocaman bir alan var, bu doğru. O bir ateist, ben ise bir teistim.

Ama aramızdaki bu fark bence ikimizinde en azından bilimsel tarih açısından bazı şeyleri görebilecek seviyede aklımız olduğuna yeterlidir.

Kesinlikle!!!

Başka birşey daha söyleyim size.

Hadi diyelimki hacı bütün müslüman Türk ateistleri Muhammedin yaşamadığına ikna etti.

Ama sonrası gelmeyecek. Yani Musa yaşamadı, İbrahim yaşamadı. Hiç bunların tarihsel arka planını irdelemeyecek.

Hele İsa karakterine hiç ama hiç dokunmayacak.

Acaba neden?

Hacı bir hristiyan değil, ama daha başka birşey.

Suçlayarak direnmek. Tipik Türk Müslüman taktiği..

Son çarelere baş vuruyorsun..

Bizi bilen biliyor. Senden çok daha ünlüyüz..

Evet, çok ünlüsünüz. Evangelizm ile beraber anılacak kadar ünlü ve güçlüsünüzde.

Bakın itiraf ettim, çok mutlu oldunuz mu?!!! :)

Sitelerde Paylaş

Sen bizi Adnan Oktarcı olmakla suçladın Ateist.Bakış.

Bak Bergüzar bizi ne ile suçluyor...

Fark var mı arada?

Ben yenidir demiyorumki bunu hacı size karşı.

Bu tarz dayatmacı başlıklarında hep evangelizm ile andım seni.

Anmadın dersen ispatlayabilirim.

Sitelerde Paylaş

İlk izlenimimin aksine bu kardeşimiz de ne yazık ki tipik müslo davranışları göstererek bir müslüman ateist olduğunu kanıtladı. Bu durum bile tek başına Türkiye'deki kültürel atmosferin ne kadar zehirleyici olduğunun delilidir.

Forum katılımcıları arasında Türkiye'de ve üstelik de halkın içinde yaşayıp da İslam'dan tümüyle arınabilmiş bir tek ben varımdır herhalde.

Bana zehir işlemez.

Kıymetimi bilin.

Hergelelik yapmayın.

Ben fahişe değilim içimde olmadığı halde bir çıkar amacıyla onun bunun altına yatayım.

İçimde olan bu.

Aklımda olan bu.

Mantığım bu.

Kişiliğim bu.

Bu beni şerefsiz veya değersiz yapmıyor.

MSÜLÜMAN ATEİST tanımını kadırın bu forumdan.

Bunu bir daha kimseye kullanmayın.

Böyle tartışma olmaz.

Böyle dava adamlığı da olmaz.

Ben neysem oyum.

Tanrıyı silmişsiniz kafalarınızdan ama onun yerine İSLAM DÜŞMANLIĞINIZI tanrı yapmışsınız.

Tez savunmaya bakın:

Muhammed yaşamamıştır. Yaşadı diyen orospu çocuğudur :)

Siz bilimi aşmışsınız.

Kesinlikle aşmışsınız...

Sitelerde Paylaş
MSÜLÜMAN ATEİST tanımını kadırın bu forumdan.

Bunu bir daha kimseye kullanmayın.

Bu sansür olur ama..

Bize yakışmaz....Biz sansürcü değiliz.

Bu bana ait bir terim.

Ve ben onu kullanacağım.

Cük oturuyor.. Özellikle senin gibiler için..

Sitelerde Paylaş

Tomruk cevabını bekliyorum.

Dreimaliye gelince, kendisi beni de Muhammed ve halifelerin yaşadıklarına dair somut ve tarih bilimi açısından anlam taşıyan deliller olmadığına ikna etmiş durumda. Ama herşeye rağmen Kuran'ın ciddi bir kısmının öyle ya da böyle gerçekten yaşamış bir adamın yaşamıyla eş zamanlı yazıldığını düşünüyorum hala. Gerçi bu fikrim bu haliyle de bize dayatılan Muhammed imgesinin gerçek olmadığı görüşü ile doğrudan çelişmiyor.

Bak söylemişim ne düşündüğümü. Muhammed ve tayfasının yaşadığına dair somut ve tarih bilimi açısından anlam taşıyan deliller olmadığına ikna olmuşum.

Burada zaten seni gerçeklikten koparan savunduğun görüş değil.

Seni gerçeklikten koparmaya başlayanın ne olduğunu göstereyim.

Oynadığımız oyun son derece ciddi ve ülkemiz için önemli...

O yüzden ben herkesin benim bildiklerimi bilmesini istiyorum.

Aslında bana bu şekilde tepki göstermelerinden de bir tür hoşlanıyorum.

Hiç olmazsa ne demek istediğimi anlıyorlar ki onlara önce direniyorlar.. İlerde kabul edeceklerdir mutlaka.

Kimsin sen ya Hacı? Sahiden böyle bir misyonun olduğuna inanıyor musun? Yoksa emekliliğini forumda masturbasyon yaparak mı geçiriyorsun? Kendini ateizmin günümüzdeki en önemli temsilcilerinden falan mı sanıyorsun? Kaç kişiye ulaştığını, kaç kişinin senden ve görüşlerinden haberdar olduğunu sanıyorsun? Eğer yazdıklarına inanıyorsan zaten gerçeklikten kopma aşamasına gelmişsin demektir.

Sitelerde Paylaş

Kimsin sen ya Hacı? Sahiden böyle bir misyonun olduğuna inanıyor musun? Yoksa emekliliğini forumda masturbasyon yaparak mı geçiriyorsun? Kendini ateizmin günümüzdeki en önemli temsilcilerinden falan mı sanıyorsun? Kaç kişiye ulaştığını, kaç kişinin senden ve görüşlerinden haberdar olduğunu sanıyorsun? Eğer yazdıklarına inanıyorsan zaten gerçeklikten kopma aşamasına gelmişsin demektir.

Ben senin ve senin gibi düşünen, ahlak düşkünü, bağnaz, kafası örümcekli Türk Müslüman ateistlerinin korkulu rüyasıyım.

Kabusunuzum..

Sizi eğiteceğim. Bu misyonuma 10 yıl önce başladım.

Ölünceye kadar da devam edeceğim.

Ben henüz tanımadı iseniz daha da yakından tanıma fırsatı elde edeceksiniz..

Sitelerde Paylaş

Bu sansür olur ama..

Bize yakışmaz....Biz sansürcü değiliz.

Bu bana ait bir terim.

Ve ben onu kullanacağım.

Cük oturuyor.. Özellikle senin gibiler için..

Forum yöneticisi olmak sana ne dersen de bir çok yardakçı kazandırabilir.

Ama gerçeği kazandırmaz.

O terimi bana asla kullanma.

Kullandığın zaman ben de karşılığında sana YALANCI ATEİST derim.

Ve senin neyi savunduğunu bilmediğini de hesaba katarsak bu da oraya tam olarak cuk diye oturur.

Ben senin gibi olmadığımdan, bu iddianızı bilimsel yollardan hareketle emek ve zaman harcayarak size geri iade edeceğim.

Buna emin ol!

Ateizmin yüz karasısın...

Ayrıca konumunu bil.

Sen buranın yöneticisisin.

İnsanlara her istediğini diyemezsin.

Etik olmaz.

Çünkü sana karşı "ne diyon lan sen dallama" diyeni atma özgürlüğün var.

Bu özgürlüğünü kullanman insanların davası ve hayat amaçlarını tehdit eder.

Yani adam sana hakettiğin cevabı sırf bu ortamdan kopmamak için veremeyebilir.

Sanırım bunu çok iyi biliyorsun ki bu duyguyla besleniyorsun.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...